Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Informative indicators
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Rozwijający się w ostatnich latach nurt zarządzania opartego na dowodach zakorzeniony jest w prakseologii, ale także koncepcji praktyk opartych na dowodach. Koncepcja ta bazuje na przekonaniu, że wszelkie decyzje i działania winny być oparte na najbardziej aktualnej i najlepszej dostępnej wiedzy, włączając w to wiedzę i informacje pochodzące z badań. W sposób szczególny dotyczy to decyzji marketingowych. Podstawowym nośnikiem informacji w marketingu są wskaźniki marketingowe. Ich szerokie wykorzystanie umożliwia podejmowanie skutecznych decyzji. Celem artykułu jest identyfikacja zakresu wykorzystania wskaźników marketingowych na rynku polskim jako element zarządzania opartego na dowodach. Podstawą empiryczną są badania przeprowadzone na próbie 89 menedżerów marketingu w listopadzie 2022 wśród uczestników i absolwentów programów The Chartered Institute of Marketing. Wnioski wskazują na dość szeroki zakres wykorzystywanych wskaźników i ich zrównoważony charakter, z lekką przewagą wskaźników strategicznych i finansowych i jednoczesnym wzrostem znaczenia mierników internetowych. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Selekcja wskaźników informatywnych w funkcjach dyskryminacyjnych
84%
Celem artykułu jest analiza w zakresie zdolności predykcyjnej wskaźników finansowych używanych przy konstrukcjach funkcji w modelach diagnozowania bankructwa. Badania służą wzbogacaniu listy wskaźników informatywnych. W Polsce nie znajdują one wciąż należytego zastosowania. Oddziałuje to niekorzystnie na sytuację rodzimych przedsiębiorców. Intensywność dyfuzji bankructw rośniew zaskakującym tempie i dotyczy nie tylko sektora małych i średnich przedsiębiorstw, ale coraz częściej światowych gigantów. Badane modele nie są idealne i za ich pomocą można czasami popełnić duże błędy, ponieważ skonstruowane są ze wskaźników finansowych. Pozwalają one na wcześniejsze wykrycie nieprawidłowości w finansach przedsiębiorstw, w związku z czym powinny służyć zarządowi jako narzędzie do monitorowania sytuacji w przedsiębiorstwie. Wskaźniki finansowe są wyliczane na podstawie sprawozdań finansowych, czyli na podstawie danych historycznych, które nie uwzględniają obecnego stanu gospodarki. Sama konstrukcja funkcji modelów odznacza się różnorodnością doboru wielorakich składowych, a logikę doboru składu i formy ich funkcji zawartych w niej zmiennych charakteryzuje ogromna różnorodność. Podstawowym pytaniem, jakie powinno być postawione w tym miejscu, to: które wskaźniki finansowe wybrali autorzy poszczególnych modeli? (abstrakt oryginalny)
Obecnie mamy do czynienia ze wzrostem konkurencji nie tylko na poziomie przedsiębiorstw, ale także na poziomie regionów, krajów i grup krajów. Problem konkurencyjności państw nie został dotychczas dostatecznie zbadany. Artykuł poświęcony jest poszukiwaniu nowych narzędzi konkurencyjności państw, które maja źródła w społeczeństwie informacyjnym. W pracy zidentyfikowano wskaźniki informatyzacji, które nie zostały wzięte pod uwagę przy obliczaniu wskaźników konkurencyjności edytowanych przez World Economic Forum, a następnie policzono współczynniki korelacji między tymi wskaźnikami a indeksami konkurencyjności. Pozwoliło to na sformułowanie zaleceń dotyczących poprawy konkurencyjności wybranych państw. Jako przykład sformułowano główne kierunki poprawy konkurencyjności poprzez poprawę współczynników informatyzacji w Polsce i na Ukrainie. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.