Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 100

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Hedge fund
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Research background: Institutional investors such as: commercial banks, pension funds, and insurance companies are constantly looking for low-risk stable investment opportunities, whereas one of the solutions can be a simulated portfolio. This research takes a look at the incentive to invest in government debt portfolios, as it can outperform the returns of deposit accounts.Purpose of the article: This study considers several classic methods of portfolio constriction and includes the basis of debt instruments that have not been a research topic for a long period of time. At the same time, this paper analyzes the classic methods of modern portfolio theory with a Sharpe ratio as an indicator of efficiency.Methods: The constructed portfolio consists of four elements from different countries: two government obligations and two bond indexes, aiming to employ international diversification. All the data was collected for the period of 12 years in order to represent the consequences of accrued recessions. Findings & Value added: The past two severe financial crises created a higher demand for stable investments, and more investors are ready to compromise a higher return for it. Therefore, the results of this paper represent a simulation of low-risk hedge fund portfolio construction with the use of highly rated debt instruments. (original abstract)
Celem opracowania jest charakterystyka najczęściej stosowanych miar ryzyka inwestycji w funduszu hedgingowym. W artykule został dokonany przegląd literatury światowej pod kątem proponowanych miar ryzyka dla funduszy hedgingowych oraz metod ich estymacji. Przedstawione zostały również inne miary ryzyka zagrożenia wykorzystywane w relacjach fundusz-inwestor. W części praktycznej publikacji zaprezentowano wyniki obliczeń wybranych miar ryzyka wraz z komentarzem dla kilku przykładowych funduszy hedgingowych typu multi strategy. Udowodniono ograniczenia odchylenia standardowego, będącego tradycyjną miarą ryzyka inwestycji, w stosowaniu przy ocenie ryzyka funduszy hedgingowych. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie problematyki baz danych i indeksów funduszy hedgingowych. (fragment tekstu)
Artykuł traktuje o istocie funduszy hedgingowych, a także ich ewolucji na przestrzeni lat. Przedstawiono genezę, próbę definicji funduszu hedgingowego, a także strategie, w oparciu o które działają. W drugim podrozdziale przedstawiono dotychczasowe modele działania funduszy hedgingowych na świecie i w Polsce, a także ukazano planowane modele, które wyznaczają nowe standardy działania tych funduszy w przyszłości. Następnie opisano sytuację rozwoju funduszy hedgingowych na polskim rynku inwestycyjnym z wyszczególnieniem Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, jakie nimi zarządzają. W podrozdziale czwartym, ostatnim, ukazano perspektywy egzystencji funduszy hedgingowych w Polsce. Cała praca miała na celu przybliżyć cechy charakterystyczne i istotę funkcjonowania funduszy typu hedge. Autorka wyraża nadzieję na wzrost zainteresowania niebanalną problematyką tych alternatywnych wehikułów inwestycyjnych.(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Fundusze hedge a rynek towarowy
100%
Fundusze hedge operują na wielu rynkach, w tym także na rynkach surowców. Ich działalność wzbudza wiele kontrowersji. Ze względu na usługowy charakter swojej działalności, fundusze hedge na rynku surowcowym opierają się na takich instrumentach finansowych, jak kontrakty futures, opcje czy certyfikaty inwestycyjne (ETF-y). W ostatnich latach duże zmiany na wielu rynkach, wzrost oraz pękanie "baniek spekulacyjnych", a także istotne zaburzenia płynności spowodowały, że wiele osób starało się znaleźć winnych wystąpienia tych sytuacji. W wypadku rynków surowcowych wydaje się to być niezwykle istotne ze względu na bezpośrednie i szybko występujące przełożenie cen surowców na życie codzienne każdego uczestnika życia gospodarczego, bez względu na lokalizację geograficzną. Praca niniejsza ma na celu przedstawienie powiązania funduszy hedge z rynkiem surowców oraz znalezienie odpowiedzi na - z pozoru oczywiste - pytanie o możliwość manipulacji realnym rynkiem (chodzi tu głównie o transakcje typu spot oraz forward) za pomocą spekulacji na rynku transakcji nierzeczywistych (głównie futures). W tekście zostaną poruszone inne zagadnienia związane z tym obszarem finansów, a mianowicie zjawisko krótkiej sprzedaży i stopień koncentracji pozycji na rynku. (fragment tekstu)
W czasach kryzysu finansowego wielu inwestorów - w obliczu prawdopodo­bieństwa utraty zainwestowanego kapitału w wyniku błędnej decyzji inwestycyj­nej - zgłasza zapotrzebowanie na bardziej rozbudowane strategie inwestycyjne, które z jednej strony mogą podnieść rentowność portfeli inwestycyjnych, a z dru­giej zabezpieczyć przed pułapkami rynków finansowych - zmniejszyć ryzyko związane z posiadaniem akcji przez wykorzystanie strategii opierających się na dynamicznych zmianach portfela. (abstrakt oryginalny)
Fundusze hedgingowe są w ostatnich latach bardzo popularnym narzędziem inwestycyjnym. Stało się tak przede wszystkim dzięki założeniu braku ich korelacji z rynkiem akcji i obligacji. Opierając się na teorii Markowitza, fundusze hedgingowe wydają się oferować oczywiste korzyści inwestycyjne. Oczywiście nie jest to narzędzie idealne. Należy bowiem pamiętać o istotnej autokorelacji i grubych ogonach w rozkładzie ich stóp zwrotu. Celem niniejszego opracowania jest ocena poziomu rozwoju rynku funduszy hedgingowych na świecie oraz wskazanie perspektyw jego rozwoju po kryzysie finansowym zapoczątkowanym w 2007 roku. (fragment tekstu)
Fundusze hedgingowe jako szczególny rodzaj inwestycji wymagają zastosowania właściwych miar ich efektywności. Powszechne stosowanie odchylenia standardowego jako miary ryzyka przy ocenie działalności funduszy hedgingowych budzi niepokój ze względu zarówno na konieczność przyjęcia określonych założeń, jak i oparcie jego konstrukcji na średnim zakresie odchyleń. W artykule autorka przedstawia badania własne, dotyczące pomiaru efektywności funduszy hedgingowych za pomocą takich miar alternatywnych jak wskaźnik Calmara, Sterlinga i Burkego, które zostały przeprowadzone na podstawie danych z bazy Hedge Fund Research dla lat 2005-2011. Jest to przyczynek do dalszych badań poświęconych alternatywnym miarom efektywności inwestycji funduszy hedgingowych. Ich celem jest odpowiedź na pytanie, czy rzeczywiście alternatywne miary efektywności inwestycji stanowią bardziej adekwatne narzędzie pomiaru efektywności inwestycji funduszy hedgingowych niż tradycyjny wskaźnik Sharpe'a. Jak na razie, odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco negatywna. (fragment tekstu)
Fundusze hedgingowe wykorzystują szereg technik inwestycyjnych wykraczających poza krąg strategii tradycyjnych, w celu wypracowania zamierzonego, dodatniego wyniku finansowego. Celem referatu jest prezentacja wybranych klasyfikacji strategii inwestycyjnych stosowanych przez managerów funduszy hedgingowych, a także prezentacja klasycznej strategii long/short equity. Strategia typu long/short nie należy do skomplikowanych i może być z powodzeniem wykorzystywana na rozwiniętych rynkach finansowych. (abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Atrakcyjność inwestycyjna funduszy kontraktów terminowych
100%
W opracowaniu przedstawiono powiązanie funduszy hedge z rynkiem towarowym. Na początku rozważań dokonano rozróżnienia między funduszem hedge a commodity pool. W kolejnej części zaprezentowano teoretyczne aspekty strategii managed futures, polegającej na obrocie zdywersyfikowanymi portfelami giełdowych kontraktów futures. W ostatniej części opracowania dokonano analizy wyników strategii managed futures. W zakończeniu zwrócono uwagę, że strategia managed futures odnosi sukcesy w postaci atrakcyjnych zysków, generowanych w różnych warunkach rynkowych. Fundusze managed futures są interesującą inwestycją samą w sobie, ale największą wartość stanowi ich potencjał dywersyfikacji portfela wynikający z niskiej korelacji w stosunku do instrumentów tradycyjnych.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono fundusze hedge i ich wpływ na zmiany zachodzące na rynkach finansowych na przestrzeni całej pierwszej dekady XXI w., ze szczególnym uwzględnieniem okresu po wybuchu globalnego kryzysu finansowego. W pierwszej części podjęto rozważania na temat kontrowersji wokół definiowania funduszy hedge i ich specyficznych cech odróżniających je od pozostałych uczestników rynku finansowego. W drugiej części zaprezentowano parametry rozwoju odnoszące się głównie do liczby funduszy hedge, wartości aktywów w ich zarządzaniu oraz stóp ich zwrotu. Przedstawione badania wyników inwestycyjnych (performance) funduszy hedge dowodzą, że na przestrzeni ostatnich 15 lat zbiorcze wyniki funduszy hedge osiągały zawsze wartości dodatnie. Wyjątek stanowiły tylko lata 2008 i 2011. Niezależnie od koniunktury na rynku finansowym wyniki funduszy hedge, mierzone indeksem Barclay Hedge Fund Index, były lepsze od wyników "szerokiego rynku" mierzonego indeksem Standard & Poor's 500.(abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Kontrowersje wokół interpretacji wyników inwestycyjnych funduszy hedge
100%
Jedną z najistotniejszych zmian, jaka dokonała się w ostatnich kilkunastu latach w samym rdzeniu systemu finansowego, jest szybki wzrost nowych finansowych graczy, którzy mają duży wpływ na funkcjonowanie rynków finansowych. Szczególnie istotnie przyczyniły się do tych zmian fundusze hedge, atrakcyjne zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. W pierwszej części artykułu przedstawiono istotę funduszy hedge w powiązaniu ze źródłami danych. W kolejnej zawarto rozważania na temat baz danych funduszy hedge. W trzeciej części analizie poddany został problem błędów baz danych, które wpływają na ocenę wyników inwestycyjnych funduszy hedge. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie zmian regulacji niemieckiego rynku funduszy hedgingowych wprowadzonych w 2004 r. oraz ocena wpływu tych regulacji na jego rozwój. Tezą opracowania jest stwierdzenie, że nowelizacja nie sprzyja dynamicznemu rozwojowi funduszy hedge na rynku niemieckim. Przed 2004 r. nie istniał niemiecki rynek funduszy hedgingowych. Zmieniło się to po uchwaleniu regulacji nowelizujących niemieckie fundusze inwestycyjne z 2004 r. Od tego momentu zarówno zagraniczne, jak i niemieckie fundusze wspólnego inwestowania mają możliwość umieszczenia w swojej ofercie funduszy hedgingowych podlegających niemieckiemu prawu. Wcześniej fundusze takie działały na tak zwanym "szarym rynku". (fragment tekstu)
W opracowaniu przedstawiono fundusze hedge i ich wpływ na zmiany zachodzące na rynkach finansowych na przestrzeni całej dekady nowego stulecia, ze szczególnym uwzględnieniem okresu po wybuchu globalnego kryzysu finansowego. W pierwszej części podjęto rozważania na temat definiowania funduszy hedge i ich specyficznych cech odróżniających je od pozostałych uczestników rynku finansowego. W kolejnej części zaprezentowano charakterystyki ilościowe odnoszące się głównie do liczby funduszy hedge, wartości aktywów w ich zarządzaniu oraz ich stóp zwrotu. W ostatniej części opracowania zaprezentowano potencjalne kierunki przyszłych zmian w tym sektorze. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Investment Performance of Hedge Funds
100%
Economic function of hedge funds is exactly the same as the one performed by investment funds. In both cases managers are in charge of investors' money. Investors hope that if they withdraw their money, they will recover their contribution and fair return. The first section of the article presents the essence of hedge funds. The second section discusses measures for assessing the effects of investment policy pursued by hedge funds. The third section analyses the investment performance of hedge funds compared to S&P 500 index. The results of the analysis enabled the author to state that hedge funds achieve considerably higher rates of return regardless of market situation.(original abstract)
Fundusze hedgingowe szybko rosną. Są bezpieczne bowiem gwarantują utrzymanie kapitału, a w dłuższej perspektywie zapewniają wzrost jego wartości. Do 2008 roku aktywa funduszy hedgingowych sięgają 1,8 biliona USD.
17
Content available remote Strategie funduszy hedge na rynku towarowym
75%
W opracowaniu przedstawiono powiązanie funduszy hedge z rynkiem towarowym. Na początku rozważań dokonano rozróżnienia między funduszem hedge a commodity pool. W kolejnej części zaprezentowano teoretyczne aspekty strategii managed futures, polegającej na obrocie zdywersyfikowanymi portfelami giełdowych kontraktów futures. W ostatniej części opracowania dokonano analizy wyników strategii managed futures. W zakończeniu zwrócono uwagę, że strategia managed futures odnosi sukcesy w postaci atrakcyjnych zysków, generowanych w różnych warunkach rynkowych. Fundusze managed futures są interesującą inwestycją samą w sobie, ale największą wartość stanowi ich potencjał dywersyfikacji portfela, wynikający z niskiej korelacji w stosunku do instrumentów tradycyjnych. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Ocena możliwości zastosowania strategii hedgingowych na polskim rynku giełdowym
75%
Celem opracowania była próba odpowiedzi na pytanie, czy i ewentualnie jakie strategie hedgingowe stosowane na rynkach zagranicznych mogą zaistnieć na rynku polskim. W badaniu uwzględnione zostały tylko te strategie, które nie mają charakteru globalnego, tzn., mogą być zastosowane na rynku jednego państwa. Pozowali to na określenie stopnia rozwoju polskiego rynku kapitałowego oraz wskazanie, w którym kierunku powinien rozwijać się on rozwijać. W artykule przedstawiono strategie hedgingowe, a następnie warunki ich stosowania oraz to, czy i w jakim zakresie są one spełnione na rynku polskim. (fragment wstępu)
Oferta funduszy hedgingowych na polskim rynku jest na razie bardzo ograniczona, jednak w krajach Europy Zachodniej, a również w Stanach Zjednoczonych Ameryki, inwestorzy mają do wyboru tysiące podmiotów inwestujących według kilkunastu różnych strategii inwestycyjnych. Niniejsze opracowanie miało nie tylko przybliżyć zagadnienia funduszy hedgingowych, ukazać ich różnorodności i odrębności od tradycyjnych form inwestycji, ale przede wszystkim zweryfikować poglądy na temat ryzykowności inwestycji za pośrednictwem tej grupy alternatywnych aktywów. W praktyce oznaczało to przeanalizowanie efektywności inwestycji w fundusz hedgingowy w porównaniu z innymi formami inwestycji. Wyniki analizy z wykorzystaniem funduszu Superfund Q-AG, który charakteryzuje się strategią typu managed futures, nie daje gwarancji osiągania takich rezultatów zarówno w przyszłości przez ten fundusz, jak i przede wszystkim przez inne o różnym profilu inwestycyjnym. Przedstawienie wielkości rynku funduszy hedgingowych i ich różnorodności zarówno ze względu na charakter dokonywanych inwestycji, jak również działanie w ramach określonego porządku prawnego, miało uzmysłowić, że fundusze hedgingowe jako instytucje podwyższonego ryzyka mogą mieć pozytywny wpływ na portfel inwestycyjny. Negatywna opinia, jaką wyrobiły sobie fundusze hedgingowe poprzez wielkie upadki spółek, w tym najbardziej znany przypadek Long-Term Capital Management, czy oskarżanie Georga Sorosa o manipulowanie kursem funta brytyjskiego, ma wciąż wpływ na postrzeganie tych funduszy jako zbyt ryzykowne przedsięwzięcia. (abstrakt oryginalny)
Opracowanie zostało poświęcone analizie trzech kluczowych zagadnień, gdy podejmuje się problem tworzenia nowego paradygmatu finansów, a więc paradygmatowi i jego kryzysowi, anomaliom na gruncie obowiązującego paradygmatu oraz czy powstają w finansach postępowe naukowe programy badawcze. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.