Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 415

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 21 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Privatisation of state owned enterprises
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 21 next fast forward last
Prywatyzacja ma pomóc TP SA. Od powodzenia sprzedaży akcji zależą jej szanse na uplasowanie obligacji, pozyskanie środków na niezbędne inwestycje oraz znalezienie inwestora. Artykuł podaje bilans TP SA za lata 1995-1998.
Reasumując, należy stwierdzić, że: 1) Prywatyzacja jest głównym elementem przeprowadzanych w Rosji reform gospodarczych; 2) W procesie prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych w Rosji wykorzystywano trzy drogi. Każda z nich ma swoje cechy szczególne, braki i atuty; 3) W wyniku prywatyzacji ponad 65% byłych przedsiębiorstw państwowych zmieniło formę własności. Już 70% PKB Rosji powstaje w sektorze niepaństwowym; 4) Mała i masowa prywatyzacje już się zakończyła i, ogólnie rzecz biorąc, przyniosła pozytywne skutki; 5) Duża prywatyzacja, czyli prywatyzacja dużych przedsiębiorstw, przebiega skomplikowanie i powoli. Jest daleka od zakończenia; 6) Z uwagi na taki stan rzeczy państwo nadal odgrywa dużą rolę w gospodarce kraju, a wiele kwestii rozwoju procesu prywatyzacyjnego nadal pozostaje nierozwiązanych. W szczególności nie ma wyraźnej długoterminowej strategii prywatyzacji; brakuje też jasności, co do tego, jakie przedsiębiorstwa i nawet branże powinny w każdych warunkach stanowić własność Federacji Rosyjskiej i kiedy państwo zrezygnuje ze swojej obecności w już sprywatyzowanych przedsiębiorstwach. Według oficjalnych danych, państwo sprzedało aktywa większości przedsiębiorstw państwowych, ale jego jawna, a szczególnie niejawna obecność w nich jest zbędna. wiele problemów pozostaje również w kwestii przejrzystości transakcji prywatyzacyjnych i fuzji, a także w zachowaniu zasady równości nabywców sprywatyzowanej nieruchomości. (abstrakt autora)
Jest to wyjaśnienie dlaczego pracownicy przedsiębiorstw państwowych prywatyzowanych inną drogą niż kapitałowa nie korzystają z możliwości zakupu akcji preferencyjnych.
Departament Delegatur i Analiz Prywatyzacji sporządził analizę na podstawie danych uzyskanych z organów centralnych, urzędów wojewódzkich, departamentów merytorycznych MPW.
W artykule przedstawiono wyniki zmian własnościowych w gospodarce polskiej jakie się dokonały od 13 lipca 1990 r. (Ustawa o PPP). Przedstawiono dane liczbowe.
Przedmiotem badań opisanych w artykule jest stan prywatyzacji, czyli skumulowana liczba przekształconych przedsiębiorstw państwowych w Polsce w latach 1990-1997. Zakładając, że prywatyzacja charakteryzuje się przebiegiem logistycznym próbowano oszacować przyspieszenia/opóźnienia procesów prywatyzacyjnych w okresie poszczególnych ekip rządowych w Polsce.
Systemic transformations of the nineties related to transformation of the centrally managed economy and to transition to the market economy have become a determinant of restructuring processes of the whole economic system. Socio-economic transformations resulting in radical changes in particular domains of corporate activities aimed at modernization, increase in effectiveness and adjustment of the economy to external requirements of the domestic and foreign markets. (fragment of text)
Zwróciłem uwagę tylko na najwyraźniej rysujące się tendencje w podejściu do procesu prywatyzacji na Ukrainie. (fragment tekstu)
Dane liczbowe (i ich krótkie omówienie) dotyczące przekształceń własnościowych przedsiębiorstw państwowych w okresie 1.08.1990 - 30.06.1996.
Artykuł prezentuje wyniki badań przeprowadzonych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Badaniami objęto ok. 100 przedsiębiorstw z terenu trzech województw: bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego. Celem była analiza procesów przystosowawczych polskich przedsiębiorstw do warunków gospodarki rynkowej.
Omówienie jednej z metod prywatyzacji przedsiębiorstw - prywatyzację bezpośrednią - obejmującą przedsiębiorstwa małe i średnie.
Autor przedstawił jaki powinna mieć przebieg prywatyzacja polskiej telewizji publicznej. Jego zdaniem zdrowy rosądek, realia rynku oraz duński przykład każą dostrzegać sens prywatyzacji TVP.
W artykule przedstawiono sytuację finansową TVP SA, która utrzymuje się w jednej trzeciej z wpływów z abonamentu, a w dwóch trzecich z reklam. Autor zwrócił także uwagę na przygotowania telewizji do prywatyzacji.
Niemal wszystkie firmy znajdują się obecnie w rękach prywatnych, ale niewiele z nich ma zwierzchnictwo, które pozwala osiągnąć lepsze wyniki. W dziedzinie zarządzania panuje bałagan. Dynamicznie i sprawnie funkcjonująca giełda (taka jak w Polsce) może zdziałać cuda w kwestii zarządzania przedsiębiorstwami. Rosja, Polska i Czechy mają wolny rynek, ale nadal pozostaje pytanie, czy gospodarkami tych krajów będą rządzić klany czy kontrakty i prawo.
Oficjalnymi kandydatami do objęcia strategicznego pakietu akcji TP SA zostali: France Telecom i amerykański SBC. Wobec czekającej inwestora restrukturyzacji spółki, coraz mniejsze znaczenie ma jego pozycja monopolisty. Dla zachodnich inwestorów bardziej opłacalne może być wykorzystanie sieci przesyłania danych, należących do innych polskich monopolistów: PSE i PKP.
Ubiegły rok był dla polskiej prywatyzacji wyjątkowo nieudany. Czy w tym roku zmniejszy się kolejka przedsiębiorstw oczekujących na prywatyzację?
Wrocławski "Polar" odbył typową, dla naszych przeobrażeń gospodarczych lat 90., drogę do prywatnej formy własności. Spółka akcyjna, będąca następcą prawnym utworzonych w 1953 r. Zakładów Zmechanizowanych Sprzętu Domowego "Polar", nie odżegnuje się od swoich tradycji. Niemniej jednak w "Polarze" uważa się, że to co nadało rozmachu nowej, zupełnie innej firmie, jaką dziś jest dawne przedsiębiorstwo państwowe, była prywatyzacja, która umożliwiła przekształcenia.
Artykuł omawia ośmioletnie doświadczenia Agencji Rozwoju Przemysłu SA w obszarze restrukturyzacji i prywatyzacji przemysłu.
first rewind previous Strona / 21 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.