Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Internal account in enterprise
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedstawiono interpretację podstawowych pojęć rachunkowości. Omówiono wewnętrzny rachunek odpowiedzialności oraz stosunki odpowiedzialności w systemie wewnętrznego rozrachunku gospodarczego. Na koniec przedstawiono stan i warunki realizacji wewnętrznego rachunku odpowiedzialności.
Realność sald rozrachunków handlowych w bilansie powinna wynikać z potwierdzenia, że przedstawiają one ściągalny dług, reprezentują rezultat wszystkich nie rozliczonych transakcji, zostały wykazane zgodnie z wymogami prawa i przyjętymi zasadami rachunkowości.Zgodnie z art. 26 Ustawy o rachunkowości wykazane w księgach należności i zobowiązania handlowe podlegają inwentaryzacji poprzez uzyskanie od kontrahentów pisemnego potwierdzenia salda wskazanego w księgach rachunkowych. Za prawidłowy termin inwentaryzacji uważa się przy tym okres obejmujący trzy ostanie miesiące roku obrotowego do dnia 15 następnego miesiąca. (fragment tekstu)
Omówiono zadania rachunkowości podstawowej i wewnątrzzakładowej w przedsiębiorstwie, konieczne zmiany w samym systemie rachunkowości, a także w jej technikach.
W opracowaniu omówiono środki pieniężne i rozrachunki będące podstawowym elementem bilansu banku. Przedstawiono ich wpływ na płynność finansową, utrzymanie której jest podstawowym obowiązkiem prawnym banku.
W artykule skoncentrowano się na najważniejszym elemencie pakietu finansowego przedsiębiorstwa, a mianowicie systemie finansowo-księgowym (w dalszej części określanym skrótem system FK), obsługującym księgę główną, rejestry VAT oraz rozrachunki z kontrahentami. Pierwsza część artykułu zawiera charakterystykę parametrów, na które należy zwrócić uwagę porównując systemy finansowo-księgowe różnych producentów. Wśród parametrów zarysuje się wyraźny podział. Po pierwsze wskazać można parametry, które wynikają z analizy Ustawy o rachunkowości - stanowiącej dla systemów finansowo- -księgowych "konstytucję" działania. Drugą grupę kryteriów stanowią propozycje autora będące efektem doświadczeń związanych z zakupem oraz wdrożeniami pakietów finansowo- księgowych. Artykuł zamyka propozycja syntetycznego wskaźnika wyboru, który może w istotny sposób wspomagać proces podjęcia decyzji o wdrożeniu jednego z kilku rozpatrywanych rozwiązań. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono orientację rozwoju rachunkowości na potrzeby rozrachunku społecznej odpowiedzialności podmiotów gospodarczych.
W artykule przedstawiono dwa zagadnienia dotyczące: istoty i form rozrachunku gospodarczego oraz form rozrachunku gospodarczego stosowanych w praktyce na przykładzie WPHW w Poznaniu. Najpierw zajęto stanowisko wobec spornych problemów związanych z pojęciem rozrachunku gospodarczego i możliwych form jego występowania. Wskazano, że w zależności od obiektów, których dotyczy rozrachunek gospodarczy przybierać może odmienne formy szczegółowe. W zakończeniu dokonano analizy form rozrachunku gospodarczego w praktyce przedsiębiorstwa handlowego. Wyrażono pogląd, że najprawidłowszą metodą łączenia interesu społecznego z interesem indywidualnym związanym z zasadą płacy wg pracy jest wewnątrzzakładowy rozrachunek gospodarczy doprowadzany do jednostek operatywnych przedsiębiorstwa handlowego. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu była próba rozgraniczenia utożsamianych ze sobą pojęć: controllingu i wewnętrznego rozrachunku gospodarczego. Autor przedstawił dodatkowo trzy rozwiązania dotyczące ustalenia miejsca rozrachunku wewnętrznego (nadal funkcjonującego w praktyce polskich przedsiębiorstw) w nowatorskim jeszcze w Polsce systemie controllingu.
Omówiono procedury wdrożenia wewnętrznego rozrachunku gospodarczego. Przedstawiono zasadnicze kierunki wpływu wewnętrznego rozrachunku gospodarczego na budowę systemów motywacyjnych. Podjęto również próbę odpowiedzi na pytanie: czy i jakie wymagania mają systemy motywacyjne wobec wewnętrznego rozrachunku gospodarczego. Na koniec przybliżono zagadnienie funkcjonowania systemu rachunkowości przy wewnętrznym rozrachunku gospodarczym sprzęgniętym z budżetowaniem kosztów i przychodów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.