Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Koncepcja ubezpieczeniowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Jednym z obszarów nieobjętych ochroną ubezpieczeniową są lasy. Lasy narażone są m.in. na huragany, trąby powietrzne powodujące zniszczenia w drzewostanie. W artykule zaprezentowano skalę zjawiska (wiatrołomów) drzewostanów zniszczonych przez huragan, przykłady strat bezpośrednich i pośrednich w drzewostanach leśnych. Wskazano na metody inwentaryzacji strat, częstość szkód, metody szacowania strat (określenie sumy ubezpieczenia). W końcowej części opisano rolę państwa w likwidacji skutków zjawisk huraganowych. Artykuł przedstawia główne założenia do konstrukcji ogólnych warunków ubezpieczeń i stopy składki ubezpieczeniowej. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono istotę ubezpieczeń społecznych. Nakreślono ewolucję ubezpieczeń społecznych w Polsce począwszy od XIX wieku aż do stanu obecnego. Szczególną uwagę skoncentrowano na nowym systemie zabezpieczenia społecznego wdrażanym od 1 stycznia 1999 roku.
Opracowanie przedstawia zarys rozwoju systemów emerytalnych w Niemczech i Wielkiej Brytanii.
Celem pracy jest analiza na gruncie ekonomii i teorii polityki społecznej, relacji państwa i rynku w systemach emerytalnych. Autor zaprezentował teoretyczną analizę zabezpieczenia emerytalnego z punktu widzenia zaangażowania państwa i innych źródeł zabezpieczenia, analizę wielostopniowych systemów zabezpieczenia emerytalnego w krajach Unii Europejskiej: przegląd rozwiązań w całej Unii oraz studia przypadków Niemiec i Wielkiej Brytanii. Ponadto zanalizował problemy rozwoju wielostopniowego systemu emerytalnego w Polsce.
Dla tak wytrawnego i wyspecjalizowanego uczestnika rynku jak Grupa Ubezpieczeniowa Europa, dystrybuującej dotychczas ubezpieczenia niemal wyłącznie w formie grupowej, tzw. Rekomendacja U była niemal rewolucją. Przestawienie i pozostałych partnerów bankowych oraz ich własnej organizacji na tryb sprzedaży indywidualnej wydawało się także z pozoru zadaniem wręcz karkołomnym. Obecnie obawy ustąpiły na rzecz pewności, że w nowym rozdaniu tkwi jednak spory potencjał biznesowy. (abstrakt autora)
Bancassurance na świecie miewa się różnie. W Wielkiej Brytanii dynamika tych ubezpieczeń spowolniła po wprowadzeniu tamtejszej wersji Rekomendacji U, w USA praktycznie od samego początku jest niska, ale najszybciej rośnie w Azji. Historia współpracy bankowo-ubezpieczeniowej ma swoje początki już w tzw. pożyczce morskiej z okresu starożytności. Obecnie najbardziej perspektywicznym i najszybciej rozwijającym się rynkiem jest Azja - przodują tu zwłaszcza Chiny i Indie. Oprócz nich wymienia się Singapur, Koreę, Indonezję i Filipiny. Jedak tam duża część porozumień i umów zawarta została z amerykańską grupą ubezpieczeniową MetLife. (abstrakt autora)
Banki w obliczu nakładanych na nie wymogów regulacyjnych rozpoczęły masowe przeorganizowywanie się z modelu oferowania ubezpieczeń grupowych na model agencyjny, w ramach którego klientom oferowane są produkty indywidualne. Tym samym każdy bank, który zdecydował się na utrzymanie sprzedaży ubezpieczeń i ich modyfikacji na model agencyjny, stanął przed dodatkowymi wyzwaniami, np. koniecznością poniesienia kosztów związanych ze zmianami w systemach IT lub renegocjacją umów z ubezpieczycielami. (abstrakt autora)
W finansowej branży można mówić wręcz o regulacyjnym tsunami. Wiele z procedowanych w parlamencie regulacji będzie bowiem miało wielowymiarowy wpływ na funkcjonowanie finansowych instytucji. Jedną z nich jest przygotowywana w Sejmie ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, która zgodnie z założeniami ma wejść w życie na początku roku 2016. Nowa ustawa ma wdrożyć do krajowego porządku prawnego zapisy kilku dyrektyw i przepisów unijnych, w tym dyrektywę 2009/138/WE Rady i PE z 25 listopada 2009 r. (abstrakt autora)
Artykuł jest syntezą rozważań na temat bancassurance, perspektyw rozwoju oraz współpracy firm ubezpieczeniowych i assistance z bankami oraz trendów produktowych w tym sektorze. A każda firma assistance, pragnąca liczyć się na rynku musi skutecznie zabiegać o klienta bankowego. Spośród firm posiadających masowe portfele właśnie banki i ubezpieczycieli zalicza się dziś do najważniejszych dla podmiotów sektora usługodawców pomocowych. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.