Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 130

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Informatyzacja przedsiębiorstwa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Około pół miliona dolarów wyłożył Powszechny Bank Gospodarczy na uruchomienie oddziału elektronicznego. W ciągu dwóch lat ma on obsługiwać 150 tys. klientów.
Celem artykułu jest omówienie uniwersalnych kryteriów wyboru systemu informatycznego dostosowanego do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Są to: bezpieczeństwo, nowoczesność, otwartość, rozwojowość, integracja.
Podjęte przez kierownictwo GUS w październiku 1996 r. decyzje o modernizowaniu Centralnej Biblioteki Statystycznej im. Stefana Szulca (CBS) oraz wyasygnowanie funduszy z PHARE przez Unię Europejską dały możliwość skomputeryzowania działalności biblioteki. Celem modernizacji było włączenie CBS w krajowy i międzynarodowy system wymiany informacji za pośrednictwem Internetu, usprawnienie pracy bibliotekarzy i wzrost efektywności obsługi użytkowników.
Celem artykułu jest ocena wybranych procesów informacyjnych przedsiębiorstwa i związanych z obiegiem dokumentów), zarówno pod kątem celowości ich informatyzowania, jak również z punktu widzenia przebiegu i skutków realizowania takich projektów. (abstrakt oryginalny)
W związku ze wzrostem wymagań odbiorców i nasilającej się konkurencji wiele przedsiębiorstw dostrzega konieczność usprawnienia swojej działalności. Jednym z narzędzi służących usprawnieniu są systemy informatyczne. Podstawą każdego wdrożenia narzędzi informatycznych jest trafny ich dobór. W niniejszym opracowaniu pragnę przedstawić zmodyfikowaną przeze mnie literaturową procedurę wyboru gotowego systemu informatycznego. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano temat e-kompetencji polskich pracowników. Omówiono pojęcie e-kompetencji oraz sposoby pomiaru ich poziomu oraz związanych z nimi umiejętności. Przedstawiono wynikające z tematu potrzeby przedsiębiorstw oraz oczekiwania pracodawców.
W artykule przedstawiono problemy doboru strategii informatyzacji przedsiębiorstwa, identyfikację istotnych płaszczyzn modelowania w systemie informacyjnym przedsiębiorstwa, oraz uogólnioną postać liniowego modelu doboru systemu i infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie wybranych zagadnień metodycznych, aplikacyjnych i projektowych związanych z procesem kompleksowej informatyzacji przedsiębiorstwa na drodze wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono wykorzystanie systemu informatycznego w zakładzie opieki zdrowotnej. Pokazano potencjalne korzyści wprowadzenia systemu informatycznego do zarządzania zakładem opieki zdrowotnej.
Wiedza zawsze była przedmiotem zainteresowania i zarządzania w przedsiębiorstwie. Przedmiotem zarządzania najczęściej była jednakże niejawnie (implicite). Częściej zajmowaliśmy się danymi, informacja i zasobami przez nie opisywanymi. Takie zarządzanie wiedzą jest dziś niewystarczające.Zarządzanie wiedzą w przedsiębiorstwie jest istotnym problemem praktycznym, który narasta w wielu przedsiębiorstwach m.in. wskutek postępującej informatyzacji zarządzania. Niewątpliwe jest także problemem, który w dobie społeczeństwa informacyjnego da się rozwiązywać lepiej niż dotychczas.Aczkolwiek problem zarządzania wiedzą jest przede wszystkim problemem zarządzania przedsiębiorstwem i można rozpatrywać go bez aspektów technicznych i technologicznych, to jednak pewne specyficzne problemy technologiczne są istotne z punktu widzenia realizacji procesu zarządzania wiedzą. Szczególnie interesującym zagadnieniem jest budowa systemu wiedzy obejmującego całą organizację, określanego mianem "elektronicznej pamięci organizacji". Problematyka ta wiąże się z wieloma nurtami informatyzacji zarządzania, w szczególności z problematyką zarządzania przepływami prac, hurtowniami danych, systemami baz wiedzy i automatyzacji procesów pozyskiwania wiedzy. (fragment tekstu)
Powodzenie przedsięwzięć informatycznych w znacznym stopniu zależy od jakości wcześniej opracowanej i zaakceptowanej strategii informatyzacji. W procesie budowy strategii bardzo ważnym elementem jest wybór właściwej alternatywy informatyzacji. W artykule proponuje się wykorzystanie założeń efektywności celowej, która pozwala wskazań najefektywniejszą drogę postępowania. Dodatkowo artykuł koncentruje się na zależnościach występujących pomiędzy strategią gospodarczą, a strategią informatyzacji przedsiębiorstwa oraz ich wpływ na kreowanie strategii. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono interpretację dwóch pojęć: wiedza i zarządzanie wiedzą. Zaprezentowano wyniki badań empirycznych, przeprowadzonych w 275 przedsiębiorstwach funkcjonujących na terenie Polski Południowo - Wschodniej i Centralnej. Opisano skutki wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjnych i informatycznych w badanych firmach.
W opracowaniu przedstawiono klasyfikację województw Polski ze względu na stopień wykorzystania technologii informacyjno-telekomunikacyjnych w przedsiębiorstwach. Wykorzystano w tym celu metodę wielowymiarowej analizy statystycznej pozwalającą opisać zjawisko złożone za pomocą jednej liczby, tzw. zmiennej syntetycznej. W obrębie uporządkowanego zbioru województw wydzielono podzbiory obiektów podobnych. Okresem badawczym jest rok 2010. W badaniach uwzględniono 15 cech diagnostycznych. (abstrakt oryginalny)
Rozwój przedsiębiorstw jest trwale związany ze zwiększaniem swojego potencjału gospodarczego. Proces ten może mieć dwojaki charakter. Może polegać na coraz lepszym wykorzystaniu posiadanych zasobów i zdolności wytwórczych bądź inwestycji w nowy majątek lub poszerzenie możliwości już posiadanego. Pierwszy sposób jest powszechnie stosowany, lecz ma wyraźną granicę rozwoju. Nie można bowiem w sposób nieskończony w warunkach silnej konkurencji bazować na posiadanych żasobach25. Mówimy tutaj zarówno o zasobach materialnych (parki maszynowe, infrastruktura informatyczna), jak i niematerialnych (licencje, oprogramowanie komputerowe, normy jakości). Dlatego konieczne jest inwestowanie w nowe zasoby, pozwalające umacniać i zwiększać konkurencyjność przedsiębiorstwa.(fragment tekstu)
Podstawowym problemem przedsiębiorstwa jest panowanie nad terminami i kosztami realizacji zamówienia klienta - jest to podstawowy argument przemawiający za wdrażaniem informatyki w sferze technicznego przygotowania produkcji. W artykule omówiono metodologię wdrażania systemu zintegrowanego, skupiając się na technicznym przygotowaniu produkcji gdyż tutaj osiąga się największe korzyści wynikające z wdrożenia. Zaprezentowano proces organizacji pracy na etapie wdrażania oraz problemy do rozwiązania na poszczególnych etapach wdrażania.
Przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Rynku Wewnętrznego i Konsumpcji na temat inwestycji w komputeryzację przedsiębiorstw handlowych w 2002 roku.
Artykuł przedstawia zalety nowego języka XML (eXtensible Markup Language), który zdobywa coraz większą popularność w instytucjach finansowych. Zalety XML można docenić w niestabilnym otoczeniu biznesowym, przy częstych zmianach prawa. Ponadto język ten umożliwia dostęp do systemu szerokiemu gronu użytkowników, mających komputer i internet.
Artykuł dotyczy zagadnień związanych z zasadami ładu informatycznego w przedsiębiorstwie w kontekście zarządzania firmą i zarządzania informatyzacją. Autor przedstawił istotę ładu informatycznego oraz obszary jego funkcjonowania w przedsiębiorstwach.
W artykule przedstawiono możliwości wykorzystania standardu EANCOM z pomocą internetu wraz z aktualnymi przykładami rozwiązań w systemie Lite-EDI.
Artykuł ten ma na celu analizę poziomu informatyzacji PPUP Poczta Polska w aspekcie silnej konkurencji na krajowym rynku pocztowym. Przedstawiono główne założenia strategii działania tego operatora, a także planowane kierunki rozwoju. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.