Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 606

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 31 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Insurance company
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 31 next fast forward last
Artykuł prezentuje Towarzystwo Ubezpieczeniowe "Compensa" SA, które działa na rynku już 10 lat i oferuje swoim klientom szeroką paletę różnorodnych produktów ubezpieczeniowych.
W artykule zostanie zaprezentowany model statyczny podziału środków między oddziały firmy przez jednostkę planującą - zarząd towarzystwa ubezpieczeń. Do modelowania podziału środków zostanie wykorzystana teoria gier antagonistycznych, w których funkcja wypłat jest funkcją wypukłą, oraz twierdzenie umożliwiające rozwiązanie skonstruowanego modelu. Problem podziału środków można również rozpatrywać w ujęciu dynamicznym, biorąc pod uwagę zmienną, jaką jest czas, uwzględniając nie tylko możliwość podziału środków przez podmiot nadrzędny, ale także możliwość późniejszego przepływu kapitału między niezależnie funkcjonującymi oddziałami towarzystwa. W celu dynamicznego modelowania podziału i przepływu kapitału zostanie zastosowana teoria gier stochastycznych. (fragment tekstu)
Przyjęte metody naliczania rezerw muszą być określone w zakładowym planie kont ubezpieczyciela. Zgodnie z zasadą ciągłości zasady i metody naliczania rezerw nie mogą być zmieniane w ciągu roku obrotowego. W celu lepszego odzwierciedlenia sytuacji majątkowej i finansowej przedsiębiorstwa można zmienić dotychczas stosowane metody począwszy od pierwszego dnia następnego roku obrotowego. Prawidłowo ustalona wielkość rezerw zależy przede wszystkim od doświadczenia i fachowości osób ustalających rezerwy, jak również obowiązujących w tym esie przepisów prawnych. (fragment tekstu)
Analiza wpływu ubezpieczeń komunikacyjnych na gospodarkę finansową zakładów ubezpieczeń działających na rynku polskim jest szczególnie istotna, ponieważ stanowią one ponad 60% przypisu składki z ubezpieczeń działu II, dla większości zakładów ubezpieczeń jest to więc podstawowa działalność. Trendy, jakie można obserwować na polskim rynku, są zbieżne z trendami europejskimi, wskaźniki szkodowości kształtują się na podobnym, wysokim poziomie. Praca poświęcona jest analizie wskaźników szkodowości z ubezpieczeń grupy 3 i 10 działu II oraz innych wskaźników istotnych dla oceny wpływu tych ubezpieczeń na finanse zakładów ubezpieczeń (m.in. wskaźniki poziomu kosztów, wskaźniki rentowności, wynik techniczny). Analiza przeprowadzona jest na danych za lata 1999-2009 oraz 2005-2009, z naciskiem położonym na najnowsze dane. (abstrakt oryginalny)
Ocena wpływu czynników zewnętrznych ma w dużej mierze charakter jakościowy, mimo że wiele elementów tej oceny można skwantyfikować, to całościowa ocena wpływu wszystkich czynników ma charakter kierunkowy. Ocena otoczenia zakładu ubezpieczeń ma podobne zadanie jak rating krajowy w przypadku ratingu kredytowego, powinna oszacować poziom ryzyka, na jaki jest narażony zakład ubezpieczeń działający na danym rynku. Szczególnie w obrocie międzynarodowym zwraca się uwagę na kraj pochodzenia zakładu ubezpieczeń. Ocena ta ma za zadanie przede wszystkim zidentyfikować elementy, które w przyszłości mogą potencjalnie zagrozić pozycji finansowej zakładu ubezpieczeń. Dlatego też spośród wszystkich czynników zewnętrznych oddziałujących na zakłady ubezpieczeń przedstawione zostały te, których negatywny wpływ może być najbardziej znaczący. (fragment tekstu)
Rynek ubezpieczeniowy w Polsce i na świecie staje się dla jego strony podażowej coraz bardziej wymagający. Nie wystarczy, jak jeszcze kilka lat temu, stworzyć pakiet ubezpieczeń, odpowiednio wynagrodzić agenta i wprowadzić produkt na rynek. W ostatnich latach zakłady ubezpieczeń w Polsce w najpopularniejszych produktach ubezpieczeniowych (ubezpieczenia komunikacyjne, ubezpieczenia majątkowe) raczej psuły rynek, walcząc tylko i wyłącznie ceną. Nie jest to jednak rozwiązanie dobre w długim okresie i dlatego należy poszukiwać rezerw sukcesu na innych polach działalności ubezpieczeniowej. Jednym z kluczowych elementów długookresowej strategii zakładów ubezpieczeń powinna stać się komunikacja z otoczeniem. Każdy zakład ubezpieczeń poprzez swoich pracowników, pośredników, procedury i produkty wysyła codziennie tysiące komunikatów. Rzecz w tym, że nie zawsze są one w pełni kontrolowane i zgodne z długookresowymi celami wizerunkowymi i strategicznymi. W literaturze krajowej i światowej brakuje opracowań łączących dwie dziedziny nauki: ubezpieczenia i komunikację biznesową. Tak powstała potrzeba połączenia tych dwóch, do tej pory odrębnych bytów. Komunikacja zakładu ubezpieczeń z otoczeniem stanowi ogromną szansę, ale również potężne zagrożenie dla długoterminowego, stabilnego rozwoju. Jest ona tutaj jeszcze ważniejsza niż w przypadku innych gałęzi gospodarki, ponieważ świat ubezpieczeń oparty jest na zaufaniu i reputacji. Bez niej zakład ubezpieczeń nie może funkcjonować. Artykuł, wprowadzając w świat komunikacji ubezpieczeniowej, prezentuje definicje i rodzaje komunikacji spotykanej w przedsiębiorstwach oraz przedstawia jej główne funkcje i cele. Stanowi wprowadzenie do problemu i dyskusji na temat zarządzania komunikacją korporacyjną w zakładach ubezpieczeń w Polsce.(abstrakt oryginalny)
W pracy tej rozważono wpływ wydatków marketingowych oraz reakcji rynku na bodźce marketingowe na prawdopodobieństwo ruiny. Rozważono zakład ubezpieczeniowy, stojący przed decyzją podjęcia (ewentualnie zintensyfikowania) działań marketingowych. (fragment tekstu)
Ważnym zadaniem realizowanym przez zakłady ubezpieczeń jest zapewnienie realnej ochrony ubezpieczeniowej, której istota przejawia się w rękojmi realizacji prawa do otrzymania odszkodowania lub świadczenia ubezpieczeniowego. Ekonomiczne gwarancje wypłaty należnych z tytułu umów ubezpieczenia odszkodowań i świadczeń w głównej mierze związane są z właściwym prowadzeniem gospodarki finansowej przez podmioty oferujące ochronę ubezpieczeniową. Rezultaty tej gospodarki kształtują sytuację finansową zakładów ubezpieczeń. Postawienie pełnej diagnozy sytuacji finansowej zakładów ubezpieczeń działających na polskim rynku wymagałoby przeprowadzenia analiz jakościowych i ilościowych dotyczących różnych obszarów działalności zakładów ubezpieczeń. Ocenie należałoby zatem poddać jakość i poziom bazy kapitałowej, posiadane rezerwy techniczno-ubezpieczeniowe, lokaty, wypłacone odszkodowania i świadczenia, politykę reasekuracyjną koszty działalności ubezpieczeniowej, płynność finansową oraz rentowność osiąganą przez zakłady ubezpieczeń. Celem opracowania jest analiza kształtowania się podstawowych wskaźników efektywności, które w sposób syntetyczny obrazują rezultaty gospodarki finansowej zakładów ubezpieczeń oraz postawienie diagnozy. (fragment tekstu)
Celem artykułu było przedstawienie sposobu na znalezienie optymalnego kontraktu reasekuracji proporcjonalnej, który zwiększy bezpieczeństwo cedenta i byłby do zaakceptowania przez reasekuratora. Okazuje się, że jest to możliwe, choć ma swoja cenę, czyli zmniejszenie osiąganych zysków. Przedstawioną w artykule metodologię można zastosować w towarzystwach, których celem jest bezpieczeństwo, a nie maksymalizacja zysków. (fragment tekstu)
Przedstawione uwarunkowania mikro- i makroekonomiczne pokazują, jak wiele czynników może mieć wpływ na prowadzenie działalności lokacyjnej. W niektórych sytuacjach opisane niemierzalne czynniki mogą zupełnie w sposób niezależny od zakładu ubezpieczeń powodować, iż wyniki działalności lokacyjnej są niekorzystne dla danego zakładu ubezpieczeń. W takich sytuacjach istotne znaczenie mogą mieć niektóre czynniki wewnętrzne, które poprzez interwencję natychmiastową nie spowodują znacznych strat w firmie ubezpieczeniowej. (fragment tekstu)
Omówione w niniejszym artykule czynniki odgrywają zasadniczą rolę w drodze do osiągnięcia sukcesu przez firmę ubezpieczeniową w zakresie realizowanej koncepcji bancassurance. Stopień wykorzystywania powyższych wskazówek przy doborze partnera, konstrukcji oferty produktów typu bancassurance oraz sprzedaży jest zatem bardzo ważny dla późniejszych efektów współpracy. Im więcej elementów z powyższego zestawienia firma ubezpieczeniowa bierze pod uwagę w procesie inicjowania związku z bankowym partnerem, a także już w trakcie jego trwania, tym niższe jest prawdopodobieństwo wystąpienia niekorzystnych zjawisk, destabilizujących funkcjonowanie towarzystwa. (fragment tekstu)
Demonopolizacja oraz liberalizacja rynku ubezpieczeniowego stwarza konieczność coraz dokładniejszej oceny zakładów ubezpieczeń pod względem ich sytuacji finansowej, odzwierciedlającej ich zdolność do terminowej wypłaty odszkodowań i świadczeń. Głównym elementem oceny kondycji ubezpieczyciela jest ocena ilościowa, którą stanowi analiza wskaźnikowa, czyli odpowiednio dobrany zestaw wskaźników finansowych charakteryzujących poszczególne elementy działalności ubezpieczyciela. Wyróżnia się pięć podstawowych grup wskaźników: ustawowe, wypłacalności i płynności finansowej, rentowności, sprawności działania oraz współzależności. W niniejszej pracy scharakteryzowany zostanie jeden z wymienionych obszarów - rentowność. (fragment tekstu)
Niniejszy artykuł ma przedstawić główne elementy, które ze względu specyfikę branży ubezpieczeniowej powinny zostać włączone do modeli wyceny zakładów ubezpieczeń metodą DCF. (fragment tekstu)
Opisane w artykule kryteria oceny polityki reasekuracyjnej zakładów ubezpieczeń nie wyczerpują listy możliwych wskaźników i innych wielkości. Elementy oceny tej polityki, stosowane przez agencje ratingowe, stanowią istotne uzupełnienie obrazu działalności zakładów ubezpieczeń w tym zakresie, pozwalają na dużo dokładniejszą analizę działalności reasekuracyjnej. Wymagają one jednak bardzo szczegółowej wiedzy na temat m.in. kontraktów reasekuracyjnych, czyli pełnej współpracy zakładu ubezpieczeń z agencją ratingową. (fragment tekstu)
Celem artykułu było przedstawienie uwag na temat wpływu proponowanych i dyskutowanych zmian w otoczeniu prawnym na gospodarkę finansową zakładów ubezpieczeń w Polsce. (fragment tekstu)
ARGOS - Stowarzyszenie Francuskich Towarzystw Ubezpieczeniowych do Odzyskiwania Samochodów Skradzionych odnosi w swej działalności coraz większe sukcesy. Rozwija się sieć jego przedstawicieli terenowych w samej Francji, jak i w krajach ościennych. W roku bieżącym uruchomiona zostanie filia w Lille, obejmująca swym zasięgiem Belgię łącznie w portem w Antwerpii i Holandię łącznie z Rotterdamem. Regionalne biuro w Lyonie, będzie opiekowało się terytorium Szwajcarii i północnych Włoch. Istniejąca od kilku lat sieć placówek w Hiszpanii zostanie wzmocniona i poszerzona w celu objęcia kontrolą portów tranzytowych, przez które przerzucane są skradzione pojazdy do krajów arabskich. Współpracownicy lokalni ARGOS'u rekrutujący się z byłych pracowników Guardia Civil, wynagradzani od ilości samochodów zidentyfikowanych jako skradzione, będą kontrolować przede wszystkim przystanie promowe, z których odpływają statki w kierunku krajów północnej Afryki.(abstrakt oryginalny)
Artykuł przedstawia podstawowe zadania i cele Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń oraz omawia efekty pierwszego roku działalności.
Poruszono ważny obecnie temat skarg kupujących polisy, skierowanych do Biura Rzecznika Ubezpieczonych. Zawarte w umowie klauzule stały się lekturą trudną dla mało zorientowanego klienta. Ubezpieczyciel może w ten sposób swobodnie manipulować i odmawiać wypłaty odszkodowania. Podano kilka przykładów, które trafiły do sądu.
Fuzje na rynku ubezpieczeniowym wynikają z chęci szybszego uzyskania efektu skali. Jednocześnie połączenie potencjałów może dać klientowi większy wybór możliwości inwestycyjnych: firma lepiej poruszająca się na światowym rynku kapitałowym zapewnia lepszy zwrot na kapitale.
first rewind previous Strona / 31 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.