Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Near Field Communication (NFC)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Rynek nieruchomości magazynowych i logistycznych rozwija się w niezwykle szybkim tempie, stając się coraz bardziej konkurencyjnym. Sytuacja ta niesie za sobą konieczność wdrażania nowoczesnych technologii. Dzięki zastosowaniu rozwiązań Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things, w skrócie IoT), np. tagów NFC, RFID, a także beaconów, możliwa jest interakcja między człowiekiem, a budynkiem. Rozwiązania te, zastosowane w obiektach, czynią je bardziej inteligentnymi, poprawiając ich wydajność, a nawet przewidując potrzeby nieruchomości. (fragment tekstu)
The purpose of this article is to examine the perception of NFC technology used in mobile payments by consumers. The article presents attitudes towards the NFC, from the point of view of specific groups of respondents, i.e. people owning smartphones with an NFC module, people actively using the NFC payments, and people using mobile banking applications. The basis of the article is a questionnaire survey, carried out with the use of the CAWI method in 2018, which was developed on the basis of the TAM technology acceptance model features. The results of the research allow determining the awareness of having and using the NFC technology. The obtained outcome also helps in defining the potential and direction of the NFC payments development on the Polish market. (original abstract)
W artykule zaprezentowano metody bezpośredniej komunikacji, które dzięki rozwojowi technologii cyfrowych odgrywają coraz większą rolę w kształtowaniu relacji biznesowych między podmiotami gospodarczymi. Po ogólnym wprowadzeniu do zagadnienia bezpośredniej komunikacji przedstawiono tematykę systemów bezpośredniej komunikacji opartych na technologii przetwarzania fal radiowych radio frequency identification (RFID). Zaprezentowano również standard komunikacji bezdotykowej Near Field Communication (NFC). Celem artykułu jest prezentacja technik bezpośredniej komunikacji z uwzględnieniem technik radiolokacyjnych, w tym standardu NFC. Technologie bezdotykowe, ze względu na swoją innowacyjność oraz korzyści, które przynoszą zarówno usługodawcom, jak i usługobiorcom, mogą stać się istotne w życiu gospodarczym w najbliższej przyszłości. (fragment tekstu)
4
Content available remote Rynek płatności mobilnych w Polsce - stan i perspektywy rozwoju
84%
Rynek płatności mobilnych jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków usług bankowych w Polsce. Polskie banki zainwestowały nie tylko w aplikacje umożliwiające klientom dostęp do produktów bankowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych, ale i w kampanie promujące usługę dostępu do rachunku w telefonie. W ich efekcie ponad połowa użytkowników mobilnego Internetu korzysta z konta bankowego przez tablet lub smartfon, a blisko 50% z nich realizuje płatności za pomocą urządzeń mobilnych. Pomimo dynamicznego wzrostu zainteresowania tego typu płatnościami są one wybierane przez stosunkowo nieliczną grupę klientów i stanowią niewielki odsetek całkowitego wolumenu płatności. Celem niniejszego artykułu są przedstawienie aktualnego stanu rynku płatności mobilnych w Polsce oraz próba oceny perspektyw jego rozwoju. (fragment tekstu)
W niniejszym artykule przedstawiono analizę wykorzystania i perspektyw rozwoju płatności mobilnych NFC w transakcjach w punktach sprzedaży (POS). Według badań empirycznych płatności mobilne NFC są jedną z najszybszych i najwygodniejszych metod płatności w punktach sprzedaży. Ponadto otwierają wiele możliwości integracji systemów płatniczych z innymi usługami i funkcjami dostępnymi w telefonach komórkowych. Główne bariery w ich rozwoju to niski poziom akceptacji przez handlowców i ograniczona liczba urządzeń mobilnych wyposażonych w technologię NFC. W rezultacie jak dotąd płatności NFC zostały komercyjnie wdrożone na większą skalę jedynie w Japonii i Korei Południowej. Jednakże płatności mobilne NFC i karty zbliżeniowe korzystają z tej samej sieci terminali POS, co generuje efekt synergii. Zatem płatności mobilne NFC mogą zaskoczyć obserwatorów rynku płatniczego i rozwijać się szybciej, niż dotychczas oczekiwano. (abstrakt oryginalny)
6
Content available remote Perspektywy rozwoju mobilnych płatności NFC na rynku polskim
84%
Celem niniejszej pracy jest ocena perspektyw rozwoju płatności mobilnych wykorzystujących technologię NFC na rynku detalicznych transakcji w fizycznych punktach sprzedaży w Polsce. Ograniczenie analizy przeprowadzonej w artykule do tego typu transakcji wynika z faktu, że codzienne płatności konsumentów w tzw. POS (od ang. Point-Of-Sale) stanowią około ¾ wszystkich płatności dokonywanych przez klientów indywidualnych w Polsce . Zatem segment ten jest kluczowy dla zbudowania znaczącej pozycji na rynku usług płatniczych przez nowy instrument, w tym przez płatności mobilne. Przyjęto założenie, że ze względu na swoje cechy techniczne to właśnie technologia NFC stanowi główne rozwiązane przeznaczone do transakcji w POS. (skrócony abstrakt autora)
7
Content available remote RFID to Use Customers of Service
84%
Usługi serwisowe odgrywają ważną rolę w procesach biurowych, rozpoczynając od sprzedaży i kończąc wykorzystanie. W artykule przedstawiono analizę sposobów komunikacji konsumentów z usługą centralną, koncentrując się na prezentacji aplikacji mobilnych w celu zidentyfikowania najbardziej skutecznych zamówień na usługi. (abstrakt oryginalny)
Komunikacja bliskiego zasięgu (Near Field Communication) umożliwia bardzo łatwą i szybką wymianę danych, znajduje ogromne zastosowanie w działaniach marketingowych i reklamowych. Tendencje do wykorzystania NFC (bazującą na technologii RFID) upowszechniającą się za granicą i zyskującą ogromne uznanie konsumentów coraz bardziej staje się powszechna i u nas. Do najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie NFC należą przesyłanie danych oraz płatności zbliżeniowe. Wszystko to składa się na ogromny potencjał marketingowy w tym obszarze. (fragment tekstu)
9
Content available remote Innowacje w kartach walutowych i mobilnych płatnościach zbliżeniowych
67%
Celem artykułu jest przedstawienie innowacji w elektronicznych instrumentach płatniczych. Na początku zwrócono uwagę na korzyści karty wielowalutowej, która jest unikalnym rozwiązaniem dla osób dużo podróżujących i przeprowadzających transakcje płatnicze w różnych walutach. Podkreślono ważną rolę mobilnych płatności zbliżeniowych w rozwoju bezgotówkowych transakcji. Szczególnie zwrócono uwagę na płatności mobilne w technologii HCE, które umożliwiają szybkie i bezpieczne przeprowadzanie transakcji przy użyciu telefonu komórkowego. Opisano nowe rozwiązanie płatności mobilnych, które pojawiło się na rynku polskim czyli system BLIK. Unikalną cechą sytemu Polskiego Standardu Płatności jest możliwość generowania czeków oraz dokonywania przelewów na numer telefonu komórkowego. Dla każdej transakcji generowany jest jednorazowy kod i to wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji. Słowa kluczowe: karta wielowalutowa, NFC (komunikacja bliskiego zasięgu), HCE ("NFC w chmurze"), mobilne płatności zbliżeniowe, system BLIK.(abstrakt oryginalny)
Near Field Comunication (NFC) to technologia bezprzewodowej łączności bliskiego zasięgu, polegająca na możliwości dokonania płatności po zbliżeniu telefonu komórkowego czy przenośnego komputera do terminala. W przeprowadzonych badaniach, wykorzystując komórki dostosowane do technologii NFC, uczestnicy dokonywali transakcji w kilku wariantach i z zadowoleniem przyjęli pomysł połączenia w telefonie komórkowym funkcji przesyłu informacji i bezpiecznych płatności.
Bank
|
2015
|
nr 3
102-103
W lutym 2015 r. sześć banków tworzących spółkę Polski System Płatności (PSP) ogłosiło uruchomienie pierwszego w Polsce systemu płatności mobilnych pod nazwą BLIK. Czy może on zmienić płatnicze nawyki Polaków? Sama idea powstania jednolitego standardu płatności mobilnych dzięki współpracy największych banków w kraju jest bezprecedensowa w skali światowej. Od 9 lutego BLIK jest dostępny dla wszystkich klientów posiadających bankową aplikację. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.