Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Managers ability identification
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule zaprezentowano sylwetkę globalnego kierownika. Dokonano jego charakterystyki od strony kompetencji, ich doskonalenia oraz ról, jakie pełni kierownik. Przedstawiając kompetencje, za Rakowską, Sitko-Lutek podzielono je na dwie kategorie (kompetencje w działaniu oraz kompetencje związane ze sprawowaniem funkcji globalnego kierownika). Posiadanie pewnych kompetencji wymaga od kierownika ich doskonalenia. Doskonalenie to odbywać się powinno w różnych obszarach z naciskiem na umiejętności pozyskiwania i przetwarzania niezbędnych dla organizacji informacji, jako elementu składowego pożądanej wiedzy w zakresie globalnym. Dokonany w artykule podział ról jest dowodem na to, że kierownik zmuszony jest do "zmiany kostiumów" i powinien być wyczulony na to, w jakiej sytuacji niezbędna jest określona rola, którą ma do spełnienia. (abstrakt oryginalny)
Artykuł jest analizą wyników badań przeprowadzonych w latach 2003-2004 wśród kadry kierowniczej przedsiębiorstw wielonarodowych w obrębie województwa wielkopolskiego i mazowieckiego. Przeprowadzono analizę cech charakteru kierownika, jego umiejętności i zdolności, motywacji do pracy w warunkach międzynarodowych oraz ukierunkowania na ludzi w otoczeniu międzynarodowym – dało to możliwość stworzenia profilu polskiego kierownika.
3
84%
Celem artykułu jest analiza zagadnień składających się na efektywność pracy kierowników z punktu widzenia przeprowadzonych badań. W związku z tak postawionym celem określono czynniki warunkujące efektywność pracy kierowników oraz ukazano znaczenie otoczenia w funkcjonowaniu personelu kierowniczego. Ponadto, zidentyfikowano stopnień zaangażowania się kierowników w przyszłe zmiany jako przejaw skłonności adaptacyjnej potencjału wiedzy i umiejętności do oczekiwań otoczenia. Wyznaczono również obszary samooceny posiadanej wiedzy i umiejętności, co pozwoliło określić stopień determinacji kierowników wyrażony potrzebą uzupełniania posiadanego potencjału kierowniczego, poprzez dostosowywanie się do zmieniających się wymogów działania. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono wyniki badań kadry kierowniczej dużego przedsiębiorstwa branży spożywczej. Celem badania była: ocena potencjału kadrowego, identyfikacja podstawowych problemów kadrowych i ocena umiejętności społecznych kadry kierowniczej.
Wskazano zależności zachodzące w procesie kształtowania kluczowych kompetencji przedsiębiorstwa. Przyjęte założenia badawcze ograniczyły przeprowadzenie diagnozy do identyfikacji i analizy wpływu umiejętności kierowniczych na proces kształtowania kluczowych kompetencji przedsiębiorstwa.
Wyniki prezentowanych badań potwierdzają tezę, iż w efekcie oddziaływania mechanizmów gospodarki rynkowej, szeroko rozumiana kategoria społeczno-zawodowa nazywana "rolnikami" podlega głębokim zmianom. Przede wszystkim następuje znaczne zróżnicowanie jej wewnętrznej struktury. Z dość jednorodnej zbiorowości wyłania się nieliczna elita zawodowa rolników nowej generacji, którym towarzyszy poczucie pewnej odrębności. Wskazują na to wahania, jakie towarzyszyły wielu badanym przy próbie dokonania samoidentyfikacji społeczno-zawodowej. Grupę tę cechuje relatywnie wysoki poziom wykształcenia, dobre przygotowanie do wykonywania zawodu, wysoki poziom umiejętności zarządczych. (abstrakt oryginalny)
Model Hostede jest bardzo przydatnym narzędziem w procesie rekrutacji. Jednakże w tym artykule będziemy starali się udowodnić, że jest bardziej przydatny w zewnętrznej aniżeli wewnętrznej rekrutacji. Czasami poszczególne kompetencje menedżerskie są bardzo rzadkie i nie mogą być właściwie ocenione wyłącznie poprzez kryteria kulturowe. Aby tego dowieść zostanie przedstawiona analiza metodami jakościowymi case study Benettona i Tesco. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano jak powinno wyglądać CV menedżera. Omówiono praktyczne aspekty tworzenia CV menedżera w celu potwierdzenia jego kompetencji, charyzmy i skuteczności działania. Podano przykładowe Curriculum Vitae, w którym zastosowano wszystkie wskazówki.
W artykule przedstawiono rezultaty badań własnych na temat sprawności pracy kierowniczej w procesie zarządzania przedsiębiorstwem. Autorka stara się znaleźć odpowiedź na pytanie: Jaki jest obecnie poziom sprawności pracy kierowniczej? (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono teoretyczny opis pojęcia celu przedsiębiorstwa oraz pojęcie celu przedsiębiorstwa jako elementu strategii przedsiębiorstwa. Opisano analizę szczególnych umiejętności kierowniczych i wagi przypisanej tym umiejętnością w kontekście budowy przewagi konkurencyjnej przez dealerów samochodów osobowych. Do Badania wykorzystano kwestionariusz Camerona i Quina. Celem było zidentyfikowanie różnic, lub podobieństw w badanych organizacjach w postrzeganiu konkurencyjności i bycia konkurencyjnym względem innych dealerów.
W artykule poruszono problem wpływu kadry kierowniczej na efektywność zespołu. Podkreślono, że stanem idealnym jest zachowanie proporcji między nastawieniem na wydajność, wyniki, efektywność a równie wysokim zaangażowaniem w relacje panujące w zespole. Przedstawiono cztery style zarządzania.
Społecznościowe media są w stanie skutecznie dotrzeć do szefów dużych firm, istnieją jednak pewne bariery i warunki do spełnienia. Należy pamiętać, iż ludzie, w tym prezesi czy dyrektorzy wielkich firm nie lubią, gdy się im cokolwiek sprzedaje. Uwielbiają jednakże kupować. Wymaga to specyficznego podejścia do tej grupy odbiorców. Content i social media, które w sposób efektywny docierają do najważniejszych osób w firmach, mniej powinny stawiać na konkretne formy czy formaty, bardziej zaś na zawartość. Oznacza ona ni mniej, ni więcej wysoką merytoryczną jakość i branżową przydatność kierowanego przekazu. (abstrakt autora)
W roku 2015 czeka nas nowelizacja ustawy Prawo bankowe. Niektórzy analitycy twierdzą, iż CRD IV i CRR wywrócą do góry nogami obecny stan rzeczy i porządek prawny. Inni zaś sądzą, iż w niedalekiej przyszłości znowelizowana ustawa obejmować będzie jedynie kwestie publicznoprawne bankowe. Reszta zaś zagadnień dotyczących czynności bankowych znajdzie się w innych aktach prawnych. Wszystkie te stanowiska wynikają z faktu, iż zmiany w prawie bankowym dotyczyć będą fundamentalnych kwestii. Np. członkowie rady nadzorczej będą dawali rękojmię należytego wykonywania powierzonych im obowiązków. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.