Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Koncepcja Performance Prism
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Controles' It-qualifications and management reporting performance - case study
100%
Celem artkułu jest przedstawienie praktycznych przykładów na istnienie związku między podnoszeniem kwalifikacji IT osób odpowiedzialnych za procesy raportowania zarządczego (ang. Management Reporting - MR) a efektywnością tych procesów. Badania oparto na metodzie typu case study. Przeanalizowano dwa przypadki procesów MR (multi-case study) badając ich funkcjonowanie w przedsiębiorstwie międzynarodowym działającym w Polsce. Przeprowadzono wywiady z managerami procesów MR w dwóch momentach w czasie (longitudinal case study), przed i po zwiększeniu ich kwalifikacji IT. W obu opisywanych przypadkach udoskonalono procesy MR z wykorzystaniem poszerzonej wiedzy i umiejętności z zakresu IT. W przedstawionych przypadkach zaobserwowano wyraźny związek między poziomem kwalifikacji IT osób odpowiedzialnych za procesy MR i wydajnością tych procesów. W artykule przedstawiono także zagadnienia wymagające dalszej dyskusji naukowej, praktyczne zastosowania wyników i możliwe kierunki dalszych badań ilościowych.(abstrakt oryginalny)
Przedstawiono sukces organizacji, który rozpatrywano z punktu widzenia sprawności zarządzania, efektywności organizacji i umiejętności tworzenia wartości dla kluczowych interesariuszy organizacji. Zaprezentowano koncepcję Performance Prism jako innowacyjna metoda pomiaru sukcesu organizacji.
W artykule przedstawiono podstawy koncepcji Performance Prism jest bardzo nowatorskiego i ciekawego systemu pomiaru wyników. W Performance Prism najpierw analizuję się grupę kluczowych interesariuszy, a dopiero później formułuje strategię, która ma służyć kreowaniu dla nich wartości. Istnieje pięć podstawowych perspektyw w tym systemie: satysfakcja interesariuszy, udział interesariuszy, strategia, procesy i zasady.
4
Content available remote Teoria interesariuszy a informacja sprawozdawcza na przykładzie pryzmatu dokonań
84%
Celem artykułu jest objaśnienie teorii interesariuszy w kontekście pomiaru dokonań przedsiębiorstwa w nurcie sprawozdawczości zintegrowanej. Podstawowe metody badawcze zastosowane w artykule obejmują metody wnioskowania logicznego, krytycznej analizy literatury oraz metodę obserwacji. Zasadnicze wyniki prowadzonych rozważań sprowadzają się do stwierdzenia, że teoria interesariuszy na gruncie rachunkowości znajduje odzwierciedlenie w nurcie tzw. sprawozdawczości zintegrowanej, a spośród wielu metod pomiaru dokonań, takich jak balanced scorecard i innych, jedynie koncepcję performance prism można uznać za metodę, która w pełni uwzględnia oczekiwania szerokiego kręgu interesariuszy. Na tle przeprowadzonej analizy można wnioskować, że rozwój rachunkowości uwzględnia cele organizacji w kontekście tzw. społecznej odpowiedzialności biznesu oraz raportowanie dokonań zorientowane na komunikowanie się organizacji z otoczeniem i różnymi grupami interesariuszy. (abstrakt oryginalny)
Niezbędnym narzędziem do sprawnego zarządzania przedsiębiorstwem jest skuteczny system kontroli jego wyników. Należy on do grupy kluczowych elementów sukcesu organizacji, który wzmacnia jej przewagę konkurencyjną. Jednym z ważniejszych czynników kształtujących system kontroli jest pomiar wyników, będący najdynamiczniej rozwijającym się obszarem związanym z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Artykuł przedstawia system kontroli wyników, określany w literaturze światowej mianem Performance Measurement Systems, natomiast w literaturze polskiej spotkać można określenia typu: system pomiaru efektywności organizacyjnej lub system pomiaru sukcesu organizacji. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.