Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 164

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Housing loan
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Artykuł poświęcony jest wyjaśnieniu pojęcia i genezy rynku, celowości jego powstania, przybliżeniu jego zakresu, opisaniu zasad funkcjonowania oraz podmiotów (strony popytowej i podażowej) na nim działających. Czytelnik znajdzie w nim informacje dotyczące stosowanych regulacji prawnych, tego, jak przyczyniają się do sprawnego funkcjonowania rynku consumer finance. Oprócz tego zwrócona zostanie uwaga na wpływ warunków ogólnogospodarczych jako determinantów dalszego, zrównoważonego rozwoju tego rynku w Polsce. Analiza stanu rynku ma na celu pokazanie jego dotychczasowego rozwoju jako formy finansowania potrzeb konsumpcyjnych i mieszkaniowych ludności z uwzględnieniem najbardziej znaczących jego segmentów.(abstrakt oryginalny)
Zamieszczono ranking banków przygotowany pod kątem atrakcyjności oferowanych kredytów mieszkaniowych. W rankingu wzięło udział 11 banków współpracujących z Expanderem - firmą zajmującą się profesjonalnym doradztwem finansowym.
Konkurencja na rynku kredytów mieszkaniowych jest coraz większa, dlatego banki chętniej interesują się grupami klientów, które jeszcze kilka lat temu wcale nie były atrakcyjne. Okazuje się, że pięćdziesięciolatek też dostanie kredyt na mieszkanie i to nawet na... 30 lat. Wymaga to kilku dodatkowych zabiegów, ale da się zrobić, choć wydawałoby się, że sprawa nie jest prosta.
Bank BPH szybciej niż konkurenci zwiększa swój udział w rynku kredytów mieszkaniowych i pożyczek hipotecznych dla klientów indywidualnych. Blisko dwukrotnie - 25 tysięcy klientów zaciągnęło w nim zobowiązania na około 2,4 miliarda złotych.
Kredyt "Alicja" był jednym z pierwszych w Polsce kredytów mieszkaniowych, mocno promowanym. Przysporzył wiele problemów kredytobiorcom i bankowi PKO BP. W artykule przeanalizowano jego mechanizm i historię spłaty.
6
Content available remote Rola banków spółdzielczych w kredytowaniu nieruchomości mieszkaniowych
100%
W artykule przedstawiono zmiany na rynku kredytów mieszkaniowych w Polsce w latach 2003-2009. Przedstawiono w nim także działania banków spółdzielczych w zakresie udzielania kredytów dla sektora niefinansowego, w tym, w szczególności, kredytów mieszkaniowych. W pracy podjęto próbę oceny roli banków spółdzielczych w porównaniu z rolą, jaką pełnią banki komercyjne. (abstrakt oryginalny)
Udział banku w rynku kredytów mieszkaniowych ogółem w Polsce wynosi około 33 proc., co plasuje go na pozycji lidera. Bank ten średniomiesięcznie udziela około 6 tys. kredytów. Na początku 2004 roku bank ten wprowadził znaczne modyfikacje w ofercie kredytów mieszkaniowych, które dostosowane są do oczekiwań klientów na rynku kredytów mieszkaniowych i nieruchomości.
Celem artykułu jest przedstawienie istoty zarówno bezpiecznego kredytu 2%, jak i konta mieszkaniowego oraz poszukiwanie odpowiedzi na pytanie badawcze, czy te dwa instrumenty wpłynęły na rynek nieruchomości mieszkaniowych oraz na sektor bankowy w Polsce w pierwszych pięciu miesiącach od ich uruchomienia, a jeśli tak, to w jaki sposób. Zakres tematyczny opracowania obejmuje analizę wspomnianych instrumentów polityki mieszkaniowej państwa ze szczególnym uwzględnieniem ich roli w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych wybranych gospodarstw domowych. Zakres czasowy analizy kończy się na 15 grudnia 2023 r., a zatem skupiono się na pierwszych pięciu miesiącach funkcjonowania na polskim rynku programu Pierwsze Mieszkanie. W celu określenia wpływu bezpiecznego kredytu 2% na rynek mieszkaniowy i rynek kredytów hipotecznych analizą objęto okres od grudnia 2022 r., kiedy ogłoszono zamiar wprowadzenia tego programu z dniem 1 lipca 2023 r. (fragment tekstu)
Zwrócono uwagę na szeroką ofertę kredytową banków w zakresie zakupu mieszkań, domów, remontów, modernizacji. Problem tkwi w bardzo wysokich odsetkach oraz biurokratycznej mitrędze, którą trzeba przejść, żeby otrzymać pieniądze.
W programie ożywienia gospodarki rząd stawia m.in. na budownictwo mieszkaniowe, które pomogło już wielu krajom wyjść z głębokiej zapaści. Warunkiem wstępnym jest jednak pobudzenie popytu. Rząd zapowiada tańsze kredyty mieszkaniowe.
Inwestycje mieszkaniowe, obejmujące zarówno budowę nowych domów, jak i modernizację starej substancji mieszkaniowej, są kołem zamachowym całej gospodarki oraz czynnikiem stabilizującym koniunkturę. W krajach wysoko rozwiniętych poziom inwestycji mieszkaniowych oraz handlu nieruchomościami jest wyznacznikiem służącym ocenie stanu gospodarki narodowej oraz bogactwa społeczeństwa. W Polsce z inwestycjami mieszkaniowymi wiąże się szereg problemów utrudniających dynamiczny rozwój tego sektora gospodarki. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt dużej rozbieżności w relacji cen mieszkań i dochodów osiąganych przez gospodarstwa domowe oraz brak zakumulowanych kapitałów inwestycyjnych na cele mieszkaniowe - w Polsce buduje się głównie za gotówkę przyszłych użytkowników. Rozwiązanie problemu rozwoju budownictwa mieszkaniowego wymaga przede wszystkim znalezienia skutecznych źródeł finansowania inwestycji w tym sektorze gospodarki. (fragment tekstu)
Omówiono takie zagadnienia jak: przedsiębiorstwa pośrednictwa kredytowego w Polsce, oferta produktowa firm pośrednictwa kredytowego, rozmiary rynku pośrednictwa kredytowego, perspektywy rozwoju rynku pośrednictwa kredytowego. Podkreślono, że obecna struktura firm pośrednictwa kredytowego jest bardzo zróżnicowana pod względem własnościowym. Najwięksi pośrednicy z reguły kontrolowani są przez banki.
13
Content available remote Kredyt jako źródło finansowania na rynku mieszkaniowym w Polsce
75%
W Polsce przy ograniczonej podaży nieruchomości mieszkaniowych i poprawie sytuacji gospodarczej (co przejawia się we wzroście zamożności społeczeństwa i spadku bezrobocia) wzrasta na nie popyt. Pochodną tego w warunkach gospodarki rynkowej jest wzrost cen mieszkań i domów jednorodzinnych. Wzrost ten jest na tyle duży, że przewyższa wzrost wynagrodzeń brutto gospodarstw domowych. Zatem pomimo poprawy stopy życiowej w Polsce, coraz więcej osób chcąc dokonać zakupu mieszkania bądź domu musi posiłkować się zaciągnięciem na ten cel właściwego kredytu. Przed jego zaciągnięciem należy zapoznać się z niezbędnymi do załatwienia formalnościami oraz dokonać wyboru właściwego banku, a zwłaszcza właściwego typu kredytu. Wybór nie jest prosty, bowiem istnieje wiele wariantów kredytu i duża różnorodność kosztów z tym związanych. Referat jest prezentacją kredytu jako instrumentu finansowania rynku nieruchomości mieszkaniowych i obejmuje następujące zagadnienia: pojęcie, rodzaje i cechy kredytów mieszkaniowych, procedury kredytowe przy udzielaniu kredytów mieszkaniowych, hipoteka jako podstawowe zabezpieczenie kredytu mieszkaniowego, koszty kredytu mieszkaniowego. (abstrakt oryginalny)
Bank Gospodarstwa Krajowego stojąc na granicy polityki i bankowości finansował dotąd programy mające pomagać obywatelom. Teraz ma otrzymać nowe zadanie: kredytowanie zagranicznych firm, które współpracują z polskimi producentami towarów i usług. Projekt zakłada także zmiany przepisów związanych z popieraniem budownictwa mieszkaniowego. (abstrakt oryginalny)
Co zmieni się na rynku kredytów hipotecznych? Wzrośnie znacznie pośrednictwo kanałów dystrybucji. Ich udział w Polsce wynosi ok. 20 procent, a na najbardziej rozwiniętych rynkach unijnych 60 procent i wciąż rośnie. Do 2020 roku ok.. 15-20 procent kredytów hipotecznych w całej Europie będzie sprzedawanych przez telefon i internet. W artykule przedstawiono udział poszczególnych kanałów dystrybucji kredytów hipotecznych w różnych krajach europejskich.
Nieruchomość jest specyficznym obiektem prawnym. Świadczy o tym nie tylko definicja prawna nieruchomości. Wszystkie fazy życia nieruchomości: faza obrotu, faza projektowania zabudowy gruntu, faza realizacji, faza dopuszczenia do eksploatacji, faza użytkowania, a także faza likwidacji obiektów budowlanych, są uregulowane prawnie. Wysokie ceny mieszkań zmieniły strukturę finansowania zakupu. Zmniejszyła się liczba klientów korzystających wyłącznie z kredytu bankowego. Wzrósł natomiast do 79% odsetek kupujących wykorzystujących kredyt i własne środki. Sytuacja ta utrzymuje się od połowy 2004 roku i ma swoją genezę w ówczesnym uwolnieniu źródeł finansowania zakupu, tj. niskim oprocentowaniu i dużej dostępność kredytów mieszkaniowych oferowanych przez banki w Polsce. W artykule przedstawiono znaczenie kredytu w finansowaniu zakupu nieruchomości mieszkaniowych w Polsce na przykładzie banku PKO BP. (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Rynek kredytów mieszkaniowych w Polsce - studium analityczne
75%
Kryzys finansowy z początku XXI w. przyczynił się niewątpliwie do spowolnienia gospodarczego na świecie. Chociaż pierwsza faza kryzysu Polskę ominęła, w okresach późniejszych nasz kraj doświadczył zaburzeń przejawiających się w wielkościach najważniejszych wskaźników makroekonomicznych. Załamanie na rynku finansowym nie mogło nie wpłynąć na system bankowy, który bardzo często obwiniany jest o spowodowanie światowego kryzysu finansowego. W artykule przeprowadzono analizę rynku kredytów mieszkaniowych w Polsce w latach 2009-2013 oraz zbadano m.in. sprzężenie zwrotne między popytem na kredyty mieszkaniowe a wzrostem gospodarczym, a także zależność między kosztem kredytu mieszkaniowego a ceną lokalu mieszkalnego.(abstrakt oryginalny)
Każde państwo ma obowiązek zaspokoić potrzeby mieszkaniowe obywateli, zgodne z preferencjami i możliwościami ekonomicznymi. Ocena efektywności rządowych instrumentów wspierania mieszkalnictwa nie opiera się tylko na analizie wielkości przeznaczonych środków finansowych, ale również na ich skuteczności (w liczbie inwestycji mieszkaniowych, poziomie utrzymania dotychczasowych zasobów) i celowości ekonomicznej oraz społecznej. W artykule dokonano analizy wpływu polityki mieszkaniowej państwa na formowanie popytu na kredyt mieszkaniowy w Polsce. Przedstawiono rezultaty realizacji najpopularniejszego programu wsparcia kredytowania nieruchomości na rynku, tj. Programu "Mieszaknie dla Młodych". Od 2015 roku był on najpopularniejszym programem wśród młodych Polaków, do 35 roku życia. Realizacja programu miała wpływ na kształtowanie się cen na rynku mieszkaniowym. W niektórych miastach Polski program "MdM" przyczynił się do obniżenia cen mieszkań na rynku. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono wyniki badania na temat zmiennych socjoekonomicznych wpływających na decyzje dotyczące wyboru oferty kredytów hipotecznych. Badanie wykazało zależności między płcią, wiekiem, wielkością miejsca zamieszkania, wykształceniem a wyborem banku. Badanie zostało przeprowadzone we wrześniu 2006 r. na próbie 980 użytkowników wortalu finansowego finanseosobiste.pl.
Rynek kredytów mieszkaniowych w Polsce rozwija się dynamicznie już od kilku lat. Można oczekiwać, że będzie się nadal rozwijał wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa, obniżaniem poziomu stóp procentowych, ewoluowaniem systemu ksiąg wieczystych i rozwojem zabezpieczeń przejściowych. Coraz większa konkurencja między bankami prowadzi do obniżania oprocentowania kredytów mieszkaniowych, jednak nadal jest to poziom niezadowalający z punktu widzenia osób ubiegających się o taki produkt bankowy. W Polsce, gdzie występuje strukturalna luka pomiędzy przeciętnymi dochodami gospodarstw domowych a wartością przeciętnej jednostki mieszkalnej, istnieje konieczność poprawy systemu dostępności kredytów mieszkaniowych dla potencjalnej liczby nabywców mieszkań.(fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.