Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 709

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 36 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Handel elektroniczny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 36 next fast forward last
|
|
nr 10
23-26
Rokrocznie wzrasta liczba zastosowań handlu elektronicznego w biznesie. Coraz więcej firm stara się wkroczyć na rynek rządzący się regułami biznesu elektronicznego w celu utrzymania przewagi konkurencyjnej. Handel elektroniczny wpływa na proces podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie, obniża jego koszty operacyjne oraz zwiększa poziom satysfakcji klientów. Z drugiej strony wymaga on od organizacji zmiany dotychczasowych modeli, a także procesów biznesowych. Majed Al-Mashari, pracownik naukowy Wydziału Systemów Informacyjnych na Uniwersytecie im. Króla Sauda w Arabii Saudyjskiej, zbadał 8 wielkich organizacji biznesowych pod kątem doświadczenia w handlu elektronicznym
2
Content available remote Funkcjonowanie e-handlu w Polsce
100%
Internet zmienia oblicze handlu w Polsce. E-handel staje się coraz popularniejszy. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów bez względu na płeć, wiek czy dochód. Decydują o tym konkurencyjne ceny, oszczędność czasu i wygoda zakupów. Jednak w sieci należy być bardzo ostrożnym. Nie każdy podmiot jest uczciwy i rzetelny.(abstrakt oryginalny)
Przerobiliśmy już absolutnie wszystko w ciągu ostatnich pięciu lat - od konkretnych usług (click & collect), przez zakupy subskrypcyjne, wieloletni rok mobile, a ostatnio omnichannel. W samej branży od czasów boomu na zakupy grupowe nie pojawiło się nic, co by nią w sposób znaczący wstrząsnęło i sprowokowało właścicieli biznesów do przepisywania raz jeszcze modeli biznesowych. Natomiast bez wątpienia da się dostrzec rosnącą siłę specjalizacji. Rynek ma dość sklepów o szerokiej ofercie i tworząc kolejny brand ze wszystkim, trudno jest postawić na unikalne wartości czy wypracować jakiś wyróżnik. Dlatego też wiele nowo powstających firm e-commerce stawia na zrozumiałą, prostą ofertę w bardzo konkretnych branżach. Definicyjnie jednak znowu nie dzieje się tutaj nic poza poszukiwaniem nieobsadzonych jeszcze nisz. I tak zapewne będzie w kolejnych latach. Wzrost naszego rynku wciąż jest dwucyfrowy, a to oznacza, że przy obecnej dynamice przez najbliższą dekadę wiele jeszcze ulegnie zmianie. (fragment tekstu)
Podczas gdy handel tradycyjny skupia się na dość standardowej ofercie, e-handel dzięki swojej wirtualności daje możliwość dotarcia z niestandardową ofertą wszędzie, gdzie ludzie korzystają z Internetu. Sklep internetowy może być prowadzony z dowolnego miejsca i zapewnia działalność w skali całego kraju. Rozwój w sieci to szansa dla lokalnych sklepów, często zlokalizowanych na obszarach pozamiejskich. W sytuacji, gdy duże sieci handlowe eliminują niewielkie sklepy, Internet może stać się szansą dla sklepów hobbystycznych. Branża e-commerce to miejsce zarówno dla sportowych zapaleńców, którzy korzystając z doświadczenia doradzają w wyborze profesjonalnego sprzętu, jak i sprzedawców ręcznie robionej biżuterii czy specjalistycznego sprzętu medycznego.(fragment tekstu)
5
Content available remote E-business - a Look at Strategy
80%
The thesis of the paper is this chapter is that to play an active entrepreneurial role in e-commerce, professionals need to develop holistic understanding of e-business issues, 'business imagination' skills of 'creative win-win design' and negotiation skills. In the first part of the paper the author discusses the e-business situation pointing at great opportunities, and often not so great practices. The second part presents a proposed 'portal model' for understanding e-business as a way to overcome the compartmentalisation of management disciplines. The third part shows the importances of negotiation skills, which, for the purpose of this paper are understood primarily as an ability to design solutions that are beneficial for all parties involved and create timely strategic alliances. The practical importance of those skills is shown in several cases. Among others, how negotiation mastery (not technical genius) of its founder enabled creation of the arguably the most successful corporation of our times. Finally, implications from management training and business education are discussed. Results of unpublished research (conducted with 124 groups) that show the limitations of verbal, cognitive education are presented. Consequently a holistic approach, which would include both classical "cognitive" and "emotional" intelligence as well as further research into the matter, is recommended. (abstract from the homepage of the journal)
Skuteczne zarządzanie sklepem internetowym wymaga poznania zachowania jego klientów. Jest to możliwe dzięki analizie danych, które dostarczają użytkownicy. Systemy e-commerce oraz zintegrowane narzędzia dostarczają coraz więcej informacji o użytkownikach, co rodzi problemy dotyczące wyboru danych do analizy, które wspomagają procesy decyzyjne. Stąd potrzeba wyodrębnienia najważniejszych informacji i zbudowania dostosowanego systemu wskaźników. W pracy podjęto teoretyczne rozważania na temat charakterystyki kluczowych wskaźników efektywności. W celu ich identyfikacji w e-commerce zaproponowano kluczowe czynniki sukcesu dla procesu zakupowego. Szczególną uwagę zwrócono na metody, które mogą pozytywnie wpłynąć na wskazania kluczowych wskaźników efektywności. Celem artykułu jest zaproponowanie wybranych, kluczowych wskaźników efektywności (KPI) dla oceny procesu zakupowego w systemach e-commerce.(abstrakt oryginalny)
|
2023
|
nr 18
23-40
Powszechne wykorzystanie E-commerce wraz z mediami społecznościowymi stworzyło możliwość skuteczniejszej promocji i sprzedaży towarów, ze zwiększoną interakcją z klientem. Media społecznościowe nie są już wykorzystywane wyłącznie w celach rozrywkowych, lecz także do łączenia firm, influencerów i potencjalnych konsumentów, co z kolei doprowadziło do rozwoju Livestreaming E-commerce. Celem artykułu jest przedstawienie fenomenu chińskiego rynku Social Commerce i Livestreaming E-commerce w porównaniu do środowiska zachodniego oraz zbadanie odmiennego podejścia do tego trendu wśród chińskich i zachodnich użytkowników, w tym zilustrowanie wyników przeprowadzonej analizy. W artykule omówiono główne czynniki, które decydują o adaptacji Livestreaming E-commerce w różnych krajach, tj. różnice kulturowe, postawy klientów i poziom zainteresowania. Artykuł potwierdza zjawisko livestreamingu na całym świecie, podkreślając jednak, że livestreaming E-commerce w Chinach jest wykorzystywany na znacznie szerszą skalę niż w jakimkolwiek innym kraju, stając się obecnie częścią życia codziennego Chińczyków. Pozwoliło to rzucić światło na kluczowe czynniki sukcesu i różnice między krajami w odniesieniu do tego trendu. W artykule zastosowano takie metody badawcze jak analiza literatury, analiza danych wtórnych i pierwotnych (ankieta).(abstrakt oryginalny)
In this paper we have sketched the issue of knowledge in an e-commerce system. First, using the functional model of an e-commerce system presented in, we shown that knowledge is a central part of any e-commerce system. Second, we presented a detailed discussion of how the knowledge can be acquired and stored in the system. Finally, we described the updating process in e-commerce. (fragment of text)
|
2003
|
nr 7-8
61-63
W artykule omówiono zakupy internetowe w skali globalnej na podstawie badań przeprowadzonych przez firmę ComScore. Porównano też zakupy internetowe w USA i krajach europejskich.
Internetowy sektor Business-to-Consumer (B2C) charakteryzuje olbrzymia zmienność, widoczna zwłaszcza wśród sklepów internetowych (część z nich znika z rynku, jednak bardzo szybko pojawiają się nowe). Według danych pochodzących z pasażu handlowego Sklepy24.pl, w 2008 roku w Internecie działało około 5 tysięcy sklepów współpracujących z pasażem, natomiast w pierwszym kwartale 2010 roku było ich już ponad 6,7 tysiąca. W dużej części zasypywały one konsumentów tradycyjnymi działaniami promocyjnymi powiązanymi z produktem i ceną, które niczym nie wyróżniały nadawcy takich komunikatów spośród innych sklepów o podobnym profilu działalności. Często stosowane przez sklepy działania były z punktu widzenia konsumentów niepotrzebne, a nawet odbierane jako niechciane informacje.(fragment tekstu)
Cel artykułu: Celem artykułu jest zaprezentowanie wyników analizy dynamiki rozwoju e-commerce w krajach Unii Europejskiej, a także zestawienie i charakterystyka barier rozwoju transgranicznego handlu elektronicznego. W szczególności skupiono się na identyfikacji zjawisk ograniczających rozwój e-commerce w krajach Unii Europejskiej.Metodyka badań: Przeprowadzono przegląd literatury, badań oraz raportów i statystyk. Została poddana analizie definicja transgranicznego handlu elektronicznego oraz terminy pokrewne. Następnie, na podstawie zebranych danych statystycznych, skupiono się na wolumenie obrotów e-commerce zarówno w Unii Europejskiej jak i na świecie. W oparciu o literaturę przedmiotu określone zostały zjawiska hamujące rozwój transgranicznego handlu elektronicznego w krajach Unii Europejskiej.Wyniki: Region Azji i Pacyfiku okazał się być największym i najbardziej dynamicznie rozwijającym się regionem e-commerce typu B2C na świecie. W Unii Europejskiej przodują natomiast Wielka Brytania oraz kraje Skandynawskie. Przegląd dostępnych źródeł literaturowych pozwolił na potwierdzenie faktu, iż e-handel krajowy znacznie przeważa nad e-handlem międzynarodowym. W oparciu o zamieszczone dane stwierdzono, że do największych barier rozwoju e-commerce zaliczyć można problem geoblokowania, brak zaufania konsumentów do e-przedsiębiorstw, różne systemy podatków VAT, problem płatności za towary i usługi oraz kwestie prawne. Działania Unii Europejskiej na rzecz rozwiązania problemów rozwoju e-commerce, obejmują poprawę regulacji prawnych w omawianej dziedzinie, zwiększenie dostępu do towarów i usług online, redukcję kosztów związanych z realizacją transakcji i administracją. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Fulfillment Service in e-Commerce Logistics
80%
|
|
nr 4
429-438
Wstęp: Opisywana w literaturze logistyczna obsługa handlu elektronicznego sprowadza się najczęściej do problematyki dostaw produktów do klientów. Zanim jednak towar trafi do klienta, to wcześniej sprzedawca musi go zamówić u swojego dostawcy. Następnie jest on przyjmowany do magazynu i składowany, a po złożeniu zamówienia - kompletowany, pakowany i wysyłany do klienta. Te procesy określa się w e-handlu jako fulfillment. Z uwagi na ich złożoność i presję czasową oraz kosztową e-klientów są one coraz częściej wykonywane przez zewnętrznych operatorów. Mimo dynamicznego rozwoju usługi fulfillment w praktyce e-handlu jest to jeszcze stosunkowo mało rozpoznane zagadnienie w teorii zarządzania. Celem pracy było zaprezentowanie oraz przeanalizowanie usługi fulfillment w obszarze e-logistyki. Autor podjął próbę wskazania i zdefiniowania głównych modeli procesów logistycznych związanych z usługa fulfillment w tym obszarze, ich słabe i mocne strony. Dodatkowych celem pracy było określenie kierunków rozwojowych rynku usług typu fulfillment.Metody: Na potrzeby opracowania przeprowadzono badania metodami obserwacji bezpośredniej i analizy źródeł pierwotnych oraz wtórnych. Do materiałów pierwotnych należały dane uzyskane od firm zajmujących się usługami fulfillment w Polsce i zagranicą, a do wtórnych - raporty, opracowania i źródła internetowe. Dodatkowo wykonano pogłębione wywiady z przedstawicielami firm, które oferują usługi fulfillment lub, które są potencjalnymi oferentami.Wyniki: W artykule szczegółowo opisano usługę fulfillment, która ma coraz większe znaczenie w logistyce e-handlu. Przedstawiono autorski podział i charakterystykę modeli usług fulfillment oraz omówiono potencjalne trendy na rynku usług fulfillment.Wnioski: Przedstawiona prezentacja oraz charakterystyka modeli usług typu fulfillment umożliwia ocenę zakresu oddelegowania procesów logistycznych do specjalistycznych firm zewnętrznych w celu większego skupienia się na działalności podstawowej e-przedsiębiorstwa. Takie podejście, związane z oddelegowaniem części procesów logistycznych na zewnątrz jest szczególnie korzystne w przypadku dynamicznego rozwoju e-przedsiębiorstwa. Wiąże się to jednak z pewnymi wadami, takimi jak: stosunkowo duże opłaty, brak fizycznego kontaktu z towarem, częściowa utrata kontroli na realizowanym procesem. (abstrakt oryginalny)
W artykule opisano wyniki badań, związanych z postawionym pytaniem badawczym, że rola logistyka, obsługującego e-commerce ewoluowała względem tradycyjnego modelu sprzedaży. W tym celu przeprowadzono wywiad ze specjalistą ds. logistyki, Maciejem Wierzbowskim - pracownikiem firmy Porcter&Gamble Polska, która wytwarza produkty FMCG. W artykule zbadano i porównano, jak różni się e-detalista od detalisty oraz z jakimi wyzwaniami mierzy się obecnie firma w zakresie świadczenia usług logistycznych dla swoich kontrahentów, zwłaszcza z sektora e-handlu. Znacząca różnica pomiędzy rozwiniętą i doświadczoną firmą, a rozpoczynającymi swoją działalność e-przedsiębiorstwami jest widoczna w każdym aspekcie obsługi logistycznej - od komunikacji, po transport, przez magazynowanie zamówień. (abstrakt oryginalny)
Wzrost znaczenia handlu elektronicznego generuje problemy związane ze standaryzacją usług i potrzebę budowania nowych narzędzi, które ją zapewniają. Jednym z ważniejszych rozwiązań w tym kontekście jest numer GTIN - wirtualna wersja kodu kreskowego, który zapewnia jednoznaczną identyfikację produktu sprzedawanego on-line. (fragment tekstu)
Współczesny marketing internetowy wyróżnia dwie podstawowe cechy charakteryzujące ruch przychodzący do sprzedażowych serwisów WWW. Obie są o tyle łatwe do zidentyfikowania, że mają swoje odpowiedniki w systemach tradycyjnego handlu. Pierwszą z nich jest bezwzględna wielkość ruchu przychodzącego, której odpowiednikiem na tradycyjnym rynku jest w pewnym uproszczeniu liczba potencjalnych klientów wchodzących do fizycznie istniejącego sklepu. Drugi parametr, nazywany czasem jakością ruchu, oznacza poziom jego konwersji na cele biznesowe serwisu. W przypadku systemów e-commerce najłatwiej definiowalną konwersją jest sprzedaż. I podobnie jak całkowita wielkość ruchu przychodzącego poziom konwersji występuje również w handlu tradycyjnym. Różnice pomiędzy klasycznymi sklepami a sklepami internetowymi zaczynają się na poziomie strategicznych i operacyjnych działań marketingowych, bazujących w dużej części na technologiach teleinformatycznych, służących kształtowaniu ruchu przychodzącego do serwisu WWW. (fragment tekstu)
16
Content available remote Usługi pocztowe w dobie e-handlu
80%
Przez wiele lat w literaturze przedmiotu wskazywano głównie na pojawiające się zagrożenia dla rynku usług pocztowych ze strony dynamicznie rozwijających się usług komunikacji elektronicznej (usług społeczeństwa informacyjnego, czy usług ICT - Information and Communication Technologies). W niniejszym artykule zwrócono uwagę na pozytywny trend rozwoju usług pocztowych w latach 2001- 2008. Można też domniemywać, że usługi komunikacji elektronicznej, np. poczta elektroniczna i SMS1, wywierają korzystny wpływ i determinują nowe kierunki działalności operatorów pocztowych, którzy wykorzystując w sposób planowany te usługi mogą wnieść istotny wkład w rozwój polskiej e-gospodarki, a co za tym idzie gospodarki w ogóle. Wprowadzają nowe - o wartości dodanej - usługi pocztowe, skierowane do ściśle określonych klientów, zarówno podmiotów gospodarczych, jak i indywidualnych konsumentów. Chodzi tu głównie o segment przesyłek ekspresowych i kurierskich, pocztę hybrydową, bankowość elektroniczną, usługi finansowe i ubezpieczeniowe oferowane przez operatorów pocztowych. W tych obszarach działalności pocztowej mogą być wykorzystane wszelkie usługi on-line świadczone za pomocą sieci Internet.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono wpływ logistyki na rozwój e-commerce w spółce LPP SA. W pierwszej części została omówiona działalność spółki oraz wyzwania rynkowe związane z prowadzeniem handlu internetowego. Następnie przedstawiono wyniki badania pilotażowego, które zostały porównane z danymi statystycznymi. Kolejno przedstawiono analizę strategii zaopatrzenia, sprzedaży i sieci dystrybucji LPP SA. Przedstawione w artykule rozważania pozwalają wnioskować o silnych powiązaniach logistyki z e-commerce. (abstrakt oryginalny)
18
80%
Obecnie mnóstwo uwagi w obszarze e-commerce jest przykładane do poprawy szeroko rozumianego doświadczenia użytkownika (ang. user experience). Ze względu na dużą konkurencję na rynku strony internetowe o profilu e-commerce muszą udostępniać usługi skupione na użyteczności i jakości samej usługi. Do osiągnięcia tego celu mogą wykorzystywać analizę zachowań użytkownika, opisanych poprzez sekwencje akcji wykonywanych przez niego na portalu. Celem artykułu jest zaproponowanie podejścia dla zastosowania metod eksploracji procesów w celu analizy logów stron internetowych, aby odkryć ścieżki i wzorce zachowań użytkownika na podstawie interakcji z portalem. Odkryte w ten sposób wzorce mogą zostać użyte do analizy problemów związanych z użytecznością. Artykuł prezentuje ogólny model służący poprawie jakości serwisów internetowych typu e-commerce, bazując na wynikach eksploracji logów. Badania przedstawione w artykule pokazują, iż możliwa jest analiza i poprawa strony internetowej, bazując na rezultatach uzyskanych dzięki zastosowaniu metod eksploracji procesów na logach stron. Aplikacyjny charakter i użyteczność wyników są potwierdzone analizą danych pochodzących z jednego z wiodących portali e-commerce w Polsce.(abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Poziom rozwoju e-commerce'u w Polsce
80%
Początki handlu elektronicznego miały miejsce w latach 60. ubiegłego wieku, gdy duże koncerny oraz korporacje przemysłowe zaczęły tworzyć sieci teleinformatyczne mające wspierać wymianę informacji z partnerami biznesowymi. Jego rozwój został istotnie przyspieszony dzięki powstaniu i gwałtownej ekspansji Internetu. Początkowo Internet stanowił jedynie miejsce publikacji oferty oraz materiałów informacyjnych na temat firmy. W miarę rozwoju globalnej sieci komputerowej pojawiały się możliwości tworzenia i kształtowania odpowiednich relacji z dostawcami oraz klientami przedsiębiorstw aż do najbardziej zaawansowanej ich formy, jaką jest tworzenie wirtualnych rynków. (tekst z oryginału)
E-handel (ang. e-commerce) najczęściej jest definiowany jako kupno i sprzedaż towarów i usług poprzez Internet. Zdobywa on coraz więcej zwolenników z uwagi na niższe ceny oraz brak barier czasu i przestrzeni. Współcześnie o e-handlu decyduje zarówno oferta, jak i dostęp do Internetu oraz umiejętności społeczeństw w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami. W niniejszym artykule starano się zwrócić uwagę na zróżnicowanie możliwości korzystania z e-handlu w krajach UE oraz w świetle wyników badań wskazujące na różnice w postrzeganiu e-handlu i motywach korzystania z niego w takich krajach, jak: Estonia, Litwa, Łotwa i Polska.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 36 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.