Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Pakietowy system wynagrodzeń
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule zwrócono uwagę na popularność systemów kafeteryjnych wśród pracowników. Zaprezentowano czynniki warunkujące powodzenie wdrożenia takiego systemu oraz typy świadczeń w ramach kafeterii. Pokazano jak sprawnie zarządzać tego typu świadczeniami pracowniczymi.
Ze względu na zmieniający się rynek pracy również systemy wynagradzania ulegają ciągłym zmianom. Dzisiaj dla wielu pracowników coraz mniejsze znaczenie ma podstawowe wynagrodzenie, rośnie natomiast rola świadczeń dodatkowych. W artykule przedstawiono rolę pakietu medycznego jako najbardziej atrakcyjnego dodatku do wynagrodzenia.
W artykule zaprezentowano rolę opieki medycznej jako skutecznego sposobu na poprawę satysfakcji pracowników. Opisano zalety pakietów medycznych. Przedstawiono rodzaje pakietów według potrzeb oraz proces wyboru dostawcy wybranego pakietu.
W artykule omówiono warunki i czynniki wpływające na poszczególne pakiety płac: dla członków zarządu przedsiębiorstwa, dla kierowników wyższego i średniego szczebla, dla pozostałych pracowników.
Dynamiczne zmiany, wynikające z potrzeb zmieniającego się rynku, determinują dostosowanie do tych zmian, również w dziedzinie zarządzania wynagrodzeniami. Z perspektywy efektywnego zarządzania organizacją, zarządzanie wynagrodzeniami polega, na formułowania i wdrażaniu takich strategii, procedur oraz procesów, których celem jest należyte wynagradzanie pracowników, za pomocą zarówno środków materialnych, jak i niematerialnych. Rozumiane w taki właśnie sposób wynagrodzenie, nazywane jest wynagrodzeniem całkowitym lub kompleksowym. W opracowaniu przedstawiono próbę usystematyzowania wiedzy, doprecyzowania pojęcia wynagrodzenie kompleksowe/ całkowite, w języku polskim oraz przedstawienia jego istoty. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie sposobu pomiaru i ewidencji rozrachunków z pracownikami z tytułu wynagrodzeń oraz prezentacja wyników badań empirycznych. Przyjęto tezę, zgodnie z którą skomplikowany i niezrozumiały dla pracowników system pomiaru, rozliczania i dokumentacji wynagrodzeń znacząco zmniejsza realizację motywacyjnej funkcji płac, co więcej - stanowi czynnik odznaczający się ujemną formą motywacji. Jako przedmiot badań przyjęto sposób organizacji pomiaru i ewidencji rozrachunków z pracownikami w ramach systemu rachunkowości, a zakres analizy ograniczono do podstawowych zasad naliczania wynagrodzeń. Wyniki analizy rozrachunku z pracownikami w badanym przedsiębiorstwie wykazały, że przyjęte zasady (zalecenia) skutecznego motywowania nie są odpowiednio respektowane w systemie i procesie rozrachunku z pracownikami z tytułu wynagrodzeń. W szczególności dotyczy to: zasady proporcjonalności ponoszonych nakładów i uzyskanych efektów, zasady zachowania progów bodźcowych, zasady internalizacji celów organizacyjnych, i innych zasad. W badaniach wykorzystano metodę analizy czynników wpływu, analizę przypadku i metodę ekspercką. (abstrakt oryginalny)
Jedną z innowacyjnych strategii wynagradzania są płace pakietowe, w których odchodzi się od projektowania jednego uniwersalnego systemu płac dla wszystkich pracowników na rzecz podsystemów płac uwzględniających zasady wynagradzania pewnej grupy pracowników. Przedstawione w artykule pakiety podzielone i charakteryzowane są według trzech przekrojów: obligatoryjności występowania składników płac, zmienności tych składników w poszczególnych okresach, rodzajów stanowisk pracy.
Artykuł podaje różne definicje pojęcia kapitał intelektualny organizacji oraz przytacza inne określenia tego pojęcia, np. kapitał ludzki, kapitał wiedzy, kapitał doświadczenia i kompetencji. Problem kształtowania kapitału intelektualnego podejmuje od strony motywacji pracowniczych. Motywacje te mogą być kształtowane między innymi przez odpowiednie systemy wynagradzania pracowników.
Artykuł jest próbą odpowiedzi na pytanie jakie cele powinien spełniać pakietowy system wynagrodzeń oraz dlaczego wydłuża się horyzont czasowy oceny w systemach wynagradzania? Omawia pakietowe systemy wynagrodzeń w kontekście sytuacji pracodawcy na rynku pracy. Definiuje pracowniczy program emerytalny, omawia jego wady i zalety.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.