Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Modelowanie usług logistycznych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule przedstawiono propozycję sformalizowanej metody specyfikacji złożonych funkcji zależnościowych w systemach sterowania ruchem kolejowym. Opisana metoda opiera się na podejściu geograficznym, umożliwiającym uniwersalne wykorzystanie zbudowanych elementów dla dowolnego układu torowego. Zaprezentowane zostały możliwości specyfikacji i weryfikacji otrzymanych algorytmów w środowisku komputerowego wspomagania prac projektowych. Zastosowanie algorytmów do opisu działania pozwala na intuicyjne przejście od elementarnych warunków opisanych w języku naturalnym do zapisu formalnego i ostatecznie kodu języka VHDL. (abstrakt oryginalny)
|
|
nr 5 (CD)
367-378
Sztuczne sieci neuronowe są bardzo dobrym narzędziem matematycznym do modelowania różnych złożonych procesów w mechanice, ekonomii, chemii, biologii, a także w logistyce. W artykule przedstawiono podstawy budowy sieci neuronowych i zasad ich modelowania, wskazując jednocześnie ich ograniczenia. Ponadto zaprezentowano ogólny przegląd literatury, który wskazuje na wzrost liczby artykułów w zakresie zastosowania sieci neuronowych w różnych obszarach logistyki. W podsumowaniu wskazano, że sztuczne sieci neuronowe, mogą być bardzo dobrym narzędziem w modelowaniu w zakresie logistyki, jednakże pewne określone warunki ich zastosowania powinny być spełnione i poszerzona wiedza o modelowaniu sieciami neuronowymi. (abstrakt oryginalny)
W pracy przedstawiono wyniki badań dotyczących identyfikacji i mapowania procesów biznesowych w przedsiębiorstwach rolnych. (abstrakt oryginalny)
|
|
nr 5 (CD)
687-698
W dobie ciągłej konkurencji rynkowej, koncentrującej się na poziomie obsługi klienta, czasu realizacji zamówień oraz elastyczności dostaw coraz większą rolę odgrywa analiza efektywności procesów logistycznych. Procesy transportowe są kluczowym procesem zapewniającym fizyczne zasilanie przepływu materiałowego w całym łańcuchu dostaw. Niemniej jednak bardzo ważnym aspektem analizy jest ocena wykorzystania zasobów transportowych w ujęciu łańcucha dostaw. W artykule przedstawiono problematykę analizy i oceny efektywności wykorzystania zasobów transportowych wg teorii BPMN. (abstrakt oryginalny)
Złożony system logistyczny, zróżnicowane procesy oraz specyfika produktu FMCG przekładają się na potrzebę zapewnienia dużego wachlarza usług oraz spełniania przez usługodawców szeregu wymagań. Przedsiębiorstwa przewozowe, jako ważne ogniowo łańcucha logistycznego, pragną oferować klientom usługi kompleksowe oraz jednocześnie efektywne pod względem funkcjonalnym i ekonomicznym, w tym celu niezbędne jest opracowanie, a następnie wdrożenie odpowiedniego procesu transportowego. Na podstawie danych uzyskanych z firmy działającej w branży FMCG przeprowadzono analizę problemów pojawiających się podczas realizacji dostaw do klientów przy współpracy z operatorem logistycznym. Celem artykułu jest stworzenie modelu procesu transportowego zapewniającego efektywność funkcjonalną i ekonomiczną głównemu podmiotowi łańcucha logistycznego, którym jest przedsiębiorstwo handlowe. (abstrakt oryginalny)
|
|
nr 2
115-122
W artykule zaproponowano formalizację zapisu charakterystyk sieci transportowej oraz charakterystyk baz magazynowych. Przedstawiono podejście do kształtowania struktury systemu dystrybucji w danym obszarze polegające na wyznaczaniu niezbędnej liczby baz magazynowych oraz ich typów dla realizacji określonych zadań transportowych. W tym celu sformułowano adekwatne do rozważanej sytuacji zadanie optymalizacyjne, a następnie rozwiązano z wykorzystaniem pakietu LINGO9.0.(abstrakt oryginalny)
|
|
nr 1
14-18
Celem artykułu jest przedstawienie modelu działania firmy logistycznej przy uwzględnieniu oczekiwań nabywców. Nabywcy bowiem chętniej współpracują z tymi dostawcami, którzy zaspokajając ich potrzeby wywołują poczucie satysfakcji. Brak takiej reakcji powoduje zazwyczaj ograniczenie partnerstwa handlowego w przyszłości.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.