Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing development program
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Zagadnienia ochrony środowiska to istotny, od lat zyskujący na znaczeniu element projektowania opakowań. Precyzują go zarówno akty prawne, jak też w znacznym stopniu sami producenci i skupiające ich organizacje branżowe, dążące do wewnętrznej regulacji praktyk związanych z precyzyjnym określaniem cyklu życia wyrobów, szczególnie w kontekście promocji i strategii marketingowych przedsiębiorstw.(abstrakt autora)
Przedstawione w artykule przykłady zróżnicowanych kulturowo zachowań rynkowych świadczą o tym, że wymiar kulturowy jest jedną z najważniejszych zmiennych marketingowych. Zadaniem przedsiębiorstwa jest rozpoznanie różnic kulturowych, prognozowanie zmian kulturowych oraz odpowiednie dostosowanie swoich strategii i programów marketingowych do zróżnicowanego otoczenia kulturowego. Jeśli prognozy ujawniają upodabnianie się potrzeb nabywców i uniwersalizację zachowań rynkowych, przedsiębiorstwo może prowadzić strategię standaryzacji działań marketingowych. Jeśli dominującym jest trend dywergencji kulturowej, skuteczniejszą strategią jest adaptacja marketingu-mix. Możliwe jest również, a w wielu sytuacjach zalecane, połączenie obu tych podejść polegające na standaryzacji kluczowych (głównie z punktu widzenia kosztów) elementów programów marketingowych i adaptacji pozostałych. (fragment tekstu)
Artykuł omawia wyniki badań prowadzonych w ramach badań statutowych Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie - Najlepsze Praktyki Biznesowe. Autorzy skoncentrowali się na procesie wdrażania najlepszych praktyk biznesowych w marketingu. Na podstawie pogłębionego wywiadu przeprowadzonego w firmie Agusta Westland Polska w Świdniku, zaprezentowano specyficzne uwarunkowania wdrażania najlepszych praktyk biznesowych w marketingu w branży lotniczej. (abstrakt oryginalny)
Punktem wyjścia do zajęcia się podejściem marketingowym w planowaniu rozwoju lokalnego i regionalnego było spostrzeżenie, że liczne gminy, miasta i powiaty przystępują do budowania planów rozwoju lokalnego. Ich posiadanie jest warunkiem ubiegania się o wsparcie ze środków pomocowych Unii Europejskiej za pośrednictwem Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Zajęcie się planowaniem rozwoju wynika z osobistego zainteresowania autora wspomaganiem rozwoju zrównoważonego. Planowanie w perspektywie marketingowej traktuję jako szczególny przypadek planowania rozwoju. (W innym opracowaniu zajmuję się zagadnieniami ontologii i etyki planowania rozwoju). W niniejszym artykule analizuję wybrane właściwości podejścia marketingowego. Punkt wyjścia rozważań stanowi badanie pojęć używanych w tej strategii planistycznej. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono zasady zarządzania nowatorskim modelem biznesowym, który powinien być opisany na podstawie dziewięciu elementów składowych, takich jak: wartość dla klienta, segmenty klientów, kanały dystrybucji, relacje z klientem, strumienie przychodów, kluczowe zasoby, kluczowe działania, partnerstwa, struktura kosztów, implikacje dla menedżerów. Innowacje w dziedzinie modelu biznesowego, polegające na spojrzeniu na każdy komponent modelu na nowo, stają się kluczowym czynnikiem wyróżniającym firmę.
Przez ergonomikę komunalnych systemów transportowych autor rozumie dążenie do niekolizyjnego ich funkcjonowania przede wszystkim z humanocentrycznego punktu widzenia. W artykule zawarto rozważania na temat ergonomiki systemów transportowych w trakcie transformacji ustrojowej w systemie zarządzania gminami. Zwrócono uwagę na polityczne i marketingowe aspekty przemian w zakresie zarządzania komunalnymi systemami transportowymi.
Rozwój gospodarki turystycznej jest bardzo silnie powiązany z poziomem samorządności terytorialnej na szczeblu gminy. Produkt turystyczny nie jest tworzony tylko przez firmy turystyczne, wynika on też z funkcjonowania infrastruktury komunalnej, gminnych ośrodków informacji turystycznej, klimatu społecznego kreowanego przez jej mieszkańców. Powiązanie tych elementów, nadanie im większej dynamiki jest uwarunkowane wykorzystaniem badań, reguł, instrumentów i działań marketingowych, stwarza szansę na sukces rynkowy.Celem niniejszego artykułu jest ukazanie i ocena teoretycznego i empirycznego charakteru orientacji marketingowej gmin turystycznych, widzianego w szerszym aspekcie, tzn. marketingu nie tylko ofertowego, ale i obszarowego, urbanistycznego i wewnętrznego. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.