Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 33

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Investment loans
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Autor rozróżnia dwie odmienne techniki podejścia do podejmowania ryzyka: "klasyczne" bankowe kredyty inwestycyjne oraz tzw. project finance. Zapoznając z pierwszą z tych technik, opisuje sposób przeprowadzania przez bank analizy pozwalającej odpowiedzieć na pytania o poziom efektywności i ryzyka związanych z potencjalnym zaangażowaniem własnych środków finansowych. Następnie omawia mniej znane i rzadziej stosowane w praktyce pojęcie "project finance". "Finansowanie projektu" w szerszym sensie oznacza udzielenie kredytu na określone zamierzenie inwestycyjne, przy czym spłata przyjętych środków dostosowana jest do oczekiwanego cash flow projektu. W węższym sensie pojęcie "finansowanie projektu" oznacza, że spłata kredytu nie tylko jest dostosowana do cash flow, lecz cash flow stanowi również jedyne źródło spłaty. Zabezpieczenie dla kredytodawcy tworzy tylko wartość kapitałowa przedsiębiorstwa.
W artykule omówiono analizę porównawczą sytuacji ekonomiczno-finansowej gospodarstw korzystających i nie korzystających z kredytów inwestycyjnych. W analizie ograniczono się tylko do grupy gospodarstw rodzinnych.
Artykuł omawia najbardziej popularny obecnie kredyt inwestycyjny, z dopłatą do oprocentowania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przeznaczony na utworzenie lub urządzenie gospodarstw rolnych przez osoby, które nie przekroczyły 40 roku życia.
Artykuł omawia powstanie, początki działalności oraz kształt obecny Banku Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.
5
Content available remote Zastosowanie kredytu jako formy finansowania innowacji
75%
Bez względu na źródło pochodzenia innowacji oraz zakres realizowanych zmian w przedsiębiorstwie, inwestycje w tym zakresie pociągają za sobą konieczność wydatkowania znacznych środków finansowych. Tym samym kluczowe dla przedsiębiorstwa staje się zidentyfikowanie optymalnych źródeł finansowania dla planowanych modyfikacji firmy. Rozwiązaniem, które bardzo często stosują polskie podmioty gospodarcze, jest kredyt, którego efektywność jest przedmiotem tego artykułu. (fragment tekstu)
Celem badań była analiza wykorzystania kredytu w zakresie finansowania działań inwestycyjnych w gospodarstwach rolnych województwa zachodniopomorskiego. Dane do przeprowadzenia analizy uzyskano na podstawie ankiety. Ankieta miała charakter anonimowy i była skierowana do rolników, właścicieli gospodarstw rolnych o powierzchni powyżej 10 ha użytków rolnych. (fragment tekstu)
Wprawdzie ograniczenia objętościowe tego artykułu uniemożliwiają przedstawienie złożonej problematyki ubezpieczania kredytów inwestycyjnych na budownictwo społeczne w Polsce. Ale na pewno z powyższych rozważań można wyciągnąć wniosek, że ubezpieczenie kredytu jest skutecznym instrumentem ochrony ekonomicznej umożliwiającym rozwój budownictwa społecznego. Ubezpieczenie kredytu zapewnia bowiem ochronę kredytodawcy przed brakiem spłaty kredytu przez TBS, TBS-owi z kolei przed niepłaceniem należności czynszowych przez najemców, a ubezpieczycielowi poprzez stworzenie dodatkowego funduszu "ochronnego". Te elementy ochronne są jednocześnie czynnikami, które wspierają i niejednokrotnie w ogóle umożliwiają rozwój budownictwa społecznego. (fragment tekstu)
|
|
z. 6
83-86
Przedmiotem badań w artykule były innowacje w gospodarstwach prowadzących modernizacje dzięki otrzymanym kredytom inwestycyjnym. Celem natomiast zbadanie wpływu podjętych kredytów inwestycyjnych na liczbę i rodzaj wprowadzonych innowacji. Badania przeprowadzone zostały w województwie dolnośląskim na liczbie 70 obiektów badawczych.
Rola kapitału zewnętrznego w finansowaniu działalności przedsiębiorstw jest mniejsza niż na Zachodzie. Z danych NBP wynika, że na koniec 2002 roku zadłużenie krajowych firm w relacji do PKB sięgało zaledwie 16,4 proc., podczas gdy w krajach UE było to aż 80 proc.
Interwencja państwa w rolnictwie budzi pewne wątpliwości. Interwencjonizm kredytowy jest jedną z bardziej rynkowych form interwencji państwa. W artykule przedstawiono zarówno uzasadnienie dla stosowania interwencjonizmu kredytowego, jak i argumenty przeciwne stosowaniu tego typu interwencji w rolnictwie.
Metoda finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych określana potocznie "project finance" wykorzystywana jest zazwyczaj do finansowania dużych i kosztownych inwestycji, najczęściej z zakresu infrastruktury. Banki muszą wykazać się dużą elastycznością warunków kredytowania i aktywnością dążąc do optymalizacji zastosowanych rozwiązań oraz pełnego zabezpieczenia wypłacalności przedsięwzięć.
|
|
nr 34
36, 38
Podstawową formą pomocy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla hodowców zwierząt są dopłaty do oprocentowania kredytów inwestycyjnych. Inwestorzy mogą ubiegać się o kredyt w ośmiu liniach, co praktycznie umożliwia realizację każdego przedsięwzięcia związanego z produkcją zwierzęcą.
|
|
nr 1
63-70
W artykule przedstawiono znaczenie wykorzystania inwestycyjnych kredytów preferencyjnych w skali mikroekonomicznej, czyli skutki wprowadzenia inwestycji nimi finansowanych na działalność wybranych gospodarstw, a w szczególności na uzyskiwany przez te jednostki dochód. Omówiono także aspekty warunkujące zalety i wady stosowania tej formy wsparcia rolnictwa na poziomie poszczególnych gospodarstw.
Zabezpieczenie przedsiębiorstwa przed wzrostem stopy procentowej jest zasadniczym wyzwaniem współczesnego przedsiębiorstwa zarówno w strukturze umowy kredytowej, jak również na rynku kapitałowym. (fragment tekstu)
|
|
4
|
z. 5
145-148
Autorka przedstawiła różne, możliwe źródła finansowania, z których mogą skorzystać podmioty działające w sferze agrobiznesu, a zwłaszcza ogrodnictwa. Omówiła zarówno kredyty komercyjne, jak i preferencyjne i tym ostatnim autorka poświęciła najwięcej uwagi.
Inwestorzy lokując swój kapitał w inwestycjach podwyższonego ryzyka (akcje) oczekują stóp zwrotu na wysokim poziomie jako rekompensaty tego ryzyka. W celu zwiększenia potencjalnego zysku wykorzystują kredyty inwestycyjne, które po odliczeniu kosztów z nimi związanych (prowizja od udzielonego kredytu oraz odsetki od wykorzystanego kredytu) powodują wzrost zysku w stosunku do kapitału własnego. W przypadku kiedy inwestor sprzeda akcje z zyskiem, może liczyć na dodatkowe zyski z wykorzystania kredytu. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy wartość rynkowa akcji spadnie. Inwestor ponosi wtedy koszty nie tylko kredytu, ale także samej straty z inwestycji. W artykule zamierzamy przedstawić analizę opłacalności inwestowania na rynku pierwotnym (IPO) z wykorzystaniem kredytów. (abstrakt oryginalny)
Przybliżono pojęcie kredytu budowlano-inwestycyjnego. Szczegółowo opisano transakcję TRIGGER. Pod tym pojęciem rozumie się konstrukcję finansową służącą zabezpieczeniu ryzyka stopy procentowej.
Celem artykułu jest określenie specyfiki finansowania kredytem inwestycyjnym i obligacjami, ocena wpływu kosztu finansowania kredytem inwestycyjnym oraz obligacjami notowanymi na rynku Catalyst na rentowność inwestycji oraz wskazanie przyczyn rosnącego finansowania działalności firm na rynku obligacji. W badaniu posłużono się miarami dynamicznymi oceny efektywności projektów inwestycyjnych - zastosowano wartość zaktualizowaną netto (ang. Net Present Value, NPV) oraz wewnętrzną stopę zwrotu (ang. Internal Rate of Return, IRR). (fragment tekstu)
Zakres korzystania z kredytów bankowych przez przedsiębiorstwa ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju gospodarczego kraju. Zależy on od sytuacji makroekonomicznej, stabilności sektora bankowego, kondycji finansowej przedsiębiorstw oraz rodzaju zabezpieczeń kredytów. Przeprowadzone badania pozwoliły ustalić, że zakres finansowania przedsiębiorstw długiem generującym koszty jest w Polsce znacznie niższy niż w krajach Unii Europejskiej. Jedynie w Czechach, na Litwie i w Rumunii zakres ten okazał się mniejszy. Ponad połowę długów przedsiębiorstw stanowią kredyty bankowe, których dynamika wzrostu w okresie 2007-2016 była znacznie niższa niż dynamika faktoringu czy emisji obligacji. Duże przedsiębiorstwa w Polsce wykorzystują od 40 do 43% ogólnej puli kredytów. W strukturze kredytów dominują udzielone w złotych, podczas gdy kredyty walutowe stanowią jedynie 25-29% ogólnej ich sumy. Ponadto firmy w równym stopniu korzystają z kredytów obrotowych i inwestycyjnych. W ogólnej kwocie kredytów udzielonych podmiotom gospodarczym w Polsce systematycznie rośnie udział kredytów i pożyczek zaciągniętych na zakup nieruchomości i inne cele(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.