Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 89

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Identyfikacja produktu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Masowa personalizacja produktów stała się sporym wyzwaniem dla ich prawidłowej identyfikacji. Coraz większa konieczność dopasowania produktu do indywidualnych wymagań odbiorcy wynika ze sposobu osiągania przewagi konkurencyjnej względem innych podmiotów na rynku. Personalizacja obecnie stosowana jest na szeroką skalę i nie dotyczy tylko dóbr luksusowych, czy tych produkowanych na specjalne zamówienie klienta. Obecnie, nawet przedmioty codziennego użytku mogą być w pewnym stopniu dopasowane do odbiorcy, na przykład nadając im imiona czy cechy charakteru. (fragment tekstu)
Bez przejrzystych i kompletnych danych produktowych właściwie nie ma co liczyć na sprzedaż kosmetyków w sieci. Identyfikowalność to podstawa e-handlu. System globalnej standaryzacji oferowany przez GS1 zapewnia transparentność, którą docenią zarówno pracownicy, jak i klienci. (fragment tekstu)
3
Content available remote Development and Application of Bar Codes
80%
The road leading to the establishment of the UPC bar code standard, which initiated the development of a family of line codes is discussed. Based on the UPC code the structure of a bar code is presented together with the principles of its reading using a laser scanner. The structure of the EAN-13 code is characterised and its evolution towards a global standard, i.e. the GS1 system, currently predominant in logistics is shown. The area of the GS1 system applications and the structure of the logistics label applied within this system are presented(original abstract)
W artykule, korzystając z wewnętrznych źródeł danych badanego przedsiębiorstwa LUBAWA S.A., opisano wybrane zagadnienia związane z identyfikowalnością wyrobów w procesach logistycznych. Przedstawiono przykładowe rozwiązania umożliwiające śledzenie losu produktu w całym łańcuchu logistycznym począwszy od zaopatrzenia, poprzez produkcję, dystrybucję aż do sprzedaży, co pozwala określić jego jakość oraz pochodzenie surowców, z których został wytworzony. (abstrakt oryginalny)
Wzrost znaczenia handlu elektronicznego generuje problemy związane ze standaryzacją usług i potrzebę budowania nowych narzędzi, które ją zapewniają. Jednym z ważniejszych rozwiązań w tym kontekście jest numer GTIN - wirtualna wersja kodu kreskowego, który zapewnia jednoznaczną identyfikację produktu sprzedawanego on-line. (fragment tekstu)
Zarządzaniem wzorami i znakami Wspólnoty oraz ich rejestracją na terenie Unii zajmuje się Office for Harmonization in the Market - Urząd Koordynujący na Rynku Wewnętrznym. W opracowaniu omówiono strategie uzyskiwania znaków towarowych w Unii Europejskiej.
Kody dwuwymiarowe, będące rozwiniętą formą prostych kodów paskowych, stanowią następny krok w dziedzinie identyfikacji i śledzenia produktów oraz przesyłek. Udostępniając więcej informacji możliwych do zakodowania na niewielkiej powierzchni pozwalają na dokładniejsze opisanie konkretnego fizycznego obiektu. W tym referacie znajdzie się omówienie wyglądu i sposobu wykorzystania najpopularniejszych standardów kodów 2D, zwłaszcza QR Code firmy Denso Wave oraz HCCB firmy Microsoft, możliwych informacjach jakie można kodować w geometrycznych wzorach kodów dwuwymiarowych oraz metodach połączenia tego z istniejącymi bazami danych. Z uwagi na rosnąca popularność urządzeń mobilnych, zwłaszcza "inteligentnych" telefonów komórkowych, w referacie opisane jest wykorzystanie urządzeń typu "smartphone" do odczytu kodów dwuwymiarowych i sprzężenie tego z systemami bazodanowymi firmy do celów identyfikacji konkretnej sztuki produktu.(abstrakt oryginalny)
Jedną z istotnych cech jednostki handlowej, bardzo często poddawanej różnego typu zmianom, jest opakowanie. Pełni ono szereg ważnych funkcji, nie tylko z punktu widzenia marketingowego, ale również z punktu widzenia transportu i logistyki. W bieżącym wydaniu "GTIN bez tajemnic" rozwiejemy wątpliwości związane z tym, kiedy należy nadać nowy numer GTIN, a kiedy pozostawić bez zmian, w zależności od znaczących lub nieznaczących modyfikacji dokonywanych zarówno w opakowaniu detalicznym, jak i zbiorczym niedetalicznym.(fragment tekstu)
Wdrożenie przez OPTIDATA Sp. z o.o. systemu WMS w Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o. miało miejsce w 2012 roku. W związku z tym, że rozwiązanie WMS sprawdziło się, w 2015 roku nastąpiła migracja rozwiązania do nowo wybudowanego magazynu. Celem wprowadzenia systemu WMS było zapewnienie śledzenia partii produktów końcowych od momentu wejścia towaru do magazynu, poprzez magazynowanie i związane z tym przesunięcia wewnętrzne, aż do wydania towaru z magazynu do Klienta. Zadaniem systemu jest obsługa magazynu z wykorzystaniem technologii odczytu kodów kreskowych w taki sposób, aby optymalnie zaspokoić potrzeby ruchów magazynowych, przy jednoczesnej optymalizacji procesów i redukcji czasochłonności pracy na magazynie. System WMS obsługuje potok przychodów i rozchodów towaru na magazynie. (fragment tekstu)
W Polsce nad właściwym funkcjonowaniem systemu GS1 czuwa już od 20 lat Instytut Logistyki i Magazynowania - jednostka uprawniona do rejestracji przedsiębiorstw i instytucji w systemie GS1 w kraju. Gdyby jednak zadać statystycznemu Polakowi pytanie, czym jest system standardów GS1, jak funkcjonuje i gdzie w życiu codziennym można się z nim zetknąć, odpowiedzi mogłyby być bardzo różne. Tymczasem każdy z nas, komu zdarzyło się robić zakupy w którejkolwiek z sieci detalicznych, widział na własne oczy jeden z czterech filarów systemu GS1. Jest nim kod kreskowy - najczęściej stosowany standard GS1 w Polsce. (fragment tekstu)
Artykuł poświęcony jest kwestiom nadawania numerów GTIN na identyczne produkty sprzedawane na różnych rynkach (w różnych krajach) oraz na produkty, które różnią się językiem lub grupą języków na opakowaniu.
Artykuł przedstawia przykład modelu chwytaka z napędem pneumatycznym i metodę identyfikacji jego parametrów. Badania dotyczą identyfikacji specjalnie zaprojektowanego chwytaka napędzanego mięśniami pneumatycznymi firmy Festo. Metoda identyfikacji stosowana w niniejszej analizie związana jest z dostrajaniem modelu odwrotnego. Sposób ten może być używany tylko w takich przypadkach gdzie możliwy jest pomiar sygnału wejściowego. Identyfikacja modelu dynamicznego wymaga zdefiniowania kryterium, które obliczane jest na podstawie sygnałów wejściowych modelu i obiektu. W identyfikacji wykorzystano opracowane filtry różniczkujące. Zastosowana metoda identyfikacji nie wymaga rozwiązywania układu równań różniczkowych tylko użycia zróżniczkowanych sygnałów. Wymagany rząd użytych sygnałów zależy od równań różniczkowych opisujących obiekt. (abstrakt oryginalny)
Wymóg identyfikowalności (ang. traceability) jest znany firmom sektora spożywczego i żywnościowego od wielu lat. Od lipca 2013 roku również branża kosmetyczna jest zobowiązana do gromadzenia informacji na potrzeby identyfikowalności. W artykule opisano, w jaki sposób firma kosmetyczna może zarządzać identyfikowalnością w kontekście całego procesu przepływu od surowca do wyrobu gotowego. (fragment tekstu)
Dotychczasowa obserwacja rynku wskazywała, że powodem stosowania etykiet logistycznych GS1 przez producenta wyrobów konsumenckich jest najczęściej spełnienie wymagań odbiorców, szczególnie sieci handlowych. Odbiorcy definiują zakres informacyjny danych na etykietach, w zależności od typów i zawartości jednostek logistycznych dostarczanych do ich centrów dystrybucyjnych. Dostawca najczęściej stosuje etykietę w końcowej fazie procesu wydania, tuż przed załadunkiem. Etykieta jest zatem nośnikiem informacji, który w takim scenariuszu jest użyteczna wyłączne dla odbiorcy, a dostawca nie ma z niej żadnych korzyści. Część producentów dostrzega jednak duży potencjał standardowej etykiety i wprowadza ją niezależnie od oczekiwań rynku, w celu usprawnienia swoich wewnętrznych procesów magazynowych. Świadomość takich możliwości stale rośnie, czego dowodem są coraz liczniejsze przykłady wdrożeń na naszym krajowym rynku. Chciałbym krótko przedstawić jeden z takich przykładów w przedsiębiorstwie produkcyjnym, działającym w branży wód i napojów, będącym jednym z liderów w zakresie produkcji wody butelkowanej w Polsce. Firma już od kilku lat z powodzeniem stosuje etykiety logistyczne zgodne z GS1 w obszarze wyrobów gotowych, wykorzystując je do zarządzania procesami przyjęcia z produkcji, składowania i wydania. Wykorzystywane są skanery stacjonarne na końcówkach linii produkcyjnych do rejestrowania zejścia z produkcji oraz skanery ręczne podczas załadunku. (fragment tekstu)
Artykuł dotyczy roli standardów identyfikacyjnych we współczesnym handlu. Autor opisuje korzyści stosowania standardów GS1 - sprawdzonego systemu otwartych standardów identyfikacyjnych i komunikacyjnych, opracowanych w celu efektywnego zarządzania przepływem produktów (łańcuchami dostaw). Poruszone zostały też kwestie rewolucji internetu i sektora eCommerce w odniesieniu do standardów identyfikacyjnych.
Autor wyjaśnia kwestie dotyczące nadawania numerów GTIN z punktu widzenia właściciela marki handlowej (producenta, dystrybutora, detalisty) wytwarzającego identyczne jednostki handlowe w różnych lokalizacjach lub zlecającego ich produkcję różnym producentom.
Automatyczna identyfikacja poprzez kody kreskowe stosowana była na świecie od lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Sprzyjał temu szybki rozwój elektroniki, a przede wszystkim nowych rodzajów mikroprocesorów oraz czytników laserowych. Kody kreskowe, stosowane początkowo w handlu detalicznym, rozpowszechniły się w handlu hurtowym, na liniach produkcyjnych przedsiębiorstw przemysłowych, w magazynowaniu i transporcie (do znakowania jednostek wysyłkowych), w farmacji i wielu innych dziedzinach. Zaczęły przynosić wymierne korzyści tym, którzy technikę tę zastosowali, bowiem wprowadzono liczne usprawnienia organizacyjne oraz uzyskano znaczące efekty ekonomiczne.(fragment tekstu)
Artykuł poświęcony jest marce oraz aspektom związanym z dodawaniem marki produktu, modyfikacjami elementów szaty graficznej lub opakowania, a także przypadkom niewielkich modyfikacji nazwy, bądź opisu produktu w aspekcie zasad nadawania numerów GTIN.
19
Content available remote Systemy automatycznej identyfikacji ludzi i produktów
61%
Automatyczna identyfikacja polega na automatycznym pozyskaniu i przekazaniu do systemu komputerowego danych pozwalających na rozpoznanie osoby lub produktu. System ten na podstawie posiadanej bazy danych potrafi zidentyfikować sprawdzany obiekt. Automatyczna identyfikacja obejmuje bardzo duży obszar aplikacji stosowanych w produkcji, handlu, transporcie, służbie zdrowia, rolnictwie, itp. Większość z nich koordynuje procesy związane z przepływem informacji, jest elementem zarządzania łańcuchem dostaw. W artykule zostaną przedstawione przykłady współcześnie stosowanych systemów automatycznej identyfikacji (Auto ID) oraz ich wady i zalety. (abstrakt oryginalny)
Wiele przedsiębiorstw na polskim rynku, pomimo spełnienia wymagań prawnych związanych z realizacją identyfikowalności (ang. traceability), dostrzega potrzebę zwiększenia efektywności systemu przez г zastosowanie wydajniejszych rozwiązań identyfikacyjnych i komunikacyjnych, funkcjonujących zarówno wewnątrz firmy, jak i w bezpośrednim otoczeniu L - z partnerami handlowymi. Dla większości firm, spełnienie tego obowiązku nie stanowi nadmiernego wyzwania, natomiast "schody" pojawiają się, gdy zadamy pytanie: czy działający w firmie system traceability jest efektywny? (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.