Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 35

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Praca administracyjno-biurowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
Content available remote Rekrutacja do instytucji europejskich
100%
W artykule przedstawiono rodzaje urzędników pracujących w instytucjach Unii Europejskiej. Opisano status i klasyfikację urzędników, zasady rekrutacji pracowników kontraktowych. W załączniku zamieszczono przykładowe testy wiedzy specjalistycznej wykorzystywane w konkursach na pracownika instytucji europejskich.
Niniejszy artykuł przedstawia wyniki badań ankietowych, które zostały przeprowadzone na terenie województwa miejskiego krakowskiego. Badaniami objęto 156 stanowisk, z czego 10,3% pochodziło z administracji państwowej, 19, 2% z przedsiębiorstw przemysłowych, 30,8% z przedsiębiorstw budowlanych, 16,7% z przedsiębiorstw handlowych, a 23,1% z innych instytucji jak: banki, biura projektów, przedsiębiorstwa usługowe, instytucje naukowo-dydaktyczne.
Przedstawiono zależności między postępem technicznym, techniczno-organizacyjnym i wybranymi charakterystykami organizacyjnymi, a trudnością i wybranymi charakterystykami prac administracyjno-biurowych.
Nazywam się Dorota Bruszewska (a Wójcik to moje nazwisko rodowe) i jestem absolwentką Wyższej Szkoły Menedżerskiej. Moje wspomnienia o pionierskich latach Uczelni rozpoczynają się od momentu podjęcia studiów na Wydziale Menedżerskim w październiku 1996 r. Osobom, które nie s ą zaznajomione z historią naszej szkoły chciałabym powiedzieć, że w początkowej fazie rozwoju Uczelnia miała różne lokalizacje - początkowo mieściła się przy ul. Paca i ul. Szaserów. Składałam dokumenty na studia w dziekanacie przy ul. Ossowskiej, natomiast zajęcia w tym okresie odbywały się w trzech miejscach: przy ul. Wspólna Droga - dawny klub Helios oraz przy ul. Lubelskiej i Ossowskiej. Uczęszczałam na wykłady na ul. Lubelską, gdzie znajdowały się, jak dobrze pamiętam, 3 sale ćwiczeniowe oraz 1 wykładowa a także mini bufet, w którym zawsze można było kupić świeże i pyszne pączki :). Już po ukończeniu pierwszego roku studiów podjęłam pracę w WSM, gdzie pracuję do dziś.(fragment tekstu)
Omówiono badania, których celem było zobrazowanie demograficzno-zawodowej struktury personelu administracyjno-biurowego jednego z przedsiębiorstw branży bawełniarskiej. Szczególną uwagę zwrócone na te elementy struktury demograficzno-zawodowej, które mają związek z wydajnością pracy, m.in.: wiek, płeć, wykształcenie i staż pracy.
Niniejszy artykuł stanowi prezentację wyników badań empirycznych w zakresie poziomów i struktury trudności prac administracyjno-biurowych rozpatrywanych na tle wybranych czynników organizacyjnych. Badania te przeprowadzono w kilkunastu przedsiębiorstwach regionu krakowskiego, na zbiorze 156 stanowisk administracyjno-biurowych przy zastosowaniu metody ME BA TOR.(fragment tekstu)
W artykule omówiono komputeryzację prac biurowych oraz jej wpływ na kształtowanie się stosunków społecznych w przedsiębiorstwie.
Niniejszy artykuł stanowi prezentację wyników badań empirycznych nad poziomami i strukturą trudności prac administracyjno-biurowych. Przeprowadzono je w 18 instytucjach regionu krakowskiego na zbiorowości 156 stanowisk administracyjno-biurowych. W grupie tej znalazły się stanowiska wykonawcze i kierownicze, różnych szczebli od podstawowego do najwyższego, reprezentujące wszystkie poziomy instrumentalizacji, od małej mechanizacji do komputeryzacji, uniwersalne i specjalistyczne, pracujące w systemie jedno- i wielozmianowym. Innymi słowy obiekty badań szczegółowych charakteryzowały się szeregiem różnorodnych cech techniczno-organizacyjnych oddając tym samym występującą w praktyce strukturę stanowisk administracyjno-biurowych .(fragment tekstu)
W artykule podjęto próbę określenia podstaw metodycznych dotyczących badania wykorzystania wyposażenia technicznego pracy administracyjno-biurowej w przedsiębiorstwie produkcyjnym. Zakres i mierniki tej analizy oparto głównie na opracowaniach teoretycznych dotyczących produkcyjnych środków pracy, gdzie wypracowano już wcześniej podstawy metodyczne takich badań. Opierając się zatem na wynikach tych badań, zaproponowano określony zestaw wskaźników. Ze względu na stopień uogólnienia i zakres oddziaływania wskaźniki te podzielono na syntetyczne i cząstkowe. Wskaźniki syntetyczne mają wskazać ogólne tendencje rozwojowe i poziom wykorzystania badanych środków. Zaliczono do nich efektywność wyposażenia i techniczne uzbrojenie pracy administracyjno-biurowej oraz wskaźnik nasycenia powierzchni zabudowanej przedsiębiorstwa pomieszczeniami biurowymi. Inną rolę spełniają wskaźniki cząstkowe. Powinny one bowiem wskazać miejsce i przyczyny powstawania rezerw w poszczególnych grupach i rodzajach wyposażenia technicznego pracy administracyjno-biurowej. Wyodrębniono zatem cztery grupy wskaźników cząstkowych, odpowiadających poszczególnym rodzajom wyposażenia technicznego. Szczególną jednak uwagę zwrócono na wskaźniki służące do oceny wykorzystania mebli biurowych oraz technicznych środków pracy biurowej. Rekapitulując propozycje metodyczne dotyczące zakresu i wskaźników oceny wykorzystania wyposażenia technicznego pracy administracyjno-biurowej, zwrócono uwagę na rangę tego zagadnienia w warunkach postępu technicznego. Równocześnie stwierdzono, że zaproponowany zakres analizy oraz wskaźniki powinny być systematycznie doskonalone poprzez pogłębione badania teoretyczne oraz weryfikację wskaźników w praktyce. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono koncepcję badania poziomów zaawansowania technologicznego i organizacyjnego w odniesieniu do zmian organizacyjnych i technologicznych. Wychodząc z założenia, że rozwój technologiczny determinuje zmiany organizacyjne, określono zbiór tych zmian wraz z ich parametrami i szczególnymi wyróżnikami. Następnie przeprowadzono analizę parametrów zmian organizacyjnych i ich wyróżników w pracy biurowej. W analizie dokonano oceny ich wzajemnych powiązań. Na podstawie powyższych rozważań zastosowano metodę morfologiczną do wytworzenia zmian organizacyjnych niezbędnych do efektywnego zastosowania zmian technologicznych.
W artykule przedstawiono sprawdzoną metodę badań pszczół. Metoda dotyczy wpływu rozwoju technologicznego i organizacyjnego na stopień struktury i kryteria wartościowania pracy. Szczególnie szczegółowe modyfikacje zdefiniowano następujące kryteria syntetyczne: złożoność pracy, odpowiedzialność, odporność warunków środowiska pracy. W artykule uwzględniono także zmodyfikowane klucze analityczne dotyczące kryteriów elementarnych.(abstrakt oryginalny)
Ustawa o dostępie do informacji publicznej nie określa granic korzystania z prawa dostępu do tej informacji. W konsekwencji korzystanie z przedmiotowego uprawnienia często służy realizacji celów niezgodnych z założeniami ustawy. W odpowiedzi na to zjawisko w doktrynie i orzecznictwie została wypracowana koncepcja nadużycia prawa dostępu do informacji publicznej. Przedmiotem dyskusji są jednak podstawy tej koncepcji. Istnieją także wątpliwości zarówno co do kryteriów jej stosowania, jak i do granic jej użycia. Opracowanie odnosi się do wskazanych problemów i zmierza do potwierdzenia dwóch tez. Po pierwsze, że mimo braku przepisu prawa wprowadzającego koncepcję nadużycia prawa dostępu do informacji publicznej istnieją jej uzasadnione podstawy. Po drugie, że właściwe stosowanie tej koncepcji może służyć osiągnięciu kompromisu między potrzebą dostępu do informacji publicznej a jego możliwym nadużyciem. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano genezę powstania, oraz możliwości wykorzystania metody SMED w czynnościach administracyjnych i biurowych. Autor omawia potencjalne rezultaty zastosowania tej metody w racjonalizacji pracy w okienku pocztowym.
Początkowo koncepcja lean miała zastosowanie głównie w produkcji, jednak obecnie z powodzeniem wykorzystuje się ją w całej organizacji. Celem referatu jest przedstawienie metodyki zastosowania koncepcji lean management w procesach administracyjnych przedsiębiorstwa. Analizie poddano pracę biura X przed i po wdrożeniu szczupłego zarządzania. (fragment tekstu)
Zwrócono uwagę na wzrost zainteresowania wykorzystaniem środków i metod informatyki do wspomagania prac administracyjno-biurowych.
Celem pracy jest przedstawienie możliwości wykorzystania wybranych instrumentów Lean i Kaizen w celu doskonalenia jakości na przykładzie organizacji pracy Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości (GCWP). W ramach przeprowadzonych badań przedstawiono szereg rozwiązań, które korzystnie wpływają na organizację i funkcjonowanie usług administracyjno - biurowych. (abstrakt oryginalny)
W oparciu o literaturę przedmiotu i doświadczenia autorów przedstawiono poglądy na temat istoty i definicji postępu technicznego w dziedzinie wytwarzania oraz sformułowano na tej podstawie definicję teoretyczną. Określono również istotne cechy i podjęto próbę stworzenia definicji oraz klasyfikacji form postępu technicznego w pracy administracyjno-biurowej. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono koncepcję badania poziomów rozwoju technologicznego i organizacyjnego oraz odniesienie do zmian organizacyjnych i technologicznych.Wychodząc z założenia, że rozwój technologiczny determinuje zmiany organizacyjne, określono zbiór tych zmian wraz z ich parametrami i szczególnymi wyróżnikami. Następnie przeprowadzono analizę parametrów zmian organizacyjnych i ich wyróżników w pracy biurowej. W analizie dokonano oceny ich wzajemnych relacji. Na podstawie powyższych rozważań zastosowano metodę morfologiczną do wytworzenia zmian organizacyjnych niezbędnych do efektywnego zastosowania zmian technologicznych.
Zaprezentowano wybrane kwestie związane ze zmianami zachodzącymi w administracji publicznej, w tym stan obecny administracji w odbiorze społecznym, podstawowe problemy i propozycje zmian. Poruszono takie problemy jak: jakość kadry urzędniczej, czynniki organizacyjno-techniczne, czynniki społeczne - kultura administrowania, zaufanie, uczciwość, korupcja.
Właściciele oraz kadra kierownicza przedsiębiorstw, chcąc w pełni osiągać postawione sobie cele, muszą dostrzegać potrzeby swoich pracowników, postawić na ich umiejętności oraz zadbać, aby osiągali zadowolenie z wykonywanej pracy. Obok przebudowy potencjału produkcyjnego, konieczna jest przebudowa psychiki pracowników, powiązanie systemu motywacyjnego z rzeczywistymi efektami pracy. Projektowanie pracy powinno zawierać w sobie również elementy humanizujące ją. Podstawowymi metodami humanizacji pracy są: rotacja, rozszerzanie i wzbogacanie pracy. Na podstawie tych metod powstało szereg metod będących ich rozwinięciem i uszczegółowieniem. Czemu poświęcono opracowanie.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.