Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Music publishing house
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Jak wskazał Lawrence Lessig, żyjemy w czasach "kultury remiksu" - powszechny dostęp do Internetu, a przez to do wielu dóbr kultury, sprawia, że artyści często przerabiają lub w inny sposób wykorzystują twórczość innych osób. Jest to szczególnie widoczne w muzyce. Celem niniejszego artykułu jest wykazanie, że sampling muzyczny jest co do zasady zgodny z polskim prawem autorskim. W badaniach wykorzystano przede wszystkim metodę dogmatyczną, dokonując analizy przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych regulujących pojęcia utworu i inspiracji oraz instytucję prawa cytatu. We wnioskach wskazano, że sampling muzyczny w wielu przypadkach nie narusza prawa autorskiego, ponieważ polega na wykorzystaniu nietwórczego (niechronionego) fragmentu utworu pierwotnego. Natomiast w pozostałych sytuacjach, tzn. wtedy gdy uzna się, że dany sampel jest jednak objęty ochroną prawnoautorską, przeważnie dopuszczalne będzie jego wykorzystywanie w ramach prawa cytatu. Niemniej powyższe twierdzenia nie oznaczają, że sampling stanowi w każdym przypadku działanie etyczne lub moralnie uzasadnione. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest prezentacja idei zastosowania muzykoterapii we wsparciu procesu leczenia z wykorzystaniem zarządzania wiedzą. Na podstawie analizy literaturowej i przeglądu różnych sposobów charakterystyki muzyki autorzy proponują koncepcję zawartości bazy wiedzy o dźwiękach i utworach na potrzeby realizacji procesów terapeutycznych i okołoterapeutycznych. Baza stanowi podstawę dla rozwijanej aplikacji informatycznej, która ma posłużyć fizjoterapeutom, a docelowo ogółem personelowi medycznemu, w stosowaniu muzyki jako środka wspomagającego leczenie.(abstrakt oryginalny)
W artykule autor rozważa czynności związane z procesem kreowania strategii produktu w spółkach nagraniowych. Autor prowadzi krótki opis celów i metod badań biorąc pod uwagę różnice dotyczące deklaracji składanych przez duże przedsiębiorstwa oraz małe i średnie firmy.
Zagadnienie motywu natury w wybranych przykładach utworów muzycznych na przestrzeni wieków stanowi zasadniczą treść prezentowanego artykułu. Elementy motywu natury przekładają się na symbolikę języka muzycznego, wiedza o tym z kolei pozwala na właściwą interpretację i odbiór dzieła muzycznego przez słuchacza. Programowość w muzyce odnajdujemy już w renesansie; realizacja muzycznego ideału w tej epoce była determinowana hasłem imitazione della natura. Ideał opierał się na przedstawieniu ogólnego charakteru brzmieniowego za pomocą dostępnych środków wyrazu muzycznego. Koncentrowano się na ilustracyjności. Muzyka miała uwypuklać foniczną warstwę tekstu. Duże znaczenie w kompozycji muzycznej miały figury naśladowcze ilustrujące słowa, wyobrażenia jako środki malarstwa dźwiękowego. (fragment tekstu)
Głównym celem artykułu jest identyfikacja determinant opisujących i plasujących piosenki w rankingach jako produkt rynku muzycznego. W ramach artykułu wyłoniono zestaw kryteriów wpływających na popularność utworów muzycznych, przeprowadzono ich analizę i weryfikację. Podjęto także próbę opracowania przy wykorzystaniu metod statystycznych "receptury" pozwalającej wyprodukować hit muzyczny. (abstrakt oryginalny)
W artykule skoncentrowano się na roli jaką w firmach fonograficznych odgrywają strategie rynkowe. Przedstawiono także sposoby w jakie wybrane strategie marketingowe kształtują układ i strukturę zależnych strategii produktu.
Autor charakteryzuje rynek wydawnictw muzycznych w Polsce przed 1989 r. Następnie analizuje potencjał małego wydawnictwa muzycznego funkcjonującego w Polsce po 1989 roku.
Dokonano analizy obecnej sytuacji i trendów przemysłu muzycznego. Omówiono szanse i zagrożenia dotyczące wykorzystania Internetu jako kanału sprzedaży oraz dystrybucji cyfrowych plików muzycznych.
Na świecie przychód ze sprzedaży muzyki w formie cyfrowej osiągnął poziom bliski połowy całej sprzedaży. W Polsce wzrosła wreszcie sprzedaż nośników fizycznych, ale nasz rynek odnotował spadek sprzedaży muzyki cyfrowej o 10%. Nastąpił za to wzrost przychodu z serwisów streamingowych o 44%. Jak zatem skutecznie promować muzykę w internecie, aby trafić w oczekiwania użytkowników? Jednym ze sposobów jest właściwa analiza serwisów i zredagowane odpowiednio informacje. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.