Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 18

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Infographics
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Cel: Celem artykułu jest ustalenie, czy prezentowane w raportach niefinansowych spółek z branży spożywczej zdjęcia są wykorzystywane do legitymizacji ich działalności. Metodyka/podejście badawcze: W pracy wykorzystano następujące metody badawcze: analizę literatury przedmiotu oraz ilościową i jakościową analizę treści. Wyniki: Otrzymane rezultaty wskazują, że zdjęcia prezentowane w raportach niefinansowych przedsiębiorstw z branży spożywczej stanowią element ich strategii legitymizacji. Służą one do budowania wizerunku społecznie odpowiedzialnej organizacji. Świadczą o tym często powtarzające się na fotografiach wyidealizowane obrazy szczęścia i zadowolenia pracowników oraz ich rodzin, społeczności lokalnych czy nieskażonej działalnością gospodarczą przyrody. Stosowanie takich praktyk ma na celu uzyskanie z góry określonego wrażenia wśród interesariuszy na temat zaangażowania przedsiębiorstwa w zrównoważony rozwój. Ograniczenia/implikacje badawcze: Artykuł ma pilotażowy charakter i stanowi wstęp do dalszych badań na temat wizualizacji informacji w raportach niefinansowych. Badanie zostało bowiem ograniczone do ośmiu spółek z branży spożywczej, do jednej formy wizualizacji informacji oraz jednego okresu sprawozdawczego. Z tego powodu istnieje potrzeba prowadzenia dalszych badań mających na celu ustalenie, czy przedsiębiorstwa z innych branż i regionów wykorzystują zdjęcia oraz inne formy wizualizacji informacji w celu uzyskania legitymacji swojej działalności. Praktyczne implikacje: Badania wskazują na znaczenie zdjęć umieszczanych w raportach niefinansowych w tworzeniu wizerunku firm zaangażowanych w zrównoważony rozwój. Poszerzają one wiedzę na temat znaczenia wizualizacji informacji w komunikacji przedsiębiorstwa z jego interesariuszami. Oryginalność/wartość: Artykuł odnosi się do bardzo aktualnej, ale niedostatecznie jeszcze zbadanej w Polsce problematyki dotyczącej wykorzystania fotografii do zarządzania wrażeniem w raportach niefinansowych. Jest on pierwszą publikacją przedstawiająca analizę zdjęć z punktu widzenia tworzenia przekazu dla interesariuszy w celu uzyskania legitymacji działalności przez przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Pandemia COVID-19 jako naukowe i społeczne wyzwanie XXI wieku od samego początku była przedmiotem badań i analiz. W obszarze zainteresowania badaczy znalazły się także infografiki - wizualne prezentacje przekazywanej społeczeństwom informacji na temat zagrożeń wywoływanych nowym patogenem. Metoda: artykuł zawiera przegląd piśmiennictwa dotyczącego wykorzystywania infografiki w czasie pandemii, wyszukanego w naukowych bazach danych w czerwcu, lipcu i październiku 2021 r. i uzupełnionego na zasadzie kuli śnieżnej o literaturę referencyjną załączoną do wyszukanych publikacji. Uwzględniono także materiały z sieci, głównie autorstwa dziennikarzy danych. Celem przeglądu było (1) zidentyfikowanie kierunków i aspektów badań dotyczących stosowania infografiki w pandemii, (2) określenie wad i zalet jej wykorzystywania, dostrzeganych zarówno przez uczonych, jak i przez dziennikarzy danych, oraz ujawnienie trudności, jakie mają ci ostatni, dokonując wizualizacji danych, a także (3) ustalenie, czy dotychczasowa wiedza na temat stosowania infografik, zwłaszcza w ochronie zdrowia, znalazła potwierdzenie we wnioskach z badań. Wyniki i wnioski: z przeglądu piśmiennictwa poświęconego zastosowaniom infografik w pandemii wynika, że są one ważnym narzędziem wyjaśniającym, unaoczniającym treści werbalne, wzmacniającym ich zapamiętywanie. Pierwsze badania podjęte w pandemii dotyczyły skuteczności infografik jako nośnika zaleceń WHO i wykazały, że infografiki w znaczącym stopniu wpływały na zrozumienie tych zaleceń, choć nie obniżały poziomu lęku badanych. Badacze wskazywali także na konieczność poszukiwania nowych form i sposobów komunikowania wiedzy, jej wyjaśniania i upraszczania oraz sygnalizowania niepewności, przede wszystkim w formie infografik. Szczególna odpowiedzialność za komunikowanie danych w pandemii ciążyła na dziennikarzach - w obliczu niepewności nauki, kruchości nastrojów społecznych oraz manipulowania danymi przez polityków. Wartość poznawcza: artykuł pokazuje przydatność infografik jako narzędzia komunikowania nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także w nauce, wskazując nowe obszary multidyscyplinarnej eksploracji naukowej wyłaniające się z badań nad infografikami (rozumienie ich przekazu, wpływ na zachowania ludzi). Szczególne wnioski z pandemii wynikają też dla dziennikarzy danych, poszukujących w środowisku big data nowych form przekazu informacji - skutecznych, wiarygodnych i zgodnych z etyką dziennikarską. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Infografika jako nowoczesna forma prezentacji danych biznesowych
84%
Artykuł przedstawia infografikę jako nowoczesną formę zapisu i prezentacji danych na potrzeby społeczeństwa informacyjnego, w którym informacja uznawana jest za priorytetowe dobro materialne służące rozwojowi, satysfakcji i sukcesowi w biznesie. Infografika definiowana jest jako graficzna reprezentacja danych, informacji oraz wiedzy, która w sposób szybki i intuicyjny ma ukazywać złożone informacje. Publikacja przedstawia charakterystyczne cechy infografiki, jej budowę, najczęściej wykorzystywane elementy oraz proces tworzenia. W artykule ukazano również przykłady zastosowań infografiki w różnych obszarach biznesowych. (abstrakt oryginalny)
Marketing treści, rozumiany jako tworzenie i dystrybuowanie istotnych i wartościowych dla odbiorcy treści, które przyciągają i angażują grupę docelową w celu wywołania ich określonego działania i zaangażowana, uznawany jest obecnie za jedną z najbardziej skutecznych metod działań marketingowych dla sektora B2B. Aktualnie pojawia się szereg innowacyjnych form prezentowania treści, poczynając od komunikatów tekstowych, po formy graficzne, infografiki, treści wideo czy webinaria. Treści te zyskały także nowe kanały dystrybucji jak strony internetowe czy profile w mediach społecznościowych. Celem przeprowadzonego badania na próbie 99 przedsiębiorstw z branży elektroniki i automatyki przemysłowej z całego kraju jest określenie roli marketingu treści dla firm sektora przemysłowego, tworzącego rynkowe relacje business-to-business (B2B) oraz zbadanie wpływu posiadania strategii marketingowej treści na skuteczność podejmowanych działań sprzedażowych., Identyfikowano również wyzwania związane z marketingiem treści, planowanymi wydatkami i perspektywami rozwoju tych działań w przyszłości. Przeprowadzone i opisane badanie jest pierwszą w Polsce próbą zidentyfikowania roli marketingu treści w sektorze B2B. (abstrakt oryginalny)
Cel: Celem artykułu jest identyfikacja czynników mających wpływ na zastosowanie infografik w raportach niefinansowych spółek publicznych działających w Polsce oraz ustalenie, czy taka forma przekazu informacji służy do zarządzania wrażeniem. Metodyka/podejście badawcze: W pracy zastosowano następujące metody badawcze: analizę literatury oraz ilościową i jakościową analizę treści. Do weryfikacji hipotez badawczych wykorzystano test jednorodności chi-kwadrat oraz analizę korelacji rang Spearmana. Wyniki: Na podstawie otrzymanych rezultatów stwierdzono, że spółki giełdowe wykorzystują infografiki w swoich raportach niefinansowych. Odnotowano też występowanie zależności między liczbą infografik prezentowanych w tego typu sprawozdaniach a formą raportu oraz uciążliwością środowiskową danego podmiotu. Weryfikacja hipotez potwierdziła również występowanie średniej dodatniej zależności między liczbą infografik a liczbą wskaźników GRI. Ponadto jakościowa analiza treści raportów niefinansowych wskazuje na wykorzystywanie w prezentowanych infografikach technik służących do podkreślania pozytywnych informacji na temat działań prowadzonych w spółkach. Ograniczenia/implikacje badawcze: Badania stanowią cenny wkład umożliwiając zrozumienie interesariuszom wykorzystania infografik do przekazywania informacji na temat prowadzonej w firmie działalności oraz możliwości ich upiększania. Badanie zostało ograniczone do wybranych branż i jednego okresu sprawozdawczego. Z tego powodu istnieje potrzeba prowadzenia dalszych prac mających na celu ustalenie, czy inne spółki giełdowe prezentują w swoich sprawozdaniach niefinansowych infografiki oraz czy są one stosowane do zarządzania wrażeniem. Oryginalność/wartość: Artykuł jest pierwszą publikacją przedstawiającą, jak spółki giełdowe funkcjonujące w Polsce wykorzystują infografiki w swoich raportach niefinansowych. Poszerza on wiedzę na temat wizualizacji informacji w celu tworzeniu korzystnego dla interesariuszy wizerunku działalności biznesowej. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest omówienie elementów składowych języka informacji wizualnej, m.in.: hierarchii i tworzenia struktur informacyjnych, użycia koloru, kontrastu i kroju pisma, ze względu na specyfikę mediów elektronicznych. Analiza ta ma na celu przedstawienie skutecznych sposobów komunikacji wizualnej w e-materiałach dydaktycznych. Autor odnosi się do takich dziedzin nauki, jak architektura informacji i projektowanie graficzne oraz prezentuje dobre przykłady tzw. infografiki jako sposobu wyjaśniania procesów i zjawisk w sposób wizualny. (abstrakt oryginalny)
Obraz staje się niezbędnym kodem w procesie komunikowania za pośrednictwem prasy i telewizji. Jak w przypadku telewizji zależność ta wynika z konstrukcji przekazu we wskazanym medium, tak w przypadku prasy postępująca dominacja fotografii i infografiki zaczyna być jeżeli nie niepokojąca, to przynajmniej intrygująca. Z drugiej strony konieczność funkcjonowania w obszarze kultury obrazkowej i w konsekwencji społeczeństwa obrazkowego wymusza zwiększanie liczby fotografii w prasie drukowanej oraz przypisuje zdjęciom nowe funkcje. Historia mediów dowodzi, że zjawisko to jest charakterystyczne dla magazynów ilustrowanych oraz prasy masowej. Wydaje siê jednak, że opisywane zmiany wychodzą poza wskazany rodzaj periodyków. Przykładem mogą być polskie tygodniki opinii, które często wykorzystują zarówno fotograficzne gatunki publicystyczne, jak i informacyjne oraz widocznie zwiększają udział fotografii w objętości pisma. Obok funkcji informacyjnej i poznawczej, które powinny dominować w fotografii prasowej, w tygodnikach zaczyna przeważać funkcja estetyczna i marketingowa. Czy te same procesy zachodzą w ogólnopolskich dziennikach? Czy również tutaj zwiększa się udział fotografii kosztem tekstu? Czy również w dziennikach, podobnie jak w tygodnikach, na wzór tabloidów i przy pogłębiającej się tabloidyzacji mediów, głównym celem zdjęć jest przyciągnięcie uwagi odbiorców oraz, dzięki obrazowi, ułatwienie odbioru tekstu? (fragment tekstu)
Nasze umysły coraz bardziej przyzwyczajamy do prostych i zwięzłych informacji. W codziennej pogoni za czasem chcemy więcej za mniej. Tekst pisany zastępują zdjęcia, infografiki i wideo. Najchętniej przejrzelibyśmy wszystkie kanały jednym kliknięciem. Z tą potrzebą mocno koresponduje Instagram. Jego użytkownicy każdego dnia publikują 70 milionów fotografii, oznaczając je niezliczoną ilością hashtagów. Do tego zbioru swoje "dwa grosze" dokładają i marki, których w tym serwisie szukają pilnie inni użytkownicy. (abstrakt autora)
Żyjąc coraz szybciej mamy coraz mniej czasu i ochoty na przyswajanie długich treści przekazów reklamowych, wskutek zaś ekspansji kultury obrazkowej spada czas koncentracji człowieka. To wszystko powoduje, iż rośnie rola infografiki w komunikacji firm i marek. Badania niezbicie dowiodły, iż 90% informacji przekazywanych do mózgu ma formę treści wizualnej i jako takie są one przetwarzane 60 tys. razy szybciej niż informacje tekstowe. Dzięki temu komunikat reklamowy wzbogacony w obrazy dotrze szybciej do adresata i zapewni większą skuteczność działań promocyjnych. (fragment tekstu)
Konsumenci akceptują zwykle tylko najprostsze rady, które natychmiast mogą zastosować w praktyce. A każda firma jest w posiadaniu całego banku informacji, z których da się szybko wygenerować ciekawą oraz skuteczną medialnie i sprzedażowo infografikę. Infografiki takie świetnie mogą się sprawdzić jako pitch tematu na artykuł czy komentarz dla dziennikarza branżowego lub lifestyle'owego. Bez długich i męczących opisów czy wyjaśnień infografika z radami może być wbudowana w tekst. W artykule opisano kilka wariantów takich działań. (abstrakt autora)
Gdy marka pod względem sprzedaży znajduje się w pierwszej piątce, jest uznawana za dużą. Z kolei jeżeli ma wyraziste reklamy, jest uznawana za znaną. Jeżeli jednak pragnie być uznawana za ważną i za jednego z liderów branży, musi stosować content evergreen. Od strony praktycznej określenie to oznacza treści, które stanowią zamkniętą całość, niosą konkretne, uporządkowane i przydatne informacje, zachowują atrakcyjność nawet po roku i są łatwe do aktualizacji, dodawania nowych modułów do infografiki itp. (abstrakt autora)
Wprowadzając na rynek polski pralkę Haier HW70-14636S, dział marketingu tej firmy w przekazie produktowym postawił na działającą na wyobraźnię odbiorców infografikę. W prosty, ale wymowny sposób zaprezentowane zostały najważniejsze rozwiązania zastosowane w pralce, w tym antybakteryjna technologia ABT, eliminująca 99,8% szkodliwych bakterii. Infografika w przekazach stanowiła kluczowy, nie zaś uzupełniający element promocji urządzenia. (abstrakt autora)
Najskuteczniejsze infografiki to te bazujące na aktualnych danych statystycznych. Infografika mBanku należy do tych prostych, przejrzystych graficznie i skupia się właśnie na liczbach. Jednak temat przewodni infografiki nie musi mieć wiele wspólnego z bankowymi usługami. W tym konkretnym wypadku motywem był sportowy środek transportu - rower, ale właśnie na takich zaskakujących reklamowych przekazach polega dobry content budowany wokół oferty. (abstrakt autora)
W artykule dokonano analizy poszczególnych modeli biznesu największych marek internetowych. Zamieszczono też mapę informatycznych technologii używanych w marketingu, a także mapę kluczowych portali, mediów i platform internetowych. Okazuje się, iż content potrafiący przyciągać zainteresowanie, lajki i leady przez czas dłuższy, tj. tygodni, miesięcy a nawet lat, to dobrze zaplanowane infografiki. (abstrakt autora)
Prawidłowe podejście do tworzenia infografiki zakłada kilka etapów. Przede wszystkim określenie, kto jest odbiorcą. Następnie nieodzowne jest wykonanie szkicu, który podpowie, jakie dane są potrzebne oraz zebranie pozostałych niezbędnych informacji. Przy wykonywaniu tych prac wiedza jest najcenniejszym zasobem. Czasy, gdy zespoły chcąc wypromować daną markę pracowały na otwartym oprogramowaniu, dawno minęły. Aby wykluczyć ryzyko niepowodzeń, w dobie obecnej nieodzowna jest pomoc wyspecjalizowanej, profesjonalnej kadry infografików. Infografiki to bowiem wciąż aktualne narzędzia w szybkiej komunikacji marek z klientami. (abstrakt autora)
Gdy przygotowujemy lub zlecamy wykonanie infografiki, najpierw powinien powstać tekst podstawowy. Na jego bazie grafik komputerowy przygotuje odpowiednią kreację wizualizacji danych. Tekst podstawowy musi zawierać sporo liczb, faktów, sytuacji, miejsc, lecz jednocześnie nie może przypominać szkolnego wypracowania. Każda informacja powinna służyć określonemu celowi. Artykuł to swoisty samouczek prawidłowego wykonania infografiki, m.in. na przykładzie prezentacji materiałów biurowych i szkolnych. (abstrakt autora)
Czasy, w których SEO copywriting opierał się wyłącznie na pisaniu tekstów autopromocyjnych ze sporą zawartością fraz kluczowych, korzystaniu z automatycznych mieszarek tekstów i umieszczaniu w co drugim zdaniu tych fraz, już minęły. Dziś ogromne znaczenie ma jakość tekstu, jego przydatność dla czytelnika, warstwa wizualna (np. śródtytuły, cytaty, ilustracje, infografiki). Wszystko to bowiem służy oczekiwaniom internautów, aby dostarczyć im pożądanych informacji i zatrzymać ich na dłużej na konkretnych stronach. (abstrakt autora)
Infografika jest jednym z najbardziej angażujących typów treści wykorzystywanych zarówno w komunikacji z mediami, jak i w ramach content marketingu. Dzięki swoim zaletom coraz bardziej wykorzystywana jest w internetowych biurach prasowych, które w przeciwieństwie do tradycyjnej dystrybucji e-mailowej pozwalają na zamieszczanie obszernych i jakościowo dobrych grafik. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.