Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 54

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Pośrednictwo kredytowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Zwrócono uwagę na sukces rynkowy brytyjskiej firmy Provident działającej na polskim rynku od 1997 r. Udziela ona pożyczek, nawet na niewielkie kwoty. Klientów nie brakuje, mimo wysokiego oprocentowania.
Omówiono takie zagadnienia jak: przedsiębiorstwa pośrednictwa kredytowego w Polsce, oferta produktowa firm pośrednictwa kredytowego, rozmiary rynku pośrednictwa kredytowego, perspektywy rozwoju rynku pośrednictwa kredytowego. Podkreślono, że obecna struktura firm pośrednictwa kredytowego jest bardzo zróżnicowana pod względem własnościowym. Najwięksi pośrednicy z reguły kontrolowani są przez banki.
Celem artykułu jest przedstawienie istoty i skali działania pośredników kredytu hipotecznego w Polsce oraz dwóch metod ich wynagradzania (prowizja od banku, wynagrodzenie od klienta). Hipoteza artykułu brzmi następująco: pośrednicy kredytu hipotecznego w Polsce powinni być wynagradzani w postaci prowizji od banków, a wynagradzanie od klientów powinno dotyczyć wyłącznie doradców kredytu hipotecznego. W artykule wykorzystano badania klientów pośredników kredytowych przeprowadzone na zlecenie Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce i ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych przez Dom Badawczy Maison oraz na zlecenie Związku Firm Doradztwa Finansowego przez Kantar TNS. Ponadto przedstawiono autorskie porównanie wad i zalet metod wynagradzania pośredników kredytowych z punktu widzenia banku, pośrednika kredytowego i klienta.(abstrakt oryginalny)
Kryzys gospodarczy silnie wpływa na branżę pośrednictwa, gdyż spada sprzedaż i dostępność do kredytów. Zmusza to pośredników kredytowych do wprowadzenia niezbędnych modyfikacji oraz dostosowania polityki kredytowej do nowej sytuacji. W artykule przedstawiono obraz pośrednictwa kredytowego w Polsce, a także scharakteryzowano działalność spółek pośrednictwa kredytowego takich jak: DF QS, Fiolet, PDK, Żagiel, AIG Credit.
Omówiono sytuację na rynku pośrednictwa kredytowego w 2002 r. Zwrócono uwagę, że krajowe spółki pośrednictwa kredytowego pozyskały w większości bardzo silnych inwestorów.
Cetelem Polska, jeden z mniejszych pośredników kredytowych, stara się o licencję bankową. To jednak proces długotrwały dlatego też francuska firma chce odkupić licencję bankową. Nieoficjalnie wiadomo, że Cetelem chce odkupić licencję bankową od BGK lub Banku Handlowego.
W artykule przedstawiono wielkość sprzedaży kredytów konsumpcyjnych przez największych pośredników w Polsce w latach 1997-2004 oraz podmioty pełniące funkcje akwizycyjne w bankowości. Następnie omówiono zalety i wady pośrednictwa kredytowego. Na koniec zaprezentowano dwie podstawowe formy pośrednictwa: spółki ukierunkowane na określone segmenty klientów oraz na klientów masowych.
W opinii Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości pośrednictwo kredytowe to działalność, której celem jest uczynienie możliwie wszystkiego, aby obie strony zawarły umowę kredytu. Pośrednik musi być neutralny. Definicja pośrednictwa krajowego oraz potwierdzenie braku opodatkowania tej czynności podatkiem od towarów i usług została ogłoszona w wyroku ETS z 21 czerwca 2007 r. w sprawie C – 453/05 Volker Ludwig przeciwko Finanzamt Luckenwalde. Orzeczenie zostało wydane w trybie prejudycjalnym. Zdefiniowanie pośrednictwa jest korzystne dla wnioskodawcy. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie szczegółowych działań związanych z wprowadzeniem w Polsce dyrektywy hipotecznej (Mortgage Credit Directive - MCD), której implementacja do porządków prawnych państw członkowskich UE, w tym do prawa polskiego, miała nastąpić w marcu 2016 r. Według stanu na koniec czerwca 2016 r. ustawa o kredycie hipotecznym stanowiąca implementację dyrektywy hipotecznej jest na etapie konsultacji społecznych (projekt z dnia 25 maja 2016 r.) (fragment tekstu)
Bank
|
2004
|
marzec
47-49
Dynamicznie rozwija się rynek kredytów hipotecznych. Zwiększa się ich dostępność i atrakcyjność dla klientów. Zamieszczono oferty banków dotyczące kredytów hipotecznych dla osób fizycznych.
Do tej pory w piśmiennictwie, którego przedmiotem są finanse, uwaga autorów zazwyczaj koncentrowała się na instytucjach mających istotny udział w strukturze systemu finansowego. Zachodzi więc potrzeba prezentacji stosunkowo nowego segmentu, który stanowią pośrednicy i doradcy kredytowi. Wymaga to sformułowania definicji opisujących pośrednictwo i doradztwo oraz rozważenia specyfiki ich funkcjonowania. W obliczu licznych zmian w gospodarce poszukuje się nowych możliwości i rozwiązań, które pozwolą na podnoszenie efektywności uczestników rynku. Odpowiedzią na te poszukiwania może być działanie o innowacyjnym charakterze, którym jest outsourcing. W słowniku języka polskiego wyjaśniono znaczenie terminu innowacje jako wprowadzanie czegoś nowego1. Natomiast w dokumentach OECD innowacja to zastosowanie w praktyce nowego lub znacząco ulepszonego rozwiązania w odniesieniu do produktu albo usługi, procesu marketingu lub organizacji. (fragment tekstu)
The dynamic development of the mortgage market, especially in the period before the current financial crisis, revealed that within the EU there are local mortgage credit markets and that it is necessary to harmonize the rules of the system and consumer protection within the Community. The intention of the creators of the Mortgage Credit Directive was to organize the mortgage lending market for residential purposes and make it transparent, as well as increase the safety of the consumer credit market, along the lines of what took place earlier in the consumer credit market regulations (The Consumer Credit Directives no. 2008/48/EC and earlier no. 87/102/EEC). The Mortgage Credit Directive implies for lenders - credit institutions to act at every stage of the lending process with respect to the consumer's interest and to provide them with adequate services for their needs. Due to the large role of indirect distribution channels of mortgages by banks there are certain requirements for intermediaries, brokers and credit advisors. The implementation term of the Directive, appointed for March 2016, implies action to be taken in order to implement the provisions of this Directive into Polish law. The legislative process is being conducted by the Ministry of Finance and supported by the Group on implementation of the Mortgage Credit Directive operating with the Council of Financial Market Development. (original abstract)
W artykule omówiono zagadnienia związane z pośrednictwem kredytowym na przykładzie spółki Żagiel. Poruszono również kwestie powiązań, kapitałowych pośrednika kredytowego i banku oraz działalności na rynku finansów konsumenckich (consumer finance).
14
75%
Rozwinięty i sprawnie funkcjonujący sektor finansowy jest ważnym czynnikiem determinującym tempo wzrostu gospodarczego w każdym kraju. Jak dowodzi dorobek naukowy teorii finansów, na rynkach finansowych występuje szereg negatywnych zjawisk, które zaburzają jego sprawne funkcjonowanie. Wyróżnić wśród nich można m.in. asymetrię informacji, która implikuje inne niekorzystne procesy, w tym negatywną selekcję czy pokusę nadużycia. Remedium na tego typu niedoskonałości rynków finansowych jest działalność pośredników finansowych, która ma na celu sprawne przekazywanie środków pomiędzy podmiotami deficytowymi a nadwyżkowymi. W realiach gospodarczych okazuje się jednak, że czynnik, który z jednej strony determinuje konieczność istnienia instytucji pośrednictwa finansowego, z drugiej strony może ograniczać zakres ich funkcjonowania. Celem pracy jest zweryfikowanie postawionej przez autorki hipotezy, że w okresie kryzysu finansowego zjawisko negatywnej selekcji przyczyniło się do ograniczenia rozwoju rynku kredytów dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych w Polsce, będącego wyznacznikiem zakresu pośrednictwa finansowego. Ze względu na miejsce, jakie w pośrednictwie finansowym zajmują banki, rozważania empiryczne zostaną zawężone do analizy działalności podmiotów bankowych. (fragment tekstu)
Coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się finansowe usługi pozabankowe. SKOK-i i pośrednicy kredytowi docierają do klientów, dla których nie ma dziś ofert w sektorze bankowym. Prognozy wskazują, że w najbliższej pięciolatce powinna intensywnie rozwijać się bankowość detaliczna.
Celem artykułu jest prezentacja rekomendacji na tle charakterystyki branży pośrednictwa i doradztwa kredytowego w Polsce i roli instytucji w sprzedaży kredytów dla gospodarstw domowych. Hipotezą badawczą artykułu jest stwierdzenie, że standaryzacja pośredników i doradców kredytowych jest od dawna oczekiwana przez klientów, instytucje finansowe i same podmioty z branży, ponieważ pozwoli ona wyeliminować nieuczciwe podmioty z rynku i zwiększy bezpieczeństwo konsumentów. Przyczyną podjęcia przedmiotowej problematyki jest duża i ciągle rosnąca rola pośredników i doradców kredytowych w Polsce, przy jednoczesnym braku badań naukowych1 i monografii w tym zakresie. (fragment tekstu)
W prezentowanym artykule zostaną określone podstawowe uwarunkowania funkcjonowania w warunkach polskich instytucji pośrednictwa kredytowego, a także ich rola w rozwoju całego sektora finansowego, szczególnie sytuacji banków komercyjnych (holdingów finansowych). Uwzględniono zostaną w tym celu przesłanki rynkowe, ekonomiczne i prawne. Problematyka analizy będzie przy tym uwzględniała zarówno specyfikę pośrednictwa tradycyjnego, jak również z wykorzystaniem takich kanał dystrybucji, jak sieć internetowa. Sieć internetowa nie może całkowicie zastąpić tradycyjnych form kontaktu z klientem, głównie indywidualnym, jednak umożliwia wzrost konkurencji potencjalnej i zapewnia większą transparentność oferty. Dalsza liberalizacja, pojawianie się nowych instytucji i internacjonalizacja rynków mogą jeszcze bardziej pogłębiać proces outsourcingu świadczenia usług kredytowych. (fragment tekstu)
Celem opracowania jest przedstawienie ewolucji poglądów na nadzór nad instytucjami pośrednictwa kredytowego i doradztwa finansowego w Polsce oraz próba przedstawienia wpływu nadzoru nad tymi instytucjami na stabilność i bezpieczeństwo polskiego systemu bankowego. (fragment tekstu)
19
Content available remote Fast Loans - Method of Raising Liqyudity or Reason Rising Debt
63%
This article describes the essence of fast, instant cash loans which can raise liquidity or be the cause of growing indebtedness. The purpose of this article is to show the advantages and disadvantages of fast loans and attempt to compare different loan options available to the client on the Polish market. In this paper an analysis of the costs, repayment terms and specificities loan offers, which showed that fast loans perfect solution for those conscious consequences borrowings. (original abstract)
Pośrednictwo kredytowe nie ma długiej historii w Polsce, ale na podstawie sprawozdań statystycznych, można zauważyć, że działania w tym obszarze rozwijają się bardzo intensywnie. Dobrobyt i wysoki popyt na produkty finansowe w latach 2007 i 2008 wpłynęły na pozytywne wyniki badanych firm. Przedstawiono podstawowe dane dotyczące sektora bankowego oraz obraz pośrednictwa kredytowego w Polsce w dobie kryzysu finansowego.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.