Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 52

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Plan marketingowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Plan marketingowy stanowi instrument pozwalający uporządkować, kierować i koordynować działalność przedsiębiorstwa na rynku. W praktyce plany marketingowe różnią się pod względem zawartości, stopnia szczegółowości, elementów składowych i ich kolejności, ilości i jakości zebranych informacji rynkowych i, co jest najważniejsze, jakością wiązań strategicznych. Plany marketingowe dla leków etycznych (RX) mają zbliżoną strukturę do typowych rozwiązań stosowanych w przypadku produktów wybieralnych. Składa się ona z następujących części: analitycznej, strategicznej, operacyjnej, prognostycznej i kontrolnej. Do specyficznych cech planu marketingowych w dużych firmach farmaceutycznych działających na rynkach leków etycznych można zaliczyć takie kwestie, jak: - wydłużony horyzont czasowy, - wielorodzajowe rozumienie klientów dla leków etycznych, - wielopoziomowa strukturalizacja pacjentów w zależności od ich stosunku do leku RX, - wielość segmentów klientów dla leków etycznych, - wiązania strategiczne w planach marketingowych leków RX. Analizowane procedury planowania i struktury planów marketingowych w firmach farmaceutycznych w odniesieniu do firm dobrej praktyki marketingowej z różnych branż charakteryzują się wysokimi standardami i można je zaliczyć do klasy "dobrych" planów ze względu na: ich wysoki poziom integratywności (zapewniający wewnętrzną spójność planów), oryginalność prowadzonych analiz i propozycji strategicznych, duży ładunek badawczości oraz wielokryterialną mierzalność efektów marketingowych. Ta hipoteza wymaga zweryfikowania poprzez szersze badania empiryczne, obejmujące większą ilość przedsiębiorstw z różnych branż. (abstrakt oryginalny)
W artykule dokonano analizy planów marketingowych opracowanych w średnich i małych firmach województwa dolnośląskiego. Podjęto próbę oceny tych planów. Podkreślono potrzebę rozwoju kształcenia właścicieli, menedżerów i pracowników MSP w zakresie planowania marketingowego. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono korzyści planowania międzynarodowego oraz rozwój planowania międzynarodowego. Omówiono problemy związane z planowaniem międzynarodowym.
Plan marketingowy może w istotny sposób przyczynić się do sukcesu rynkowego przedsiębiorstwa, dlatego też menedżerowie powinni przywiązywać dużą wagę do jego budowy i przełożenia go na działania praktyczne. Planowanie marketingowe jest procesem decyzyjnym dotyczącym określania zakresu działalności i kierunków rozwoju przedsiębiorstwa na podstawie analizy obecnej i przyszłej sytuacji rynkowej. Artykuł analizuje modele tego planowania.
Zadaniem opracowania jest próba omówienia kwestii finansowych w planie biznesowym i planie marketingowym. Omówiono również zależności występujące między tymi rozwiązaniami.
Podstawą działań marketingowych firmy jest dobry plan. Z planowaniem bywało u nas różnie. Po okresie radosnej twórczości planowej gospodarki socjalistycznej, plany były w niełasce. Zasada "niech będzie co wyjdzie" królowała jednak krótko. Planowanie powróciło, aczkolwiek w innym kształcie i roli. Planowanie jest myśleniem, czynnością umysłową, która ciągle i systematycznie pobudza człowieka do działań zorientowanych ku przyszłości. Większość planów marketingowych w firmach, także ubezpieczeniowych, to plany krótkookresowe, najczęściej roczne.(abstrakt oryginalny)
W niniejszej części miniszkółki planu marketingowego w Excelu autor zwraca uwagę na streszczenie menedżerskie. Adresowane jest ono przede wszystkim do menedżerów wyższych szczebli, którzy dzięki niemu są w stanie, jednym rzutem oka na plan, zapoznać się z głównymi celami i sposobami ich osiągania. Udostępniono przykład w jaki sposób sprawnie przygotować poszczególne elementy streszczenia menedżerskiego
Planowanie marketingowe ściśle wiąże się z opracowaniem planu, który wynika z marketingowej strategii rozwoju firmy. Dobry plan to połowa sukcesu. W artykule omówiono uniwersalne reguły konstrukcji takiego planu.
Autor definiuje marketing usług transportowych, omawia celowość badań marketingowych oraz metody pozwalające określić pozycję rynkową przedsiębiorstwa. Następnie przedstawia zagadnienie planu marketingowego opracowanego dla przedsiębiorstwa transportowego.
Przygotowaliśmy plan marketingowy inspektoratu. W części końcowej zapisaliśmy konkretny plan działania z określeniem zadań do wykonania w poszczególnych okresach czasu. Mamy do dyspozycji narzędzia wypracowane szczegółowo w tzw. marketingu mix. Ogólne omówienie tych instrumentów znalazło się w publikacjach "Wiadomości Ubezpieczeniowych", zbyteczne więc byłoby powtarzanie już zaprezentowanych tematów, aczkolwiek zawsze każdy problem można analizować w różnych ujęciach.(abstrakt oryginalny)
Autorka przedstawiła cele i rodzaje planu marketingowego. Aby był poprawnie zbudowany należy podzielić go na kilka segmentów: streszczenie; wprowadzenie; analiza sytuacji; możliwości i problemy; cele marketingowe; strategie marketingowe; taktyki marketingowe; dane finansowe. Taki plan zapewnia proces planowania walki konkurencyjnej. Do jego stworzenia potrzebne są wnikliwe analizy konsumentów, konkurentów oraz innych czynników środowiska, w którym funkcjonuje przedsiębiorstwo.
Artykuł omawia wykorzystanie mediów dla osiągania celów marketingowych.
Hitem rynkowym, który przyniósł firmie Procter i Gamble w ostatnim roku finansowym przychód rzędu 200 mln USD jest nowa elektryczna szczoteczka do zębów "SpinBrush".
Artykuł daje wskazówki jak prawidłowo przeprowadzić kampanię reklamową w oparciu o wykorzystanie mediów: prasy, radia, telewizji.
The article brings up the subject of usefulness information placing in the Internet to make marketing plan for activity of micro, small and medium enterprises of wood industry. It also shows the capabilities of using them to write the marketing plan. The conclusion is: the Internet is as much advanced developed the data base now, so it can systematicaly replace the traditional sources to make the marketing plan and shorten considerably time and reduce costs to create it. There is only one problem - the businessmen will always have to think about honesty and authenticity of information placing in the Internet.(original abstract)
Strategia marketingowa firmy nie może być wyłącznie narzędziem w gestii marketerów czy współpracującej z nimi agencji reklamowej. Muszą ją znać oraz stosować w praktyce wszyscy kluczowi pracownicy firmy. Strategia powinna uwzględniać zarówno pion zarządzający firmy, jak i pracowników operacyjnych. Proces implementacji strategii marketingowej do wewnątrz firmy wymaga wiele uwagi i pracy.
Plan marketingowy jest integralną częścią biznes planu, a informacje w nim zawarte mogą mieć wpływ na tworzenie i realizację pozostałych planów cząstkowych. Plan ten ustala cele rynkowe przedsiębiorstwa i sugeruje strategię umożliwiającą osiągnięcie tych celów. Jest zarówno planem działania, jak i dokumentem. Powinien wskazywać najbardziej obiecujące możliwości dla przedsiębiorstwa, a także określać sposób penetracji, osiągnięcia i utrzymania pozycji na określonych rynkach. Jest narzędziem, za pomocą którego można połączyć wszystkie elementy kompozycji marketingowej w skoordynowany plan działania.(fragment tekstu)
Autor przekonuje, że używając znaku, konsekwentnie wzbogacając jego znaczenie, można symbole tworzyć pamiętając, że do ich odczytania konieczne będzie wspólne doświadczenie pewnej zbiorowości (np. konsumentów, użytkowników). Musi istnieć to „coś", co ich łączy i pozwala przeżywać coś istotnego, ważnego, wspólnego. Zdaniem autora próbując zrozumieć istotę symbolu, możemy bardziej świadomie wykorzystywać znaki w komunikacji z nabywcą i nawet samo logo może stać się znakiem rozpoznawczym, wskazującym na „swojego". Na tym polega paradoks symbolu, że pokazując mniej, komunikujemy więcej i pełniej – pisze autor.
19
Content available remote Programy motywacyjne w multi-level marketingu i ich rola prawna
63%
Osoba, która rozpoczyna działalność w ramach MLM (z ang. multi-level marketing), kieruje się różnymi motywami. Główne z nich dotyczą możliwości osiągnięcia dochodów. W niniejszym artykule przedstawiono programy motywacyjne funkcjonujące w sieci PGN R. oraz wskazano, jaka jest rola prawna tych programów. W polskim systemie prawnym nie ma odrębnej regulacji odnoszącej się wyłącznie do MLM. Tworzą one sieć w oparciu o zasadę swobody kontraktowej określonej w art. 3531 k.c., z której wynika, że strony, zawierając umowę, mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, a ograniczają je przepisy prawa, zasady współżycia społecznego oraz natura stosunku prawnego. Organizator sieci stosuje także regulaminy, w których uregulowane są szczegółowe zasady korzystania przez przedsiębiorców z programów motywacyjnych. Prawne związanie stron regulaminami wynika z art. 384 §1 k.c. Programy motywacyjne w MLM mają przede wszystkim charakter materialny. Osoby, które osiągną określony obrót, mogą otrzymać m.in. dopłatę do samochodu czy nagrody rzeczowe, jak zegarek. (abstrakt oryginalny)
Wraz z malejącą skutecznością tradycyjnych narzędzi budowania przewagi konkurencyjnej rośnie presja na poszukiwanie sposobów, które będą wyróżniać przedsiębiorstwo i oferować większą wartość nabywcom. Kreatywnośc jest niezbędna do skutecznego działania na rzecz nowych produktów, przeprowadzania ulepszeń i zmian w przedsiębiorstwie oraz inicjowania jakichkolwiek projektów związanych z opracowywaniem planów marketingowych. Czynnikiem sprawczym kreatywności jest podmiot, który może być smodzielny pracownik, zespół, koalicja lub sieć społeczna. W artykule uwagę skoncentrowano na znaczeniu zespołu kreatywnego, który rozwiązuje problem wymagający twórczego podejścia. Podjęta została próba zidentyfikowania roli i uwrunkowań procesów komunikacji w zespołach kreatywnych. Tekst artykułu opiera się na analizie literatury przedmiotu oraz własnych badań ankietowych przeprowadzonych w działach markietingowych przedsiębiorstw oraz wywiadach pogłębionych z menedżerami marketingu. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.