Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Planowanie systemów informacyjnych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Planowanie systemów informacji w większości przedsiębiorstw jest ciągle jeszcze we wczesnym stadium rozwoju . Otwartymi zagadnieniami, wymagającymi dalszych badań, pozostają: jaki poziom szczegółowości i centralizacji trzeba uwzględnić w formułowaniu planu ZSI, jaki winien być horyzont czasowy dobrego planu ZSI, w jakim stopniu dyrekcja przedsiębiorstwa winna uczestniczyć w ustalaniu struktury przedsięwzięć lub planu ogólnego oraz na jakich zasadach należy ustalić kontakt między kierownictwem naczelnym - komórkami planowania ogólnozakładowego, a zespołem planowania ZSI od momentu jego inicjacji, czy i jak przedsiębiorstwo winno korzystać z usług zewnętrznych ośrodków EPO, jakie metody pomiaru należy zastosować przy badaniu kosztów i efektów ZSI. (fragment tekstu)
Wzrastający stopień złożoności procesów pracy wymaga od kierownictwa doskonalenia metod ułatwiających sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem jako całością. Chodzi przy tym nie tylko o optymalizacje wykorzystania podstawowych czynników produkcji, lecz także o przesuwane często na "drugi plan" trudno wymierne procesy informacyjno-decyzyjne, których wpływ na wynik finansowy jest niebagatelny. Opracowanie niniejsze ma na celu zaprezentowanie uwag i wniosków (dotyczących zarówno przyjętego narzędzia badawczego jak i analizowanej rzeczywistości) jaki pojawiły się podczas eksperymentalnego modelowania strumieni informacji i strumieni decyzji w wybranej komórce Przedsiębiorstwa Opakowań blaszanych OPAKOMET.
Globalizacja i turbulentne otoczenie powodują konieczność ciągłego doskonalenia systemów wspomagania organizacji zgodnego ze strategią jej rozwoju. Proces doskonalenia jest realizowany w ramach projektów informatycznych, które mogą dotyczyć wdrożenia, modernizacji, rozwoju i integracji systemów wspomagania organizacji. W przypadku dużych i średnich przedsiębiorstw, zmiany najczęściej dotyczą systemów planowania zasobów przedsiębiorstwa (Enterprise Resource Planning - ERP). Celem opracowania jest prezentacja uwarunkowań zarządzania projektami doskonalenia systemów ERP. W opracowaniu ukazano również znaczenie projektów w kontekście rozwoju organizacji oraz specyfikę projektów doskonalenia systemów ERP. Pominięto krótką charakterystykę systemów ERP oraz etapu doskonalenia na tle cyklu życia systemu ERP zawartą w innym opracowaniu. (fragment tekstu)
Efektywna obsługa całokształtu procesów logistycznych pozostaje w ścisłym związku ze sprawnym systemem informacyjnym. W tym celu organizacje XXI wieku stosują powszechnie narzędzia i technologie teleinformatyczne wspomagające te systemy. Szczególnie dotyczy to przedsiębiorstw produkcyjnych. W projektowaniu systemów informacyjnych (SI) każdej organizacji, zwłaszcza wspomagających procesy logistyczne, ważne są: istota systemu informacyjnego i jego funkcje, użyteczność informacji oraz progresywność luki informacyjnej. (fragment tekstu)
Ostatnie lata przyniosły spore przewartościowanie w sferze pojmowania przedsiębiorczości w Polsce. Burzliwy rozkwit różnych form aktywności gospodarczej pociągnął za sobą potrzebę budowania długofalowych koncepcji rozwoju dla większości podmiotów funkcjonujących na wolnym rynku. Niebagatelną rolę w całym procesie odgrywa informacja. W artykule przedstawiono koncepcję tworzenia strategii informacyjnej firmy w oparciu o model zaproponowany przez prof. A. Targowskiego. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono sugestie dotyczące zakresu prac analityczno-projektowych, jakie należy przeprowadzić w celu dokonania modernizacji systemu informacyjnego. Przeprowadzono analizę różnych podejść i metod projektowania pod kątem ich wpływu na kształtowanie czynników określających skuteczność funkcjonowania przedsiębiorstwa. Przedstawiono propozycję strategii projektowej mającej zapewnić dobór najkorzystniejszych metod i technik projektowania w celu zapewnienia poprawności i trafności definicji zmian, jakie mają być wprowadzane w organizacji w tym również systemu informacyjnego niezależnie od środków stosowanych do jego obsługi. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono problematykę wykorzystania techniki informacyjnej jako narzędzia zdobywania i utrzymywania przewagi konkurencyjnej. Jego celem jest wskazanie możliwości i potrzeb wykorzystania drogich narzędzi informatycznych jako czynnika strategicznej zmiany organizacyjnej. Opracowanie oparto głównie na zachodniej literaturze oraz własnych obserwacjach i doświadczeniach. Sformułowano zalecenia dla menedżerów i informatyków mające pomóc w przyjęciu strategicznego punktu widzenia zastosowań techniki informacyjnej. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest prezentacja zmian zachodzących w ostatnich latach w obszarze zarządzania przedsięwzięciami informacyjnymi. Dokonano analizy istoty współczesnych przedsięwzięć z obszaru technologii informacyjnych oraz odnoszących się do nich koncepcji zarządzania. Przedstawiono koncepcję redefinicji modelu zarządzania przedsięwzięciami informacyjnymi.
Opracowanie to przedstawia metodę oceny stanu organizacyjnego uczenia się na poziomie strategicznym na podstawie diagnozy zawartości informacyjnej i uwarunkowań organizacyjnych funkcjonowania Systemu Informacji Strategicznej. Przedstawiony został przykład zastosowania opisanej metody w praktyce: przytoczone zostały wyniki przeprowadzonych badań ankietowych, ich analiza i ujęcie modelowe, oraz wnioski co do stanu organizacyjnego uczenia się w wybranym przedsiębiorstwie. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.