Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 360

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 18 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Kredyt bankowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 18 next fast forward last
Pożyczki z Funduszu Mikro są droższe niż kredyty bankowe. Jednak małe firmy wolą płacić wyższe odsetki, niż załatwiać uciążliwe formalności. Został on powołany w 1994 roku z inicjatywy Polsko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości, który wyposażył go w kapitał pożyczkowy w wysokości 20 mln USD pochodzących z grantu USAID.
GIODO stanęło na stanowisku, że nie ma podstaw prawnych do tego, by informacje o klientach były nadal przetwarzane i mocą wydanej przez siebie decyzji administracyjnej zakazało Biuru Informacji Kredytowej (BIK) przetwarzania takich danych. BIK staneło na stanowisku, że prawo się w tym czasie nie zmieniło, ale sprawa i tak trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Autorka przedstawia stanowisko Sądu i relacjonuje prace nad nowymi regulacjami dotyczącymi przetwarzania historycznych danych o kredytobiorcach.
Cel artykułu - identyfikacja i ocena zróżnicowania występowania finansowych barier ograniczających funkcjonowanie nowo powstałych przedsiębiorstw w Polsce według rodzaju prowadzonej działalności. Metodologia badania - postawiono tezę, iż stopień nasilenia występowania barier finansowych ograniczających funkcjonowanie nowo powstałych przedsiębiorstw jest zróżnicowany ze względu na rodzaj prowadzonej działalności. W opracowaniu wykorzystano dane GUS za lata 2005-2014. Materiał źródłowy obejmował dane dotyczące odsetka nowo powstałych przedsiębiorstw aktywnych rok po rozpoczęciu działalności według zgłaszanych trudności podażowych oraz według wybranych przekrojów. Do identyfikacji branż charakteryzujących się podobnymi tendencjami występowania trudności o charakterze finansowym ograniczających ich działalność wykorzystano metodę wielowymiarowej analizy porównawczej (WAP), w tym metodę k-średnich, należącą do metod optymalizacyjnych. Wyniki - brak wystarczających środków finansowych jest wskazywane przez właścicieli nowo powstałych przedsiębiorstw, jako jedna z głównych, a często najważniejsza bariera prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej. W latach 2005-2014 w większości analizowanych branż średnio z roku na rok wzrastał odsetek nowo powstałych przedsiębiorstw, których działalność ograniczana jest ze względu na brak wystarczających środków finansowych, malał zaś odsetek nowo powstałych przedsiębiorstw wskazujących, iż barierą ograniczającą ich funkcjonowanie i rozwój są trudności w ściąganiu należności oraz dostęp do kredytów bankowych. W analizowanym okresie odsetek nowo powstałych przedsiębiorstw działających w poszczególnych branżach różniły się znacznie pod względem średniego tempa zmian występowania określonych barier finansowych ograniczających ich funkcjonowanie. Oryginalność/wartość - wartością artykułu jest wskazanie zróżnicowania skali i dynamiki zmian barier finansowych napotykanych przez (abstrakt oryginalny)
|
|
nr 4
39-57
Kredyty konsorcjalne są obecnie jednym z największych i najbardziej elastycznych źródeł pozyskiwania kapitałów na międzynarodowym rynku finansowym. Zgodnie z definicją "kredyt konsorcjalny jest transakcją, w której dwa lub więcej banki zobowiązują się dostarczyć kredytobiorcy środki finansowe w formie kredytu na jednakowych, wspólnych warunkach określonych we wspólnej umowie kredytowej". Autor widzi potrzebę rozwoju rynku kredytów konsorcjalnych w Polsce. Kredytowa współpraca konsorcjalna wydaje się być rozwiązaniem szczególnie przydatnym dla słabych kapitałowo banków polskich.
5
80%
Kryzys początkowo omijał gospodarkę Polski. Głównymi zagrożeniami, na jakie wskazywano, było zjawisko niebezpiecznej zależności wartości złotego od spekulacyjnych inwestycji krótkoterminowych, wysokie zadłużenie państwa oraz wysoki udział importu w produkcji. Potem jednak pojawiły się czynniki powodujące przeniesienie się kryzysu do Polski - ograniczenie akcji kredytowej przez banki, atak spekulacyjny na polską walutę i znaczne obniżenie wartości złotego oraz problemy finansowe w przedsiębiorstwach z opcjami walutowymi. Jednak na tle pozostałych gospodarek europejskich sytuacja Polski była i jest obecnie oceniana jako dobra.(fragment tekstu)
Celem artykułu jest przedstawienie istoty dostosowania systemu spłaty kredytów do panujących warunków, do wysokiej inflacji, od strony rachunkowej.
W niniejszym opracowaniu została przedstawiona metoda określania górnego pułapu kredytu dla osób fizycznych, której stosowanie powinno gwarantować bankowi terminowe spłacenie kredytu, natomiast gospodarstwu domowemu - kredytobiorcy jedynie takie ograniczenie poziomu konsumpcji, które byłoby przez nie akceptowane.
Zwrócono uwagę na rolę jaką w ocenie zdolności kredytowej przez banki odgrywają bazy danych. Jedna tworzona przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK) zbiera informacje o wszystkich dłużnikach. Druga prowadzona przez Związek Banków Polskich (ZBP) jest wykazem tylko niesolidnych klientów. Zwrócono uwagę na problem nieaktualnych danych w bazie, co utrudnia życie solidnym klientom.
|
1998
|
nr 9
22-26
Artykuł omawia wpływ kredytów na gospodarkę, rozwój akcji kredytowej, kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw. Prezentuje ofertę kredytową Banku Handlowego, Banku Rozwoju Eksportu, Powszechnego Banku Kredytowego.
|
2003
|
nr 11
64-66
Kredyt "Alicja" był jednym z pierwszych w Polsce kredytów mieszkaniowych, mocno promowanym. Przysporzył wiele problemów kredytobiorcom i bankowi PKO BP. W artykule przeanalizowano jego mechanizm i historię spłaty.
W artykule zaprezentowano Bank Zachodni Wielkopolskiego Banku Kredytowego (BZ WBK), który okazał się najlepszą spółką z indeksu WIG-20 w 2002 roku. Jego wartość wzrosła aż o 40 proc. Bank kierowany przez Jacka Ksenia zaniechał kredytowania niewypłacalnych sektorów.
Liderem na rynku kredytowania samochodów jest Bank PeKao SA. Zawdzięcza to zsumowaniu kredytów PeKao SA, Banku Depozytowo-Kredytowego, Powszechnego Banku Gospodarczego i Pomorskiego Banku Kredytowego. Artykuł analizuje trudności na tym rynku.
|
|
nr 40
25
Pierwsza pożyczka w Provident Polska może wynieść 350 zł. Klient spłaca ją przez 14 tygodni. Oprocentowanie wynosi aż 40 proc. Pracownicy twierdzą, że klientów przyciąga brak długich procedur przy załatwianiu kredytu.
|
|
nr 1
31-36
Artykuł omawia udział kredytów bankowych w finansowaniu działalności przedsiębiorstw oraz bariery pozyskiwania kredytów.
|
1994
|
nr 12
21-23
Autorka dokonuje klasyfikacji kredytów bankowych wg. kryteriów: przedmiotowego, form zabezpieczenia, form realizacji i okresu na jaki kredyt jest udzielany.
|
|
nr 4
47-51
Niniejszy artykuł jest próbą przeanalizowania czynników uwzględnianych w kalkulacji stopy zwrotu netto na kapitale własnym (ROE), w szczególności trudności napotykanych przy określaniu odpowiedniego poziomu rezerw na poczet strat z tytułu udzielonych kredytów. Wnioski rzucają pewne światło na przyczyny powstania w bankach OECD na przestrzeni ostatnich 20 lat tak znaczącej skali strat kredytowych.
Zagadnienie zarządzania ryzykiem kredytowym w kontekście zdarzeń kwalifikowanych do grupy wyłudzeń kredytowych zostanie przedstawione na podstawie doświadczeń zdobytych w trakcie badań nad portfelem kredytów detalicznych, gdzie odsetek kredytów, dla których nie odnotowano żadnej spłaty,jest stosunkowo wysoki. Ponadto zostanie przedstawiona koncepcja systemu wczesnego ostrzegania oparta na przedziale ufności wyznaczanym dla częstości obserwowanych wyłudzeń, a także szereg spostrzeżeń i doświadczeń zdobytych w obszarze detekcji ryzyka kredytowego.(abstrakt oryginalny)
Autor artykułu analizuje przepis art.23 ust.1 prawa budżetowego określający zasady poręczania spłaty kredytów bankowych przez Radę Ministrów lub Ministra Finansów.
|
|
nr 4
127-138
Zależności występujące między rynkiem kredytowym a całą gospodarką mają złożony charakter. Z powyższego względu jest możliwa identyfikacja wśród zmiennych charakteryzujących rynek kredytowy tych, które będą miały właściwości wyprzedzające w stosunku do całej gospodarki oraz jej sektorów. Celem artykułu jest określenie, czy zmienne opisujące popyt przedsiębiorstw na kredyt bankowy mogą stanowić wskaźniki wyprzedzające koniunktury w całej gospodarce oraz w wybranych jej sektorach. Aby ustalić powyższe zależności, przeprowadzono analizę korelogramów wzajemnych, a ponadto porównano kształtowanie się punktów zwrotnych w szeregach czasowych rozpatrywanych zmiennych. Na ich podstawie ustalono długości wyprzedzeń wskaźników popytu przedsiębiorstw na kredyt bankowy w stosunku do wskaźników koniunktury gospodarczej.(abstrakt oryginalny)
Dynamiczny rozwój sektora prywatnego w Polsce spowodował powstanie popytu na cały szereg produktów bankowych umożliwiających finansowanie bieżącej działalności oraz inwestycji w firmach. Spowodowało to w efekcie zwiększenie m.in. liczby ofert kredytowych oferowanych przez poszczególne banki. Pozyskanie przez firmę kredytu bankowego, daje jej możliwość ponoszenia wydatków nawet znacznie przekraczających aktualnie posiadane środki. Umożliwia on również pozyskanie środków inwestycyjnych bez konieczności angażowania dużej ilości własnych środków. W artykule przedstawiono kredyt bankowy, jako możliwość finansowania działalności transportowej. Dokonano w nim porównania przykładowych ofert kredytowych oferowanych przez banki na polskim rynku. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 18 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.