Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Odzież sportowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedmiotem przeprowadzonych badań była sprzedaż odzieży sportowej w krajach Unii Europejskiej w latach 2007-2017. Celem badań była budowa prognozy sprzedaży odzieży sportowej w krajach Unii Europejskiej na 2018 r. Źródłem danych statystycznych były bazy Passport i Eurostat. Na podstawie pozyskanych z nich danych obliczono wielkość sprzedaży na 1000 mieszkańców w poszczególnych krajach (w euro). Do budowy prognozy sprzedaży użyto modeli analogowych. Końcowe prognozy sprzedaży zbudowano na podstawie prognoz cząstkowych oraz prognoz kombinowanych. Do oceny dopuszczalności prognoz na 2018 r. użyto względnych błędów ex post prognoz wygasłych zbudowanych na 2017 r. W wyniku przeprowadzonych badań okazało się, że możliwa jest budowa dopuszczalnych prognoz sprzedaży odzieży sportowej oraz że w przypadku niektórych krajów lepsze były prognozy cząstkowe, a w innych kombinowane.(abstrakt oryginalny)
W artykule zamieszczono wyniki badań, których celem była ocena podobieństwa poziomu oraz podobieństwa zmian w czasie wielkości sprzedaży odzieży sportowej w krajach Unii Europejskiej w latach 2007-2017. Dla realizacji celu badań użyto odpowiednich miar statystycznych oraz miary podobieństwa funkcji. Nie stwierdzono podobieństwa poziomu wielkości sprzedaży odzieży sportowej w przeliczeniu na 1000 mieszkańców badanych krajów. Stwierdzono natomiast występowanie wśród badanych rynków: rynków wiodących (na których zmiany w sprzedaży występowały wcześniej niż na innych rynkach), zbieżnych (na których zmiany występowały w tym samym czasie, co na innych rynkach) oraz rynków naśladujących (na których zmiany występowały z opóźnieniem).(abstrakt oryginalny)
Artykuł charakteryzuje działalność Alpinusa na rynku polskim, jego asortyment (odzież sportową).
Autor analizuje rynek polskiej, markowej odzieży sportowej. Ukazuje i charakteryzuje podejście do biznesu takich potentatów tej branży na polskim rynku jak Adidas i Nike. Możemy tu również znaleźć udziały poszczególnych marek (Adidas, Nike, Puma, Reebok i in.) w polskim rynku markowej odzieży sportowej.
W referacie przedstawiono jeden z etapów badań przeprowadzonych dla małej spółki zajmującej się produkcją odzieży sportowej. Wąski wycinek przeprowadzonych analiz dotyczył wyboru metody amortyzacji podatkowej maszyn do szycia odzieży. Głównym celem referatu było wskazanie możliwości zwiększenia wartości przedsięwzięcia przez ustalenie odpowiedniej amortyzacji podatkowej.
Niniejszy artykuł jest poświęcony kwestii zasad rozpowszechniania wizerunku ze szczególnym uwzględnieniem tej problematyki w odniesieniu do sportowców. W dzisiejszych czasach sport jest nie tylko zawodem, rozrywką, czy formą spędzania wolnego czasu, ale również stał się jednym z sektorów gospodarki światowej. W pracy rozważono charakter prawny dobra osobistego jakim jest wizerunek, a także omówiono najważniejsze problemy dotyczące jego rozpowszechniania. Celem artykułu jest ocena regulacji odnoszącej się do wykorzystania wizerunku sportowca w stroju reprezentacji kraju, jako unormowania szczególnego i wyjątkowego na gruncie obecnych przepisów. Rozważaniom zostały poddane koncepcje wyrażane przez przedstawicieli doktryny, a także przedstawiono tezy z orzecznictwa mające kluczowe znaczenie w omawianej tematyce. Przeprowadzono również krytyczną analizę argumentów nieprzystających do istoty dóbr osobistych oraz nie znajdujących odzwierciedlenia w obecnie obowiązujących regulacjach.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.