Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 276

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Konferencja naukowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
W dniach 29-30 listopada 2022 r. w gmachu Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się X Sesja Naukowa zatytułowana "Życie prywatne Polaków w XIX wieku. Śmiech, humor, satyra". Tym razem organizatorzy jubileuszowej konferencji - Instytut Historii UWM, Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Olsztynie - zaproponowali uczestnikom przyjrzenie się prywatnym przestrzeniom życia Polaków przez pryzmat - niezwykle istotnych w zaborowej rzeczywistości - śmiechu, humoru i satyry. Sesja naukowa zgromadziła badaczy z 17 różnych instytucji, w tym m.in. ośrodków akademickich i muzealnych, którzy zaprezentowali 29 referatów związanych z motywem przewodnim konferencji.(abstrakt oryginalny)
International Conference on Communication & Media Studies", zorganizowana na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, zgromadziła niemal 160 prelegentów. Dzięki szczególnej organizacji pracy uczestników w panelach tematycznych, sesjach dyskusyjnych i spotkaniach networkingowych wydarzenie stało się okazją nie tylko do zaprezentowania własnych wyników badań, ale i realnej debaty i wymiany doświadczeń pomiędzy naukowcami z kilkudziesięciu ośrodków badań nad mediami i komunikacją. Oba konferencyjne dni otwierały prezentacje gości specjalnych - keynote speakerów. W pierwszym dniu profesor David Karpf z George Washington University w referacie What Happened to the Political Blogosphere: Tracing the Hidden Forces that Shape Alt-Media omawiał zagadnienie wzajemnych relacji mediów cyfrowych (zwłaszcza blogosfery) i instytucji politycznych w kontekście zjawiska politycznego i społecznego aktywizmu. Karpf twierdzi, że media cyfrowe stworzyły nowy typ "słuchania" (listening) grup nacisku zorganizowanych w sieci. (fragment tekstu)
Artykuł zawiera informacje o Międzynarodowym Kongresie nauk o żywności i technologii, który odbył się w Montrealu w 2012 roku.
5
100%
Artykuł ma na celu pokazanie, jak wykorzystywane są elementy składające się na tożsamość danego podmiotu oraz uświadomienie błędnego kojarzenia Corporate Identity tylko z przedsiębiorstwem. Brak kompleksowości w zarządzaniu tożsamością firmy sprawia, że dochodzi do utraty zaufania, spadku kontroli nad szeroko pojmowaną komunikacją. Budując wizerunek organizacji, każdy bowiem aspekt, przy odbiorze przekazu, odgrywa istotną rolę. Analizowaną tematykę odniesiono do organizacji konferencji naukowych. (abstrakt oryginalny)
In July 2008, before commencing the 5th Congress of Mathematics in Amsterdam, a decision was made to hold the next congress in Kraków. In a secret ballot Kraków defeated Vienna and Prague. The Polish side was represented by the late Prof. dr hab. Andrzej Pelczar (a former Rector of the Jagiellonian University), Prof. dr hab. Piotr Tworzewski and Dr Krzysztof Deszyński. The right to organize the next congress given to the Jagiellonian University and the Polish Mathematical Society was a reflection of the high esteem for Polish mathematics and the attractiveness of Poland and the city of Kraków.(fragment of text)
9
Content available remote Conference Report: Chápanie Klasických Filozofií V Súčasnosti
80%
Sprawozdanie z konferencji naukowej, której tematem była filozofia klasyczna.
Przedmiotem dyskusji podczas warszawskiego spotkania były Koncepcje Marii Wojtakw badaniach mediolingwistycznych. "Nachylenie językoznawcze w badaniach nad mediami jest mało, że ważne i istotne, to też jest elementem niepomijalnym w obszarze refl eksji nad tym, co jest komunikacją społeczną, komunikacją medialną, prasową" - od tych słów prof. dr. hab. Roberta Cieślaka, przewodniczącego Rady Naukowej dyscypliny nauki o komunikacji społecznej i mediach UW, rozpoczęło się dziewiąte Seminarium Mediolingwistyczne. Celem spotkania było przeprowadzenie dyskusji dotyczącej wykorzystania w badaniach mediolingwistycznych koncepcji Marii Wojtak - wybitnej lubelskiej lingwistki, która jesienią 2022 roku przeszła na uniwersytecką emeryturę. Przedstawiono syntezę badań nad mediami prowadzonych z uwzględnieniem koncepcji i instrumentarium badawczego prof. dr hab. Marii Wojtak.Członkowie seminarium wysłuchali wystąpień trzech zespołów naukowych. Referaty pierwszej grupy badaczek z Uniwersytetu Rzeszowskiego były poświęcone koncepcji Marii Wojtak w germanistycznych badaniach mediolingwistycznych i kontrastywnych. Dr hab., prof. UR Agnieszka Mac przygotowała wystąpienie na temat wzorców gatunkowych i ich wariantów we-dług koncepcji Marii Wojtak i Ulli Fix. (fragment tekstu)
Opisano krótką historię Katedry Gospodarki Regionalnej jeleniogórskiego Wydziału Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz przedstawiono genezę konferencji z cyklu "Gospodarka lokalna w teorii i praktyce" organizowane przez tę Katedrę.
Zagadnienie łączenia edukacji na różnych poziomach to problem dyskutowany od wielu lat przez pedagogów, a także wszystkich tych, którym leży na sercu problematyka edukacji. Pytanie, jak łączyć kształcenie na różnych szczeblach, dotyczy nie tylko kształcenia ogólnego, ale także - a może przede wszystkim - zawodowego. Jak wykazują wieloletnie doświadczenia najlepszą praktyką w perspektywie gospodarowania zasobami ludzkimi, jest kształcenie nauczycieli przedmiotów zawodowych w uczelniach sprofilowanych, np. technicznych, ekonomicznych, medycznych oraz na odpowiadających im kierunkach uniwersyteckich. Tylko te uczelnie i kierunki gwarantują swoim absolwentom szerokie i dogłębne przygotowanie merytoryczne w danym obszarze zawodowym. Uzyskanie pełnych kwalifikacji do nauczania wymaga wówczas jedynie uzupełnienia o treści psychopedagogiczne, w tym z zakresu wyspecjalizowanych metod kształcenia. (fragment tekstu)
|
|
nr 5
122-130
Celem artykułu jest identyfikacja kryteriów dyssatysfakcji uczestników konferencji naukowych, związanych z uczestnictwem w tych wydarzeniach, determinujących negatywną ich ocenę. Zrealizowane przez autorkę badania miały charakter jakościowy. Przeprowadzono je przy wykorzystaniu metody zdarzeń krytycznych. W badaniu wzięło udział 20 uczestników konferencji naukowych - pracowników naukowo-dydaktycznych z 5 polskich uczelni. Jak wynika z badań, do głównych kryteriów dyssatysfakcji uczestników konferencji wpływających na negatywną ocenę tych wydarzeń należą: nieodpowiednie traktowanie uczestników przez organizatorów lub innych uczestników oraz brak lub niewystarczająca dbałość organizatorów o integrację uczestników. (abstrakt oryginalny)
|
|
61
|
nr 3
117-119
W dniach 27-28.09.2021 r., po dwuletniej przerwie, odbył się XI Zjazd Katedr Zarządzania Zasobami Ludzkimi (ZZL) pod hasłem "Tożsamość ZZL w nowej przestrzeni fizycznej i społecznej". Organizatorem spotkania był Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W związku z ograniczeniami pandemicznymi wydarzenie miało charakter hybrydowy: uczestnicy mogli zdecydować się na udział stacjonarny lub skorzystać z transmisji Online odbywającej się w czasie rzeczywistym. W tegorocznym Zjeździe Katedr ZZL wzięło udział łącznie ponad 160 uczestników z 27 największych ośrodków akademickich w Polsce. Naszą Alma Mater reprezentowała w Lublinie delegacja ponad 10 badaczy i badaczek zainteresowanych tematyką zarządzania zasobami ludzkimi. Najliczniejszą grupę stanowili przedstawiciele Instytutu Kapitału Ludzkiego SGH pod kierownictwem Pani Dyrektor dr hab. Agnieszki Wojtczuk-Turek, prof. SGH. Ponadto kilkudziesięciu pracowników naukowych SGH uczestniczyło w wydarzeniu w formie zdalnej.(fragment tekstu)
Począwszy od 2012 r., Instytut Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (UWM) i Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ) współorganizują kolejne konferencje naukowe z cyklu "Życie prywatne Polaków w XIX wieku". W dniach 8-9 października 2021 r. odbyła się już IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa, której miejscem obrad było Muzeum Dom Jana Matejki Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. Tym razem organizatorzy zaproponowali nową perspektywę poznawczą życia prywatnego i życia codziennego epoki, a mianowicie jego ogląd przez pryzmat "stołu" Polaków z różnych grup i środowisk społecznych. Konferencja naukowa zgromadziła badaczy z kilku polskich ośrodków akademickich i muzealnych (Łódź, Poznań, Kraków, Warszawa, Olsztyn, Rzeszów, Pułtusk, Częstochowa, Katowice), a nawet z dalekiego uniwersytetu w Mikołajowie na Ukrainie. Łącznie podczas konferencji zaprezentowano 21 referatów, które zostały podzielone na cztery tematyczne panele: "Pożywienie a zdrowie", "Smaki narodowe", "Wokół stołu" i "Kuchnia w życiu codziennym różnych grup społecznych".(abstrakt oryginalny)
|
|
nr 20(2)
79-82
Druga edycja konferencji pt. "Problemy i wyzwania geografii komunikacji" odbyła się w Gdańsku w dniach 6-7 kwietnia 2017 r. Ponownie organizatorami zostali: Komisja Geografii Komunikacji Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Katedra Geografii Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Katedrą Gospodarki Przestrzennej. O sukcesie inicjatywy świadczy wiele elementów, ale zapewne najważniejsze w sferze naukowej są jakość wystąpień konferencyjnych oraz liczba gości reprezentujących jednostki z kraju i zagranicy. Oba te elementy dopisały ponad założenia. Druga edycja gdańskiej konferencji zgromadziła blisko 70 uczestników (fot. 1), wśród których znajdowali się głównie pracownicy naukowi i doktoranci uczelni akademickich z Polski i zagranicy. (fragment tekstu)
|
2017
|
11
|
nr 1
93-94
W dniu 15 listopada 2016 roku w Warszawie, odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa, pt.: Prawa dziecka w konstelacji rodzinnej i placówek oświatowych. Została ona zorganizowana przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przy aktywnym udziale takich instytucji jak: Rzecznik Praw Dziecka i Centralny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Konferencja ta zapoczątkowała cały cykl konferencji Prawa dziecka w obszarach społecznych. (fragment tekstu)
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mediach to inicjatywa Instytutu Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego skierowana do uczniów szkół średnich. Jego współorganizatorami są szkoły wyższe z terenu całego kraju: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Zielonogórski. Konkurs jest wielkim przedsięwzięciem - planuje się, że w przyszłości zostanie przekształcony w olimpiadę, ale już obecnie, podobnie jak olimpiada, jest wieloetapowy. Pierwszy etap wiąże się z oceną prac na wybrany przez uczniów i związany z mediami temat, której dokonują komisje powołane w każdej uczelni. Prace mogą być esejami, mogą też mieć charakter fotokastu, filmu lub fotoreportażu. (fragment tekstu)
Polscy badacze mediów i komunikowania rzadko pojawiają się na kongresach Międzynarodowego Stowarzyszenia Stosunków Międzynarodowych (International Studies Association, ISA). Tak się dzieje nie tylko dlatego, że odbywają się one w Stanach Zjednoczonych, i to nie tylko w łatwo dostępnych miastach, ale także dlatego, że ISA nie kojarzy się im z badaniami nad mediami i komunikowaniem. Tymczasem w dziedzinie stosunków międzynarodowych w Stanach Zjednoczonych, ale także w Wielkiej Brytanii i w wielu innych krajach europejskich, komunikowanie międzynarodowe jest włączone w badania i dydaktykę w tej dziedzinie. Nie odbywa się to bezproblemowo - wielu akademików zwraca uwagę na trudności wynikające z ich interdyscyplinarności. Jeśli starają się w USA o pracę w dziedzinie stosunków międzynarodowych, to słyszą, że powinni się ubiegać o posadę w instytutach komunikowania, i odwrotnie. Taki los spotyka również badaczy dyplomacji publicznej, którzy tradycyjnie także na ISA 2015 stanowili liczną grupę. W konferencji uczestniczyło pięć i pół tysiąca naukowców z całego świata. (fragment tekstu)
W połowie czerwca br. w Kownie odbyło się międzynarodowe seminarium Business Ethics: from Theory to Practice. Stanowiło ono pierwszy krok w realizacji projektu Erasmus/Socrates pt. "Ethics in Human Resource Management". Koordynatorem tego projektu jest Centrum Etyki Biznesu Uniwersytetu Wileńskiego, a instytucje uczestniczące w nim to: Centrum Etyki Biznesu WSPiZ im. L. Koźmińskiego, Uniwersytet w Salzburgu oraz Uniwersytet w Nijenrode. W seminarium brali także udział badacze zajmujący się etyką biznesu z Uniwersytetu w Leuven. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.