Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Jednostki indeksowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W związku z reformą emerytalną z roku 1999 zasadniczo zmienił się sposób naliczania wysokości emerytury. Tę wartość otrzymuje się, dzieląc sumę zwaloryzowanych składek emerytalnych oraz zwaloryzowanego kapitału emerytalnego (K) przez średnią dalszą długość trwania życia wyrażoną w miesiącach (T). W pracy zaproponowano alternatywny sposób naliczania wysokości emerytury, który także opiera się na wielkościach K oraz T, uwzględnia ponadto dodatnią stopę procentową (techniczną stopę procentową) równą średniej realnej stopie waloryzacji świadczeń w okresie ostatnich dwudziestu lat. W rezultacie przyjęcia proponowanej formuły wysokość tego świadczenia jest znacząco wyższa w momencie przechodzenia na emeryturę, co w istotny sposób podnosi stopy zastąpienia. Jednocześnie waloryzacja emerytur zostaje ograniczona do waloryzacji o wskaźnik inflacji, dzięki czemu zaproponowana zmiana nie wpływa zasadniczo na finanse Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. (abstrakt oryginalny)
Autor pozytywnie ocenia wprowadzenie w zeszłym roku do obrotu nowego instrumentu finansowego - jednostek indeksowych Mini WIG 20. Przeanalizowuje powody nie wykorzystywania jednostek indeksowych do dokonywania transakcji arbitrażowych.
W artykule przedstawiam jedno z zastosowan modeli teoriogrowych do opisu i wyjasnienia warunków stabilnosci tworzonych koalicji. Prezentowane podejscie bazuje na analizie indeksów siły. Ich badanie pozwala na okreslanie subaddytywnosci badz superaddytywnosci koalicji. Przedstawiam równiez zastosowanie modelu gier oceanicznych do badania stabilnosci porozumien w zgromadzeniach z duza liczba graczy. Prezentacje ilustruje wynikami badania procesów decyzyjnych w Sejmie RP oraz w zgromadzeniu delegatów podczas prawyborów w Partii Demokratycznej w USA przed wyborami prezydenckimi w roku 2008. Uzyskane wyniki pozwalaja na zgodne z intuicjami interpretacje dobrze wyjasniajace obserwowane zjawiska w zgromadzeniach decyzyjnych. (abstrakt oryginalny)
Jednostka indeksowa to papier wartościowy o cenie zbliżonej do przeciętnej wartości zwyczajnej akcji, który ma zastępować inwestowanie w portfel akcji wchodzących w skład określonego indeksu. Konstrukcja tego nowego na Giełdzie Papierów Wartościowych instrumentu oparta jest na indeksowych jednostkach udziałowych typu mini, które notowane są na wchodzącej w skład Euronextu giełdzie w Brukseli.
Przeanalizowano sytuację na polskim rynku giełdowych pochodnych instrumentów finansowych. Omówiono kontrakty futures, indeksowe jednostki syntetyczne, warranty. Wspamniano również o ofercie Polskiej Giełdy Finansowej (PGF) oraz Warszawskiej Giełdy Towarowej (WGT). Przybliżono perspektywy rozwoju derywatów.
Przedstawiono interdyscyplinarny charakter badań nad problematyką społeczeństwa informacyjnego i podstawowe problemy terminologiczne. Opisano genezę społeczeństwa informacyjnego, rozwój koncepcji społeczeństwa informacyjnego oraz dyskusje teoretyczne dotyczące zasadności i poprawności najważniejszych koncepcji. Poruszono problematykę pomiaru społeczeństwa informacyjnego. Omówiono indeksy złożone jako narzędzia badań ilościowych społeczeństwa informacyjnego. Przedstawiono autorski (oparty na koncepcjach OECD) model rozwoju społeczeństwa informacyjnego i priorytety pomiaru związane z poszczególnymi etapami tego rozwoju.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.