Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Intergenerational investment
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem artykułu jest określenie czy w ocenie efektywności inwestycji uzasadnione jest odrębne traktowanie (wyrażające się doborem odmiennej wartości stopy dyskontowej) efektów bliskich oraz odległych w czasie, a także efektów dotyczących beneficjentów bliskich oraz odległych geograficznie. Analizę przeprowadzono na podstawie wyników badania ankietowego, gdzie respondentami byli obywatele Polski, pytani o zadeklarowanie liczby istnień ludzkich uratowanych w przyszłości (z opóźnieniami od 10 do 150 lat) równoważących zadaną liczbę osób uratowanych dzisiaj dla dwóch odrębnych projektów: ratującego osoby w Polsce (bliskie geograficznie respondentom) i ratującego osoby na Łotwie (odległe geograficznie). Wnioski z badań wskazują, że o ile uzasadnione jest stosowanie odrębnych (niższych) stóp dyskontowych ze względu na odległość czasową efektów, o tyle oddziaływania odległe w przestrzeni powinny być traktowane jako równie istotne jak te pojawiające się blisko pod względem geograficznym. Uzasadnia to rozszerzenie prowadzonych ocen efektywności poza granice poszczególnych krajów. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem opracowania jest ocena wpływu orzeczenia niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego z 24 marca 2021 r. na niemiecką i europejską regulację prawną z zakresu ochrony klimatu. Główna teza sprowadza się do konieczności zmiany obu reżimów prawnych w kierunku zdecydowanego ograniczenia emisji dwutlenku węgla do środowiska. Postanowienie klimatyczne dało nowy impuls do podjęcia wyzwania ekologicznej transformacji, któremu dotychczas niemiecki prawodawca nie był w stanie sprostać. Wprawdzie Trybunał uznał dotychczasową regulację prawa niemieckiego za zgodną z Konstytucją, niemniej w miarę nasilania się globalnego ocieplenia wymagania dotyczące wzmocnienia ochrony środowiska mogą wzrosnąć, a Trybunał prawdopodobnie dokona bardziej rygorystycznego przeglądu obowiązującej regulacji prawnej. W literaturze istnieje obecnie wiele spekulacji na temat zakresu znaczenia postanowienia Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. Ostatecznie jednak na pytanie, czy orzeczenie to pozostanie szczególnym przypadkiem, czy też zapoczątkuje linię orzeczniczą zmierzającą do większej sprawiedliwości międzypokoleniowej, odpowiedzieć może jedynie przyszłe orzecznictwo sądowe. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Dobra prywatne a dobra publiczne w międzypokoleniowych decyzjach inwestycyjnych
84%
W artykule dokonana została teoretyczna analiza zmian cech decydujących o definiowaniu dóbr jako prywatnych lub publicznych przy wydłużaniu perspektywy czasowej jednopokoleniowej na wielopokoleniową. Celem badawczym było również określenie wpływu tych zmian na ocenę efektywności międzygeneracyjnych przedsięwzięć inwestycyjnych. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest identyfikacja przesłanek, jakimi kierują się właściciele firm rodzinnych w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych o zasięgu międzygeneracyjnym, a także konsekwencji ujęcia perspektywy międzygeneracyjnej dla sposobu oceny efektywności inwestycji długoterminowych.(fragment tekstu)
Celem artykułu jest identyfikacja możliwości rozszerzenia kryterium decyzyjnego w ocenie inwestycji międzypokoleniowych o aspekty etyczne w oparciu o założenia etycznej zasady wzajemności. Na podstawie krytycznej analizy literatury przedmiotu dokonano analizy możliwości przełożenia wewnątrzgeneracyjnych motywów, na których opiera się zasada wzajemności na perspektywę międzypokoleniową, a następnie za pomocą metod indukcji, analizy i syntezy podjęto próbę dostosowania modelu schodzącego w etyce wzajemności do potrzeb oceny inwestycji międzypokoleniowych. (abstrakt oryginalny)
6
Content available remote Discounting in Intergenerational Investment Appraisal - Survey Results
84%
Appraising projects with intergenerational effects is a complex task, incorporating the issue of bringing future impacts to present value. This is usually achieved by applying the discount factor. However, the choice of discount rate to intergenerational context faces multiple technical and moral problems. The paper analyses a theoretical rationale behind the concept of intergenerational discount rate and preliminary assessment of intergenerational discount rate level in Poland based on survey done in 2012 among Finance & Insurance Faculty students at University of Economics in Katowice showing the decline in the value of discount rates with time.(original abstract)
Po kilku latach konsultacji społecznych ustawa o fundacji rodzinnej została uchwalona i weszła w życie 22.05.2023 r. Jednak w trakcie vacatio legis została dokonana jej nowelizacja, głównie w celu wprowadzenia zmian zapobiegających unikaniu opodatkowania. Zapewne szybkie tempo prac legislacyjnych projektu rządowego z 22.11.2022 r., który znacząco odbiegał od pierwotnych założeń, miało wpływ na jakość procedowanych przepisów, o czym świadczy kilkadziesiąt poprawek na etapie prac sejmowych i senackich. W niniejszym artykule nie będą omawiane zagadnienia związane z budową firmy wielopokoleniowej, czasami nazywanej sukcesją biznesu. Zostaną wskazane kluczowe zagadnienia związane z opodatkowaniem fundacji rodzinnej oraz świadczeń dokonywanych na rzecz beneficjentów.(abstrakt oryginalny)
Najmłodsze grupy docelowe wyrosłe w wirtualnej rzeczywistości do niedawna uważane były za mało istotne z perspektywy marketerów i siły nabywczej. Ale obecnie stanowią już one niemal połowę naszego społeczeństwa i kształtują najważniejsze trendy komunikacji i organizacji biznesu. Realia funkcjonowania zarówno millenialsów, jak i innych generacji, także starszych pokoleń w mediach społecznościowych, z drugiej strony zaś siła oddziaływania mediów (ich rzeczywisty wpływ na interakcje i zasięg), wskazują na konieczność zmian w prowadzeniu działalności oraz profilu tak wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji. A to oznacza coś więcej niż tylko marketing i komunikację. (abstrakt autora)
Zero waste potraktować można z powodzeniem jako inspirację do doraźnej kampanii, ale też jako okazję do przeprowadzenia perspektywicznego projektu w firmie i jej otoczeniu. Według prognostyków zero waste to nie chwilowa moda, która szybko przeminie. W planowaniu swoich działań marki powinny zatem wciąć pod uwagę fakt, iż do 2025 r. pokolenie Y stanowić będzie 75% pracujących osób. "Igreki" zaś nie uznają nieskrępowanego konsumpcjonizmu a doświadczenie i jakość życia, a więc wspólna walka o czyste środowisko musi stać się udziałem obu stron. (abstrakt autora)
Jak zorganizować kampanię z influencerami, która będzie spójna z działaniami uczelni wyższej, a jednocześnie trafi do generacji Z? Jednym z pomysłów jest postawienie youtuberów w roli wykładowców. Wyższe Szkoły Bankowe znajdują się w całej Polsce. Ich studenci to głównie pokolenie milenialsów i generacja Z. Najważniejsza w dialogu marketingowym z tą grupą docelową jest bowiem autentyczność. Właśnie tą drogą można dotrzeć do najmłodszych klientów w sposób, który jest dla nich naturalny. (abstrakt autora)
Kompleksowe i złożone projekty w rodzaju Just Brief, czyli kreatywnych konkursów to nie tylko okazje do efektywnej promocji marki danego pracodawcy. Są one świetnym pretekstem do integracji zespołu oraz wymiany wiedzy wewnątrz organizacji. Odpowiednio moderując wzajemne oczekiwania, zarówno zespołu, jak i uczestników, wszyscy zainteresowani są w stanie wiele się od siebie nauczyć. I przygotować do zbliżającej się współpracy. Branża zajmująca się kreatywnością, aczkolwiek postrzegana jako hermetyczna, z pewnością jest w stanie przyciągać i młodsze generacje, wychowane już w dobie internetu. (abstrakt autora)
Istnieje kilka rodzajów przeszkód, które marketerzy tradycyjnie, mniej lub bardziej trafnie starają się pokonać odwołując się do doświadczenia zawodowego lub kreatywnych pomysłów. Dzięki analizie danych można mieć pewność, iż problemy takie da się rozwiązać w sposób właściwy, zwłaszcza gdy klientów jest dużo a w ofercie są dziesiątki produktów przy wykorzystaniu więcej niż dwóch kanałów promocji. Jednak niezależnie od starań marek, spora część rynku wymyka się działaniom lojalnościowym. Są to marki tzw. pokoleniowe - inne są bowiem zakupy osób starszych, inne młodzieży. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.