Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 35

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Landline telephony
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
Content available remote Dynamika i stan rynku telefonii stacjonarnej w Polsce
100%
Zanalizowano zmiany i aktualny stan polskiego rynku telefonii stacjonarnej. Zauważono systematyczny spadek popytu na usługi oferowane przez ten rodzaj telefonii.
Autor opracowania, wyraźnie określa jego cel jako próbę zastanowienia się nad możliwościami dalszego rozwoju firm branży telefonii stacjonarnej. W rezultacie rzetelnej analizy na zakończenie stwierdza, iż "tylko czas zweryfikuje, czy strategia wdrożenia usług opartych o technologie szerokopasmowe zda egzamin, a przede wszystkim pokaże, czy operatorzy telekomunikacyjni wyciągną wnioski z tej lekcji na kolejne dziesięciolecia, gdyż parafrazując słowa T. Levitta wypowiedziane ponad 40 lat temu, a cytowane na początku pracy: każda rosnąca dziś branża stanowić będzie kiedyś działalność upadającą". (fragment tekstu)
Rynek komunikacji elektronicznej należy do najszybciej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki i uważany jest za podstawę budowy nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego. W Polsce, pomimo szybkiego rozwoju, dostępność nowoczesnych technologii teleinformatycznych wciąż jest niższa a ceny znacznie wyższe, niż w większości krajów europejskich. Ten stan rzeczy w dużej mierze wynika z silnej pozycji dominujących operatorów, którzy kontrolują poszczególne segmenty rynku, uniemożliwiając innym podmiotom wejście na rynek i skutecznie blokują działania, które mogą poważnie obniżyć koszty korzystania z usług i zwiększyć ich dostępność dla przeciętnego Polaka. (fragment tekstu)
Spółki niezależne od Telekomunikacji Polskiej SA konkurują ze sobą na rynku, np. w przetargu o telefonizację 12 województw.
Celem publikacji jest określenie zakresu wykorzystania możliwości zawierania aliansów przez krajowych operatorów telefonii stacjonarnej. Został on zrealizowany przez identyfikację zawartych aliansów oraz planów analizowanych przedsiębiorstw w zakresie zawierania porozumień z innymi podmiotami. Określono także motywy skłaniające lub zniechęcające firmy telekomunikacji stacjonarnej do zawiązywania aliansów.
GTS Central Europe (CE) jest obecnie największym w Europie Środkowej alternatywnym operatorem telekomunikacji świadczącym usługi telefonii stacjonarnej, transmisji danych i dostępu do Internetu. Działa w sześciu krajach: w Czechach, na Węgrzech, w Słowacji, Słowenii, w Rumunii i w Polsce. Łączna sprzedaż grupy w roku 2001 osiągnęła poziom 133 milionów euro.
Omówiono zmiany na polskim rynku telekomunikacyjnym w ciągu ostatnich 10 lat. Zmiany te wywołała telefonia komórkowa. Zamieszczono dane obrazujące rozwój telefonii komórkowej. Zestawiono je z danymi dotyczącymi telefonii stacjonarnej.
Jednym z nowych narzędzi regulacji stosowanym w Unii Europejskiej na rynku komunikacji elektronicznej jest separacja funkcjonalna (SF). Celem artykułu jest ocena zasadności zastosowania takiego instrumentu w segmencie telefonii stacjonarnej w Polsce. (...) Na początku przedstawiono wybrane zagadnienia teorii regulacji. W kolejnej części zaprezentowano kwestie separacji funkcjonalnej i jej implementacji na rynku komunikacji elektronicznej w Polsce. Następnie przeprowadzono analizę porównawczą z Kartą równoważności TP S.A.(KR). Zaprezentowano wybrane wielkości opisujące stan rozwoju telefonii stacjonarnej w Polsce. Na ich podstawie podjęto próbę oceny zasadności przeprowadzenia w Polsce SF. (fragment tekstu)
Tematem niniejszego artykułu jest próba oceny dotychczasowej polityki regulacji rynku lokalnych rozmów telefonicznych w Polsce. Połączenia lokalne są rozumiane tutaj jako połączenia rozpoczęte i zakończone w tej samej strefie numeracyjnej. Istotny zakres korzyści skali spowodowany wysokim udziałem utopionych kosztów inwestycyjnych przy budowie pętli lokalnej sprawia, że wprowadzenie konkurencji w tym segmencie rynku jest znacznie trudniejsze niż na rynku usług długodystansowych. (fragment tekstu)
Autorka pisze, że wybór operatora telefonicznego z punktu widzenia klienta nie jest łatwy. Firmy oferujące usługi telekomunikacji przenośnej i stacjonarnej walczą o palmę pierwszeństwa, oferując swoim klientom niższe ceny, atrakcyjne bonusy i specjalne warunki współpracy. Sama atrakcyjność ofert to jednak nie jedyny czynnik, który decyduje o klienckich wyborach. Poza nią liczą się cechy firmy, a także komunikowane atuty. Autorka podaje, że przeprowadzone badania opinii społecznej wskazują, że istnieją cechy firm telefonicznych, które Polacy bardzo cenią. Z punktu widzenia public relations oznacza to potrzebę szczególnej ekspozycji i ochrony reputacji w określonych obszarach.
Telefonia Dialog SA (do niedawna Telefonia Lokalna) jest obecnie trzecim co do wielkości operatorem telekomunikacji stacjonarnej w Polsce, obsługującym już ponad 300 tys. abonentów. Okres dynamicznego rozwoju tego niezależnego operatora zapoczątkowany został w roku 2000.
W artykule wykorzystano wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Interactive Intelligence1. Celem badania była diagnoza różnych form kontaktu oraz różnic w nawykach komunikacyjnych pomiędzy młodym pokoleniem (Y) a pokoleniami starszymi (X oraz baby boomers). Z przeprowadzonej analizy wynika, że zmiany pokoleniowe wywarły i nadal wywierają istotny wpływ na zachowania nabywcze Polaków. Każde z analizowanych pokoleń, będące segmentem nabywców, charakteryzuje się przywiązaniem do innych produktów i usług telekomunikacyjnych.
Polski rynek usług telekomunikacyjnych należy do najdynamiczniej rozwijających się w Europie Środkowo-Wschodniej. W zakresie telefonii stacjonarnej omówiono ofertę Grupy Kapitałowej TP SA i konkurencyjnej Netii Telkom. Zwrócono uwagę na błyskawiczny rozwój telefonii komórkowej.
Kolejni operatorzy stacjonarni chcą osłabić monopol TP SA. Biznes w warunkach konkurencji oznacza wyścig do informacji. Operatorzy telefonii stacjonarnej oferują firmom coraz bardziej kompleksowe usługi. Rywalizują między sobą i z sieciami telefonii cyfrowej.
Celem artykułu jest zbadanie, czy ulega poprawie jakość świadczonych usług telekomunikacyjnych w Polsce. Oceniono przede wszystkim jakość świadczenia usług powszechnych wybranych operatorów telefonii stacjonarnej. (fragment tekstu)
Łączne zadłużenie brutto operatorów telekomunikacyjnych przekraczało po trzech kwartałach minionego roku 18 mld PLN przy przychodach 26,75 mld PLN. Najbardziej zadłużonym polskim operatorem pozostaje niedawny monopolista - Telekomunikacja Polska. Mimo dobrej koniunktury operatorzy redukują zadłużenie, zamiast myśleć o zaciąganiu kredytów.
Operatorzy sieci komórkowych, obok rozwiązań przeznaczonych wyłącznie dla klientów biznesowych, oferują wiele usług dla prywatnych użytkowników sieci. Mogą być one z powodzeniem wykorzystywane także przez firmy w celu obniżenia kosztów połączeń. Chcąc konkurować z sieciami stacjonarnymi, operatorzy komórkowi wprowadzają nowe usługi dla klientów biznesowych i instytucjonalnych.
Artykuł omawia metody służące zmniejszeniu wydatków telekomunikacyjnych w firmie. Należą do nich m.in.: skierowanie ruchu wychodzącego do sieci telefonii komórkowej prze bramkę GSM, ustawienie najtańszego wskaźnika preselekcji, korzystanie z internetu w opłacie ryczałtowej.
W artykule przedstawiono przyszłość telefonii komórkowej, która już teraz zaczyna łączyć w sobie możliwości telefonu stacjonarnego, komórkowego i Internetu. W nieodległej przyszłości wszystkie technologie komunikacyjne - telefonia komórkowa i stacjonarna, Internet, telewizja i radio cyfrowe - połączą się w jeden zintegrowany system.
Artykuł omawia rynek usług telekomunikacyjnych w Polsce i jego konkurencyjność.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.