Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 173

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marka przedsiębiorstwa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
W artykule przeprowadzono analizę konsekwencji sytuacji kryzysowych dla reputacji marki, a także możliwości odbudowy marki po kryzysie. Zaprezentowano tu szeroki przegląd literatury w zakresie reputacji przedsiębiorstwa, kryzysu, reputacji marki oraz jej oddziaływania na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Przedstawiono dwa studia przypadków polskich przedsiębiorstw obrazujące przeciwstawne modele zarządzania kryzysem z punktu widzenia reputacji marki. Na podstawie studiów przypadków oraz analizy literatury przedmiotu zaproponowano 4-fazowy model odbudowy reputacji marki po kryzysie, który może znaleźć praktyczne odzwierciedlenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem w obliczu sytuacji kryzysowej. (abstrakt oryginalny)
Firma Owens-Illinois wypracowała i wdrożyła Employee Value Proposition, dzięki czemu odnosi konkretne korzyści, obserwując rosnącą rozpoznawalność firmy wśród potencjalnych kandydatów, efektywniejszą rekrutację, wzrost zaangażowania i identyfikacji pracowników z organizacją oraz wyraźny spadek wskaźnika rotacji. Projekt został zainicjowany w zakładach w Polsce i może być wzorcowy dla całej korporacji. (fragment tekstu)
3
Content available remote Kształtowanie marki przedsiębiorstwa na przykładzie Grupy PZU
100%
Wszystkie działania skierowane na podniesienie lub utrzymanie pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa mają kluczowe znaczenie dla jego funkcjonowania na rynku. Wykorzystanie działań z zakresu szeroko rozumianego marketingu ma podstawowe znaczenie dla procesu kształtowania marki przedsiębiorstwa lub produktu, która może stanowić podstawę sukcesu rynkowego. Grupa PZU prowadzi wiele działań mających na celu utrzymanie pozycji lidera na rynku usług ubezpieczeniowych w Polsce. Duża część z nich związana jest z działaniami mającymi na celu wykreowanie rozpoznawalnej i pozytywnie kojarzonej marki PZU. Do działań tego typu zaliczyć można różnego rodzaju kampanie promocyjne i wizerunkowe oraz szeroką aktywność Grupy PZU o charakterze prewencyjnym i sponsoringowym. Konsekwencją prowadzonych działań jest posiadanie przez Grupę PZU bardzo silnej marki wysoko ocenianej zarówno przez specjalistów, jak i klientów.(abstrakt oryginalny)
W okresie poprzedzającym nasze wejście do Unii na-leżałoby się zastanowić, czy polskie firmy są w stanie sprostać konkurencji firm unijnych o znanych markach. Na świecie przedsiębiorcy już dawno doszli do wniosku, że znana marka korzystnie wpływa na wartość firmy, zwiększa sprzedaż oraz dostarcza posiadaczom akcji wymiernych korzyści finansowych. Dlatego przedsiębiorcy ci dbają o wizerunek i reputację firmy. (fragment tekstu)
W artykule podano wyniki analizy współwystępowania w polskiej rzeczywistości zjawisk ubóstwa i społecznego wykluczenia. Jednoczesne występowanie ubóstwa wielowymiarowego (rozumianego jako kumulacja ubóstwa określanego na podstawie poziomu dochodów gospodarstwa domowego, warunków życia i opinii badanych gospodarstw co do ich statusu materialnego) i zagrożenia wykluczeniem społecznym odnotowano w przypadku niecałego procenta dorosłych polaków.
Prawidłowe funkcjonowanie firmy stanowi główny cel każdego właściciela i menedżera. Niestety, często pomimo istotnych nakładów pracy i środków finansowych nie udaje się go zrealizować. W firmie dochodzi do nadużyć, atmosfera jest nieprzyjemna, a praca wykonywana jest nieefektywnie. Jednym ze sposobów zapobiegania tym sytuacjom jest budowanie właściwej kultury organizacyjnej, a wsparciem w jej kształtowaniu jest efektywny program compliance. (fragment tekstu)
W ubiegłym roku przychody Yahoo! z międzynarodowych rynków wzrosły o 241 proc. Wyzwaniem dla Yahoo! jest budowa pozycji na rynkach, które dopiero czeka internetowy boom. W Chinach, kraju, w którym wskaźniki nasycenia nie przekraczają 10 proc., Yahoo! i Google promują własne witryny, ale jednocześnie przejmują lub inwestują w regionalnych operatorów.
Artykuł poddaje analizie znaczenie marketingowe konkursów kreujących poszczególne firmy do rangi najlepszych w aspekcie zatrudniania i rozwoju pracowników. Artykuł odniesiono do realiów występujących w Polsce. W części pierwszej przedstawiono najistotniejsze nurty employer branding. W drugiej części poddano analizie znaczenie konkursów pracodawców na chęć zatrudnienia oraz kontynuowania zatrudnienia.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono istotę wizerunku organizacji jako pracodawcy, a także przedstawiono przebieg procesu jego kreowania. Wskazano adresatów i narzędzia budowania wizerunku pracodawcy oraz odwołano się do wtórnych źródeł informacji, tj. raportów z badań na temat kształtowania wizerunku firmy jako pracodawcy. W podsumowaniu artykułu wyeksponowano korzyści płynące dla organizacji z posiadania wizerunku atrakcyjnego pracodawcy. (abstrakt oryginalny)
Przedsiębiorstwa, które chcą osiągnąć przewagę rynkową, muszą nie tylko promować swoje produkty, ale również zadbać o promocję za pomocą technologii informatycznych. Opracowanie ma uświadomić przedsiębiorstwom konieczność wdrażania nowych technologii w zakresie kreacji marki. Każde przedsiębiorstwo chce, by znaleźć swoje miejsce w świadomości klientów i zdobyć ich zaufanie, aby pracownicy identyfikowali się z tym, czym jest, co robi, dokąd zmierza. Marzenia szybko mogą znaleźć spełnienie, jeśli zadba się o utworzenie wyraźnego, spójnego i pozytywnego wizerunku na rynku. Marki są podmiotami złożonymi, jednak mogą zostać uproszczone do poziomu, w którym zostają uznane za wiązki wartości funkcjonalnych i emocjonalnych. Utrzymanie przewagi danej marki na globalnym rynku konkurencji jest jednym z celów stawianych menedżerom, ale wobec szybkiego rozwoju wybierze firmę, która wykona dla niego daną usługę - może to być doświadczenie firmy, ale bardzo często jest to właśnie logo czy jakieś hasło ze sloganem reklamowym pojawiające się razem z logo w materiałach reklamowych. (fragment tekstu)
11
75%
Research background: Despite increased attention in the literature to the importance of the CEO's brand for companies, understanding of the effect of the CEO brand on the corporate brand remains limited. To contribute to this discussion, this paper investigates different facets of the impact of the CEO brand, and particularly its media coverage, on corporate brand equity.Purpose of the article: This study investigates the relationship between the different aspects of the CEO brand's media coverage and corporate brand equity.Methods: Comprehensive media monitoring in the press and online sourcing of CEOs from the strongest Polish brands were conducted. For three years (2014-2017), media monitoring covered 81 CEOs, resulting in over 44,000 data points for this study. Regression analysis was conducted to determine whether a relationship exists between different facets of the CEO's personal brand and company brand equity.Findings & value added: This study provides a new perspective on the relationship between the CEO and corporate brands and showcases empirical evidence of the CEO brand's relationship with corporate brand equity. It introduces two relevant and novel variables (CEO brand reach and CEO brand advertising value equivalent [AVE]) to the literature, which have been limited to the number of mentions and its sentiment. Accordingly, this study contributes to the emerging literature of CEO branding within the branding field. Contrary to expectation, the intensity of media coverage alone was not significant. Results indicate that reach and AVE of CEO media exposure are reflected in the corporate brand equity. The study also finds that negative sentiment toward a CEO's brand negatively affects corporate brand equity. The study adds to the growing stream of literature on the role of CEO brand. (original abstract)
Przedsiębiorstwa muszą oferować konsumentom coś specjalnego i to implikuje wybór jednego lub kilku rynków docelowych zamiast kreowanie masowego produktu. Marka nie może być wszystkim dla wszystkich ponieważ nie dotrze ze swoim przekazem. Marka musi się wyróżniać. Przede wszystkim chodzi o dostarczenie konsumentom wartości w przeciwnym razie przedsiębiorstwa i ich marki mogą zniknąć z rynku w erze ekonomii wartości.(abstrakt oryginalny)
W artykule zwrócono uwagę, że markom lokalnym coraz trudniej jest skutecznie stawiać czoła światowym gigantom. Podkreślono, że problemem nie jest sama obecność marek transregionalnych, lecz brak skutecznej strategii dla marek lokalnych. Podjęto zagadnienie analiz, które pozwolą na precyzyjne sformułowanie założeń w celu określenia strategii rozwoju marki. Rozróżniono i omówiono trzy grupy strategii.
Gratyfikacja może być użytecznym narzędziem dla małych, jak i dużych firm, ale przed jej wdrożeniem należy dokładnie zapoznać się z możliwościami i ograniczeniami danego biznesu. (fragment tekstu)
15
75%
Kapitał intelektualny przedsiębiorstwa jest trudny do odtworzenia i skopiowania przez konkurentów rynkowych, dlatego stanowi on istotne źródło przewagi konkurencyjnej. Z uwagi na jego kluczową i stale rosnącą rangę priorytetowym zadaniem staje się identyfikacja i rozwój aktywów go tworzących. Celem artykułu jest przedstawienie elementów składowych kapitału intelektualnego oraz dobrych praktyk w obszarze jego budowania. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono problematykę marki traktowanej jako wartość przedsiębiorstwa. Wskazano na złożoność wyceny znaków towarowych. Opisano czynniki tworzące wartość danej marki oraz metody wyceny marki.
Związki pomiędzy posiadaniem silnej marki przez firmę a jej siła jako potencjalnego pracodawcy są niezbyt jasne. Celem tekstu jest zbadania, jakimi działaniami firmy o mało znanych markach konsumenckich mogą zrównoważyć swoją słabość. W szczególności oszacowano o ile wyższe muszą być w takiej firmie szanse awansowe oraz wynagrodzenie, aby potencjalni pracownicy, czy to pracujący obecnie w firmie o znanej marce, czy też ci z firm o nieznanych markach, byli gotowi preferować taką pracę, ponad równoważne stanowisko pracy ale w firmie znanej. Na podstawie badania kwestionariuszowego zrealizowanego na grupie 50 pracowników z firmy Coca Cola HBC oraz 50 z firm o mało znanych markach, zweryfikowano trzy hipotezy dotyczące większego znaczenia silnej marki dla pracowników firmy o znanej marce. Potwierdzono, że obie grupy są podobne co preferowanych wartości w sytuacji zatrudnienia a następnie, przy poprzez serię pytań kafeteryjnych oszacowano, że zapewnienie szans awansowych wyższych niż 1/3 względem firmy o znanej marce jest w stanie zrównoważyć jej siłę dla ponad 50% respondentów; zaś w przypadku stanowiska menedżerskiego wynagrodzenie wyższe o 1000 złotych. Jak oczekiwano, pracownicy Coca Coli oczekiwali większych korzyści za chęć przejścia do firmy niemarkowej. Ustalono, że dla pracowników Coca Coli wynagrodzenie wyższe o 54% ponad obecnie otrzymywane, a dla pracowników firm niemarkowych - o 44%, od wynagrodzenia aktualnego byłoby wystarczające, aby preferowali pracę w firmie niemarkowej. Badanie potwierdziło, że firmy o znanych markach handlowych mogłyby gorzej wynagradzać swoich pracowników, zarówno co do wysokości zarobków, jak i szans awansowych, a więc że marka firmy wpływa na jej pozycję na rynku pracy. Pokazano również jaki rodzaj sformułowania informacji o wyższych szansach awansowych zwiększa siłę oddziaływania tej informacji. (abstrakt oryginalny)
Marki detalistów są w tej chwili zjawiskiem coraz szerzej pojawiającym się na rynku dóbr szybko-zbywalnych w Polsce. Według badań ACNielsen, udziały wartościowe marek należących do detalistów wynosiły w 2003 r. 2%, podczas gdy w roku 2004 udziały te osiągnęły już 3,3%. Marki te, tworzone przez wielkich detalistów, stanowią zagrożenie dla udziałów rynkowych marek producentów, jednak ci ostatni coraz częściej decydują się na podjęcie produkcji pod marką detalisty zamiast pod marką producenta. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego producent porzuca swoją tradycyjną rolę jako kreatora pozycjonowania marek i przesuwa się do roli wytwórcy realizującego pozycjonowanie narzucone przez detalistę? Odpowiedzi na te pytania może być wiele. Spora ilość producentów decyduje się na produkcję marek detalistów z następujących powodów: zwiększenie poziomu wykorzystania mocy produkcyjnych, uzyskanie korzyści skali przy zakupach surowców lub materiałów do produkcji (na przykład opakowań) i dzięki temu osiągnięcie niższej bazy kosztowej, zwiększenie swoich udziałów rynkowych, osłabienie mniejszych konkurentów, uniemożliwienie innym producentom rozpoczęcia produkcji pod marką detalisty, nawiązanie lub poprawa relacji z detalistą. Dla niektórych producentów produkcja pod markami detalistów może stać się nawet źródłem wzrostu i sposobem na długookresowy rozwój firmy. W celu określenia które z wyżej wymienionych motywów są istotne dla producentów marek detalistów w Polsce, przeprowadzono badanie w trzech głównych sieciach detalicznych w Polsce. Producenci marek detalistów zostali zidentyfikowani na podstawie informacji na etykietach produktów. Interpretacja głównych cech charakterystycznych tych producentów sugeruje, że dla większości producentów (65%) motywacje wewnętrzne (wykorzystanie mocy produkcyjnych, korzyści skali, obniżenie kosztów) były najważniejszymi czynnikami decydującymi o podjęciu produkcji pod marką detalisty. Motywacje zewnętrzne (wzrost udziałów rynkowych, osłabienie mniejszych konkurentów, uniemożliwienie innym producentom rozpoczęcia produkcji pod marką detalisty) zostały ocenione jako dominujące dla 35% producentów. (abstrakt oryginalny)
Purpose: The paper aims to research if and to which extent small enterprises from the region of Czestochowa introduce practices that can be described as employer branding in their performance. Design/methodology/approach: The research for the study was conducted based on critical analyses of the secondary sources of information (research results, reports on employer branding, scientific papers), as well as on the primary data - quantitative (online survey and interviews) and qualitative research (in-depth interviews) conducted among owners of SMEs from the Czestochowa region. Findings: Most of the owners of SMEs from the region of Czestochowa introduce employer branding practices intuitively. The scale of their business determines the way they integrate their work teams and the ways they seek potential employees. Their main concerns are related to increasing costs of the workforce and maintaining qualified staff. Most of their efforts are intuitive and not the full potential of EB tools is used, in the employee advocacy area for example. Research limitations/implications: The limitations can be identified in the number of research businesses and the sampling method. Due to the lack of statistical data regarding the exact number of SMEs in the region, including the number of self-employed, it is difficult to calculate the sample size. The random sampling method could not be used because of the lack of the sampling frame - available lists do not include all the businesses and do not divide them depending on their legal status. Practical implications: The diagnosis conducted in the paper may be used for further research in employer branding in groups of small enterprises. It can also help different types of organizations providing training for SMEs or consultancies to identify areas that need support. Originality/value: The research on employer branding is mainly conducted among the largest employees. SMEs are not usually researched, especially regionally.(original abstract)
Celem artykułu jest analiza jawności wynagrodzeń w kontekście budowania marki/wizerunku pracodawcy. W artykule dokonano przeglądu definicji pojęcia wizerunku przedsiębiorstwa jako pracodawcy, przeanalizowano koncepcję budowania marki pracodawcy oraz pojęcia employee value proposition (EVP). Dokonano analizy obszaru jawności wynagrodzeń w kontekście uregulowań prawodawstwa oraz z punktu widzenia dotychczasowego dorobku badawczego. Wyniki badań empirycznych dostarczyły oceny wizerunku pracodawców oraz obszaru jawności wynagrodzeń wśród polskich pracodawców. Wnioski posłużą do dalszych badań na temat jawności wynagrodzeń w kontekście budowania marki pracodawcy.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.