Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Music business groups
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Autorka prezentuje wyniki badań przeprowadzonych w 2008 r. Ich celem było poznanie nie tylko upodobań muzycznych Dolnoślązaków, ale również przedstawienie praktycznych wskazań dotyczących kreowania muzycznej oferty sal koncertowych Wrocławia. Cel praktyczny koncentrował się na określeniu, co zrobić, aby sale koncertowe nie były puste, jak je wypełnić, przyciągnąć klientów i motywować ludzi do przychodzenia na koncerty. W artykule skupiono się na opisie nawyków słuchania i preferowanych przez Dolnoślązaków typach muzyki, ich zamiłowaniach do określonych koncernów, przedstawiono motywy uczestnictwa w imprezach muzycznych, samoocenę poziomu wiedzy muzycznej oraz identyfikowanie się z określonymi typami słuchaczy oraz zwyczaje słuchania muzyki. (abstrakt oryginalny)
Polski rynek fonograficzny od lat zalicza się do jednego ze światowych fenomenów dynamicznego rozwoju: dawniej koniunkturę nakręcali tu piraci, dzisiaj - zagraniczne koncerny muzyczne oraz rodzimi twórcy i wydawcy prowincjonalnego disco polo.
This article analyzes the attitudes of Polish recording industry towards selling music online and discuses reasons for popularity of traditional music business model among Polish small and medium record labels. Although Polish record labels are active in using the Internet to distribute and promote music, their main product is still represented by a compact disc. The empirical data shows that many Polish record labels approach digital files with mistrust and represent conservative business attitudes, which may be caused by insufficient knowledge about digital music market and new business models. Article suggests that the skepticism of Polish record labels may be also caused by the fact that they believe that traditional music business model gives them much more control over cultural production and distribution, especially since selling compact discs via labels' websites became popular. (original abstract)
Turystyka festiwalowa jest jednym z najważniejszych aspektów wpływających na rozwój turystyczny obszarów, na których są one organizowane. Festiwale odbywają się niemal na całym świecie, są coraz częściej wybierane jako forma spędzania czasu wolnego, a ich różnorodność oraz bogaty zasób atrakcji przeznaczonych dla uczestniczących w nich osób ma na celu przyciągnięcie jak największej liczby turystów, którzy poza uczestnictwem w wydarzeniu, będą mieli także możliwość poznania danego regionu pod kątem jego zasobów kulturowych, historycznych itp. W artykule omówiona została historia Festiwalu Woodstock w Polsce oraz dokonany został opis tego wydarzenia. Głównym celem artykułu jest przedstawienie oceny wpływu turystyki festiwalowej na rozwój miasta Kostrzyna oraz na działalność lokalnych przedsiębiorstw handlowych i usługowych związaną z organizacją festiwalu. W artykule zaprezentowane zostały wyniki badań ankietowych, w której respondenci dokonali oceny rozwoju infrastruktury turystyczno-usługowej i technicznej, oceny działań władz samorządowych związanych z organizacją festiwalu oraz zapewnieniem bezpieczeństwa, zmian w zachowaniu mieszkańców miasta w okresie trwania festiwalu, zmian w obrotach oraz korzyści dla przedsiębiorców oraz korzyści wynikających z organizacji samego festiwalu.(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Musical jako element rozwoju miejskiej turystyki kulturowej - Król Lew w Hamburgu
61%
Tematem artykułu jest zaprezentowanie strategii rozwoju miejskiej turystyki kulturowej opartej na musicalu. Zagadnienie to zaprezentowanie jest na studium przypadku musicalu Król Lew w Hamburgu, gdzie spektakl ten jest grany nieprzerwanie od kilkunastu lat. Część wprowadzająca do studium poświęcona jest kwestiom ogólnym - definicji i cechom charakterystycznym dla tego rodzaju turystyki, która w ciągu ostatnich lat stała się coraz częstszą formą spędzania wolnego czasu i zaczęła stanowić znaczący faktor ekonomiczny dla miast. Miejska turystyka kulturowa jest zjawiskiem typowym dla państw wysokorozwiniętych, gdzie już dawno zauważono potencjał kultury w kreowaniu marki miasta oraz generalnym rozwoju turystyki i sektora usług. Nakreślone zostały także przyczyny takiego stanu oraz ewentualne zagrożenia. By lepiej zrozumieć rolę i funkcje musicalu w kulturze niemieckiej, jeden z podrozdziałów został poświęcony krótkiej historii zjawiska oraz obecnemu stanowi rynku. W kolejnej części opisano przypadek musicalu Król Lew z uwzględnieniem wytycznych charakteryzujących miejską turystykę kulturową - m.in. strategii wprowadzenia go na rynek, inwestycjom koniecznym w realizacji projektu, innowacjom w scenografii i projektach kostiumów, zabiegom marketingowym oraz korzyściom, które spektakl przyniósł miastu. (abstrakt oryginalny)
Among the popular music festivals operating in Poland in the last forty years, two of them played a special role, especially for their young recipients of amplified music. The first of them was the Rock Festival in Jarocin (it had different names) functioning in the years 1980-1994, so still in the period of communist authorities. Reactivated in 2005, it recently operates under the name Jarocin Festival and uses the legend of the event from the 1980s. In the new socio-political conditions, the second important event, the Pol'and'Rock Festival (called Woodstock Station in 1995-2017), began to function in 1995, which in the late 1990s exceeded 100,000 participants and became the largest popular music event in Poland. The aim of the study is to characterise the impact of these two important popular music festivals in Poland at the turn of the second and third decade of the 21st century in the spatial and socio-cultural dimensions on the community of its participants. Referring to the traditional chorological paradigm of human geography, an analysis of the differentiation of the territorial impact of festivals was made, and using patterns immersed in social geography-oriented music research, factors motivating to participate in festivals were determined.(original abstract)
Przedstawiono stan polskiego rynku muzycznego. Artyści chcą zwalczyć hegemonię wytwórni fonograficznych. Sami chcą produkować płyty i dystrybuować je przez Internet.
Tekst (...) stanowi szczegółową analizę źródeł finansowania Festiwalu "Muzyka w Starym Krakowie" w drugiej dekadzie XXI wieku. Na opracowane studium przypadku składa się kombinacja technik badawczych, w tym obserwacja uczestnicząca oraz eksperyment, dzięki którym Autorka z powodzeniem demonstruje problematykę pozyskiwania środków finansowych na wydarzenia kulturalne. Badania Autorki potwierdziły, że największym problemem organizatorów festiwali w Polsce jest brak stabilnego, długofalowego finansowania. Rozstrzygnięcia konkursów grantowych ogłaszanych przez instytucje publiczne są często nietransparentne. Muzyka poważna nie stanowi ponadto priorytetu dla prywatnych przedsiębiorców wspierających finansowo różne organizacje. Autorka konkluduje, że kluczowe wydaje się metodyczne budowanie sieci potencjalnych sponsorów za pomocą kontaktów bezpośrednich. (fragment tekstu)
Celem niniejszej publikacji jest chęć zaprezentowania instytucji muzycznej, w której organizacja pracy artystycznej powinna być realizowana na najwyższym możliwym poziomie, dając wszystkim interesariuszom, zewnętrznym i wewnętrznym, największą satysfakcję. Jak się jednak okazuje, koncentracja wyłącznie na projektach i ich realizacji, bez ciągłego i ustawicznego sięgania do korzeni powołania i funkcjonowania instytucji, może być dużym zagrożeniem. Ciągła dbałość o realizację założonej strategii działania przy maksymalnej koncentracji na poszczególnych projektach i ich celach to wyzwanie, przed którym stają obecnie muzyczne instytucje kultury, podczas gdy - jak wskazał już Heraklit z Efezu - jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. (fragment tekstu)
Media społecznościowe są obecnie szeroko wykorzystywane w promocjach i kampaniach reklamowych praktycznie wszystkich firm i przedsiębiorstw, w tym zaliczanych do branży muzycznej. Odniesienie sukcesu w tej branży nie jest łatwe z powodu dużej konkurencji. Artyści, agenci i kluby wykorzystują zatem różne środki, których celem ma być z jednej strony pozyskanie jak największej liczby fanów, z drugiej zaś osiągnięcie jak najlepszych wyników finansowych. Promocja w mediach tradycyjnych nie daje takich możliwości, jak promowanie twórczości muzycznej w mediach społecznościowych, które pozwalają na szybką i efektywną reklamę produktu, jakim jest muzyka oraz usługi, którą jest jej wykonanie przez artystów. Pomagają w tym menedżerowie zespołów i klubów muzycznych, fachowo i atrakcyjnie przygotowane spoty reklamowe, a także bezpośredni kontakt z użytkownikami oraz szczegółowe informacje, dotyczące np. kalendarzy koncertów.(abstrakt oryginalny)
Definicja produktu sformułowana przez Ph. Kotlera mówi, iż jest on wszystkim tym, co można zaoferować na rynku nabywcom i co jest w stanie zaspokoić określoną potrzebę lub pragnienie. Może to być przedmiot, usługa, osoba, miejsce, organizacja lub idea. Zgodnie z tą definicją, aby odpowiedzieć na pytanie, co może być zaoferowane nabywcom, należy najpierw rozważyć, jakie są ich potrzeby a dokładniej, które z nich mogą być zaspokojone przez branżę muzyczną. Czy jest tak, że ludzie kupują płyty i chodzą na koncerty, ponieważ kieruje nimi rzeczywista chęć obcowania z muzyką, czy może jest to raczej potrzeba przynależności do grupy odbiorców danego gatunku muzyki, przy czym bardziej niż muzyka liczy się sama grupa i wyznawane przez nią wartości, z którymi konsument pragnie się również utożsamiać? Jest to jedno z wielu pytań rodzących się podczas próby zdefiniowania produktu, będącego przedmiotem oferty biznesu muzycznego. Artykuł przedstawia wątpliwości związane z zastosowaniem kotlerowskiej definicji produktu do analizy produktów branży muzycznej. (abstrakt oryginalny)
Na świecie przychód ze sprzedaży muzyki w formie cyfrowej osiągnął poziom bliski połowy całej sprzedaży. W Polsce wzrosła wreszcie sprzedaż nośników fizycznych, ale nasz rynek odnotował spadek sprzedaży muzyki cyfrowej o 10%. Nastąpił za to wzrost przychodu z serwisów streamingowych o 44%. Jak zatem skutecznie promować muzykę w internecie, aby trafić w oczekiwania użytkowników? Jednym ze sposobów jest właściwa analiza serwisów i zredagowane odpowiednio informacje. (fragment tekstu)
Przystanek Woodstock to trzydniowe święto muzyki, które łączy setki tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. Przy okazji tegorocznego festiwalu firma Ricoh postawiła sobie za cel umocnienie wizerunku jako partnera wydarzenia oraz wspieranie uczestników imprezy w realizowaniu tradycyjnych wyzwań - pamiątkowych zdjęć. Kolejnym z celów było stworzenie wyjątkowego, wyrazistego miejsca, które wpisze się w program imprezy a jednocześnie pozwoli zaprezentować firmie najnowsze technologie Ricoh. (abstrakt autora)
Zainteresowanie koncertem Justina Biebera już od momentu zapowiedzi imprezy było olbrzymie, dlatego należało przygotować infrastrukturę platformy sprzedażowej na ogromny ruch internautów. Przy dynamicznych kampaniach sprzedażowych niezwykle trudno jest zaprojektować wydajne rozwiązanie, które potrafi obsłużyć nagły skok liczby użytkowników. Wykorzystanie technologii chmury przez firmę Amazon Web Services pozwoliło zaspokoić ogromny ruch internautów oraz wyeliminować problemy z dostępnością zasobów. Wdrożenie i zarządzanie platformą na czas kampanii powierzono firmie Hostersi.pl. (fragment tekstu)
Aby porzucić złe i znaleźć dobre praktyki odświeżania marek, warto czerpać inspirację z branży kulturalno - rozrywkowej. Udanych lub nie koncertów czy programów estradowych nie da się bowiem zaciemnić marketingowymi sztuczkami. Podobnie jest w branży filmowej, choć i tu nietrafionego repertuaru, a i chybionych odświeżeń nie brakuje. Problemem są też nazbyt rozdęte koszty, na zasadzie reakcji łańcuchowej generujące następne problemy. (abstrakt autora)
Pozornie skojarzenie branży oponiarskiej z meczami Ligi Mistrzów, sieci restauracji z olimpiadą czy samochodowych marek z festiwalami muzycznymi w reklamowych przekazach jest nonsensem. Tymczasem jest to znakomite, całoroczne źródło contentu i to na wysokim poziomie. Poza oczywistymi atutami, marka w ten sposób może tworzyć content na długo przed datą danego wydarzenia. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.