Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Phone advertising
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Reklama telefoniczna jest w swoim charakterze najbardziej zbliżona do radiowej: krótka, szybka, łatwa w odbiorze. Ale koszt dotarcia z nią do potencjalnych klientów okazuje się na razie kilka razy wyższy niż w przypadku radia, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę tańsze połączenia lokalne. Proporcje te jednak zmienią się: reklama w mediach elektronicznych będzie drożała, a bliskie już zniesienie monopolu Telekomunikacji Polskiej SA doprowadzi do stopniowej obniżki cen rozmów.
Omówiono wykorzystywanie SMS-ów w biznesie reklamowym. Przybliżono specyfikę tej formy przekazu reklamowego.
Za pomocą marketingu mobilnego, w tym przez kampanie SMS, wszystkie elementy klasycznego marketingu mix (produkt, cena, dystrybucja, promocja) mogą być komunikowane do rynku jako zmienne decyzyjne. Przedstawiono przykłady kampanii SMS, które przemawiają za szerokim stosowaniem tego narzędzia w marketingu.
Mobilny marketing to pojęcie wciąż mało znane, kojarzące się wielu osobom z reklamami na samochodowych przyczepach. Tymczasem staje się on źródłem szybko rosnących zysków operatorów, agencji marketingowych oraz samych mediów, bez których jego istnienie byłoby niemożliwe.
Telefon komórkowy jako narzędzie promocji oraz reklamy posiada ogromny potencjał. Przedstawiono formy mobilnego marketingu: promocje BTL, reklamy SMS i MMS, programy lojalnościowe, m-kupony. Formy te dają nową jakość komunikacji z konsumentem. Podano kilka przykładów zastosowania marketingu mobilnego w praktyce.
Era wprowadza nową usługę: możliwość rozpowszechniania reklam przez telefon. Na zachodzie jest to sprawdzony sposób promowania się, ale nie wiadomo, jak przyjmie go polski klient.
7
Content available remote Marketing mobilny a komunikacja marketingowa
67%
Specjaliści marketingu sukcesywnie wykorzystują coraz nowsze rozwiązania dostępne za pośrednictwem telefonii komórkowej, dlatego celem artykułu jest identyfikacja innowacyjnych działań marketingowych, wykorzystujących w kanale komunikacyjnym nowe technologie. (fragment tekstu)
Celem niniejszego artykułu jest przeanalizowanie kampanii marketingowych telefonii komórkowych (PTC sp. z o.o., P4 sp. z o.o. oraz Polkomtel SA) wprowadzających na rynek polski marki typu prepaid: Heyah, Play i 36.6. Zakres czasowy materiału badawczego to pięć lat, od marca 2004 do sierpnia 2009, a terytorialny to obszar naszego kraju. Analiza pozwoli ocenić skuteczność stosowanych instrumentów marketingowych mających wpływ na budowanie więzi z konsumentem między 15 a 25 rokiem życia - odbiorcą usług telefonii mobilnej. Hipoteza badawcza zakłada osiągnięcie sukcesu rynkowego marki pod warunkiem zastosowania celowanej i spójnej komunikacji z młodym odbiorcą opartej na emocjach, ale również na jego autentycznym języku, odpowiadającej jego poczuciu humoru oraz podążającej za jego stylem życia i miejscami, w których przebywa. Na podstawie omawianych trzech kampanii wskazane zostaną skuteczne narzędzia komunikacji oraz takie, które okazały się chybione bądź przesadzone. (fragment tekstu)
Współcześni klienci na zakupy idą uzbrojeni w smartfony i tablety z aplikacjami mobilnymi. Sprawdzają ceny, skanują kody, szukają informacji. Smart-Konsumenci uważają, że odporni są na działania reklamowe. Okazuje się jednak, że nie na każde. A ważne w rozumowaniu konsumenta i podejmowaniu decyzji o zakupie są nawet bariery przestrzenne, czyli brak fizycznego dostępu do danego produktu, który przez firmę jest prezentowany w sposób niewłaściwy. (abstrakt autora)
Jak zachęcić gości galerii handlowych, by po zakupach wybrali się do multikina na filmowy seans? I czy przy okazji można do nich dotrzeć ze spersonalizowanym i skutecznym przekazem reklamowym? Multikino i agencja reklamowa Sensoberg mają na to jedną odpowiedź - beacony. Miniaturowe urządzenia wysyłające sygnał Bluetooth interpretowany tylko przez określone aplikacje mobilne. Taka technologia umożliwia dotarcie z komunikatem osobistym bezpośrednio na ekran smartfona użytkownika podczas filmowego seansu. (fragment tekstu)
Strategia komunikacji oparta na mikromomentach - krótkich chwilach, w których podejmujemy wiele decyzji, może działać w pożądanym modelu dla wielu marek. Google wyróżnia cztery rodzaje mikromomentów a odpowiadają one zachowaniom właścicieli tych urządzeń mobilnych. Np. moment "chcę to wiedzieć" to wariant akceptowany przez 66% posiadaczy smartfonów a dotyczący konkretnych reklam. Urządzenia mobilne stwarzają więc zupełnie nowe perspektywy związane z promocją i sprzedażą produktów. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.