Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 137

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing zakupów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Robiąc zakupy wydajemy nie tylko pieniądze, ale także swój czas, energię, wysiłek fizyczny i umysłowy. Okazuje się, że właśnie te elementy procesu dokonywania zakupów, zwane zasobami behawioralnymi, mają nań niebagatelny wpływ.
W artykule omówiono, jakie są psychologiczne zasady wywierania wpływu na ludzi, bowiem to one, umiejętnie użyte wyzwalają w nas określone zachowania.
3
Content available remote Music in the Awareness of Retail Trade Customers
75%
Purpose: The aim of this study is to assess the state of customer awareness regarding the use of sensory marketing tools by companies operating in the area of the retail market. Methodology: The study uses secondary sources obtained by means of a measuring instrument prepared for the purposes of this study in the form of an online questionnaire. The study is a pilot and was conducted on a group of Facebook users dedicated to surveys. The survey was conducted on a representative research group of 277 respondents (both women and men) in different age categories. The data was analyzed using statistical methods. Findings: The results of the study show that music stimulates the way customers behave in shopping. In addition, the study focuses on audio marketing, which is still an underestimated area in Poland. Originality: The following article shows the opinions of customers on the use of music in commercial units for marketing purposes, allows you to see the importance of such treatments, among others in the pre-Christmas periods. This paper is addressed to owner's retail stores.(original abstract)
W niniejszym artykule omówiono pojęcie identyfikacji wizualnej. Komunikacja wizualna ma na celu oddziaływanie na poziomie nieświadomości, ma wywrzeć niezauważalny wpływ na konsumentów. Zauważono, że dobrze przemyślana strategia corporate identity jest bardzo często czynnikiem najmocniej decydującym o sukcesie marki na rynku.
Podstawą zachowań konsumentów w dużej mierze są uwarunkowania genetyczne. Przedstawiono, gdzie tkwią różnice w postawach kobiet i mężczyzn.
Jakie kierunek komunikacji oraz materiały promocji wybrać, aby konsumenta zainteresować produktem i ostatecznie doprowadzić do zakupu, to pytanie zadawane przez niemal każdego marketera. W tym celu przeprowadzono na przełomie 2009 i 2010 roku w dwóch wiodących hipermarketach w Polsce badanie ”EuroShopper”. Poddano wnikliwie analizie m.in aspekt ceny.
7
Content available remote Oddziaływanie reklamy na motywy zakupowe : ramy koncepcyjne
75%
Potrzeba to podstawowy motyw ludzkiego zachowania. Tymczasem wiedza na temat sposobów oddziaływania reklamy na podstawowe pobudki zachowania konsumpcyjnego wydaje się ograniczać do wskazania podstawowych założeń koncepcji A. H. Maslowa. na potrzeby artykułu opracowano koncepcję oddziaływania reklamy na motywy zakupowe. Głównym celem badawczym jest opracowanie ram koncepcyjnych do narzędzia badawczego, pozwalającego na prowadzenie badań naukowych dotyczących zastosowania potrzeb jako głównych motywów zakupowych w oddziaływaniu reklamowym. (abstrakt oryginalny)
Autor wyróżnia zmienne brane pod uwagę przy analizie zachowań konsumenckich. Zachowania konsumenckie zmieniają się bardzo szybko i bez uprzedzenia, stąd też w takiej sytuacji trzeba zmienić konsumenta lub strategię współpracy z konsumentem.
9
Content available remote Wpływ visual merchandisingu na decyzje zakupowe klientów
75%
Działania visual merchandisingowe w znacznym stopniu oddziałują na nabywców sieciowych sklepów odzieżowych, wpływając na ich postrzeganie oraz chęć kupna. Odbywa się to poprzez efektywną aranżację wystawy sklepowej, która zachęca klienta do wejścia, umiejętne rozplanowanie przestrzeni sprzedażowej, przykuwającą wzrok ekspozycję towaru oraz bodźce zmysłowe, tj. właściwie dobraną muzykę oraz zapach. Nieświadomi nabywcy, będąc pod ich wpływem, są skłonni do większej ilości zakupów. (abstrakt oryginalny)
Segmentacja nazywana RFM z powodzeniem jest używana przez praktyków marketingu od ponad 50 lat. RFM to akronim trzech słów: Recency, Frequency, Monetary. Recency określa czas, jaki upłynął od ostatniego zakupu (ostatniej aktywności), Frequency oznacza częstotliwość zakupu (aktywność konsumenta), Monetary to suma uzyskanych do tej pory od danego klienta pieniędzy. Każdy z tych trzech elementów może być dobrym predyktorem przyszłej wartości klienta, połączenie ich w jednej metodzie daje na ogół bardzo dobre wyniki. Najczęściej stosowany (i opisywany w literaturze) sposób segmentacji sugeruje podział każdego z elementów na kwintyle i złożenie całości w formie 125 segmentów. Daje to sensowną liczbę segmentów, które można opisać i analizować. Przy mniejszej liczebności baz danych oraz dla większej przejrzystości wyników warto jednak złamać zasadę kwintyli i spróbować analizy kwartylowej lub tercylowej. Prezentacja pokazuje empiryczne zastosowanie metody RFM w dwóch branżach: przy pomiarze lojalności klientów sklepu odzieżowego oraz dla klientów firmy z branży finansowej. W celu ochrony danych firm pewne informacje zostały zmienione, nie wpływa to jednak na przebieg i wyniki analiz.
Badania empiryczne prowadzone zarówno kraju jak i za granicą dowodzą, że treści komunikatów kierowanych do klientów muszą być dla nich zrozumiałe. Konieczne jest posługiwanie się sposobem myślenia i motywacją właściwymi dla środowiska, w którym żyją, tj. mieszkają, pracują, zaspokajają swoje potrzeby, komunikują się z innymi ludźmi. Działania promocyjne odniosą pożądany skutek, tj. zmienią dotychczasowe zwyczaje zakupu jedynie w przypadku, jeśli nabywca otrzyma obietnicę i zapewnienie uzyskania czegoś ważnego i dla niego wartościowego. Promocja musi mieć charakter empatyczny, co oznacza, że musi być oparta na punkcie widzenia odbiorcy, jego sposobie rozumowania, uczuciach, emocjach oraz uwarunkowaniach jego osobowości i psychiki. Zarówno promocja jak i sposoby i środki jej przekazu muszą być dostosowane do percepcji zróżnicowanych odbiorców. Zadaniem przekazów promocji jest utrzymywanie pozytywnych postaw konsumentów oraz zmianę negatywnych postaw w pozytywne w stosunku do potrzeb i sposobów zaspokajania. Przekazy promocyjne muszą zwracać uwagę, wywoływać silne wrażenie przekonaniem o korzyściach wynikających z posiadania i używania produktów, logicznym lub emocjonalnym uzasadnieniem ich niezbędności, posługując się apelami odwołującymi się do cenionych przez konsumentów wartości.(fragment tekstu)
W artykule pokazano zależność między skutecznością sprzedaży oferowanych dóbr i usług a znajomością potrzeb klientów i umiejętnością wywierania wpływu na podejmowane przez nich decyzje. Omówiono fazy występujące w procesie podejmowania decyzji zakupu, tj.: rozpoznanie potrzeby, poszukiwanie informacji, ocena alternatyw, decyzja zakupu i zachowanie po dokonaniu zakupu.
Przedmiotem artykułu jest zagadnienie marketingu zakupów (zaopatrzenia). Autorka przedstawia definicję i zadania marketingu zakupów oraz porównuje marketing sprzedaży i zakupów. Następnie charakteryzuje rynek dóbr zaopatrzeniowych, metody jego badania i etapy dokonywania wyboru właściwej strategii. Na koniec omawia sytuację funkcjonowania działów zaopatrzenia polskich przedsiębiorstw.
14
Content available remote Wzrost znaczenia opakowań w procesie komunikacji rynkowej przedsiębiorstw
75%
W opracowaniu zwrócono uwagę na istotny aspekt znaczenia opakowania i jego roli w procesie komunikacji rynkowej przedsiębiorstw. Pierwszy kontakt konsumenta z produktem występuje najczęściej poprzez opakowanie. Walory opakowania często decydują o zainteresowaniu produktem. Opakowanie dawniej było rozumiane tradycyjnie jako środek zabezpieczający produkt w procesie dystrybucji, transportu czy magazynowania; obecnie staje się coraz częściej skutecznym sposobem komunikowania się firmy z otoczeniem. Zmiana funkcji opakowania wiąże się ze wzrostem znaczenia sprzedaży samoobsługowej, a także rozwojem handlu detalicznego. Klient kupuje bardzo często "oczami", co oznacza, że instynktownie sięga po produkt, który jest estetycznie opakowany i wygodny w konsumpcji. Dlatego też obecnie opakowanie powinno być tak zaprojektowane, aby działało na psychikę kupującego, zmuszając go do świadomego bądź podświadomego wyboru określonego produktu. Przy projektowaniu opakowań coraz bardziej istotną rolę odgrywa funkcja informacyjno-promocyjna opakowań. Właściwe ukształtowanie opakowania produktu stanowi integralną część strategii marketingowej, może też przyczynić się do wzrostu konkurencyjności produktu i zainteresowania się nim nabywców. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono rolę "kultury płci" podczas procesu sprzedaży. Przedstawiono zasady marketingu skierowanego do kobiet, zwracając uwagę na następujące kryteria: zaangażowanie w grupie społecznej, unikanie budzenia zazdrości, podkreślanie Corporate Social Responsibility, uwzględnianie czynników życiowo-czasowych, zindywidualizowanie przekazu, działanie na emocjach, budowanie zaufania, organizowanie spotkań dla kobiet. Wszystkie te elementy pozwalają odpowiedzieć na oczekiwania i potrzeby klientek.
Artykuł ma na celu zapoznanie z opinią młodych nabywców finalnych na temat skuteczności różnych działań merchandisingowych jako bodźców zachęcających ich do zakupu konkretnych wyrobów. Przedstawiono preferencje i zachowania młodych nabywców na rynku dóbr szybkozbywalnych. Omówiono główne determinanty decyzji zakupowych oraz wpływ wybranych działań handlowych na młodych nabywców.
Marketing w procesie zaopatrzenia stanowi ważną część ogólnej koncepcji marketingu w sferze business to business. W artykule przedstawiono wyniki badań empirycznych przeprowadzonych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w grupie małych i średnich przedsiębiorstw. Dane dotyczą celów realizowanej przez nie działalności gospodarczej oraz rozwiązań stosowanych w sferze zaopatrzenia, z uwzględnieniem powiązań z rynkami zagranicznymi.(abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Zastosowanie koncepcji marketingu zakupów w przedsiębiorstwie
63%
Zmieniające się uwarunkowania rynkowe oraz nowe metody zarządzania umożliwiają (czasem nawet wymuszają) wdrażanie orientacji marketingowej w nowych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zainteresowanie marketingiem na etapie zakupów nie jest przypadkowe. Sfera zaopatrzenia stała się jedną ze strategicznych, a od jej organizacji w coraz większym stopniu będzie uzależniony rozwój przedsiębiorstwa. Niewielkie doświadczenie przedsiębiorstw oraz wybiórcze podejście do tego zagadnienia w literaturze przedmiotu powoduje, że na razie jest ono mało spenetrowane i wymaga uporządkowania. Należy żywić nadzieję, że liczne potencjalne korzyści wynikające z profesjonalnego zarządzania zakupami szybko tę lukę wypełnią zarówno w praktyce jak i w teorii marketingu. (fragment tekstu)
Przedstawiono nowe postawy zakupowe współczesnego konsumenta, których symbolem jest prosument, aktywny konsument. To osoba, która ma szeroką wiedzę o produktach i usługach związanych z ulubioną marką i tą wiedzę przekazuje innym. Wykorzystuje nowe formy komunikacji w internecie.
W artykule przedstawiono niektóre wyniki badań ankietowych dotyczących marketingu dóbr produkcyjnych. Badania te udowadniają także, iż marketing dla wielu małych firm produkcyjnych i handlowych jest ciągle tylko modnych hasłem, które dla podtrzymywania image firmy należy eksponować, ale które w praktyce nie mają wielkiego znaczenia.
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.