Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 32

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Organisational techniques
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W artykule zaprezentowano metody i techniki o charakterze organizatorskim, wykorzystywane w trakcie wdrażania metody SMED. Przedstawiono je w układzie etapów redukcji czasów przezbrojeń.
Outsourcing usług informatycznych może w dużym stopniu zmienić pozycję konkurencyjną organizacji. Jest to możliwe dzięki zmianom o charakterze ekonomicznym, a przede wszystkim organizacyjnym i społecznym. Szczególnie ten ostatni aspekt wymaga szczególnego podejścia uwzględniającego prawa i oczekiwania pracowników. Nieumiejętne zarządzanie zmianą jaką jest outsourcing, może być poważnym czynnikiem ograniczającym jego efektywność, a nawet uniemożliwiającym jego wykorzystanie. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest analiza oraz ocena metod i technik i rejestracji informacji wykorzystywanych w badaniach organizatorskich, a także na tym tle przedstawienie istoty i wskazania mocnych i słabych stron sposobu i urządzenia do rejestracji wybranych elementów procesu pracy - metody TOR (Time-Object-Recording). Scharakteryzowano tą metodę, przedstawiono zbiór metod rejestracji wykorzystywanych w metodach organizatorskich, a także ich analizę i ocenę.
5
Content available remote Diagnozowanie studenckich oczekiwań (przełamanie barier świadomości grupowej)
75%
W pracy zaproponowano nowe podejście do diagnozowania studenckich oczekiwań w stosunku do szkoły, w której się oni uczą. W tym celu zestawiono trzy znane techniki organizatorskie: burza mózgów (Brainsterming), diagram ryby (Fishbone Diagrams), profilowanie (Method Borda-Kendall). Podstawową techniką jest tu diagram ryby, opracowany przez Kaoru Ishikawe. Studenci trzeciego roku studiów w szkole X (138 osób) analizowali czynniki przeszkadzające według nich w osiągnięciu wysokiej jakości kształcenia. Wygenerowane przez nich czynniki, ustawione w profile, pozwoliły ocenić natężenie oczekiwań w badanej grupie społecznej odnośnie pożądanych kierunków poprawy jakości w tej szkole. (abstrakt oryginalny)
W ramach poszczególnych etapów procesu rozwiązywania problemów warto zastosować praktyczne metody i techniki badania stanu faktycznego organizacji oraz twórczego generowania pomysłów, ułatwiające znalezienie optymalnego rozwiązania. W niniejszej części przedstawiono te metody i techniki.
Procedury rozwiązywania sytuacji problemowych w organizacji. W niniejszej części omówiono procedurę rozwiązywania problemów organizacji oraz przyczyny uzyskiwania niezadowalających efektów w radzeniu sobie z trudnościami w firmie.
8
Content available remote Problematyka rangowania w procesach zarządzania na tle doświadczeń praktycznych
75%
Przedmiotem opracowania jest problematyka rangowania w zarządzaniu. Autor przybliża i analizuje znaczenie ustalania priorytetów w zarządzaniu oraz opisuje i ocenia wybrane techniki rangowania, ilustrując to przykładami praktycznymi. W części końcowej opisane są wybrane aspekty analizowania wyników rangowania. Rozważania są ilustrowane przykładami praktycznymi.(abstrakt oryginalny)
Stanowisko organizacyjne stanowi wyodrębnioną część formalnej struktury organizacyjnej. Zasadniczym jego składnikiem jest zestaw szczegółowych zadań i kompetencji przypisanych zwykle jednemu pracownikowi. W opracowaniu, autor zarysowuje pożądane kierunki struktury "Opisu stanowiska organizacyjnego" i niektóre problemy metodologiczne związane z jego opracowaniem.
Przedmiotem artykułu jest metodologia optymalizacji zatrudnienia, a w szczególności metoda Muller-Pleussa służąca głównie do ustalania obsad osobowych na wykonawczych stanowiskach pracy, na których nie wykonuje się czynności analitycznych, projektowych, czy kontrolnych.
Na początku artykułu omówiono podstawowe pojęcia związane z organizacją i zarządzaniem: metodę, zasadę i technikę. Dokonano przeglądu dotychczasowych prób systematyzacji metod organizacji i zarządzania, przytaczając podejścia stosowane przez: W. Radzkowskiego, Z. Mikołajczyka, G. Steinera i H. Mrełę.
Omówiono istotę zarządzania przedsięwzięciami oraz klasyczne i informatyczne metody zarządzania przedsięwzięciami. Przedstawiono niektóre możliwości programu "MS Project98".
W artykule omówiono zastosowanie Mind Mapingu w kierowaniu. Technika ta polega na budowaniu map myśli. Przedstawiono jak przy jej pomocy zaprowadzić porządek nad dużą ilością powiązanych dokumentów i zapanować nad poszczególnymi elementami myśli. Opisano kolejne etapy budowania mapy myśli.
Artukuł ma na celu prezentację techniki opisu stanowiska kierowniczego oraz metodyki jej stosowania. Autor proponuje wzór opisu stanowiska kierowniczego w formie tabelaryczno-pisemnej.
Artykuł omawia pięć technik restrukturyzacji przedsiębiorstwa według Toshio Okuno, menedżera odpowiedzialnego za produkcję w japońskiej firmie Higashimaru Shoyu.
Artykuł dotyczy techniki wdrażania na rynku nowych produktów nazywanej Etap – Bramka. Zdaniem autora, nowe produkty są bardzo ważnym elementem strategii marketingowej firm. Ich tworzenie, rozwój i sprawne wdrażanie są podstawową kompetencją przedsiębiorstw, niezbędną, by mogły one przetrwać w warunkach konkurencji rynkowej. Wiedza o roli nowych produktów oraz liczne obserwacje dotyczące niskiej skuteczności prac przy ich rozwoju spowodowały powstanie wielu technik usprawniających ten proces. Spośród wielu stworzonych metod tylko niektóre rozpowszechniły się na tyle, aby można było mówić o ich masowym stosowaniu przez firmy.
Właściwe rozwiązania logistyczne mają istotny wpływ na poprawienie konkurencyjności przedsiębiorstw, a co za tym idzie polepszenie obsługi klienta. Dzięki stosowaniu technik trade-up lub trade-off, np. w sferze dystrybucji między kosztami transportu a kosztami magazynowania i utrzymywania zapasów odnotowano znaczny spadek kosztów.
Autorka radzi, aby planując event, przede wszystkim skupić się na rozpoznaniu potrzeb, ponieważ od tego, jak się przygotujemy na samym początku, zależy powodzenie całości. Jej zdaniem najważniejsza jest koncepcja, która musi być spójna z dotychczasowym wizerunkiem marki lub firmy, pod której banderą event planujemy. Nie da się również zrobić drugiego kroku bez uprzedniego określenia celów, czyli tego, co i dla kogo musimy zrobić. Autorka przypomina również, że oprócz potrzeb i wymagań, musimy również wziąć pod uwagę możliwości i zasoby, jakimi w ramach organizacji wydarzenia dysponujemy.
Na początku artykułu omówiono problemy związane z humanizacją pracy, takie jak zmęczenie i jego eliminacja. Następnie przedstawiono wybrane techniki organizatorskie, które pozwalają na określenie znamion dehumanizacyjnego wpływu pracy. Szczegółowo omówiono wyniki badań ankietowych określających klimat organizacyjny przeprowadzonych wśród 48 pracowników.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.