Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 33

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Logistyka marketingowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Artykuł omawia ścisły związek jaki istnieje między marketingiem a logistyką.
Artykuł przedstawia podstawowe informacje związane z oznakowaniem CE, genezę stworzenia systemu oceny zgodności wraz z omówieniem fundamentalnych założeń które przyświecały stworzeniu tego systemu. Została omówiona koncepcja logistyki marketingowej, a także pozytywny wpływ jaki ma na jej elementy oznakowania CE. Opisany został również przebieg procesu oceny zgodności, a także konsekwencje i kary dla producentów, którzy nie przestrzegają Dyrektyw Nowego Podejścia. (abstrakt oryginalny)
The organisations are forced to orient their effort to win the customer in the trend from the essence of their activities to the activities in communication, services and logistics. The substantial importance has also the support of ethic, social and society importance. When the organisations want to be successful in their effort to win the customer, they have to give attention also to the efficiency increasing and more efficient production process. (fragment of text)
Jarocińskie Fabryki Mebli SA są największym w kraju producentem mebli biurowych. W styczniu 1995 r. przekształcone zostały w spółkę akcyjną i weszły w skład portfela inwestycyjnego VI NFI Magna Polonia. W opublikowanym w kwietniu ub. r. przez Warsaw Business Journal rankingu znalazła się na pierwszym miejscu.
Celem opracowania jest ukazanie działań marketingowych prowadzonych przez małe przedsiębiorstwa w ramach procesów logistycznych w sferze dystrybucji. Wykorzystano w nim badania przeprowadzone wśród wybranych małych firm. Główną uwagę skoncentrowano na ogniwach przepływu i wsparcia marketingowego w działaniach logistycznych ukierunkowanych na klienta (związanych z organizacją przepływów, przepakowań/manipulacji i dostarczeniem produktów do klienta). Logistyka stanowi czynnik osiągania sukcesu rynkowego poprzez świadczenie klientom usługi dostarczania właściwego produktu we właściwym miejscu i czasie. Marketing ściśle związany z tego typu działaniami jest poważnym instrumentem wsparcia procesów logistycznych, ułatwiającym utrzymanie i poprawę pozycji rynkowej małych firm w warunkach unijnego rynku. (fragment tekstu)
Zagadnienia opisywane w artykule ogniskują się wokół pojęć dotyczących istoty wartości, wartości dla klienta oraz procesu logistycznego. Wyeksponowano zwłaszcza problematykę wartości i proces jej tworzenia w odniesieniu do klienta ze wskazaniem na relacje z obszarem logistycznym. W odniesieniu do logistyki analiza wartości pozwala porządkować przepływ dóbr w przedsiębiorstwach i między nimi przez eliminację działań niepotrzebnych, uproszczenie zbyt złożonych rozwiązań oraz niewłaściwie realizowanych procesów. (abstrakt oryginalny)
Omówiono wpływ logistyki i obsługi klienta na skuteczność działań marketingowych. Przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych przez autorów. Próbę identyfikacji wpływu logistyki na skuteczność działań marketingowych została przeprowadzona na podstawie informacji o zrealizowanych przez przedsiębiorstwa handlowe celach oraz przypisanych do nich, ocenianych pod względem przydatności, działaniach marketingowych.
W artykule został zaprezentowany proces zakupowy usługi logistycznej w przypadku klienta indywidualnego. Instrumenty marketingowe wpływające na zachowanie nabywców są związane z kształtowaniem kompozycji marketingowej przez operatorów logistycznych na rynku polskim. Konsumenci skupiają się tylko na niektórych czynnikach wpływających na kształtowanie oferty usługowej. Określenie pozycji usług logistycznych na rynku polskim może wpłynąć na zmianę działania przedsiębiorstw TSL.(abstrakt oryginalny)
Kryzys na światowych rynkach w latach 2007-2008 zainicjował zmiany w kształtowaniu strategii przedsiębiorstw. Sytuacja ta wywarła ogromny wpływ na funkcjonowanie większości przedsiębiorstw, które przede wszystkim skupiły się na zwiększaniu efektywności przy mniejszym wykorzystaniu swoich zasobów. Oznaczało to większe skupienie się na poprawie poziomu obsługi przy redukcji kosztów. Była to odpowiedź na ciągły wzrost oczekiwań dotychczasowych i potencjalnych klientów. Zarządzanie kosztowe oparte na "lean management" często już od początku wpisane jest w strategię logistyczną przedsiębiorstwa. Dlatego też, aby stać się konkurencyjnym na rynku, należy pamiętać o dominującej roli klienta. To właśnie nabywca jest najważniejszym ogniwem w łańcuchu dostaw, a koncentracja na jego satysfakcji oraz dopasowanie do jego oczekiwań poprzez zapewnienie standardów obsługi staje się nadrzędnym punktem w budowaniu strategii. (abstrakt oryginalny)
10
63%
W artykule przedstawiono zarys rozwoju koncepcji logistyczno-marketingowych w warunkach globalizacji rynków, terytorialnego i technologicznego rozproszenia procesów produkcji oraz wynikającej z indywidualizacji preferencji, rosnącej różnorodności asortymentu, przyczyniających się do wzrostu ilości informacji przesyłanych w kanałach dystrybucji i promocji.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest próba przedstawienia właściwego modelu, który pozwoliłby na zrozumienie wzajemnych relacji między funkcją logistyki a związanymi z nią funkcjami: produkcji, marketingu, i finansów. Model taki jest pożądany nie tylko dla potrzeb dydaktycznych, ale także w przedsiębiorstwie jako wskazówka do określania zakresu kompetencji i odpowiedzialności poszczególnych komórek funkcjonalnych.
Podstawowym celem benchmarkingu jest doskonalenie własnej oferty rynkowej oraz działalności pozwalającej skutecznie rywalizować z konkurencją. Polega on na twórczym naśladowaniu wzorów pochodzących od najlepszych przedsiębiorstw. Benchmarking jest z powodzeniem stosowany na świecie do usprawniania logistycznej działalności firm.
Artykuł obejmuje problematykę związaną z procesem realizacji zmówień klientów. Jego podstawę stanowią źródła literaturowe oraz badania dotyczące organizacji tych procesów w przemyśle samochodowym. Z badań w firmach samochodowych wynika, że głównymi czynnikami kształtującymi zakup samochodów są: czas, termin i niezawodność oraz elastyczność dostaw, itp. Wskazuje się także, że poziom obsługi logistycznej jest podstawowym czynnikiem wpływającym na zakup. Odnosi się to w dużej mierze również do zakupu samochodów. Niski poziom obsługi prowadzi bowiem do rezygnacji z usług świadczonych przez daną firmę.(abstrakt oryginalny)
W przedsiębiorstwach krajowych coraz częściej wprowadzane są centra kosztów i centra zysku. Przynosi to pozytywne wyniki w postaci obniżenia poziomu zapasów i przyśpieszenia ich rotacji, skrócenia cyklu produkcji i realizacji zamówień, redukcji kosztów wytwarzania i zarządzania, co wpływa korzystnie na kondycję finansową przedsiębiorstwa. Ważną rolę w tym procesie spełnia logistyka.
Obsługa klienta to zdolność systemu logistycznego przedsiębiorstwa do zaspokojenia potrzeb klientów względem czasu, niezawodności, komunikacji i wygody. Mierniki jakości obsługi dotyczą informacji i obsługi posprzedażnej. Marketingowo-logistyczna strategia działania przedsiębiorstwa na rynku wymaga wzięcia pod uwagę współzależności między kosztami logistycznymi a poziomem obsługi klienta oraz wpływu, jaki wyższy poziom obsługi klienta ma na wielkość sprzedaży i zyski przedsiębiorstwa. Na elementy obsługi składają się: faza przed transakcyjna, faza transakcyjna i faza po transakcji. Badanie poziomu obsługi klienta autor dokonał na przykładzie zakładu cukierniczego.
Artykuł poświęcono zagadnieniu wzajemnego przenikania się i uzupełniania marketingu i logistyki. Omówiono genezę, definicje, instrumenty marketingu i logistyki oraz wykorzystanie obu tych koncepcji w zarządzaniu przedsiębiorstwem.
Zintegrowane działania logistyczne i marketingowe wspierają konkurencyjność przedsiębiorstw. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań komunikacji z klientem usprawnia jego obsługę logistyczna oraz wpływa na budowę relacji z klientami. Przedsiębiorstwa rolnictwa ekologicznego mogą być przykładem wykorzystania rozwiązań komunikacji sieciowej w procesie budowy lojalności klientów.(abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy logistyki dystrybucji jako części logistyki marketingowej. Zakres logistycznych procesów dystrybucji obejmuje: transport, opakowania, magazynowanie, zamawianie towarów i kształtowanie ich zapasów. Planowanie logistycznego systemu dystrybucji pozwala firmom na szybkie reagowanie na zmiany otoczenia.
Poszukiwanie sposobów sprostania wymaganiom rynku i konkurencji, pozwalających na zdobycie przewagi konkurencyjnej przez przedsiębiorstwo, coraz częściej wiąże się z koncentracją na potrzebach i oczekiwaniach klientów. Współczesny klient to osoba, która ma coraz większą świadomość swoich szczególnych potrzeb i preferencji wobec produktu oraz obsługujących go podmiotów w całym procesie łańcucha dostaw - chodzi tu o takie wartości, jak: •• szybkość; •• niezawodność; •• elastyczność i ciągłość dostaw produktów spełniających jego oczekiwania. Stale wzrastające oczekiwania klienta powodują więc, że wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw (przedsiębiorstwa różnej branży, w tym i centra logistyczne) muszą koncentrować swoją uwagę na opracowywaniu coraz bardziej właściwych i skutecznych strategii. Jedną z nich jest strategia logistyki marketingowej. Poziom skuteczności oraz oddziaływania logistyki i marketingu jako strategicznych instrumentów przedsiębiorstwa zależy od(fragment tekstu)
Celem artykułu jest ukazanie coraz bardziej popularnej w marketingu koncepcji logiki usługowej dominacji, która ma ambicje stać się koncepcją przełomową, zastępującą wciąż najbardziej popularną, przynajmniej w praktyce, wersję marketingu dóbr konsumpcyjnych. W tekście wyróżniono podstawowe pojęcia i zjawiska prezentowane w koncepcji logiki usługowej dominacji, opierając się przede wszystkim na nordyckiej szkole usług, a zwłaszcza na badaniach Ch. Groonrosa, oraz analizując prace najbardziej znanych twórców tej koncepcji, S.L. Vargo i R.F. Luscha. Wyróżnione pojęcia oraz zjawiska, takie jak procesowa natura usług z symultanicznością wytwarzania i konsumowania, wartość w użyciu, proces konsumpcji oraz interakcje, zostały przeanalizowane, ukazując różnice w podejściach, a także rozwijając niektóre elementy. Zmiany w podejściu do wartości, którą tworzy klient, czy też szersze ujęcie procesu konsumpcji powodują konsekwencje w postaci kluczowej roli, jaką spełnia zarządzanie interakcjami między firmą a klientem. Zarządzanie interakcjami wymaga zaś pogłębienia zrozumienia przez marketerów procesów wewnętrznych zachodzących u klientów. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.