Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 28

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Outsourcing funkcji personalnej
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W artykule zaprezentowano odmiany outsourcingu oraz problemy ich wyboru w doniesieniu do wydzielenia funkcji personalnej, etapy jego wdrażania, a także korzyści i zagrożenia, jakie mogą wiązać się z zastosowaniem kontraktowego outsourcingu funkcji personalnej - jego odmiany najczęściej stosowanej w praktyce gospodarczej. (fragment tekstu)
Ze względu na zmiany warunków w otoczeniu kooperujących jednostek utrzymanie zdolności do osiągania oczekiwanych efektów outsourcingu uzależnione jest istotnie od umiejętności dostosowywania rozwiązań w zakresie zarządzania współpracą w outsourcingu do zmian w otoczeniu. Umiejętności dostosowawcze odgrywają szczególną rolę w warunkach pozyskiwania pracowników udostępnianych przez jednostkę zewnętrzną. Celem artykułu jest charakterystyka propozycji kierunków usprawniania współpracy w outsourcingu personalnym. Usprawnienia przedstawiono w aspektach celów współpracy, podmiotów w strukturze zleceniodawcy, uczestniczących w zarządzaniu współpracą, realizowanych procesów oraz wykorzystywanych instrumentów. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Outsourcing personalny w sektorze usług
100%
W Polsce outsourcing funkcji HR, mimo jeszcze niewielkiego udziału w rynku usług, zaczyna cieszyć się coraz większym powodzeniem. Z badań do roku 2007 wynika, że powszechnie stosowane na Zachodzie nowoczesne narzędzia rozwoju i szkoleń pracowników (np. mentoring, coaching menedżerski) były prawie zupełnie niedoceniane. Obecnie jednym z największych wyzwań stojących przed organizacjami jest także wykorzystanie nowoczesnych techno-logii w ZZL. Inną kluczową kwestią jest konieczność analizy finansów i kosz-tów działań personalnych. Rozwój rynku usług outsourcingowych HR w Polsce będzie następował wraz z dalszym wzrostem inwestycji i napływem zagranicz-nych firm do kraju.(fragment tekstu)
Osiągnięcie oczekiwanych efektów związanych z wdrożeniem outsourcingu personalnego uzależnione jest w dużej mierze od odpowiedniego przygotowania rozwiązań związanych z zarządzaniem taką formą współpracy z usługodawcą. Można stwierdzić, że z punktu widzenia funkcjonowania rozpatrywanego systemu zarządzania szczególną rolę odgrywa jego ukształtowanie, w którym punktem wyjścia jest określenie celów tego systemu oraz przypisanie odpowiednich kompetencji stanowiskom kierowniczym, zaangażowanym w podejmowanie decyzji, w ramach tego systemu zarządzania. Celem artykułu jest prezentacja systemu zarządzania outsourcingiem personalnym w ujęciu statycznym, odzwierciedlonym przez wyeksponowanie charakterystyki celów działania tego systemu oraz głównych stanowisk kierowniczych, zaangażowanych w funkcjonowanie tego systemu. Dla poszczególnych stanowisk wyszczególniono podstawowe zadania i zakresy umiejętności, dotyczące współpracy w outsourcingu personalnym. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem rozważań jest problematyka związana z rekrutacją i jej nowymi trendami Artykuł rozpoczyna się od analizy oczekiwań pracowników z pokoleń X, Y, Z na rynku pracy, który od pewnego czasu staje się rynkiem pracownika. Wymuszają one przez pracodawcę stosowanie nowych narzędzi (np. content branding) zmierzających do zachęcenia i pozyskania kandydata spełniającego oczekiwania. W dalszej części omówiono outsourcing funkcji personalnej coraz częściej stosowany przez firmy. Outsourcing funkcji personalnej przedsiębiorstw jest najczęściej zauważalny w małych firmach oraz dużych przedsiębiorstwach. Outsourcing procesów selekcji i rekrutacji pozwala na zniwelowanie kosztów związanych z zatrudnieniem niewłaściwych pracowników, a także zniesieniem znacznych kosztów związanych z utrzymaniem własnych działów HR i ich bieżącym szkoleniem. Końcowa część artykułu poświęcona jest analizie kosztów i korzyści wynikających z powierzania firmom zewnętrznym procedury doboru kadr. W konkluzji autor stwierdza, że outsourcing procesu rekrutacji i selekcji może pomóc firmie uzyskać przewagę konkurencyjną i ugruntować pozycję rynkową, aczkolwiek niewłaściwie nawiązana współpraca może przysporzyć zleceniodawcy usługi outsourcingowej dodatkowych kosztów, a także narazić na utratę kontroli nad firmą i zachodzącymi w niej zmianami. (abstrakt oryginalny)
W dobie kryzysu gospodarczego firmy starają się maksymalnie optymalizować koszty. Autorka prezentuje rozwiązanie wprowadzane coraz częściej do większych firm oparte na zewnętrznej obsłudze działu HR. Outsourcing funkcji personalnej pozwala na redukcję kosztów, ale i procesów, co przekłada się na poprawę ich jakości i efektywności.
Rynek usług HR rozwija się bardzo dynamicznie, a firm, które oferują usługę 360 stopni, jest wiele. Jak odnaleźć się w gąszczu różnych możliwości i wybrać właściwego dostawcę? Na co należy przede wszystkim zwrócić uwagę, żeby proces spełnił oczekiwania firmy zamawiającej? (abstrakt oryginalny)
Oczekiwania zleceniodawców w odniesieniu do wdrożenia outsourcingu personalnego mogą być znacznie zróżnicowane. Założenia dotyczące efektów współpracy z usługodawcą wpływają istotnie na schemat oceny tej współpracy. Zależnie od znaczenia outsourcingu personalnego w strategii zleceniodawcy ocena może być ukierunkowana na efekty osiągane bezpośrednio po podjęciu współpracy lub także na inne, osiągalne w perspektywie strategicznej. Celem artykułu jest prezentacja metodyki oceny współpracy w outsourcingu personalnym. Uwzględniono przede wszystkim charakterystykę obszaru badawczego (współpraca z wyspecjalizowanym usługodawcą), tok postępowania, przykłady kryteriów oraz charakterystykę wybranych narzędzi, które można wykorzystać w tym zakresie wraz zaleceniami wdrożeniowymi. (abstrakt oryginalny)
Kiedy i w jakim stopniu opłaca się korzystać z zewnętrznych usług w zakresie zarządzania personelem.
Organizacja, która decyduje się na przeprowadzenie procesu oceny 360, zastanawia się, czy przeprowadzić proces samodzielnie, czy może przy wsparciu zewnętrznego dostawcy. Wybór ten ma wpływ na przebieg całego przedsięwzięcia, dlatego warto dokładnie przemyśleć szanse i zagrożenia, jakie wiążą się z każdą z tych opcji. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono przyczyny rosnącej roli outsourcingu w krajach wysokorozwiniętych, w tym także w Polsce. Zaprezentowano główne obszary podlegające outsourcingowi. Zwrócono uwagę na istotną rolę outsourcingu personalnego w organizacji.
Outsourcing funkcji personalnej – przesłanki i konsekwencje jego zastosowania W artykule przedstawiono możliwe formy outsourcingu, rozpatrując je z punktu widzenia funkcji personalnej. Szczególną uwagę poświęcono najpopularniejszemu rozwiązaniu w praktyce gospodarczej – kontraktowemu outsourcingowi tej funkcji – zarówno w kontekście przesłanek, jak i konsekwencji jego zastosowania. (abstrakt oryginalny)
Obecnie nadrzędną rolą działów personalnych jest zwiększanie przewagi konkurencyjnej firm poprzez zoptymalizowane procesy i polityki HRM oraz właściwie dobrane narzędzia. Wiele organizacji oddaje w outsourcing usługi, które są tańsze niż tworzenie i rozwijanie własnych zasobów. Jakie korzyści dzięki temu można osiągnąć? (abstrakt oryginalny)
Kontynuacja rozważań jak powinno przebiegać zarządzanie zasobami ludzkimi w małym przedsiębiorstwie? Autorka proponuje trzy rozwiązania ("Personel" nr 4 i 5). W niniejszym artykle przedstawiono rozwiązanie trzecie: outsourcing funkcji personalnej. Przeanalizowano jego zalety i wady, oraz jakie szanse i zagrożenia wiążą się z zastosowaniem tego rozwiązania.
Opracowanie porusza problem właściwego wyboru partnerów outsourcingowych. W tym celu przybliżone zostało pojęcie outsourcingu. W dalszej części przedstawiona została sekwencja wyboru i metody selekcji partnera outsourcingowego. Wysunięto wniosek, iż tylko skuteczny wybór partnera outsourcingowego jest warunkiem efektywnego wdrożenia outsourcingu.(abstrakt oryginalny)
Przedstawiono outsourcing jako jeden z najbardziej nowoczesnych trendów w restrukturyzacji funkcji personel przedsiębiorstwa. Omówiono charakter, przyczyny oraz sposoby zastosowania outsourcingu, a także zagrożenia wynikające z korzystania z tego rozwiązania w praktyce zarządzania personelem. Zaprezentowano proces outsourcingu funkcji personalnej przedsiębiorstwa na przykładzie usług rekrutacyjnych świadczonych przez specjalistyczną firmę zewnętrzną.
Outsourcing to strategia zarządzania polegająca na przekazaniu przez przedsiębiorstwo niektórych jego funkcji nie mających bezpośredniego związku z celami strategicznymi oraz innej pomocniczej działalności firmie zewnętrznej. Omówiono korzyści z zastosowania outsourcingu funkcji personalnej.
Artykuł wyjaśnia sens oraz genezę outsourcingu ze szczególnym uwzględnieniem leasingu pracowniczego.
Wdrożenie zewnętrznej obsługi procesów administracyjno-kadrowych i płacowych w Provident Polska SA - studium przypadku. Omówiono korzyści i zagrożenia przekazania na zewnątrz obsługi funkcji personalnej oraz trudności jakie trzeba pokonać, aby wprowadzić w życie nowe zasady zarządzania kadrami.
Celem artykułu jest zaprezentowanie outsourcingu jako kierunku zarządzania funkcją personalną w organizacji. Przedstawiono, w jaki sposób outsourcing stosowany jest do zwiększenia konkurencyjności firmy poprzez delegowanie na zewnątrz działań i procesów niezwiązanych bezpośrednio z podstawową działalnością organizacji. Artykuł zawiera informacje o motywach, jakimi kierują się firmy wykorzystujące usługi outsourcingu wybranych zadań lub całej funkcji HR. Autorka omawia wyniki raportu z badania przeprowadzonego wśród polskich firm, w którym uwzględniono kwestie związane z ogólną wiedzą na temat BPO, kryteriami wyboru dostawców usługi outsourcingu oraz najczęściej outsourcowanymi obszarami HR. Wskazano, jakie elementy są istotne podczas podejmowania decyzji oraz wdrażania tej usługi w organizacji. Artykuł może uświadomić menedżerom oraz właścicielom firm, jakie korzyści, związane z kosztami, efektywnością, zarządzaniem ryzykiem oraz rozwojem zasobów, można osiągnąć, wdrażając outsourcing w dziale personalnym.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.