Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Kredytowanie sprzedaży
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Mieszkanie to dobro, którego posiadanie staje się celem każdego gospodarstwa domowego, przy czym w ogromnej większości przypadków jego zakup jest niemożliwy tylko z własnych zgromadzonych środków. Naprzeciw potrzebom wychodzą instytucje kredytowe oraz rząd. Banki rozwijają swoją ofertę w zakresie finansowania zakupu nieruchomości i dostosowują ją do indywidualnych potrzeb klienta, a rząd tworzy programy wspierające finansowo takie inwestycje. Kryzys na rynkach finansowych przyhamował ekspansję banków w obszarze kredytowania nieruchomości, jednocześnie spowodował zaostrzenie warunków kredytowania. Nagle część gospodarstw domowych straciła zdolność kredytową, przynajmniej na kwotę kredytu, jaką planowała pozyskać z banku. Jednak nie mogąc zaciągnąć kredytów na warunkach rynkowych, można, przy spełnieniu ściśle określonych wymogów, uzyskać kredyt, w kosztach którego partycypować będzie państwo. Mowa o mieszkaniowym kredycie preferencyjnym, który mogą zaciągać gospodarstwa domowe od 2006 roku. (fragment tekstu)
Sejm, uchwalając ustawę o kredycie konsumenckim, zdecydował, że nie będzie zakazu działalności spółek oferujących kredyty w tzw. systemie argentyńskim. Jak funkcjonuje system argentyński, co jest powodem jego popularności, warunki dobrego funkcjonowania systemu to temat artykułu.
Omówiono problem systemu sprzedaży argentyńskiej. Poprawę sytuacji ma przynieść ustawa o konsorcjach konsumenckich, której projekt przygotował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Autorka przedstawia istotę i przyczyny polityki kredytowej w przedsiębiorstwie. Zaprezentowano wyniki badań empirycznych w których starano się określić, czy badane przedsiębiorstwo udziela klientom kredytu kupieckiego. Następnie podjęto próbę szacunkowego określenia rozmiarów sprzedaży z odroczonym terminem płatności.
Kredyt samochodowy jest zdecydowanie najpopularniejszą formą ratalnego finansowania zakupu samochodów w Polsce, tym bardziej że pęd Polaków ku motoryzacji nie słabnie, mimo widocznych w pierwszym kwartale 1998 r. wahań w sprzedaży nowych samochodów osobowych. W artykule zamieszczono też ranking banków udzielających kredytu na zakup samochodów w Polsce.
Celem artykułu jest prezentacja zastosowania wybranych narzędzi polityki kredytu kupieckiego (handlowego) w analizowanym podmiocie gospodarczym, zwanym firmą X. Firma X wypracowała własne, oparte na praktyce i doświadczeniu zasady udzielania kredytu handlowego.
Przedmiotem artykułu są wybrane problemy controllingu zarządzania należnościami, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z pozyskiwaniem i wykorzystaniem informacji niezbędnych w tym obszarze działań. Autorka prezentuje wstępną fazę badań, które miały na celu rozpoznanie polityki zarządzania należnościami w polskich przedsiębiorstwach.
Istotną grupę należności stanowią należności od odbiorców, które powstają u dostawcy w wyniku sprzedaży, jeśli moment sprzedaży jest rozbieżny w czasie z momentem otrzymania zapłaty, a więc przy sprzedaży kredytowej. Autorka omówiła pojęcia należności wątpliwych i nieściągalnych, odzwierciedlenie ich w rachunkowości i metody szacowania, oraz korektę szacunku nieściągalnych należności.
Autor przeprowadził analizę umów o współpracy, zawartych przez banki z osobami prowadzącymi sprzedaż towarów lub usług. W konkluzji stwierdził, że najczęściej uregulowania prawne dotyczące zawierania umów kredytowych z udziałem pośredników nie kreują takiego systemu kontraktowania, który wymuszałby dbałość o interes banku. Obowiązkiem pracowników banku jest ścisłe przestrzeganie przewidzianych regulaminami i instrukcjami bankowymi procedur dokonywania czynności związanych z udzielaniem kredytu, a zwłaszcza oceny zdolności kredytowej.
Artykuł zawiera analizę rynku banków samochodowych w Polsce w latach 2001-2002. Banki te specjalizują się w kredytowaniu zakupu samochodów. Autor omawia rolę banków samochodowych w porównaniu z działalnością banków uniwersalnych na rynku motoryzacyjnym.
Omówiono pojęcie weksla, jego rodzaje i funkcje, a także jego dyskontowanie i redyskontowanie i zasady ewidencji weksli.
Celem pracy jest określenie metod analizy opłacalności zakupów w systemie argentyńskim oraz zweryfikowanie na podstawie symulacji tezy o malejącej opłacalności tego typu zakupów wraz ze spadkiem inflacji (na poziomie 1,5-2 procent miesięcznie).
Artykuł charakteryzyje dostępne narzędzia i strategie polityki zarządzania należnościami, jak również sytuację bieżącą w małych i średnich przedsiębiorstwach na podstawie badań ankietowych. Ankietę przeprowadzono wśród losowo wybranych przedsiębiorstw z całej Polski i wśród studentów Zaocznych Studiów Zawodowych Uniwersytetu Gdańskiego. Autorki zwróciły uwagę na możliwości udzielania kredytu handlowego, warunki przydzielania terminów płatności, politykę upustów oraz techniki egzekwowania należności.
Rynek ubezpieczenia kredytów kupieckich, czyli transakcji z odroczonym terminem płatności, gwałtowanie się rozwija, a to dopiero początek tego typu działalności w kraju. W Polsce około 90 procent firm sprzedaje na kredyt i prawie wszystkie spotykają się z problemami przy ściąganiu należności, a zaledwie co dziesiąta je ubezpiecza. W Europie Zachodniej zaś stosowanie ubezpieczenia przy tego typu transakcjach jest niemal powszechne.
Banki hipoteczne stanowią margines polskiego systemu finansowego. W porównaniu z bankami komercyjnymi, udzielają one kredyty znikomej liczbie klientów, szukających wsparcia przy zakupie mieszkania. Okazją dla obudzenia wtórnego rynku hipotecznego jest potrzeba sprzedaży przez developerów nowo wybudowanych mieszkań, a takie banki mogłyby spełnić w tej dziedzinie rolę lokomotywy nakręcającej koniunkturę.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.