Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Inicjatywa JASPERS
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W opracowaniu zaprezentowano uwagi na temat udziału Europejskiego Banku Inwestycyjnego w łagodzeniu globalnego kryzysu finansowego. Scharakteryzowano w nim strategię EBI na lata 2008-2011 oraz projekty JASPERS, JEREMIE i Inicjatywę Innowacje 2000. Ponadto przedstawiono zaangażowanie EBI w pobudzaniu efektywności sektorowej i antyrecesyjnej na terenie UE. (fragment tekstu)
W pracy przedstawiono wybrane, współczesne koncepcje egzystencjalne (Camus, Frankl, Heidegger, Marcel, Unamuno, Jaspers) w dwóch modelowych postaciach. Pierwsza z nich kwestionuje wartość i sens życia, druga- tragiczność istnienia czyni punktem wyjścia mozliwości pozytywnego urzeczywistnienia się człowieka.
Występowanie o środki unijne w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POMŚ) wymaga od beneficjentów przygotowania wielu dokumentów oraz uzyskania niezbędnych decyzji i pozwoleń. Proces przygotowania dokumentacji aplikacyjnej bywa zadaniem czasochłonnym, poprzedzonym niejednokrotnie koniecznością przeprowadzenia szczegółowych badań, prognoz i uzgodnień. W celu zapewnienia wysokiej jakości dokumentacji inwestycyjnej, stworzono instrumenty, mające zapewnić sprawne i skuteczne przygotowanie wniosków oraz ułatwić dostęp do środków z funduszy europejskich. Inicjatywa Jaspers (Joint Assistance to Support Projects in European Regions) powstała w 2006 r., by pomóc beneficjentom projektów, przygotowywanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz Funduszu Spójności (FS), przewidzianych w budżecie wieloletnim 2007-2013. Jaspers stanowi wspólne przedsięwzięcie instytucji europejskich - Komisji Europejskiej (KE), Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR). (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono rolę instrumentów finansowych w realizacji priorytetów polityki spójności. Trzy nowo utworzone instrumenty polityki regionalnej na lata 2007-2013 pomogą regionom i państwom członkowskim w wypracowaniu prawidłowego i skutecznego sposobu zarządzania funduszami i w lepszym wykorzystaniu instrumentów inżynierii finansowej. Wybrane obszary działania nowych instrumentów finansowych, czyli duże projekty regionalne w szczególności transportowe (JASPERS), wsparcie przedsiębiorczości (JEREMIE) i rozwój aglomeracji miejskich (JESSICA), pokrywają się z głównymi priorytetami rozwojowymi nowych krajów członkowskich.
Zgodnie ze strategią lizbońską rozwój małych i średnich przedsiębiorstw jest jednym z priorytetów polityki gospodarczej Unii Europejskiej. Unia Europejska do końca 2013 r. przeznaczyła na rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw 27 mld euro. Środki będzie można pozyskać z programów operacyjnych w ramach polityki spójności. W ramach polityki spójności wspierane są różnego rodzaju działania i inicjatywy na rzecz rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw, i to o charakterze zarówno krajowym, jak i regionalnym. Oferowana pomoc ma pobudzić rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, a tym samym regionalne systemy gospodarcze. Oprócz funduszy strukturalnych istniejące od 2007 r. nowe inicjatywy wspólnotowe: JASPERS, JEREMIE, JESSICA, i JASMINE mogą stanowić dodatkowe narzędzia pomocy dla rozwoju dla małych i średnich przedsiębiorstw. (abstrakt oryginalny)
6
Content available remote JESSICA, JEREMIE i JASPERS na rzecz wzrostu gospodarczego
71%
W celu zwiększenia efektywności i trwałości polityki spójności w latach 2007- -2013 zostały opracowane cztery wspólne inicjatywy. Dwie z nich, JEREMIE i JESSICA, zaangażowane są w promowanie instrumentów inżynierii finansowej, a pozostałe dwie, JASPERS i JASMINE, funkcjonują jako instrumenty wsparcia. Rozważania skupiają się głównie na zaprezentowaniu trzech z czterech instrumentów, w celu określenia i oceny ich wpływu na politykę spójności, jak również możliwości przyspieszenia rozwoju gospodarczego poszczególnych regionów. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.