Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 168

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Poczta elektroniczna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Rapot firmy Sare.pl pokazuje, że newslettery są wysoko cenioną formą pozyskiwania informacji, a stosunek do nich jest pozytywny, co potwierdza 54 proc. respondentów badania. Według raportu Nielsen Norman Group istnieją trzy najczęściej wymieniane przez internautów powody subskrybcji. Po pierwsze, newslettery pozwlająna otrzymywanie interesujących informacji. Po drugie, stanowią również wygodną formę komunikacji, ponieważ są przesyłane bezpośrednio do skrzynki pocztowej. Są także proste w użytkowaniu - wystarczy otwarcie wiadomości. Po trzecie wreszcie, są dostarczane na bieżąco i dotyczą bieżących spraw.
Może się zdarzyć, że list niebędący spamem trafia u odbiorcy do Kosza. Dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy wiadomość e-mail została przygotowana z pominięciem standardów kodowania szablonów e-mailingowych lub bez znajomości podstawowych zasad e-mail marketingu. W dalszej części artykułu poruszono zagadnienia związane z praktycznymi aspektami projektowania szablonów korespondencji e-mail oraz kwestie dotyczące przygotowania zapytania ofertowego, a także przedstawiono porady pomagające w omijaniu filtrów antyspamowych. (fragment tekstu)
Lotus umożliwia komunikowanie się w organizacji, zarówno poziome jak i pionowe. Pozwala on na usunięcie problemów pisemnej informacji. Opisując wpływ Lotusa na komunikowanie posłużono się czteroczłonowym modelem organizacji Leavitta. W praktyce podstawowym elementem programu jest poczta elektroniczna oraz przeglądarka internetowa. System pozwala także na dostęp pracowników do aktualnej wersji dokumentów, a także wspomaga proces ich tworzenia, aktualizacji i archiwizacji.
Autor przedstawił zmiany jakie wprowadzono do programu Outlooka. Jego ekran podzielono na trzy segmenty. Ikony Outlook Today i sieć katalogów zastąpiło okienko, którego zwartość zmienia się, gdy przechodzimy z poczty do kalendarza lub książki adresowej Gdy sprawdzamy pocztę w środkowym obszarze pojawia się lista nadesłanych wiadomości.
Poczta elektroniczna, czyli e-mail, stała się najczęściej wykorzystywaną usługą komunikacyjną. W artykule omówiono trzy modele i protokoły poczty elektronicznej: model off-line i protokół POP3, on-line i telnet oraz model rozłączony i protokół IMAP4.
W artykule poruszono kwestie niechcianych wiadomości elektronicznych, które zalewają w ostatnich latach skrzynki pocztowe użytkowników z całego świata. W pracy przedstawiono relację z eksperymentu przeprowadzonego w jednej z firm. Polegał on na monitorowaniu wiadomości typu spam odbieranych przez skrzynki pocztowe pracowników. Badania pozwoliły zidentyfikować newralgiczne kwestie związane z udostępnianiem służbowych adresów mailowych. Na podstawie poczynionych obserwacji przygotowano cykl szkoleń, których celem było zminimalizowanie zjawiska spamu. (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote O mechanizmach retorycznych stosowanych w tematach e-maili marketingowych
75%
W artykule zostały omówione funkcje figur retorycznych używanych w tematach e-maili marketingowych. Zanalizowano takie figury retoryczne, jak anaphorá, epiphorá, diaphorá, polýptōtos, parḗchēsis, parallēlismós, homoióptoton, homoióteleuton,antytethón. Badany materiał dowodzi, że figury retoryczne stosowane w tytułach e-maili marketingowych mają przede wszystkim przyciągać uwagę odbiorcy, ale nie jest to ich jedyne zadanie. (abstrakt oryginalny)
Nie ma wątpliwości, że przyszłością biznesu jest Internet. Transakcje będą bowiem coraz częściej zawierane drogą elektroniczną. Na razie jednak podstawowym narzędziem korzystania z Internetu jest komputer podłączony poprzez modem do sieci telefonicznej.
W artykule podjęto próbę wskazania możliwości wykorzystania przez polskie sieci telefonii komórkowej nowoczesnych narzędzi komunikacji (takich jak: forum dyskusyjne, czat i jego odmiany, kwestionariusz internetowy, poczta elektroniczna, mobilny informator, sonda SMS-owa, telefon komórkowy) do badania satysfakcji klientów. Narzędzia takie mogą być wykorzystywane w już działających systemach customer relationship management (CRM) jako komplementarne źródła informacji i opinii. W tekście ujęto również rozważania o możliwych przyczynach niewykorzystywania wspomnianych narzędzi w praktyce. (abstrakt oryginalny)
Procesy komunikacji we współczesnych organizacjach w wyniku rozwoju techniki podlegają wielu zmianom. W artykule zamieszczono wyniki badania skali i sposobu wykorzystania poczty elektronicznej w organizacjach. Przedstawiono częstotliwość wykorzystania służbowej komunikacji e-mailowej w różnych grupach pracowników i organizacji. Uzyskane wyniki potwierdziły, iż poczta elektroniczna jest często wykorzystywana, a jednocześnie istnieje znaczne zróżnicowanie w aktywności użytkowników tego kanału komunikacji. Wskazano na rosnące wykorzystanie oprogramowania pocztowego, także do celów innych niż komunikacja. Badanie potwierdziło występowanie zjawiska zacierania się granic pomiędzy życiem prywatnym pracowników a życiem zawodowym w wyniku stosowania komunikacji e-mailowej. (abstrakt oryginalny)
Rosnący wpływ środowiska elektronicznego na funkcjonowanie współczesnych organizacji powoduje sięganie przez nie po nowe instrumenty oparte na technologiach internetowych. Jednym z najważniejszych spośród nich jest niewątpliwie poczta elektroniczna. Niniejszy artykuł jest próbą pokazania całościowego obrazu różnorakich konsekwencji związanych z wykorzystaniem przez organizacje tego właśnie narzędzia. Przedstawiono cztery podstawowe obszary wyzwań, jakie ujawniają się wraz z wprowadzeniem poczty elektronicznej do środowiska pracy organizacji, oraz dokonano ich analizy. (abstrakt oryginalny)
Za pomocą Internetu możliwe jest między innymi przeprowadzenie badań mających na celu ustalenie efektywności działań reklamowych określonych podmiotów rynkowych. Najczęściej przyjmują one postać badań, których istota zakłada wykorzystanie kwestionariuszy ankietowych. Najczęściej ankiety zamieszcza się za pośrednictwem poczty elektronicznej (listy e-mailowe) oraz na witrynach www. (fragment tekstu)
Autor podkreśla, że mailing jest jak okładka książki – sprzedaje od razu treść. Jeśli będzie beznadziejna, to nikt jej nie przeczyta. Autor wyjaśnia więc na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę projektując mailing.
Celem opracowania jest weryfikacja występowania zagrożeń wynikających ze stosowania poczty elektronicznej w wybranych organizacjach działających w Polsce. Zagrożenia podlegające analizie obejmują: przeciążenia informacyjne, nieporozumienia w procesie komunikacji, zacieranie się granic między życiem służbowym a prywatnym pracowników. W artykule wykorzystano wyniki badań kwestionariuszowych przeprowadzonych przez autora wśród 297 pracowników wykorzystujących w pracy pocztę elektroniczną. Badania potwierdziły występowanie analizowanych zagrożeń w badanych organizacjach, jednak ryzyko ich wystąpienia jest zróżnicowane. Grupą najbardziej zagrożoną analizowanymi zjawiskami jest kadra menedżerska. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono i opisano platformę do analizy poczty elektronicznej zorientowanej na wspomaganie zarządzania projektami organizacji zarówno biznesowej, jak i niebiznesowej. Zakłada się pozyskiwanie danych z serwerów IMAP i ich przetwarzanie w celu tworzenia raportów dotyczących czynności komunikacyjnych pomiędzy udziałowcami projektu w formie graficznej i tabelarycznej. Raporty mogą być użyteczne w analizowaniu wewnętrznej komunikacji członków zespołu projektowego, identyfikowanie kluczowych członków zespołu odpowiedzialnych za komunikację z zewnętrznymi partnerami, a także zaobserwowanych jako realizujących powyżej średnich czynności komunikacyjne. Projekt został zrealizowany w środowisku open-source Python. (abstrakt oryginalny)
Poczta Niemiecka (Deutsche Post World Net) w minionym roku odnotowała gorsze wyniki finansowe niż rok wcześniej. Jest to rezultatem większego zainteresowania pocztą elektroniczną, Internetem, SMS-em. Nadal jest jednak monopolistą. Pełna liberalizacja rynku pocztowego w Polsce spowoduje, iż Poczta Polska stanie wobec silnej konkurencji w związku z ekspansją niemieckiego partnera.
Celem opracowania jest przybliżenie tematyki przygotowywania zapytań ofertowych, czyli próśb o zgodę na przesłanie oferty za pośrednictwem poczty elektronicznej. Pokazano, jak pisać zapytania oraz przedstawiono podstawowe błędy popełniane przez niedoświadczonych pracowników zajmujących się realizacją kampanii e-mail marketingowych. Przytoczono także podstawę prawną dotyczącej listów akwizycyjnych, wyjaśniono, kiedy zapytanie jest zapytaniem, a nie informacją handlową oraz pokazano, w jaki sposób zautomatyzować proces pozyskiwania zgody na przesłanie oferty z użyciem oprogramowania komputerowego. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest wykazanie możliwości skutecznego złożenia wniosku o udostępnienie informacji publicznej w oparciu o przepisy ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 1764) przy użyciu poczty elektronicznej. Kwestia dopuszczalności złożenia wniosku o udostępnienie informacji publicznej za pośrednictwem wiadomości e-mail była w ostatnich latach przedmiotem rozważań doktryny i orzecznictwa. Sądy administracyjne stanęły jednoznacznie na stanowisku, że za wniosek pisemny o udostępnienie informacji publicznej należy uznawać również zapytania złożone za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail) nawet wtedy, gdy wniosek nie zostanie opatrzony imieniem i nazwiskiem wnioskodawcy.(abstrakt oryginalny)(abstrakt oryginalny)
Na zlecenie firmy Symantec zostało przeprowadzone badanie, które wykazało rosnące uzależnienie pracowników od poczty elektronicznej. Liczba przesyłanych wiadomości e-mail wzrosła o 47 procent, zwiększając liczbę uzależnionych. Do takiego uzależnienia przyznaje się aż 75 procent badanych europejczyków, przy czym jedna na pięć osób znajduje się w grupie obsesyjnie sprawdzających swoją skrzynkę odbiorczą i wpadających w panikę, gdy nie mogą uzyskać do niej dostępu. W Polsce ten odsetek był niższy i wyniósł 56 procent.
Poczta elektroniczna jest jedną z najpopularniejszych usług Internetu. Do zalet tej poczty należy: szybkość, pojemność informacji, a jednocześnie dzięki zastosowaniu odpowiednich technik jednoznaczne identyfikowanie osoby nadawcy i zapewnienie poufności. Poczta elektroniczna jako narzędzie komunikacji w biznesie przyczynia się również do rozwoju handlu elektronicznego.
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.