Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 60

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Hypermarkets
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
|
|
nr 1
5
W nowych hipermarketach TESCO znajdzie się ok. 60 tys. produktów, z czego 60-70 proc. to będą produkty niespożywcze. Będą one reklamowane w mediach lokalnych.
|
|
9
|
nr 1055
332-348
Prawdopodobnie niniejszy artykuł nie wyczerpuje całkowicie tematu przyczyn ciągle rosnącej popularności hipermarketów i im podobnych. Istnieje zapewne wiele innych powodów, dla których ludzie udają się właśnie do wielkich centrów handlowych, ale powyższe wydają się najistotniejsze. Nowe zjawisko społeczne zaczyna urastać do rangi zwyczaju wraz ze wzrostem udziałów w rynku. Dodatkowo o jego sile świadczy ciągła zmiana przyzwyczajeń zakupowych, modelu życia rodzinnego czy przesuwanie koncentracji komunikacyjnej pod wpływem działania centrów handlowych w naszym kraju. (fragment tekstu)
Zakres przedmiotowy artykułu stanowią działania związane z planowaniem strategii działania typowych dla organizacji wielkopowierzchniowych. Celem artykułu jest identyfikacja działań związanych z planowaniem strategii marketingowych organizacji wielkopowierzchniowych w Polsce na potrzeby budowy relacji z rynkiem docelowym. Dla weryfikacji założenia artykułu i realizacji założonego w nim celu, posłużono się metodą case-study gdzie za wzorzec, najlepszą praktykę gospodarczą przyjęto sieć Tesco, działającą w skali międzynarodowej. Pozwoliło to na obserwację działań typowych dla planowania strategii w skali globalnej oraz jej dopasowywania do warunków lokalnych, w tym przypadku rynku polskiego(abstrakt oryginalny)
|
|
z. 4
233-237
Celem pracy było przedstawienie funkcjonowania centrów dystrybucyjnych sieci wielkopowierzchniowych na przykładzie systemu Cross Docking. Opisano również organizację dostaw artykułów żywnościowych (owoców i warzyw) do magazynu centralnego sieci Tesco. (abstrakt oryginalny)
Rosnąca konkurencja na rynku i spadek koniunktury gospodarczej powodują, że z jednej strony skłonność do elastyczności w negocjacjach pomiędzy sklepami wielkopowierzchniowymi a dostawcami towarów staje się coraz ważniejszym elementem współpracy, a z drugiej "usztywnia się" stanowisko dostawców w negocjacjach wobec szybko rosnących kosztów dystrybucji i zmniejszającej się rentowności przedsiębiorstw handlowych. Opracowanie omawia politykę dostaw towarów do sklepów wielopowierzchniowych. (fragment tekstu)
6
Content available remote Społeczna odpowiedzialność biznesu w sieciach hipermarketów w Polsce
75%
|
2010
|
nr 83
103-113
Celem opracowania jest przedstawienie elementów społecznej odpowiedzialności biznesu CSR stosowanej w sieciach hipermarketów w Polsce. Zasadnicza część pracy została wykonana na podstawie danych pochodzących z raportów i opracowań dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce, opracowań Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz materiałów wewnętrznych sieci hipermarketów. (fragment tekstu)
Celem przedstawionej pracy jest analiza wpływu, jaki może mieć istnienie zakupów impulsywnych na politykę cenową hipermarketów. Problem ustalania cen analizowany jest z wykorzystaniem modelu monopolu wieloproduktowego przedstawionego m.in. w podręczniku Tirole [1986]. W dalszej części pracy przedstawiamy model teoretyczny oraz dyskutujemy założenia, które trzeba przyjąć, aby móc wykorzystać wyniki zaproponowanego modelu do analizy interesującego nas zjawiska. W zakończeniu pracy przedstawiamy wnioski wypływające z modelu dla dyskusji wpływu działalności hipermarketów na działalność lokalnych sprzedawców. (fragment tekstu)
Geant to potężna firma, na której doświadczenia pracowały sztaby specjalistów. Z kolei atutem Marcpolu jest fakt, że wyprzedził w czasie zachodnią konkurencję i wygrywa dobrą lokalizacją; ma też dodatkowy plus - jest siecią polską.
|
|
nr 4-5
39-48
Autorka przypomina, że od połowy lat 90. XX w. w miastach woj. śląskiego powstają nowoczesne zgrupowania handlu w postaci ośrodków handlowych. Ośrodki te są planową formą przestrzennej koncentracji placówek handlowych, usługowych i gastronomicznych oraz obiektów rekreacyjnych. Zdaniem autorki współczesne ośrodki handlowe są dokładnie zaplanowane i zorganizowane co do miejsca lokalizacji, struktury branżowej, asortymentowej oraz poziomu cen oferowanych produktów, są przystosowane do obsługi nabywców zmotoryzowanych. Stanowią najbardziej racjonalny i nowoczesny kierunek przemian w handlu.
Na podstawie wieloletniego monitoringu rozwoju sieci hipermarketów w Polsce autorzy określają podstawowe prawidłowości przestrzenne związane z ekspansją sieci hipermarketów w regionie peryferyjnym. Stwierdzono, że dystans między Polską Wschodnią a pozostałymi obszarami kraju zmniejsza się od 2003 г., co wiąże się z wejściem do Polski zagranicznych sieci, których strategie lokalizacji były nastawione na mniejsze ośrodki oraz adaptacji strategii lokalizacyjnej innych firm, która polegała na dopasowaniu wielkości powierzchni sprzedażowej do wielkości jednostki osadniczej. Analiza standaryzowanych reszt z regresji liniowej między liczbą ludności miejskiej (cechy najbardziej skorelowanej z wielkością powierzchni sprzedażowej %=0,95) pozwoliła zaobserwować na poziomie regionalnym dwa odmienne modele nasycenia powierzchnią sprzedażową. Podjęto ponadto próbę określenia wpływu rozwoju wielkopowierzchniowych sieci o kapitale zewnętrznym na gospodarkę lokalną i regionalną, w wyniku której stawiamy hipotezę, że dla regionu peryferyjnego dominują głównie efekty wymywania. (abstrakt oryginalny)
|
|
nr 10
134-136
W Polsce jest obecnie około 15 wielkich sieci handlowych. Prywatne marki pozwalają odróżnić się od konkurencji. Są to: MakroCash and Carry, Geant, Tesco, Office Depot, Biedronka, Robert, Carrefour, Rema 1000. Istnieje podział na: "private labels" (towary sprzedawane tylko u konkretnego dystrybutora) i "own labels" (produkty lub całe linie określane mianem identycznym jak sieć i dostępne tylko w niej).
|
|
nr 6
37-39
Zdaniem autora można zauważyć, że trend powstawania w Polsce kolejnych placówek typu hipermarkety się zmniejsza. Jego zdaniem konsekwencją powstawania dużej liczby placówek oraz stabilizacji rynku tzw. wielkopowierzchniowego jest budowanie przez największych detalistów potężnych centrów dystrybucyjnych - centralnych magazynów, które obecnie dostarczają około 70 proc. wszystkich artykułów dostępnych w ich placówkach handlowych.
Przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych przez firmę badawczą ARC Rynek i Opinia w dniach od 9-12 listopada 2001 roku, a dotyczących preferencji konsumentów co do wyboru sklepów. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków w 16 wybranych miastach, gdzie znajdują się hipermarkety. Stwierdzono, że tylko 20,2 procent Polaków woli wybrać się do hipermarketu, natomiast prawie 70 procent kupujących preferuje małe sklepy.
Artykuł omawia kulturę organizacyjną firmy Leroy Merlin opartą na filozofii podziału, która zakłada, że ludzie stanowią największe bogactwo przedsiębiorstwa. Filozofia ta opiera się na dzieleniu się: wiedzą, władzą, wynikami i własnym wyobrażeniem o przedsiębiorstwie.
|
|
7
|
z. 8
148-155
W pracy przedstawiono działania marketingowe stosowane przez zagraniczne sieci hipermarketów. Głównym celem, była ocena wpływu hipermarketów na zwyczaje zakupowe Polaków. Pokazano również znaczenie sklepów wielkopowierzchniowych w handlu żywnością w Polsce i w wybranych krajach Europy Zachodniej.
|
|
z. 3
231-234
Autorka przedstawiła poglądy drobnych kupców oraz producentów (dostawców), kierowane pod adresem sieci handlowych, sklepów wielkopowierzchniowych, działających na polskim rynku. Autorka podjęła także trud obiektywnej oceny skutków obecności na rynku hiper-, super- i minimarketów.
W dobie dynamicznych zmian dokonujących się w otoczeniu konkurencyjnym przedsiębiorstw coraz większe znaczenie zyskują metody i narzędzia analityczne dające, przybliżone rozwiązanie, w bardzo krótkim czasie. Do takich metod zaliczają się między innymi modele grawitacji i potencjału, w tym model grawitacji względnej Hufa. Model ten pierwotnie stworzony do analizy handlu, znalazł również zastosowanie w dziedzinach tak jak urbanistyka, czy transport. W dziedzinie handlu detalicznego, na poziomie operacyjnym, model służy do analizy bieżącej sytuacji rynkowej. Pozwala on na wyznaczenie, w danym momencie czasu, obszarów wpływu placówki handlowej, potencjalnej liczby klientów i szacunkowych dochodów sklepu. Przy podejmowaniu strategicznych decyzji inwestycyjnych, takich jak wybór lokalizacji nowej placówki handlowej, model Huffa daje możliwość przeprowadzenia symulacji efektywności dostępnych opcji. W pierwszej części artykułu opisano genezę i teoretyczną podstawy modelu oraz scharakteryzowano poszczególne etapy implementacji. W dalszej części pracy zaprezentowano przykład zastosowania tej metody w praktyce na podstawie badania opinii konsumentów przeprowadzonego w Gdyni. (abstrakt oryginalny)
|
|
nr 74
81-90
Celem opracowania jest przybliżenie czytelnikom specyfiki centrum dystrybucyjnego świeżej żywności oraz przedstawienie opinii producentów owoców i warzyw zaopatrujących sieci hipermarketów poprzez system scentralizowanych dostaw. W pierwszej części opracowania zostały omówione centra logistyczne oraz dystrybucyjne. Następnie scharakteryzowano system dostaw bezpośrednich oraz scentralizowanych w sieciach hipermarketów ze szczególnym uwzględnieniem systemu Cross-Docking, jako głównej formy magazynów ze świeżą żywnością. Trzecia część artykułu została poświęcona opiniom dostawców owoców i warzyw na temat scentralizowania dostaw przez hipermarkety. Artykuł powstał przy wykorzystaniu danych pochodzących z wywiadów przeprowadzonych w 2007 roku z 49 producentami owoców i warzyw, dostarczającymi do warszawskich hipermarketów oraz z 6 menadżerami ds. zakupów owoców i warzyw w sieciach handlowych (Real, Tesco, Geant, Hypernova, Carrefour, Auchan). (fragment tekstu)
Przedstawiono wyniki badań Sopockiej Pracowni Badań Społecznych przeprowadzonych w lutym 2001 r., które są podstawą do szeroko pojętej oceny warunków pracy w hipermarketach z punktu widzenia pracobiorcy, a więc przeciętnego pracownika zatrudnionego w obcokapitałowej spółce handlowej. Skupiono uwagę na aspekcie oceny wpływu hipermarketów na istniejący rynek pracy.
Handel jest bardzo ważnym sektorem gospodarki narodowej. Od sprawności jego funkcjonowania zależy jakość obsługi klientów i stopień ich satysfakcji z dokonywanych zakupów. W polskim handlu detalicznym produktami żywnościowymi dokonują się istotne przemiany strukturalne. Polegają one przede wszystkim na dynamicznym wzroście liczby sklepów wielkopowierzchniowych i ich powierzchni sprzedażowej, a także na procesach integracji i koncentracji handlu. Udział nowoczesnych kanałów dystrybucji (supermarketów, hipermarketów i dyskontów) w sprzedaży towarów codziennego zakupu przekroczył w 2011 roku 53%. Systematycznie wzrasta również liczba sklepów internetowych oferujących artykuły spożywcze. W handlu detalicznym zachodzą także przemiany jakościowe polegające na wdrażaniu innowacji i nowoczesnych metod zarządzania sklepami. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.