Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Network operating system
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Ówczesna logistyka jest zbiorem procesów traktowanych jako powtarzający się i zdeterminowany przebieg czynności, zorientowany na potencjalnego odbiorcę, określony przez przepływ materiałów i informacji, które przenikają granice poszczególnych sfer działalności przedsiębiorstwa. W obecnej chwili nowoczesna logistyka w wielu przypadkach nie jest wsparta automatyzacją i technologią internetową oraz nie korzysta z najnowszych rozwiązań sieciowych, co często wpływa na jej efektywność. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sieciowych ma na celu automatyzację obsługiwania statków powietrznych w celu eliminacji błędów popełnianych przez ludzi. W artykule podjęto próbę wskazania możliwości zastosowania ogólnie dostępnych rozwiązań sieciowych i zaadaptowanie ich do rzeczywistego procesu obsługiwania statku powietrznego. Logistyka w procesie eksploatacji statków powietrznych powinna m.in. zabezpieczyć realizację zadań lotniczych. Obejmuje to dostawy: środków materiałowych o wymaganej ilości, jakości, w odpowiednie miejsce i w odpowiednim czasie. Realizacja wymienionych zadań logistycznych jest możliwa po dostarczeniu odpowiedniej informacji od personelu przygotowującego statki powietrzne. Dysponując odpowiednimi narzędziami i oprogramowaniem, technik (mechanik) statku powietrznego będzie mógł przesyłać informację o aktualnym stanie procesu obsługiwania statku powietrznego. (abstrakt oryginalny)
Wraz z intensywnym wprowadzeniem nowych technologii w sieciach bezprzewodowych WPAN (Wireless Personal Area Network), mobilni użytkownicy będą posiadali rozszerzone możliwości korzystania z komunikacji multimedialnej, treści i rozrywki. Sieci Osobiste (Personal Networks PNs) są jedną z najbardziej atrakcyjnych przesłanek rozwoju 4G. Technologie PNs wspierają zarówno sieci Ad-hoc jak również sieci infrastrukturalne (min. GSM, UMTS). Sieci osobiste oznaczają początek rewolucji na mobilnym rynku poprzez wprowadzanie 4G, WLAN, WPAN oraz nowych multistandardowych urządzeń. Technologie PNs pozwolą na dostarczenie spersonalizowanych usług, które sprostają oczekiwaniom odbiorców będąc jednocześnie tanie, bezpieczne i zawsze dostępne. Przez zidentyfikowanie żądań i potrzeb użytkowników, w rezultacie identyfikowany zostanie potencjalny rynek, gdzie nowe technologie i usługi znajdą popyt.(abstrakt autora)
Opisany w artykule system wspomagający przeznaczony jest dla pracowników jednostek zobligowanych do tworzenia strategicznych map hałasu oraz powiązanych z nimi planów ochrony środowiska przed hałasem. W chwili obecnej system jest we wczesnej fazie rozwoju. W celu przeprowadzenia praktycznej weryfikacji budowanego systemu, podjęto współpracę z Górnośląskim Związkiem Metropolitalnym (GZM), skupiającym czternaście miast Województwa Śląskiego, z których większość zobligowana jest utworzenia strategicznej mapy hałasu. Obecnie prowadzone są testy z wybranymi jednostkami samorządu terytorialnego należącymi do GZM. Testy te pozwolą na dokonanie dalszych usprawnień w systemie, zgodnych z preferencjami użytkowników. (fragment tekstu)
Artykuł dotyczy zastosowań biznesowych przy zastosowaniu telefonu komórkowego. Do szczególnie ważnych należą połączenia telekonferencyjne, transmisje danych (połączenia z internetem). Jedną z ciekawszych funkcji jest SMS (short messaging system), która polega na możliwości wysyłania i odbierania krótkich wiadomości tekstowych za pomocą telefonu komórkowego.
Poszukiwanie bardziej racjonalnych i efektywnych form organizacji w dziedzinie produkcji i usług coraz częściej kieruje uwagę na nowe sposoby i metody współpracy przedsiębiorstw. W artykule omówiono formy współdziałania odrębnych podmiotów gospodarczych tworzących wzajemne powiązania w celu realizacji wspólnie podejmowanych zadań.
Celem artykułu jest percepcja pojmowania autonomiczności przez wzmocnionych wiedzą, upodmiotowionych poprzez świadomość odpowiedzialności za własne zdrowie i znajomość przynależnych praw pacjentów (empowered). Owej percepcji dokonano poprzez analizę ich wypowiedzi opublikowanych na 16 forach i portalach internetowych o tematyce medycznej, w których pojawiały się nawiązania do komponentów autonomiczności. Do analizy jakościowej zakwalifikowano 127 postów. Wyniki badania umożliwiły sformułowanie wniosku, że autorzy wpisów autonomiczność (choć nie przywołują tego pojęcia) identyfikują (intuicyjnie) w jej właściwym znaczeniu, zwracając uwagę na pryncypialne jej przymioty, które ją określają, i uprawnienia, które stanowią jej filar. Percypowali oni owe przymioty w przebiegu i cechach interakcji pacjent-personel medyczny (demaskując ich deficyt), w kontekście posiadanych przez uczestników relacji uprawnień i obowiązków oraz w opiniach o kwalifikacjach lekarzy i pożądanych ich kompetencjach (głównie miękkich).(abstrakt oryginalny)
Wraz z pojawieniem się usług sieciowych (Web Services) wzrosło zainteresowanie architekturą zorientowaną na usługi (Service-Oriented Architecture, SOA) jako rozwiązaniem dla rozproszonych systemów informatycznych. SOA pozwala na dostęp do funkcjonalności systemów poprzez udostępnione w sieci komponenty i stanowi obiecującą metodę rozwiązywania wielu typowych problemów związanych ze zintegrowaniem aplikacji w przedsiębiorstwach. Niniejsza publikacja opisuje podstawy SOA i usług sieciowych oraz przedstawia specyficzną architekturę dla systemu klasy ERP. Architektura ta została oparta na usługach sieciowych oraz wzorcu MVC i wspiera różnorakie interfejsy (tradycyjne GUIs, aplikacje webowe i mobilne). (abstrakt oryginalny)
Increasingly popular remote work requires the use of modern network technologies to provide employees in a remote location with access to the company's IT resources. The answer to the needs of remote access to files and server services can be the use of clouds and VPS. However, this involves high costs and requires entrusting the enterprise's data to the providers of these services. Both for reasons of data security and too high costs, enterprises sometimes cannot use these technologies. The solution to the problem may be the use of encrypted VPN tunneling, which allows the device to be connected at a remote location to the company's local network and use its resources as if it was connected to the local network with physical transmission medium. (original abstract)
Zaprezentowano nowy model sprzedaży usług opartych na sieciach szerokopasmowych, będących przykładem możliwości wirtualizacji współczesnych rozwiązań organizacyjnych. Model ten daje podstawy do budowy międzyorganizacyjnych sieci składających się z partnerskich firm współdziałających w ramach dostawy i sprzedaży usług, określanych jako triple play.
W artykule zaprezentowano możliwość poprawienia efektywności działania systemów obsługi baz danych, które opierają się na bezpośrednim dostępie do danych. W części pierwszej przedstawiono różnice w sposobie dostępu do informacji w systemach obsługi baz danych dla modeli typu klient-serwer i modelu o dostępie bezpośrednim. W części drugiej podano konkretne przykłady, mające na celu zwiększenie szybkości dostępu do baz danych, szczególnie w przypadku pracy w sieci lokalnej. Artykuł koncentruje się przede wszystkim na poprawie efektywności zarządzania bazami danych z dużą liczbą rekordów, dając wskazówki umożliwiające efektywne wykorzystanie tego standardu. Praca powstała na bazie doświadczeń autora w pracy z takimi systemami obsługi baz danych standardu XBase jak dBase, Clipper, FoxPro czy Paradox. (abstrakt oryginalny)
Stale zwiększające się oczekiwania klientów stawiają przed współczesnymi firmami wymóg poszukiwania nowych, efektywniejszych form organizacji. Już w najbliższej przyszłości jedną z nich mogą okazać się organizacje sieciowe, a w szczególności dynamiczne sieci obsługi klientów. Celem niniejszego artykułu jest krótkie przedstawienie pierwszych prób ich zdefiniowania. (abstrakt oryginalny)
Jedną z najważniejszych cech współczesnych aplikacji biznesowych jest możliwość dostępu do danych za pomocą wielu urządzeń. Urządzenia mobilne pozwalają na tanią komunikację z systemami informacyjnymi przedsiębiorstw niezależnie od lokalizacji użytkownika, charakteryzuje je jednak różnorodna funkcjonalność i liczne ograniczenia uwarunkowane typem urządzenia. Niniejsza publikacja przedstawia opartą na Javie architekturę, która umożliwia integrację tradycyjnych systemów z urządzeniami bezprzewodowymi, stanowiącymi dodatkową platformę prezentacyjną. Uwzględnia ona również nowe standardy, które mogą wpłynąć na rozwój e-commerce oraz m-commerce w najbliższych latach takie, jak sieci semantyczne i usługi sieciowe. (abstrakt oryginalny)
Rośnie zainteresowanie instytucji finansowych bankowością mobilną. Do korzystania z serwisu bankowości mobilnej wystarczy odpowiedni telefon komórkowy i kontakt z centrum telefonicznym banku. Jako pierwszy w Polsce usługę pod nazwą R-Mobile zaoferował swoim klientom Raiffeisen Bank Polska. Oprócz sprawdzenia salda, historii rachunku czy założenia lokaty, klient może również wykonać zdefiniowane przelewy z datą bieżącą i przyszłą.
Celem pracy jest analiza zadań optymalizacyjnych, w których występują funkcje zbiorów, a następnie wykorzystanie tego do wybranych zagadnień modelowania potoków ładunków w sieciach transportowych. Część pracy jest rozprawą z teorii programowania matematycznego, która została następnie wykorzystana przy analizie zagadnień związanych z optymalizacją sieci transportowych. Głównym problemem, któremu poświęcono najwięcej miejsca, jest zagadnienie linii regularnych w ciężarowym transporcie samochodowym.
Komunikacja konwergentna, która staje się coraz bardziej popularna w biznesie, zaczyna opanowywać także inne dziedziny życia, jak choćby widowiska masowe o charakterze muzycznym lub sportowym. Zastosowanie sieci konwergentnych jest coraz bardziej powszechne w biznesie, np. liczba linii telefonii konwergentnej dla firm europejskich tylko w ciągu roku wzrosła o 55 procent podczas gdy cały rynek telefonii dla firm wzrósł w tym samym czasie zaledwie o 6 procent
Celem artykułu jest przybliżenie tematyki dotyczącej sieci rozległych. Przedstawiono również krótką charakterystykę sieci publicznych, tj.: Internet, POLPAK i TELBANK. Pokazano podstawowe usługi świadczone w sieciach i wskazano dziedziny, w jakich można usługi te wykorzystać.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.