Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  International insurance
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule przedstawiono podstawowe założenia organizacji ubezpieczeń w przedsiębiorstwach międzynarodowych.
W przypadkach zatrudniania pracowników polskich na terenie RFN pojawia się bardzo istotna zarówno z punktu widzenia samego pracownika, jak i jego polskiego lub niemieckiego pracodawcy kwestia przynależności do niemieckiego bądź polskiego systemu ubezpieczeń społecznych. Autorzy przedstawiają zasady obowiązywania przepisów o ubezpieczeniu społecznym oraz ich interpretacje przez właściwe niemieckie urzędy i sądy.
Omówiono dokumenty ubezpieczeniowe (polisę ubezpieczeniową, certyfikat ubezpieczeniowy), ubezpieczenia morskie (statków morskich, ładunków, frachtu), ubezpieczenia w transporcie lądowym, ubezpieczenia lotnicze, ubezpieczenia kredytu w transakcjach handlu zagranicznego, ubezpieczenia należności celno-podatkowych.
Omówiono problem ujednolicania w skali światowej krajowych, regionalnych zwyczajów i praktyk w zakresie: technik rozliczeniowych, w tym również bankowych, podziału obowiązków i kosztów między stronami kontraktu, procedur ubezpieczeniowych oraz zagadnień transportowych.
Opracowanie ma na celu omówienie aspektów prawno-ekonomicznych umowy ubezpieczenia w kontekście działalności przewozowej i spedycyjnej. Zwrócono uwagę na konieczność dostosowania polskiego prawa ubezpieczeniowego w omawianym zakresie do regulacji Unii Europejskiej.
Przedstawiono krótki rys historyczny rozwoju ubezpieczeń i gwarancji w handlu międzynarodowym. Omówiono środki i metody stosowane obecnie przez państwa w celu zapobiegania ryzyku eksportowemu i wspomagania wysiłku eksportowego. Są to działania pośrednie oraz działania wspomagające bezpośrednie obejmujące działalność subwencyjną, wspomaganie kredytowe i walutowe, działania dumpingowe, inicjacje organizacyjne, regulacje administracyjne. Przybliżono również problemy wspierania eksportu w Polsce.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.