Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing negatywny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedstawiono legalność i stosowalność reklamy porównawczej w wybranych krajach świata. Wyróżniono, co decyduje o tym, aby reklama porównawcza była dozwolona w Polsce i akceptowana przez konsumentów.
Artykuł przedstawia praktyczne kwestie związane z oddziaływaniem negatywnej reklamy porównawczej na konsumenta. Przedmiotem opisanych badań były reklamy porównawcze, telewizyjna oraz prasowa, jednego z towarzystw ubezpieczeniowych. Treść tej reklamy jest ukryta, ponieważ poprzez deprecjację wizerunku agenta uderza w tradycyjne towarzystwa ubezpieczeniowe. Analiza otrzymanych wyników potwierdziła, że negatywna informacja na temat agenta ubezpieczeniowego zawarta w reklamie, poprzez wytworzenie z nim negatywnych skojarzeń, mocno osłabiła jego wizerunek, zdecydowanie obniżyła jego jakość i chęć korzystania z jego usług. Ponadto negatywna reklama obniżyła ocenę konkurencyjnych towarzystw ubezpieczeniowych na zasadzie uruchomienia mechanizmu przyczynowo-skutkowego w procesach spostrzegania. Ogólny wniosek z przeprowadzonych badań jest taki, że negatywne reklamy porównawcze, chociaż nie odwołują się wprost do konkurencyjnych marek, to je deprecjonują i rezultat działania takich reklam może się okazać niszczący dla konkurenta. (abstrakt oryginalny)
W artykule rozpatruje się znaczenie jednego z najskuteczniejszych nowoczesnych środków komunikacji masowej - public relations. Autor skupił uwagę na jednej z jego form - tak zwanym czarnym PR. Przedmiotem badań są ekonomiczny i polityczny rynki Federacji Rosyjskiej. Stwierdzono, że pomimo zachodniej genezy czarnego PR, dzisiaj można go rozpatrywać jako zjawisko ściśle rosyjskie i konkretne narzędzie marketingowe. Autor naświetla przyczyny powstania czarnego PR w Rosji na początku lat 90. ubiegłego wieku, czyli w dobie złożonej transformacji socjalizmu w "dziki kapitalizm". W związku z tym rosyjscy naukowcy określają to narzędzie marketingowe jako bezwzględny sposób tworzenia obrazu wroga w obliczu konkurencji i przeciwników politycznych. Podkreślono, że głównym celem rosyjskiego czarnego PR jest wyeliminowanie konkurentów z rynku i eliminacja przeciwników politycznych. Jednak autor zwraca uwagę, że niektórzy badacze upatrują pozytywną wartość public relations w Rosji jako narzędzia ochrony praw konsumentów i wyborców. W artykule przedstawiono również kilka sposobów przeciwdziałania czarnemu PR oraz sformułowano wnioski na temat jego roli w rozwoju gospodarczym i politycznym kraju. (abstrakt oryginalny)
Wszystko wskazuje na to, że właśnie marketing negatywny będzie coraz częściej wykorzystywany w naszej gospodarczej rzeczywistości. Przedmiotem marketingu negatywnego staje się najpierw konkurencja, a dopiero potem produkt. W artykule omówiono dwa rodzaje marketingu negatywnego wyróżnione według kryterium jawności momentu negatywnego: marketing negatywny opierający się na przemocy oraz marketing negatywny opierający się na manipulacji. Manipulacja jest niejawną przemocą i obiekt manipulacji jest nieświadomy swojego statusu ofiary, i często z entuzjazmem współdziała z manipulującym (pseudokooperacja).
Pomimo dużej wiedzy o uwarunkowaniach i skuteczności negatywnych reklam politycznych, zważywszy na skalę posługiwania się nimi, ich skuteczność nie jest zbyt wielka. Zależy ona w dużym stopniu od tego, czy taka reklama będzie omówiona w programie informacyjnym, znajdzie się na pierwszych stronach gazet, czy też będzie polecana przez przyjaciół w internecie. Natomiast, co wykazują badania, reklamy negatywne powodują wzrost wiedzy wyborców o kandydatach, przy jednoczesnym wzroście cynizmu i dalszym spadku zaufania do polityków. (fragment tekstu)
In the course of election campaigns politicians and political parties try their best to highlight their most favored topics that would help them draw public attention and increase people's regard for specific political figures. In contrast to the positive communication content announced during an election campaign, candidates sometimes choose negative messages that focus on their opponents' weaknesses (real or imagined) rather than the strengths of the candidates announcing those messages. The goal of this research is to identify the forms and means of negative communication used in political video advertisements during Lithuanian parliamentary election of 2016. To achieve our goal, we analyze the political video advertisements that were categorized as negative communication. We categorize and analyze the advertisements by using concepts of forms of negativity and targets of negativity.Our findings suggest that negative communication is being used by Lithuanian political organizations, but positivity is still dominant in political video advertisements. Despite that, negative aspects of communication are used by different parties, in different and diverse forms and targets. (original abstract)
7
Content available remote Marketing szeptany jako nieformalna komunikacja międzyludzka
51%
Celem artykułu jest prezentacja coraz bardziej popularnego narzędzia marketingu, jakim jest komunikacja nieformalna - marketing szeptany. W artykule przedstawiono istotę oraz znaczenie przedmiotowego narzędzia, środki zaradcze, które powinny być zastosowane przez firmę w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej, spowodowanej negatywnym przekazem. W dalszej części artykułu zaprezentowane zostały podstawowe formy komunikacji nieformalnej tj. poczta pantoflowa, społeczności wirtualne, ambasadorzy marek oraz marketing wirusowy. Kolejno przedstawiono etapy tworzenia kampanii marketingu szeptanego jego uregulowania prawne oraz sposoby pomiaru skuteczności i efektywności przedmiotowego narzędzia.(abstrakt oryginalny)
Aby podnieść rangę samego marketingu, trzeba go wypromować. To znaczy spojrzeć na marketing jak na markę, o której wizerunek trzeba zadbać. Dlatego warto robić dla społeczności swojej firmy, ale także dla zarządu imprezy i prezentacje pokazujące, czym jest i czym może być marketing, postrzegany najczęściej wyłącznie jako asysta sprzedaży, nie zaś samodzielny i kreatywny pion. Jak to zrobić - to już kwestia potencjału, siły intelektualnej i kapitału kulturowego zespołu marketingowego firmy. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.