Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Pożary
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
nr 3-4
61-68
Wśród zdarzeń destrukcyjnych jednymi z podstawowych zdarzeń są takie katastrofy, jak pożar, wybuch i uderzenie pioruna. Zdarzenia te powodują negatywne zjawiska społeczne i gospodarcze. Dlatego społeczności starają się im zapobiegać i ograniczać ich skutki, a następnie rekompensować straty. Dla firmy ubezpieczeniowej analiza ryzyka pożaru ma fundamentalne znaczenie. Jeżeli jest to zrobione prawidłowo to składki są naliczane prawidłowo i dzięki temu wynik finansowy zakładu ubezpieczeń jest dodatni(abstrakt oryginalny)
W artykule porównano właściwości alkoholu metylowego i benzyny w aspekcie zagrożeń pożarowo-wybuchowych. Scharakteryzowano budowę zbiorników magazynowych na metanol oraz przedstawiono sposób ich zabezpieczeń. Określono skutki pożarów metanolu i benzyny w zbiorniku o średnicy 31,4 m oraz rozlewiska o powierzchni 700 m2 . Przeprowadzone w programie ALOHA 5.4.2.1 symulacje zdarzeń awaryjnych wskazują, że mniejsze zagrożenie w przypadku pożarów powierzchniowych generuje metanol. Wyznaczone zasięgi stref zagrożenia w przypadku benzyny były co najmniej 2 razy większe. (abstrakt oryginalny)
Działalność gospodarcza człowieka narażona jest na różne niebezpieczeństwa, które mogą zakłócić normalny przebieg podejmowanych czynności, zahamować lub zniweczyć osiągnięte rezultaty. Losowe i nieszczęśliwe wypadki mogą zdarzyć się nawet przy zachowaniu niezbędnej ostrożności i to w warunkach stosowania środków prewencyjnych i represyjnych. Dlatego też formą pokrywania ujemnych zdarzeń losowych są ubezpieczenia gospodarcze, które w przypadku wystąpienia szkód losowych pozwalają na kompensację strat. Pełna kompensacja strat stwarza u ubezpieczającego poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.(abstrakt oryginalny)
Podziemne obiekty tunelowe stwarzają poważne zagrożenie także z punktu widzenia prowadzenia tam działań ratowniczo-gaśniczych. Pożary powodują zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, szczególnie że ze względu na możliwość wystąpienia paniki, trudności podczas ewakuacji oraz innych utrudnień w tego typu obiektach związanych z dotarciem ekip ratowniczych do poszkodowanych. Występujące w tych obiektach materiały palne, także w postaci znajdujących się w nich pojazdów powodują zwiększenie szybkości rozprzestrzeniania się ognia oraz wzrost intensywności powstawania dymu. Całkowite wyeliminowanie wypadków i pożarów w tego typu obiektach wydaje się niemożliwe. Dlatego bardzo ważne jest stworzenie odpowiednich warunków do prowadzenia skutecznej akcji ratowniczo-gaśniczej: likwidacji pożaru, prowadzenia ewakuacji i ratowania życia oraz mienia. W prezentowanym artykule zostały omówione podstawowe problemy oraz specyfika prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych podczas wypadków w tunelach drogowych. Poruszone zostały również organizacyjne aspekty podejmowanych działań ratowniczych z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników. Na podstawie przeprowadzonej analizy sformułowano wnioski końcowe. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.