Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 75

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Integration strategy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Zgodnie z kalendarzem rozszerzenia Unii Europejskiej przyjętym na szczycie Rady Europejskiej w Nicei i Goeteborgu, najważniejszym celem Polski w chwili obecnej jest wejście do Unii Europejskiej w 2004 r. Przedstawiono cele, którym jest podporządkowana strategia Rządu RP w związku z integracją.
2
Content available remote Strategie integracji poziomej transportu
100%
Podstawowe korzyści integracji transportu (rozumianej jako zróżnicowana co do formy i obszaru koordynacja działań podmiotów funkcjonujących na rynkach transportowych) to skrócenie czasu przewozu oraz obniżenie kosztów transportu. Nie można jednak zakładać, że zawsze i w każdych warunkach korzyści te wystąpią, gdyż jak każdy proces w gospodarce także integracja ma swoją cenę, a ściślej - efektywność ekonomiczną. Zależy ona nie tylko od skutków integracji, ale też od jej wpływu na konkurencję na danym rynku, bowiem kooperacja będąca efektem integracji jest substytutem konkurencji. Zależnie od przyjętej metodologii obliczeń efektywność integracji może przyjmować różne wartości, zawsze jednak jest wymierna i zależy od uwarunkowań rynkowych oraz przyjętej strategii integracji. Rynek, jego struktura i specyfika procesu transportowego mają kluczowy wpływ na strategię integracji. Choć strategie integracji determinują uwarunkowania rynkowe, to jednak pewne czynniki mogą zmieniać zastany stan rzeczy - w szczególności rozwój telematyki można uznać za czynnik zwiększający możliwości wyboru strategii integracji transportu.(fragment tekstu)
Celem artykułu jest ocena pozycji województwa dolnośląskiego na tle pozostałych regionów Polski Zachodniej oraz wskazanie potencjalnych szans podniesienia jego konkurencyjności dzięki uczestnictwu w tej inicjatywie. W koncepcji integracji tzw. makroregionu Polski Zachodniej uczestniczą, oprócz dolnośląskiego, województwa lubuskie, opolskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Jest to inicjatywa typu bottom-up (oddolna), wychodząca z samorządów tych województw. Ma się ona przyczynić do łatwiejszego pozyskiwania pomocy zewnętrznej na realizację wspólnych projektów oraz do zacieśnienia współpracy, a w konsekwencji do podniesienia konkurencyjności i atrakcyjności makroregionu w wymiarze międzynarodowym. (abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia narodową strategię integracji Polski z Unią Europejską.
Artykuł omawia narodową strategię integracji Polski z Unią Europejską.
Polish accession to the European Union was one of the strategic objectives of polish foreign policy after 1989. It succeeded in doing in 2004. The Polish membership in the European Union is supported a very large extent both by society and the majority of Polish political parties. However, the major political parties vary in their preferred vision of the integration processes in the European Union. This article aims to explain and compare these positions by examining the documents and political programs that were created after 2004, because they are an important part of European policy in Poland(original abstract)
"Strategia rozszerzenia" (Enlargement Strategy Paper) jest dokumentem Komisji Europejskiej przyjętym 8 listopada 2000 r., który zastąpił ubiegłoroczne "Zestawienie zbiorcze z postępów krajów kandydujących na drodze do członkostwa w UE" (Composite Paper). W Strategii Komisja zestawiła postępy wszystkich krajów kandydujących w wypełnianiu kryteriów kopenhaskich członkostwa, przedstawiła ogólny kontekst rozszerzenia oraz aktualny stan negocjacji. Nowością jest obszerna prezentacja kosztów i korzyści płynących z rozszerzenia dla UE i kandydatów oraz przedstawienie perspektyw całego procesu, w tym harmonogram dalszego prowadzenia negocjacji.
Głównym elementem strategii rozszerzenia Unii Europejskiej jest tzw. "mapa drogowa" procesu negocjacji akcesyjnych. Przedstawiono harmonogram negocjacji w pierwszym półroczu 2001 roku, podczas prezydencji belgijskiej oraz przegląd ich realizacji.
Ponieważ zakres poczynionych ustępstw na rzecz Unii stał się przedmiotem burzliwej publicznej debaty, zamieszczono treść listu Sekretarza stanu w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Danuty Hübner do Annemie Neyts-Uytterbroeck, sekretarza stanu w MSZ Belgii (kraju, który przewodzi Unii Europejskiej w drugiej połowie 2001 r.), pokazującego polską strategię negocjacyjną, by przyspieszyć rozmowy z Unią.
Idea integracji w łańcuchach dostaw opiera się na ścisłej współpracy pomiędzy jego uczestnikami. Jej celem jest m.in. wzrost efektywności danego łańcucha, skrócenie czasu dostaw, zmniejszenie niepewności w prowadzonej działalności itp. Równocześnie jednak przedsiębiorstwa decydując się na integrację, podejmują swoiste ryzyko, m.in. wynikające z konieczności dzielenia się informacją, co może mieć różne konsekwencje dla przedsiębiorstwa udostępniającego wrażliwe dane. (abstrakt oryginalny)
Zintegrowana promocja marketingowa to bardzo szeroki obszar dociekań naukowych. W związku z tym autor proponuje jego podział na cztery podobszary: zintegrowane kształtowanie produktu, ceny, dystrybucji i promocji. Następnie rozwija ważniejsze kwestie dotyczące zintegrowanej promocji. Po zdefiniowaniu tego pojęcia i wyszczególnieniu jego składowych przedstawia spójną koncepcję obszarów promocji podlegających integracji oraz ich hierarchię. Zalicza do nich integrację instrumentarium promocyjnego, jego oddziaływania w czasie i przestrzeni na docelowe audytoria oraz działalności służb zajmujących się promocją. Integracja instrumentarium promocyjnego odbywa się na czterech poziomach: składowe promocji mix, środki promocji, formy promocji oraz treść i wygląd komunikatów promocyjnych. Autor wyjaśnia istotę integracji w poszczególnych obszarach podkreślając jej ważną rolę w działalności promocyjnej. (abstrakt oryginalny)
Celem badań było poznanie oraz ocena działań integracyjnych i logistycznych gospodarstw mlecznych funkcjonujących w regionie FADN Mazowsze i Podlasie. W pracy wykorzystano dane pierwotne pochodzące z badań własnych przeprowadzonych w 2013 roku w regionie FADN Mazowsze i Podlasie na grupie 100 gospodarstw wybranych w sposób celowy. Badaną zbiorowość podzielono ze względu na liczbę krów na następujące grupy: do 10 krów (9 gospodarstw), 11-20 krów (27 gospodarstw), 21-30 krów (31 gospodarstw), 31-40 krów (14 gospodarstw) oraz powyżej 40 krów (19 gospodarstw). W badaniach wykorzystano metodę ankiety z zastosowaniem kwestionariusza. Z badań wynika, że rolnicy najczęściej współpracowali w zakresie wspólnego wykorzystania sprzętu i zaopatrzenia w środki do produkcji rolnej. Natomiast objęci badaniem rolnicy najczęściej sprzedawali produkty do przetwórstwa lub pośrednikom. (abstrakt oryginalny)
Współczesne strategie konkurowania przedsiębiorstw charakteryzują różne formy ich współdziałania i integracji. Odnosi się to zwłaszcza do tak ustrukturyzowanych układów przedsiębiorstw, jakim są dynamicznie rozwijane w świecie i coraz liczniejsze w Polsce grupy kapitałowe. Jedną ze znanych w Polsce grup kapitałowych jest Holding EXBUD. W opracowaniu przedstawiono proces powstania i rozwoju tej Grupy Kapitałowej ze szczególnym uwzględnieniem roli w tym rozwoju integracji produkcyjnej i finansowej Spółek zależnych i stowarzyszonych. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote The Evaluation of the System of Financing the Integration Courses in Germany
75%
Persons intending to live in Germany should have a certain knowledge of the German language and about the country in general. Foreigners may acquire the necessary skills and knowledge by participating in integration courses. They are financed by the state as well as by the immigrants themselves. The aim of the article is to evaluate the system of financing such courses that was adopted in Germany. As part of the justification for selecting this particular topic it is worth mentioning that there are no analyses on this subject available in the source literature. Furthermore, also the geopolitical situation in the world and the influx of refugees in Europe (including Germany) that results from it serve to prove just how current and important with regard to cost economics the issue of financing immigrant integration actually is. The analysis has been carried out on the basis of German legal acts and the financial data obtained from the Federal Statistical Office and the Federal Office for Migration and Refugees. The article covers the period 2017-2018 and is based on the method of document analysis. (original abstract)
The article examines the implications of involving migrants from the CIS countries in the Russian labor market. Migration processes are external stimuli for the convergence of labor markets in the Eurasian post-Soviet space.(author's abstract)
W niniejszym artykule przedstawiono jeden z ważniejszych sposobów negocjowania, których wynikiem jest kontakt integracyjny. Przybliżono sposoby integracyjnego rozwiązywania konfliktów interesów w firmie handlowo-usługowej. Omówiono istotę integracyjnych negocjacji handlowych.
Łączenie firm wymaga szybkiego zastępowania procesów i procedur funkcjonujących w poprzednich realiach biznesowych nowymi mechanizmami, które w jak największym stopniu powinny być dopasowane do powstającej organizacji. W niniejszym artykule skupiono się na procesie integracji zasobów ludzkich. Zaprezentowano sposoby umożliwiania działania w nowych realiach w dniu połączenia ("Day 1 Readiness").
Na terenie Rzeczypospolitej przebywa obecnie ok. 90-120 tys. obywateli Białorusi, w większości zmuszonych do opuszczenia swojego kraju przez bezprecedensowe represje reżimu Alaksandra Łukaszenki. Wyniki przeprowadzonych badań świadczą, że przyszłość tej grupy zależy od sytuacji w ojczyźnie oraz perspektyw integracji w Polsce. Otwiera to możliwości dla aktywności polskich organizacji pozarządowych oraz administracji państwowej, która poprzez umiejętne i przemyślane działania może i powinna zintensyfikować swoje zaangażowanie w programy integracyjne dla cudzoziemców, a w szczególności zwiększyć przeznaczane na ten cel środki finansowe.(fragment tekstu)
Celem badań była analiza stanu organizacyjnego i zakresu procesów integracyjnych spółdzielczości rolniczej w Polsce i innych krajach europejskich. Wykorzystano metodę analizy i przegląd literatury. Przedstawiono wyniki badań instytucji związanych ze spółdzielczością rolniczą oraz posłużono się wynikami badań własnych przeprowadzonych na grupie ok. 33 rolniczych spółdzielni produkcyjnych (RSP) z województwa opolskiego. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.