Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Mail-order sale
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedmiotem artykułu jest konfrontacja dwóch odmiennych sposobów oceny systemu informatycznego (subiektywnego i obiektywnego) w celu uzyskania odpowiedzi na pytanie: czy uatrakcyjnianie systemu informacyjnego z subiektywnego punktu widzenia użytkownika końcowego - przekłada się na obiektywnie mierzalne skutki użycia tego systemu w praktycznym funkcjonowaniu firmy? (abstrakt oryginalny)
W ciągu ostatnich 10 lat nastąpiły rewolucyjne zmiany w zakresie zwyczajów zakupowych Polaków. Polacy szybko się edukują, chętnie wykorzystując oferowane im możliwości. Walka o klienta zmienia gusta i wymagania rodaków, Zwyczaje zakupowe coraz bardziej się różnicują. Zbliża się kolejna rewolucja. Nie należy jej wiązać tylko z rozwojem - głośno anonsowanym przez entuzjastów - handlu internetowego. Generalnie jest ona związana z rozwijaniem oferty zakupów na odległość. Na razie szybko upowszechnia się (przede wszystkim w dużych aglomeracjach) korzystanie z usług finansowych przez telefon. Prawie każdy bank oferuje usługi przez telefon, a wiele przez Internet. Jednak to, czy Polacy zechcą skorzystać z tych nowinek, zależy nie tylko od przedstawionej im oferty, ale także od wyrobionych nawyków zakupowych.(fragment tekstu)
W prezentowanym przedsiębiorstwie wydawniczym obsługa klienta stanowi istotny składnik strategii firmy. Podział działu na poszczególne sekcje umożliwia bezpośredni kontakt i wysoką jakość obsługi klienta. W długim okresie przyczynić się to może do personalizacji kontaktu z klientem, wzrostu zaufania i lojalności. Taki podział pozwala także na stworzenie i stałe przystosowywanie produktu zgodnego z potrzebami odbiorców. Bieżąca analiza poziomu wskaźników pozwala stale kontrolować jakość wykonywanych prac danej sekcji zgodnych z przyjętymi celami. Ponadto wydawnictwo zwraca szczególną uwagę na zintegrowane podejście do klienta, mające się przyczynić do maksymalizacji zysku w długim okresie i optymalizacji cyklu życia klienta. Wiąże się to przede wszystkim z odpowiednią dostępnością dla klienta, odpowiednią jakością obsługi klienta, odpowiednim podejściem i sposobem komunikacji z klientem. (fragment tekstu)
Mimo iż w ciągu ostatnich lat wiele się zmieniło w marketingu bezpośrednim istota nawiązywania i umacniania relacji z klientem pozostała niezmienna. W artykule przypomniano sylwetkę Lestera Wundermana - legendy marketingu bezpośredniego, autora książki "Being Direct. Making Advertising Pay". Przedstawiono również zasady prowadzenia kampanii wysyłkowych omówione we wspomnianej wyżej publikacji.
Dokładne określenie miejsca świadczenia odgrywa ważną rolę w harmonizacji opodatkowania towarów we Wspólnocie Europejskiej, która musi być zrealizowana zgodnie z zasadą terytorialności. Błędne ustalenie faktycznego miejsca transakcji podlegającego opodatkowaniu może być źródłem konfliktu o jurysdykcję między państwami członkowskimi w szczególności w odniesieniu do dostawy towarów wraz z montażem oraz świadczenie usług.
6
Content available remote Accomplishment of Selected Package Functions in E-Commerce
75%
Rozwój handlu w formie elektronicznej ma wpływ na funkcje pełnione przez opakowanie produktu. Autorzy oceniali ochronną, informacyjną, marketingową oraz ekologiczną wartość opakowań stosowanych przez księgarnie oraz sklepy oferujące części komputerowe, działające za pośrednictwem Internetu. Opakowania te zostały ocenione powyżej 4 (w skali 5-punktowej) w zakresie funkcji ochronnej i informacyjnej, natomiast wyraźnie nie zostały w pełni zaspokojone funkcje marketingowa i ekologiczna. W artykule przedstawiono pozytywne przykłady, jak również omówiono przyczyny zbyt niskiej funkcjonalności oferowanych produktów. (abstrakt oryginalny)
Prognozowanie przyszłości marketingu bezpośredniego w Polsce było główną inspiracją prowadzonych przeze mnie badań. Jednym z ważniejszych celów tych badań było określenie postaw nabywców indywidualnych wobec zakupów dokonywanych w systemie marketingu bezpośredniego. Zakupy te określane są jako zakupy wysyłkowe. W badaniu przyjęto założenie, że postawy pozytywne będą sprzyjały rozwojowi marketingu bezpośredniego, a postawy negatywne będą ten rozwój hamować. W niniejszym artykule zostaną zaprezentowane wybrane wyniki przeprowadzonego badania. Uwaga zostanie skoncentrowana na tym, w jakim stopniu nabywcy korzystają z wysyłkowego kanału dokonywania zakupów i jak go oceniają. (abstrakt oryginalny)
Polscy przedsiębiorcy starają się elastycznie dostosować się do wymagań klientów znajdujących się na globalnym rynku. Internet otwiera niemalże nieograniczone możliwości rozwoju oraz poszerzania rynków zbytu i docierania do klientów zlokalizowanych w innej części świata. Należałoby postulować jedynie do regulatora o zmniejszanie barier prawno-podatkowych związanych z tą dziedziną. Jest ona bowiem bardzo mobilna, zatem brak uproszczeń w regulacjach może być przyczyną do ucieczki w inne miejsca na świecie. (fragment tekstu)
Artykuł jest próbą przedstawienia dziejów kolportażu prasy w Polsce w latach 1945-1989, przygotowana głównie z myślą o studentach studiów dziennikarskich. Autor ocenia, że kolportaż jest jedną z tych instytucji składowych naszego systemu medialnego, która - w porównaniu z prasą, radiem czy telewizją - jest stosunkowo mało znana. Literatura przedmiotu jest nieliczna i trudno dostępna. Tymczasem dzieje kolportażu zasługują na uwagę, choćby z tego względu, że są - mówiąc najogólniej - ilustracją ogólnej sytuacji mediów w okresie państwa ideologicznego, którym była PRL. Pokazują też, jak wiele zależy wtedy od woli dysponenta politycznego (PZPR) i jego doraźnych celów, zwłaszcza politycznych i ekonomicznych. W artykule omówione zostały trzy główne etapy rozwoju organizacyjnego instytucji kolportażu. W pierwszym z nich, przypadającym na lata 1945-1949, kolportaż prasy był zdecentralizowany i zdywersyfikowany, co oznaczało wówczas, że wydawcy poszczególnych pism zajmowali się jednocześnie ich rozpowszechnianiem, a w kraju nie było żadnej instytucji odpowiedzialnej za kreowanie i realizację polityki kolportażowej. W drugim etapie (1950-1972) kolportaż prasy był znacjonalizowany, zmonopolizowany i scentralizowany, a w imieniu państwa realizowało go - i to na zasadzie wyłączności - przedsiębiorstwo państwowe. W trzecim etapie, w latach 1973-1989, zadanie to przejął - na zasadzie administracyjnej decyzji dysponenta politycznego mediów - partyjny koncern RSW "Prasa-Książka-Ruch". (abstrakt oryginalny)
Sprzedaż detaliczna produktów leczniczych rozumianych jako "produkty, których właściwości farmakologiczne zostały stwierdzone naukowo i które są rzeczywiście przeznaczone do stawiania diagnozy leczniczej lub odzyskiwania, poprawiania zmiany funkcji fizjologicznych", odbywa się w punktach sprzedaży podlegających różnym regulacjom. Podstawowym miejscem sprzedaży produktów leczniczych są apteki ogólnodostępne oraz punkty apteczne. Produkt lecznicze można podzielić na dwie główne kategorie - leki etyczne, wydawane na podstawie recepty lekarskiej, oraz leki OTC (ang. over the counter). Leki OTC (leki wydawane bez przepisu lekarza) są również sprzedawane w pozaaptecznych punktach, takich jak: sklepy wielkopowierzchniowe, sklepy spożywcze, sklepy zielarskie, stacje benzynowe czy kioski. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest analiza obowiązujących przepisów dotyczących sprzedaży alkoholu pod kątem możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii, tj. wysyłkowej sprzedaży napojów alkoholowych zakupionych przez In- ternet. Artykuł stawia tezę, iż obecne regulacje, choć restrykcyjnie interpretowane przez organy władzy publicznej, pozwalają w pewnych okolicznościach na wykorzystanie nowoczesnych form sprzedaży napojów alkoholowych, takich jak e-commerce. W tym celu analizowane jest brzmienie przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości, innych aktów normatywnych regulujących handel (Konstytucja RP, Prawo przedsiębiorców, Kodeks postępowania administracyjnego, ustawa o prawach konsumenta, Kodeks cywilny), a także najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych i innych organów administracji. Poruszane są także kwestie poboczne, m.in. kwestie związane z reklamą napojów alkoholowych w przypadku używania wyżej wymienionych form handlu.(abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano rozwój handlu wysyłkowego w Polsce. Na stopień popularności tej formy sprzedaży duży wpływ ma poziom zamożności społeczeństwa. Największy rozwój nastąpił w latach dziewięćdziesiątych głównie dzięki spółkom z udziałem kapitału zagranicznego (Otto International Poland, Bon Prix, 3 Suisses, Quelle Polska) oraz firmom, które łączą tę formę zbytu ze sprzedażą w punktach stacjonarnych (Office Depot; Ikea Polska). Ze sprzedaży wysyłkowej korzystają głównie osoby pracujące zawodowo. Autor przedstawił również rozwój handlu wysyłkowego według udziału w obrotach handlu detalicznego w Niemczech.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.