Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 29

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Payment services system
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Minął już rok, odkąd MasterCard Worldwide, Bank Zachodni WBK oraz Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService wprowadziły na polski rynek bezstykowe płatności, przy użyciu kart Maestro PayPass oraz MasterCard PayPass.Był to debiut płatności bezstykowych w naszej części Europy. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych w zakresie usługi EETS, ogólne zasady działania systemu EETS oraz korzyści jakie mogą zyskać użytkownicy dróg poprzez wprowadzenie i stosowanie urządzeń, i oprogramowania zdolnego do komunikowania się między systemami elektronicznego poboru opłat na terytorium Polski oraz z systemami używanymi na obszarze pozostałych państw członkowskich Unii Europejskiej. (abstrakt oryginalny)
Podstawową zaletą technologii zbliżeniowej jest szybkość i bezpieczeństwo obsługi. Czasami ma to niewiarygodnie duże znaczenie. Polska jest pierwszym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym wdrożono płatności zbliżeniowe. Technologia bezstykowa umożliwia organizacjom płatniczym i wydawcom kart ekspansję na rynek płatności niskokwotowych
Szybki rozwój technologii zmienia wszystkie dziedziny życia sprawiając,ż e rzeczy dotychczas niemożliwe stają się powszechnie dostępne i ułatwiają życie... Banki zawsze były w technologicznej czołówce, więc nie ma w tym nic dziwnego, że i one jako jedne z pierwszych korzystają z technologii bezstykowych. Dlaczego dopiero teraz, a może dlaczego już teraz? Technologiczne możliwości to nie wszystko. Wszędzie tam, gdzie jest rynek, jest też konkurencja i właściwie dopiero to przesądza o wprowadzeniu w życie nowych rozwiązań. Elektronika i technologie informatyczne znacznie wpłynęły na obraz współczesnego świata. Stało się tak nie dlatego, że rozwiązania informatyczne są „lepsze” technologicznie, ale dlatego, że pozwalają obniżyć koszty prowadzonego biznesu. Podobnie jest i tym razem. (abstrakt oryginalny)
Jeszcze w tym roku Bank Zachodni WBK zacznie wydawać karty bezstykowe z logo MasterCard w technologii PayPass, a po Nowym Roku na rynku pojawią się także bezstykowe karty Visa PayWave. Technologia bezstykowa umożliwia organizacjom płatniczym i wydawcom kart ekspansję na rynek płatności niskokwotowych. Dopiero bowiem karty, których użycie nie wymaga potwierdzania transakcji kodem PIN i tracenia cennego czasu na autoryzację mają szansę wyprzedzić gotówkę, zwłaszcza tam, gdzie w grę wchodzą niewielkie rachunki i szybkość obsługi. W Europie znacznie ponad 361 mld transakcji jest rozliczanych przy pomocy gotówki i tylko 60 mld transakcji to płatności bezgotówkowe. (abstrakt oryginalny)
6
Content available remote Systemy poboru opłat drogowych w Polsce i wybranych krajach Unii Europejskiej
100%
Artykuł przedstawia tematykę opłat drogowych w Europie na przykładzie wybranych krajów Unii Europejskiej. Dynamiczny rozwój transportu drogowego zwiększył potrzebę modernizacji i budowy dróg krajowych i autostrad. Na dokonywanie tych zmian potrzebne były coraz większe nakłady finansowe, co spowodowało konieczność wprowadzenia opłat drogowych. Opłaty drogowe przedstawione są jako narzędzie pozyskania środków finansowych na modernizację i budowę dróg. W pracy omówiono rodzaje systemów opłat, ich wady i zalety. Szczególną uwagę zwrócono na elektroniczny system poboru opłat w wybranych krajach Unii Europejskiej. System ten został w 2011 roku wprowadzony również w Polsce. Elektroniczny system poboru opłat, czyli viaTOLL, działa na zasadzie technologii komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu. Został on wprowadzony po systemie winietowym. Zmiany systemu opłat na wybranych drogach krajowych i autostradach mają przynieść korzyści finansowe państwu. (abstrakt oryginalny)
Bank
|
2002
|
nr 5
17-19
The Boston Consulting Group przedstawiła raport dotyczący obsługi płatności. Zaprezentowano jego część dotyczącą konieczności wyboru strategii w zakresie obsługi płatności.
Portugalski system płatniczy w ciągu 20 lat dokonał zauważalnego postępu, a dzięki kooperacji pomiędzy instytucjami sektora bankowego udało się zmienić przyzwyczajenia społeczeństwa co do sposobów realizowania płatności z metody gotówkowej na bezgotówkową. Otwarcie sektora bankowego na inwestorów prywatnych nastąpiło w 1983 r., częściowa prywatyzacja banków została zapoczątkowana w 1989 r. Na koniec 2006 r. w Portugalii funkcjonowały 64 banki komercyjne, 4 instytucje oszczędnościowe i 110 instytucji kredytowych współpracy rolniczej z zrzeszającym bankiem – Central Mutual Agricultural Credit Bank. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest identyfikacja nowych zjawisk obserwowanych w ostatnich latach na rynku płatności detalicznych, przedstawienie ich specyfiki w wybranych regionach/krajach oraz określenie ich oddziaływania na strukturę rynku i obecne na nim podmioty. Do najważniejszych nowych trendów na rynku płatności detalicznych należą: wzrost presji regulacyjnej, gwałtowny rozwój innowacji w obrocie płatniczym, pojawienie się nowych graczy rynkowych, wzrost wymagań konsumentów odnośnie do szybkości i kosztu płatności oraz ewolucja ich zwyczajów płatniczych. Ich efektem są zmiany strukturalne polegające m.in. na obniżaniu barier dostępu do rynku i znacznym wzroście poziomu konkurencji, dezintegracji i defragmentacji procesu płatności, standaryzacji usług płatniczych i automatyzacji procesu płatności oraz rosnącej presji na wzrost przejrzystości kosztów i cen usług płatniczych.(abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy technologii NFC, która pozwala dokonywać płatności za pomocą telefonu komórkowego. Nokia - największy producent telefonów komórkowych na świecie, dostrzega potencjał rozwojowy tej formy płatności i przystąpiła do rozwoju pakietu usług umożliwiających dokonywanie płatności za pomocą telefonów. Równolegle w realizacji podobnego projektu uczestniczą największe polskie banki i operatorzy sieci komórkowych.
Pierwszym celem niniejszego artykułu jest uporządkowanie pojęć związanych z tematyką systemów transferu funduszy. Kolejnym zagadnieniem jest przedstawienie, na podstawie przyjętej systematyki, całościowego spojrzenia na polski system płatniczy. (fragment tekstu)
Artykuł dotyczy stosowania kart bezstykowych jako alternatywnego do gotówki środka transakcyjnego. Autor wyjaśnia zasadę działania kart, zastosowania tej technologii jako narzędzia biznesowego służącego transferowi gotówki oraz potencjałowi wsparcia przez tę technologię popularyzacji transakcji bezgotówkowych.
13
84%
Przed współczesnymi bankami stoi wiele wyzwań wynikających z rozwoju rynków finansowych, globalizacji oraz rewolucji technologicznej i komunikacyjnej. Jednym z obszarów istotnych i wieloaspektowych przeobrażeń jest rynek usług płatniczych. W ostatnich dwóch dekadach zaszły na nim zmiany, które oddziałują na funkcjonowanie banków komercyjnych, w tym pośrednio na ich organizację. Celem niniejszego opracowania jest ocena wpływu realizacji koncepcji centrum usług płatniczych na zmiany w organizacji działalności banków. Dążąc do jego osiągnięcia przedstawiono formy centralizacji i integracji infrastruktury oraz procesów w obszarze usług płatniczych. Następnie odniesiono się do konsekwencji realizacji koncepcji centrum usług płatniczych dla organizacji banków. Główna hipoteza artykułu jest następująca: pełna centralizacja systemów, procesów i czynności wewnątrzbankowych związanych z realizacją usług płatniczych doprowadzi do organizacyjnego podziału niektórych banków na instytucję depozytowo-kredytową oraz instytucję płatniczą. Formułowane w artykule wnioski wskazują na konieczność uwzględnienia w strategiach banków ich roli na krajowym, europejskim i globalnym rynku usług płatniczych, a także na potrzebę weryfikacji organizacji ich działalności, przy rozważeniu koncepcji pełnej centralizacji usług płatniczych i integracji wewnętrznych procesów związanych z ich realizacją. Efektem powyższych zmian może być pełne wyodrębnienie działalności w zakresie usług płatniczych ze struktury organizacyjnej niektórych banków, szczególnie w świetle regulacji obowiązujących w Unii Europejskiej. (abstrakt oryginalny)
Zwrócono uwagę na problem organizacji i kontroli spływu należności, które w dużej mierze mają wpływ na płynność finansową oraz efektywność działalności przedsiębiorstwa. Banki oferują coraz to nowe lub modyfikują istniejące już rozwiązania ułatwiające przedsiębiorcom zarządzanie należnościami. Przybliżono usługę znajdującą się w ofercie Citibanku Handlowego w Warszawie SA, ułatwiającą proces uzgadniania należności - SpeedCollect.
15
Content available remote Rozwój płatności zbliżeniowych w Polsce i na świecie
84%
Celem pracy jest ocena czynników sprzyjających wprowadzaniu przez instytucje uczestniczące w obrocie bezgotówkowym płatności zbliżeniowych na rynek oraz barier rozwoju tej innowacji. W artykule przedstawiono kierunki rozwoju innowacyjnych metod płatności oraz oceniono szanse zaistnienia w świadomości klientów metod najbardziej popularnych. Opisano również sposób funkcjonowania płatności zbliżeniowych oferowanych przez największe organizacje płatnicze. Sukces na rynku płatności odniosą te podmioty, które będą potrafiły przekonać swoich klientów do aktywnego korzystania z technologii zbliżeniowej. (abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy zastosowań usługi BILIX, która umożliwia regulację on-line rachunków za media oraz usługi finansowe i ubezpieczeniowe. Autor pisze o zaletach rachunku elektronicznego, omawia dostępne rodzaje rachunków, objaśnia sposób działania oraz korzyści dla wszystkich zaangażowanych - użytkowników, dostawców oraz dla samego banku partycypującego.
17
Content available remote Płatności natychmiastowe w Polsce na przykładzie systemu BLIK
84%
Celem artykułu jest analiza roli jaką pełni system BLIK w płatnościach natychmiastowych, który stanowi niewątpliwą innowacje na rynku płatniczym, oferując konsumentom jednocześnie bezpieczeństwo i wygodę płatności mobilnych. W artykule zaprezentowano funkcjonowanie systemu BLIK, który w przeciągu zaledwie dwóch lat od uruchomienia zyskał ponad 4 mln klientów, co stanowi połowę wszystkich użytkowników płatności mobilnych. Poddano analizie usługę tego systemu jako płatności natychmiastowej, bowiem mobilne płatności typu P2P w systemie BLIK realizowane są w trybie natychmiastowym i mają stanowić dodatkową usługę oferującą dokonywanie przelewów za pomocą numeru telefonu komórkowego. W następnej kolejności porównano system BLIK z innymi systemami płatności oraz opisano nowe usługi w tym systemie. Zaprezentowano kierunki działań w zakresie rozwoju transgranicznych płatności natychmiastowych w Europie i podkreślono, że bankowość w Polsce należy do jednej z najbardziej nowoczesnych w Europie, m.in. dzięki szybkim i wygodnym rozwiązaniom w obszarze płatności i rozliczeń.(abstrakt oryginalny)
Komunikacja bliskiego zasięgu (Near Field Communication) umożliwia bardzo łatwą i szybką wymianę danych, znajduje ogromne zastosowanie w działaniach marketingowych i reklamowych. Tendencje do wykorzystania NFC (bazującą na technologii RFID) upowszechniającą się za granicą i zyskującą ogromne uznanie konsumentów coraz bardziej staje się powszechna i u nas. Do najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie NFC należą przesyłanie danych oraz płatności zbliżeniowe. Wszystko to składa się na ogromny potencjał marketingowy w tym obszarze. (fragment tekstu)
Przy stałym niedostatku środków na inwestycje informatyczne w bankach spółdzielczych dobrym rozwiązaniem może stać się outsourcing.
Celem niniejszego artykułu jest analiza bieżącego stanu zaawansowania krajów UE w zakresie migracji do systemu SEPA. Hipoteza tu przyjęta brzmi: dotychczasowy proces samoregulacji nie jest wystarczający, co uzasadnia interwencję prawną określającą datę migracji do SEPA. W artykule zastosowano metodę analizy dokumentów wtórnych, publikowanych przez m.in. Związek Banków Polskich, Europejską Radę ds. Płatności, Parlament Europejski i Radę oraz czasopismo specjalistyczne dotyczące rynku finansowego w Europie - gtnews. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.