Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Jakość w handlu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Dość rzadko zwraca się uwagę na jakość w handlu. Z tego względu w artykule podjęto próbę rozważań na ten temat - jak można kształtować i zapewnić jakość oferowanych produktów przez szczególnego rodzaju placówki handlowe jakimi są sklepy dyskontowe.
Ponieważ nie jest do końca jasne, czy to reputacja przyczynia się do większych zysków udziałowców, czy większe zyski udziałowców poprawiają reputację przedsiębiorstwa handlowego, autor niniejszego artykułu próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób reputacja przedsiębiorstwa wpływa na trzy czynniki tworzenia wartości i przekłada się na planowane przepływy gotówki. Stwierdzenia przedstawione w artykule nie powinny być traktowane jako definitywne, gdyż są oparte nie na empirycznych badaniach, lecz na studiach literaturowych przeprowadzonych w obszarze marek produktowych, marek korporacyjnych oraz reputacji przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Gwarantowanie wysokiej jakości zarówno produktu, jak i usługi, uważane jest za priorytetowe zadanie każdej organizacji. Troska o jakość nabrała szczególnego znaczenia wraz z rozwojem wymiany towarowej. W niniejszym artykule scharakteryzowano kryteria oceny jakości oferty handlowej.
Artykuł omawia początki tworzenia nowej organizacji - Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, jej podstawę prawną, zasady działania i cele.
Jakość techniczna odnosi się do oceny usługi, którą klient otrzymał, jest to więc jakość efektu pracy usługodawcy. Jakość ta może być oceniona dopiero po zakończeniu procesu świadczenia usługi. Biorąc pod uwagę, że, jak wspomniano, efekt świadczenia usługi handlowej jest materialny, powoduje to, iż ocenę jakości technicznej nabywcy dokonują na podstawie w miarę obiektywnych kryteriów. Jakość funkcjonalna obejmuje wszelkie działania mające doprowadzić do efektu świadczenia usługi handlowej, odnosi się więc do oceny procesu świadczenia usługi. W takim rozumieniu jest to m.in. jakość interakcji między usługodawcą a usługobiorcą. Jakość ta jest oceniana przez nabywców bardzo subiektywnie i trudna do pełnego zestandaryzowania. Przy ocenie jakości funkcjonalnej usługi ma duże znaczenie również otoczenie, w którym określona usługa jest świadczona - elementy wystroju pomieszczenia, wygląd wykorzystywanych urządzeń czy materiałów. (fragment tekstu)
W latach 1998-2000 w handlu detalicznym i hurtowym podejmowane były kolejne inicjatywy integracyjne. Z badań IRWiK wynika, że przedsiębiorstwa handlowe postrzegają procesy integracji przede wszystkim jako możliwości zwiększenia siły rynkowej ugrupowania i podjęcia współpracy z najlepszymi dostawcami, a także poszerzenia oferty asortymentowej. [...] Zagraniczne sieci handlowe wprowadzają istotne jakościowe zmiany w handlu detalicznym i hurtowym w Polsce, a także wpływają na kształtowanie się nowego układu sił w kanałach dystrybucji, zwłaszcza artykułów codziennego zapotrzebowania. Nasilająca się konkurencja w sferze handlu wymusza procesy dostosowawcze krajowych przedsiębiorstw handlowych. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest przedstawienie mechanizmu prowadzącego do ekonomicznej nieefektywności transakcji handlowych, w których istotną rolę odgrywa cena i jakość. Zagadnienie odwzorowane zostało na jednym z podstawowych modeli teorii gier. Analizę przeprowadzono wykorzystując elementy teorii kosztów transakcyjnych.
Artykuł zawiera ogólną charakterystykę problemu jakości. Omawia problemy jakości w handlu (elementy definicji i struktura postępowania). Omawia cechy jakości usług w kontekście procesów zarządzania przedsiębiorstwem oraz standaryzację usług w sieciach handlu detalicznego.
O tym, jakie działania shopper marketingowe mają największy wpływ na kupującego, w głównej mierze decyduje dopasowanie ich do konkretnego otoczenia - strategii, celu, marki, produktu, misji i zakupowych zwyczajów. Do tego otoczenia dochodzi też wysoka jakość działań realizowanych wobec kupującego. Zadanie dla marketerów nie jest więc proste, lecz shopperzy danego sklepu lub marki mają pewne cechy wspólne, które mogą dać pole do popisu i dla shopper marketerów. (fragment tekstu)
Kadra sprzedażowa przedsiębiorstwa jest zasobem trudnym do imitacji. Dlatego może być podstawą przewagi konkurencyjnej. Szczególnie jest ważna w branżach trudnych handlowo. Tam dysponowanie sprzedawcami wysokiej jakości wprost przekłada się na obroty i rynkowe wyprzedzanie konkurentów. Jakość sprzedawcy określana jest m.in. przez takie atrybuty, jak: wiedza, motywacja, posiadane umiejętności komunikacyjne czy sposoby działania. Wymienione cechy jakościowe handlowców były badane i stwierdzono ich pozytywny wpływ na wyniki pracy sprzedażowej. Stwierdzono także ponad wszelką wątpliwość, że bardzo ważne są predyspozycje psychologiczne sprzedawców. Wśród nich znajduje się czynnik mniej rozpoznany, zwłaszcza w warunkach polskich, tj. samoocena sprzedawców. Istnieje pytanie, czy samoocena handlowców wpływa na wyniki ich pracy. Jeśli tak, to jak bardzo czynnik ten determinuje wyniki pracy sprzedawców. Jeśli bowiem okaże się, że samoocena jest czynnikiem determinującym pracę handlowców, to jej znajomość jest bardzo przydatna w praktyce zarządzania sprzedawcami - przede wszystkim do oceny, jakich kandydatów do pracy szukać, jak budować zespoły sprzedażowe, jak motywować ludzi do pracy i pomagać im w rozwoju, a przez to poprawiać wyniki sprzedażowe i zwiększać przewagę nad konkurentami. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.