Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 191

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Kształcenie menedżerów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
W ostatnich latach powstało w Polsce ponad 20 szkół biznesu - uczelni niepaństwowych. Rozwijają się także różnego rodzaju instytucje oferujące krótkie kursy i szkolenia z dziedziny zarządzania.
Potrzeba kształcenia w uczelniach technicznych specjalistów organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem, zwłaszcza przemysłowym i małą lub średnią firmą, jest dziś oczywista.
Community of European Management School (CEMS) jest unikatową międzynarodową strukturą edukacyjną stworzoną w 1988 roku przez czołowe europejskie korporacje oraz szkoły zarządzania. Jej celem jest stworzenie takiego modelu edukacji, który wyposażyłby studentów w międzynarodową orientację niezbędną w warunkach globalnej gospodarki, a równocześnie ustanowił standard uznawany we wszystkich krajach Europy.
Omówiono prace Centrum DOSKO w Łodzi, które współpracuje z Niemcami w dziedzinie kształcenia i doskonalenia kadry kierowniczej.
W artykule omówiono kolejno metody doskonalenia mistrzów - menedżerów: metodę sytuacyjną, metodę dynamiki grupy, metodę przypadków, metodę inscenizacji.
Artykuł jest próbą oceny jakości studiów ekonomicznych ze szczególnym uwzględnieniem studiów licencjackich. Formułuje też wyzwania jakie stoją przed edukacją dla potrzeb współczesnego biznesu.
Introduction/background: Nowadays realities of social life create the need for unified, fundamental mechanisms of forming the motivation of future managers for their comprehensive understanding of not only the economic processes, but also the peculiarities of human life. That's why the particular importance becomes to improving the professional training of future managers in the context of forming their health-oriented management skills. Aim of the paper: To substantiate the neediness and features of formation the health-oriented management skills of students-future managers in Ukraine. Materials and methods: The research was conducted during 2020-2021. The study involved 345 persons from Lviv region (Ukraine): 320 persons aged from 25 to 55 years, who work in the organizations and 25 students of the third and fourth years of study, which are trained in the specialty "Management"). The following research methods were applied: theoretical analysis and synthesis of professional scientific literature, analysis of Internet resources, pedagogical observation, surveys (questionnaires). Results and conclusions: The research data indicate the neediness to change not only the structure, content, forms, and methods of the system of professional training of future managers for the formation of their competence in health-oriented management issues, but also to search the new, non-standard motivational factors. The educational system of training of future managers, which includes the mechanisms of formation their readiness for health- oriented management, should be specially structured and include certain motivational parts, components and indicators. Management which is based on a human-centred approach, focused on the fact that the highest value of the organization is not just human resources, but the health of each individual employee, we define as health-oriented management. Using of substantive theories of motivation for the training system in health-oriented management for the future management is a necessary condition for their successful future professional activity.(original abstract)
Publikacja przedstawia analizę aktualnych problemów zarządzania rozwojem specjalistów z zakresu zarządzania. Celem publikacji jest sformułowanie i wskazanie na możliwości aplikacji na współczesnego zarządzania zasad ciągłego kształcenia i rozwoju specjalisty ds. zarządzania jak również opisanie oryginalnego modelu zarządzania rozwojem w oparciu o idee ustawicznego (ciągłego) kształcenia.(abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule przybliżono istotę coachingu menedżerskiego. Omówiono zalety badań opinii pracowników w procesie coachingu menedżerskiego. Zaprezentowano także wybrane mankamenty takich badań.
Niekwestionowanym liderem w organizacji studiów podyplomowych jest Zakład Zarządzania w Gospodarce, należący do Instytutu Zarządzania w Kolegium Zarządzania i Finansów. [...] Wielkim sukcesem zespołu jest stworzenie atrakcyjnej oferty studiów podyplomowych dla menedżerów. W ciągu ponad 20 lat zorganizowaliśmy przeszło 200 studiów podyplomowych z zakresu zarządzania, które ukończyło kilkanaście tysięcy słuchaczy. (fragment tekstu)
Role kierownicze to jeden z podstawowych wątków podejmowanych w naukach o zarządzaniu. W jego ramach analizuje się pracę menedżera - kogoś, kto odpowiada za podwładnych i inne zasoby organizacji. Zarówno zadania menedżerów, jak i zakresy ich odpowiedzialności różnią się znacząco w zależności od typu organizacji, w której działają i zajmowanego w niej stanowiska. (fragment tekstu)
Niniejszy referat ma na celu określenie znaczenia edukacji menedżerskiej w kształceniu kreatywności studentów, jako przyszłych liderów zmian społeczno-gospodarczych oraz porównanie preferencji pracodawców z preferencjami absolwentów co do zdolności jakimi powinien się charakteryzować przyjmowany do pracy absolwent. (fragment tekstu)
Z punktu widzenia dydaktyki celem kształcenia jest zmiana w uczeniu. Zatem należy ustalić pewien początkowy zbiór cech studenta i grupy studentów, a następnie optymalny zbiór cech końcowych. W świetle analizy wyników badań i studiów prowadzonych pod auspicjami UNESCO przez Międzynarodowe Biuro Wychowania w Genewie cele kształcenia można podzielić na ogólne, pośrednie i szczegółowe. Opracowanie omawia zmiany w systemie edukacji menedżerów.
W niniejszym artykule omówiono wpływ Uniwersytetu Dziecięcego oraz innych form aktywności pozalekcyjnej na sylwetki przyszłych menedżerów. Według raportu PISA 2006 stwierdzono, że poziom umiejętności rozumowania naukowego polskich uczniów jest bliski średniej OECD.
W ostatnich latach sytuacja szkół zarządzania stała się trudniejsza, ponieważ trudniejsze stało się też zarządzanie. Przygotowanie absolwentów do funkcjonowania w tym jakościowo różnym świecie wymaga, po pierwsze, wcześniejszego zrozumienia go przez samych nauczycieli, a po drugie, gruntownej reformy sposobu nauczania. Autor przedstawia proces komplikowania się nauk zarządzania i tym samym - coraz bardziej kłopotliwą sytuację wszelkich szkół zarządzania.
Ze względu na brak odpowiednich kandydatów do pracy firmy coraz częściej decydują się na awans wewnętrzny. Jednak, aby pracownik, zwłaszcza przyszły menedżer, mógł w pełni wykonywać swoje zadania, musi przejść wiele szkoleń. Jedną z form kształcenia przyszłej kadry może być gra symulacyjna, która pozwala na rozwinięcie umiejętności myślenia strategicznego. W niniejszym artykule zaprezentowano rolę gry symulacyjnej w programie rozwoju przyszłej kadry menedżerskiej.
17
Content available remote Akademicki trening przedsiębiorczości
75%
Artykuł zawiera informacje o specyficznej formie kształcenia studentów w przedmiocie przedsiębiorczość, wypracowanej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zazwyczaj uczelnie traktują przedsiębiorczość jako zjawisko ekonomiczne. W treningu problem postawiono inaczej: przedsiębiorczość to przedmiot z zakresu organizacji i zarządzania, który powinno się realizować w różnego rodzaju studiach akademickich, a nie tylko ekonomicznych czy zarządzania. Przedsiębiorczość podobnie jak marketing mieści się w dziedzinie zarządzania. Marketing na zewnątrz firmy, natomiast wewnątrz firmy przedsiębiorczość. Akademicki trening opracowany, a raczej adaptowany, na potrzeby Szkoły Głównej Handlowej (wersja dla uczelni ekonomicznych, a głównie zarządzania). Przez kilka lat prowadzony w SGH, utrzymywał się na pierwszym miejscu wybieranych przez studentów zajęć uzupełniających. (abstrakt oryginalny)
Posiadanie dyplomu MBA uważane jest przez wielu za niezbędny atrybut współczesnej mody oraz swego rodzaju konieczny element dobrze wyglądającego życiorysu. W artykule zaprezentowano do czego służy MBA i jakie powinno dawać kompetencje. Przedstawiono najnowsze trendy na rynku programów Master of Business Administration.
Projekt rozwojowy dla menedżerów to duże oczekiwanie uczestników i spore wyzwanie dla działu HR. Gdy w organizacji planuje się rozwój kadry kierowniczej, należy się dobrze do tego przygotować. Aby projekt mógł zakończyć się sukcesem, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. (fragment tekstu)
20
Content available remote Wybrane aspekty jakości życia i plany zawodowe studentów kierunku zarządzanie
75%
W turbulentnym otoczeniu społecznym i gospodarczym badania jakości życia i planów zawodowych studentów są bardzo istotnym elementem. Bada się jakość życia przede wszystkim w stosunku do obiektywnych czynników - nie tylko materialnych, ekonomicznych, ale także biorąc po uwagę obecny stan i perspektywy na przyszłość. Celem prezentowanej pracy jest zidentyfikowanie wpływu wybranych czynników na jakość życia oraz plany zawodowe badanych studentów. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.