Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Model LBG
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Cel - przedstawienie narzędzia pomiaru efektywności zaangażowania społecznego, jakim jest model LBG (London Benchmarking Group). Narzędzia, które pozwalają nie tylko na dokładny, ale przede wszystkim na kompleksowy pomiar wartości całościowego zaangażowania społecznego firmy. Również wskazanie jego korzyści, jak też przedstawienie przykładu praktycznej aplikacji tego narzędzia dla Orange Polska. Metodologia badania - w artykule zastosowano klasyczne metody badawcze, takie jak analiza źródeł oraz metoda dedukcji. Wynik - zastosowanie w praktyce przedsiębiorstw opierających swoją strategię na koncepcji CSR modelu LBG, umożliwia pokazanie kompleksowego obrazu zaangażowania społecznego przedsiębiorstwa. Pozwala na pomiar wartości różnych zasobów angażowanych w działania społeczne, jak i też na pomiar skuteczności działań społecznych i ocenę korzyści wynikających z ich realizacji. Oryginalność/Wartość - artykuł posiada wartość poznawczą dotyczącą pomiaru efektywności zaangażowania społecznego przedsiębiorstw w oparciu o narzędzie jakim jest model LBG. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Komunikacja w obszarze działań przy wykorzystaniu modelu LBG
100%
Celem artykułu jest przedstawienie możliwości zastosowania metodologii LBG w sporządzaniu raportów CSR komunikujących interesariuszy o działaniach społecznie odpowiedzialnych. W artykule zastosowano klasyczne metody badawcze, tj. analiza źródeł oraz metoda dedukcji. Oparto się na analizie literatury oraz raportach odnoszących się do problematyki społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw oraz metodologii LBG. W artykule wykazano, iż zastosowanie w praktyce przedsiębiorstw opierających swoją strategię na koncepcji CSR modelu LBG umożliwia pokazanie kompleksowego obrazu zaangażowania społecznego przedsiębiorstwa. Pozwala na pomiar wartości różnych zasobów angażowanych w działania społeczne, jak też na pomiar skuteczności działań społecznych i ocenę korzyści wynikających z ich realizacji. W efekcie poprawia to jakość sporządzanych raportów CSR poprzez bardziej przejrzyste i kompleksowe komunikowanie, czego przykładem może być Tesco Polska Sp. z o.o.(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Koszty zaangażowania społecznego przedsiębiorstwa
100%
W artykule zaprezentowano zagadnienie społecznego zaangażowania przedsiębiorstw, w tym kosztów ponoszonych na te działania. Celem artykułu jest przedstawienie modelu LBG, który pozwala zmierzyć zarówno nakłady, jak i efekty działań społecznych. Model ten umożliwia kompleksowe obliczenie wartości całkowitego zaangażowania firmy, na który składają się środki finansowe, czyli całkowita suma przeznaczona na zaangażowanie społeczne, czas, czyli wartość czasu przeznaczonego przez pracowników na działania społeczne, oraz dary rzeczowe. Rozważania oparto na analizie literatury oraz raportów odnoszących się do problematyki społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa. Na przykładzie firmy Orange Polska, która od 2012 roku wykorzystuje model LBG, zaprezentowano koszty zaangażowania społecznego, które obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również są uzupełniane innymi elementami, jak wolontariat(abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Benchmarking in the Process of Creating a Culture Of Innovation in Hotel Companies
80%
The literature very rarely touches upon the issue related to the influence of benchmarking in shaping a culture of innovation in companies. Culture is understood as the tendency to proinnovative activities and promoting favourable entrepreneurial and creative attitudes. The effect of building a culture of innovation includes the constant sharing of knowledge and the ability to see and then use the company's market opportunities. Therefore, this article attempts to identify those activities and behaviours which would be a testimony of a broad culture of innovation and, at the same time, the result of the application of benchmarking in the hotels researched. (original abstract)
W niniejszym artykule prezentujemy wyniki benchmarkingu różnych systemów baz danych potencjalnie użytecznych przy analizie dużych sieci społecznych. Wykorzystując dane o zdarzeniach komunikacyjnych pomiędzy 7 milionami użytkowników, porównywaliśmy następujące rozwiązania: MySQL, Neo4J, Titan oraz Virtuoso. Zaproponowaliśmy przykładowe zapytania odpowiadające rzeczywistym scenariuszom wynikającym z analizy wymagań właściciela danych. Czasy odpowiedzi były mierzone w grupach zapytań podstawowych, agregujących i sieciowych. MySQL najlepiej sprawdził się w zapytaniach wymagających obliczeń, podczas gdy Virtuoso dominował w zapytaniach sieciowych. (abstrakt oryginalny)
Jednym z podstawowych czynników wpływających na wiarygodność firmy, a tym samym budowanie przez nią zaufania w ocenie jej interesariuszy, jest przejrzysta komunikacja efektów działania. Celem artykułu jest wskazanie na konieczność odpowiedniego pomiaru i raportowania efektywności CSR oraz przybliżenie metodologii modelu LBG, który ma na celu wspieranie tych wyzwań, stawianych dziś przed rachunkowością i zarządzaniem. W artykule zaprezentowano metodologię modelu LBG, ukazano praktyczne przykłady jego zastosowania oraz przedstawiono wyniki analizy jego aplikacyjności w polskich spółkach, badając informacje ujawniane w raportach CSR zawartych w bazie raportów społecznych edycji z lat 2015 i 2014. Badaniem objęto 67 dokumentów. Metody badawcze przyjęte w artykule to studium literatury, analiza dokumentów źródłowych i studium przypadku oraz metoda dedukcji. W pracy przyjęto normatywne podejście do rachunkowości. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.